27.09.1996 < | Football matches for 28.09.1996 | > 29.09.1996 |
Day 29 | |||||||||
16:00 | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | | Dynamo | 2:0 (1:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
16:00 | Krylia Sovetov | | KAMAZ-Chally | 2:0 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
16:00 | Spartak | | Uralmash | 3:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Chernomorets | | Baltika | 1:0 (1:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
16:00 | Rotor | | Zhemchuzhina | 4:1 (2:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
16:00 | Lada | | Rostselmash | 0:2 (0:0) | |||||
Tolyatti | |||||||||
16:00 | Energiya-Tekstilshchik | | Torpedo-Luzhniki | 1:1 (1:1) | |||||
Kamyshin | |||||||||
17:00 | CSKA | | Zenit | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow |
Day 26 | |||||||||
Amur | | SKA Khabarovsk | 2:1 | ||||||
Blagoveshchensk | |||||||||
Dynamo Barnaul | | Torpedo Rubtsovsk | 2:0 | ||||||
Barnaul | |||||||||
Metallurg-ZAPSIB | | Viktoria | 3:0 (2:0) | ||||||
Novokuznetsk | |||||||||
Motor | | FK Mezhdurechensk | 3:0 | ||||||
Prokopyevsk Monitor Stadium | |||||||||
Selenga | | Angara | 1:0 | ||||||
Ulan-Ude | |||||||||
16:00 | Irtysh Omsk | | Irtysh Tobolsk | 4:1 (0:1) | |||||
Omsk | |||||||||
17:00 | Tom | | Kuzbass | 2:1 (1:1) | |||||
Tomsk |
Day 26 | |||||||||
Bulat | | Neftyanik Yaroslavl | 0:3 | ||||||
Volochanin | | Volga Tver | 0:1 | ||||||
Vyshny Volochyok | |||||||||
Dynamo Bryansk | | Karelia-Erzi | 3:0 | ||||||
Zenit-D | | Kristall Dyatkovo | 1:0 | ||||||
Mashinostroitel Pskov | | Spartak Bryansk | 4:1 | ||||||
FK Orel | | Lokomotiv-D Sankt-Petersburg | 0:0 | ||||||
Orekhovo | | Luch | 1:0 (1:0) | ||||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
Torpedo | | Spartak Kostroma | 2:1 | ||||||
Day 26 | |||||||||
Volga Balakovo | | Neftyanik Buguruslan | 1:0 | ||||||
Volga Ulyanovsk | | Biokhimik-Mordovia | 2:1 (2:0) | ||||||
Ulyanovsk | |||||||||
Druzhba | | Spartak Tambov | 1:1 | ||||||
Iskra | | Stroitel | 1:0 | ||||||
Kristall Sergach | | Metallurg Vyksa | 1:0 (0:0) | ||||||
Sergach Kristall Stadium | |||||||||
Progress | | Salyut | 1:3 (0:2) | ||||||
Zelenodolsk | |||||||||
Khimik | | Kraneks | 2:1 | ||||||
Energetik | | Lokomotiv-D Nizhniy Novgorod | 3:0 | ||||||
Day 8 | |||||||||
Lokomotyv | | Hirnyk-Sport | 3:0 (1:0) | ||||||
Portovyk Kerch | | Portovyk Illichivsk | 1:2 (1:2) | ||||||
Avanhard Merefa | | Torpedo | 0:1 (0:0) | ||||||
FK Petrivtsi | | Dynamo Saky | 1:0 (1:0) | ||||||
Krystal | | Shakhtar-2 | 3:0 (2:0) | ||||||
Metalurh | | Viktor | 2:1 (1:1) | ||||||
Oskil | | Shakhtar | 1:0 (1:0) | ||||||
Avanhard-Industriya | | Tytan | 2:0 (1:0) | ||||||
Day 8 | |||||||||
18:30 | Chelsea | | Nottingham Forest | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
18:30 | Coventry City | | Blackburn Rovers | 0:0 | |||||
Coventry | |||||||||
18:30 | Derby County | | Wimbledon | 0:2 (0:0) | |||||
Derby | |||||||||
18:30 | Everton | | Sheffield Wednesday | 2:0 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
18:30 | Leicester City | | Leeds United | 1:0 (0:0) | |||||
Leicester | |||||||||
18:30 | Southampton | | Middlesbrough | 4:0 (2:0) | |||||
Southampton | |||||||||
18:30 | Arsenal | | Sunderland | 2:0 (0:0) | |||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester United | 38 | 21 | 12 | 5 | 76-44 | 75 | ||
2. | Newcastle United | 38 | 19 | 11 | 8 | 73-40 | 68 | ||
3. | Arsenal | 38 | 19 | 11 | 8 | 62-32 | 68 | ||
4. | Liverpool | 38 | 19 | 11 | 8 | 62-37 | 68 | ||
5. | Aston Villa | 38 | 17 | 10 | 11 | 47-34 | 61 | ||
6. | Chelsea | 38 | 16 | 11 | 11 | 58-55 | 59 | ||
7. | Sheffield Wednesday | 38 | 14 | 15 | 9 | 50-51 | 57 | ||
8. | Wimbledon | 38 | 15 | 11 | 12 | 49-46 | 56 | ||
9. | Leicester City | 38 | 12 | 11 | 15 | 46-54 | 47 | ||
10. | Tottenham Hotspur | 38 | 13 | 7 | 18 | 44-51 | 46 |
Day 9 | |||||||||
Barnsley | | Grimsby Town | 1:3 (0:1) | ||||||
Barnsley | |||||||||
Birmingham City | | Queens Park Rangers | 0:0 | ||||||
Birmingham | |||||||||
Bolton Wanderers | | Stoke City | 1:1 (1:0) | ||||||
Bolton | |||||||||
Charlton Athletic | | Oldham Athletic | 1:0 (0:0) | ||||||
London | |||||||||
Crystal Palace | | Southend United | 6:1 (2:0) | ||||||
London | |||||||||
Huddersfield Town | | Reading | 1:0 (1:0) | ||||||
Huddersfield | |||||||||
Norwich City | | Tranmere Rovers | 1:1 (0:1) | ||||||
Norwich | |||||||||
Oxford United | | Portsmouth | 2:0 (2:0) | ||||||
Oxford | |||||||||
Sheffield United | | Manchester City | 2:0 (1:0) | ||||||
Sheffield | |||||||||
West Bromwich Albion | | Ipswich Town | 0:0 | ||||||
West Bromwich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Bolton Wanderers | 46 | 28 | 14 | 4 | 100-53 | 98 | ||
2. | Barnsley | 46 | 22 | 14 | 10 | 76-55 | 80 | ||
3. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 22 | 10 | 14 | 68-51 | 76 | ||
4. | Ipswich Town | 46 | 20 | 14 | 12 | 68-50 | 74 | ||
5. | Sheffield United | 46 | 20 | 13 | 13 | 75-52 | 73 | ||
6. | Crystal Palace | 46 | 19 | 14 | 13 | 78-48 | 71 | ||
7. | Portsmouth | 46 | 20 | 8 | 18 | 59-53 | 68 | ||
8. | Port Vale | 46 | 17 | 16 | 13 | 58-55 | 67 | ||
9. | Queens Park Rangers | 46 | 18 | 12 | 16 | 64-60 | 66 | ||
10. | Birmingham City | 46 | 17 | 15 | 14 | 52-48 | 66 |
Day 8 | |||||||||
Lierse | | Mouscron | 1:0 | ||||||
Genk | | Eendracht Aalst | 1:1 | ||||||
Standard | | Mechelen | 3:1 | ||||||
Molenbeek | | Charleroi | 1:3 | ||||||
Sint-Truiden | | Lommel | 2:4 | ||||||
Day 7 | |||||||||
Dobrudzha | | Minyor | 1:0 | ||||||
Lokomotiv Plovdiv | | Spartak Varna | 1:2 | ||||||
Maritsa | | Spartak Pleven | 2:2 | ||||||
Neftochimik | | Lokomotiv Sofia | 1:1 | ||||||
Rakovski | | Etar | 0:4 | ||||||
Slavia | | Botev | 2:1 | ||||||
CSKA | | Levski Kyustendil | 4:2 | ||||||
Day 8 | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Bayer 04 | 1:2 (1:2) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Werder | | Bayern | 3:0 (1:0) | |||||
Bremen | |||||||||
15:30 | Fortuna | | Borussia Mönchengladbach | 1:0 (1:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
15:30 | Freiburg | | Hansa | 1:0 (0:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Duisburg | 1:1 (0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | 1860 München | | Stuttgart | 2:5 (1:2) | |||||
München |
Day 8 | |||||||||
Roda | | Fortuna Sittard | 0:1 (0:0) | ||||||
De Graafschap | | Willem II | 2:2 (1:2) | ||||||
Day 5 | |||||||||
Racing | | Athletic | 1:2 (1:1) | ||||||
Español | | Extremadura | 5:1 (2:0) | ||||||
Real Betis | | Deportivo La Coruna | 1:2 (1:0) | ||||||
Real Sociedad | | Real Valladolid | 0:0 | ||||||
Day 9 | |||||||||
16:00 | Lokomotyvas-Vilbana | | Banga | 1:1 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
16:00 | Mastis | | Panerys-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Telšiai | |||||||||
16:00 | Tauras | | Interas | 3:0 (3:0) | |||||
Tauragė | |||||||||
16:00 | Ukmergė | | Ranga-Politechnika | 1:0 (0:0) | |||||
Ukmergė |
Day 9 | |||||||||
20:00 | Monaco | | Metz | 1:1 (0:1) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
20:00 | Montpellier | | Auxerre | 0:0 | |||||
Montpellier | |||||||||
20:00 | Nancy-Lorraine | | Bastia | 2:2 (2:1) | |||||
Nancy | |||||||||
20:00 | Marseille | | Bordeaux | 0:0 | |||||
Marseille | |||||||||
20:00 | Strasbourg | | Lille | 3:0 (0:0) | |||||
Strasbourg | |||||||||
20:00 | Nantes | | Rennes | 3:3 (1:1) | |||||
Nantes | |||||||||
20:00 | Caen | | Nice | 1:2 (1:1) | |||||
Caen | |||||||||
20:00 | Cannes | | Le Havre | 2:0 (2:0) | |||||
Cannes | |||||||||
20:00 | Lens | | Lyon | 0:1 (0:0) | |||||
Lens |
Day 7 | |||||||||
Dundee United | | Aberdeen | 1:0 (0:0) | ||||||
Dundee | |||||||||
Rangers | | Celtic | 2:0 (0:0) | ||||||
Glasgow | |||||||||
Hibernian | | Hearts | 1:3 (0:3) | ||||||
Edinburgh | |||||||||
Motherwell | | Kilmarnock | 1:0 (1:0) | ||||||
Motherwell | |||||||||
Dunfermline Athletic | | Raith Rovers | 3:1 (1:0) | ||||||
Dunfermline |
Day 12 | |||||||||
Coritiba | | Fluminense | 3:1 (0:0) | ||||||
Curitiba |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Tampa Bay Mutiny | | Columbus Crew | 1:2 (1:1) | 2:0 (0:0) | 3:2 | ||||
Tampa |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
0:1* | |
1:3 | |
1:2 | |
2:0 | |
14:00* | |
1:1 | |
16:30* | |
2:0 | |
4:2 | |
4:3 aet | |
2:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
5:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:0 | |
4:0 | |
5:1 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
3:1 | |
0:4 | |
1:0 | |
2:3 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:1 | |
2:0 | |
0:3 | |
0:0 | |
1:3 | |
18:00* | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:1 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
6:1 | |
1:1 | |
5:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
3:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:6 | |
0:0 | |
0:3 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
12:00* | |
1:2 | |
2:0 | |
Local time |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |