Football matches in September 1996 |
Day 2 | |||||||||
01.09 17:30 | Greece | | Bosnia and Herzegovina | 3:0 (1:0) | |||||
Kalamáta | |||||||||
01.09 20:00 | Slovenia | | Denmark | 0:2 (0:0) | |||||
Ljubljana |
Day 4 | |||||||||
22.09 18:00 | Slovakia | | Malta | 6:0 (3:0) | |||||
Bratislava | |||||||||
Day 3 | |||||||||
04.09 17:45 | Faroe Islands | | Spain | 2:6 (0:1) | |||||
Toftir | |||||||||
18.09 16:30 | Czech Republic | | Malta | 6:0 (2:0) | |||||
Teplice |
Day 1 | |||||||||
01.09 15:30 | Trinidad and Tobago | | Costa Rica | 0:1 (0:0) | |||||
Port of Spain |
Day 2 | |||||||||
22.09 15:00 | Panama | | Cuba | 1:3 (0:1) | |||||
Ciudad de Panamá | |||||||||
Day 1 | |||||||||
08.09 15:00 | El Salvador | | Cuba | 5:0 (1:0) | |||||
San Salvador |
Day 2 | |||||||||
21.09 19:30 | Honduras | | Mexico | 2:1 (0:0) | |||||
San Pedro Sula | |||||||||
23.09 15:00 | Saint Vincent and Grenadines | | Jamaica | 1:2 (0:2) | |||||
Kingstown | |||||||||
Day 1 | |||||||||
15.09 15:00 | Saint Vincent and Grenadines | | Mexico | 0:3 (0:1) | |||||
Kingstown | |||||||||
15.09 16:00 | Jamaica | | Honduras | 3:0 (2:0) | |||||
Kingston |
Day 6 | |||||||||
27.09 18:15 | Qatar | | India | 6:0 (3:0) | |||||
Doha | |||||||||
Day 5 | |||||||||
26.09 18:15 | Sri Lanka | | Philippines | 3:0 (1:0) | |||||
Doha | |||||||||
Day 4 | |||||||||
24.09 18:15 | Sri Lanka | | India | 1:1 (1:1) | |||||
Doha | |||||||||
Day 3 | |||||||||
23.09 18:15 | Qatar | | Philippines | 5:0 (5:0) | |||||
Doha | |||||||||
Day 2 | |||||||||
21.09 18:15 | India | | Philippines | 2:0 (0:0) | |||||
Doha | |||||||||
Day 1 | |||||||||
20.09 18:15 | Qatar | | Sri Lanka | 3:0 (1:0) | |||||
Doha |
Day 3 | |||||||||
Papua New Guinea | | Vanuatu | 2:1 (0:1) | ||||||
Lae | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Solomon Islands | | Vanuatu | 1:1 (1:1) | ||||||
Lae | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Papua New Guinea | | Solomon Islands | 1:1 (1:0) | ||||||
Lae |
Day 5 | |||||||||
10.09 | Brunei | | Malaysia | 0:6 (0:2) | |||||
Singapore | |||||||||
10.09 | Singapore | | Thailand | 0:1 (0:0) | |||||
Singapore | |||||||||
Day 4 | |||||||||
08.09 | Brunei | | Philippines | 1:0 (1:0) | |||||
Singapore | |||||||||
08.09 | Thailand | | Malaysia | 1:1 (1:0) | |||||
Singapore | |||||||||
Day 3 | |||||||||
06.09 | Singapore | | Philippines | 3:0 (2:0) | |||||
Singapore | |||||||||
06.09 | Thailand | | Brunei | 6:0 (3:0) | |||||
Singapore | |||||||||
Day 2 | |||||||||
04.09 | Malaysia | | Philippines | 7:0 (2:0) | |||||
Singapore | |||||||||
04.09 | Singapore | | Brunei | 3:0 (2:0) | |||||
Singapore | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.09 | Singapore | | Malaysia | 1:1 (0:0) | |||||
Singapore | |||||||||
02.09 | Philippines | | Thailand | 0:5 (0:3) | |||||
Singapore |
Day 5 | |||||||||
11.09 | Laos | | Myanmar | 2:4 (2:2) | |||||
Singapore | |||||||||
11.09 | Vietnam | | Indonesia | 1:1 (0:1) | |||||
Singapore | |||||||||
Day 4 | |||||||||
09.09 | Indonesia | | Myanmar | 6:1 (5:1) | |||||
Singapore | |||||||||
09.09 | Laos | | Cambodia | 1:0 (1:0) | |||||
Singapore | |||||||||
Day 3 | |||||||||
07.09 | Indonesia | | Cambodia | 3:0 (2:0) | |||||
Singapore | |||||||||
07.09 | Myanmar | | Vietnam | 1:4 (1:2) | |||||
Singapore | |||||||||
Day 2 | |||||||||
05.09 | Laos | | Vietnam | 1:1 (0:0) | |||||
Singapore | |||||||||
05.09 | Myanmar | | Cambodia | 5:0 (2:0) | |||||
Singapore | |||||||||
Day 1 | |||||||||
02.09 | Cambodia | | Vietnam | 1:3 (0:2) | |||||
Singapore | |||||||||
02.09 | Laos | | Indonesia | 1:5 (0:5) | |||||
Singapore |
01.09 | Norway | | Georgia | 1:0 (0:0) | |||||
Oslo | |||||||||
03.09 | Jamaica | | Costa Rica | 2:0 | |||||
Kingston | |||||||||
04.09 | Czech Republic | | Iceland | 2:1 (0:1) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
04.09 | Poland | | Germany | 0:2 (0:1) | |||||
Zabrze | |||||||||
05.09 | Lebanon | | Oman | 1:2 (1:0) | |||||
08.09 | Lebanon | | Oman | 2:1 (0:1) | |||||
11.09 | Japan | | Uzbekistan | 1:0 (1:0) | |||||
14.09 | Australia | | Ghana | 2:0 (0:0) | |||||
South Africa | |||||||||
14.09 | South Africa | | Kenya | 1:0 (1:0) | |||||
15.09 | Senegal | | Mali | 1:0 (1:0) | |||||
17.09 | Oman | | Zambia | 0:0 | |||||
18.09 | Ghana | | Kenya | 1:0 (0:0) | |||||
South Africa | |||||||||
18.09 | South Africa | | Australia | 2:0 (1:0) | |||||
18.09 | Romania | | UAE | 1:2 (0:1) | |||||
Bucureşti | |||||||||
19.09 | El Salvador | | Venezuela | 0:1 (0:0) | |||||
21.09 | Australia | | Kenya | 4:0 (2:0) | |||||
South Africa | |||||||||
21.09 | South Africa | | Ghana | 0:0 | |||||
22.09 | Guinea | | Gabon | 0:1 | |||||
22.09 | Saudi Arabia | | Zambia | 2:1 (0:0) | |||||
23.09 | Mali | | Guinea | 0:0 | |||||
25.09 | El Salvador | | Guatemala | 2:1 (0:1) | |||||
USA | |||||||||
25.09 | Oman | | Mozambique | 0:2 (0:1) | |||||
25.09 | Poland | | UAE | 1:0 (1:0) | |||||
25.09 | Saudi Arabia | | Zambia | 1:3 (0:2) | |||||
25.09 | Syria | | Sudan | 1:2 (0:2) | |||||
25.09 | South Korea | | China | 3:1 (2:1) | |||||
Seoul | |||||||||
29.09 | Gabon | | Mali | 1:1 | |||||
29.09 | Syria | | Sudan | 1:0 | |||||
Day 2 | |||||||||
25.09 19:45 | Rangers | | Auxerre | 1:2 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
25.09 20:45 | Ajax | | Grasshopper | 0:1 (0:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.09 20:45 | Auxerre | | Ajax | 0:1 (0:1) | |||||
Auxerre | |||||||||
11.09 20:45 | Grasshopper | | Rangers | 3:0 (2:0) | |||||
Zürich |
Day 2 | |||||||||
25.09 20:45 | Widzew | | Atlético Madrid | 1:4 (1:2) | |||||
Łódź | |||||||||
25.09 21:45 | Steaua | | Borussia Dortmund | 0:3 (0:2) | |||||
Bucureşti | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.09 20:45 | Borussia Dortmund | | Widzew | 2:1 (1:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
11.09 20:45 | Atlético Madrid | | Steaua | 4:0 (2:0) | |||||
Madrid |
Day 2 | |||||||||
25.09 19:45 | Manchester United | | Rapid Wien | 2:0 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
25.09 21:45 | Fenerbahçe | | Juventus | 0:1 (0:1) | |||||
İstanbul | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.09 20:45 | Juventus | | Manchester United | 1:0 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
11.09 20:45 | Rapid Wien | | Fenerbahçe | 1:1 (1:0) | |||||
Wien |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
24.09 | Xamax | | Dynamo Kiev | 2:1 (1:0) | 0:0 | 2:1 | |||
Neuchâtel | |||||||||
24.09 15:30 | Naţional | | Chornomorets Odesa | 2:0 (0:0) | 0:0 | 2:0 | |||
Bucureşti | |||||||||
24.09 20:45 | Lyngby | | Brugge | 0:2 (0:0) | 1:1 (1:1) | 1:3 | |||
Kongens Lyngby | |||||||||
24.09 20:45 | Grazer AK | | Germinal Ekeren | 2:0 (0:0) | 1:3 (1:0) | 3:3 | |||
Kapfenberg | |||||||||
24.09 20:45 | Beşiktaş | | Molenbeek | 3:0 (1:0) | 0:0 | 3:0 | |||
İstanbul | |||||||||
24.09 20:45 | Español | | APOEL | 1:0 (0:0) | 2:2 (2:1) | 3:2 | |||
Barcelona | |||||||||
24.09 20:45 | Aarau | | Brøndby | 0:2 (0:1) | 0:5 (0:1) | 0:7 | |||
Aarau | |||||||||
24.09 20:45 | Boavista | | Odense | 1:2 (1:0) | 3:2 (0:2) | 4:4 | |||
Lisboa | |||||||||
24.09 20:45 | Helsingborgs | | Aston Villa | 0:0 | 1:1 (0:1) | 1:1 | |||
Helsingborg | |||||||||
24.09 20:45 | Halmstad | | Newcastle United | 2:1 (0:1) | 0:4 (0:2) | 2:5 | |||
Halmstad | |||||||||
24.09 20:45 | Bayern | | Valencia | 1:0 (1:0) | 0:3 (0:2) | 1:3 | |||
München | |||||||||
24.09 20:45 | Inter Milano | | Guingamp | 1:1 (1:0) | 3:0 (1:0) | 4:1 | |||
Milano | |||||||||
24.09 20:45 | Sporting | | Montpellier | 1:0 (0:0) | 1:1 (0:1) | 2:1 | |||
Lisboa | |||||||||
24.09 20:45 | Lazio | | Lens | 1:1 (1:0) | 1:0 (0:0) | 2:1 | |||
Roma | |||||||||
24.09 20:45 | Roda | | Schalke 04 | 2:2 (1:1) | 0:3 (0:2) | 2:5 | |||
Kerkrade | |||||||||
24.09 20:45 | Legia Warszawa | | Panathīnaïkós | 2:0 (0:0) | 2:4 (2:3) | 4:4 | |||
Warszawa | |||||||||
24.09 20:45 | Olympiakós Pireus | | Ferencváros | 2:2 (1:1) | 1:3 (1:2) | 3:5 | |||
Piraeus | |||||||||
24.09 20:45 | Vitória Guimaraes | | Parma | 2:0 (1:0) | 1:2 (0:0) | 3:2 | |||
Guimarães | |||||||||
24.09 20:45 | Dynamo Moscow | | Roma | 1:3 (1:1) | 0:3 (0:3) | 1:6 | |||
Moscow | |||||||||
24.09 20:45 | Trabzonspor | | Bodø/Glimt | 3:1 (3:0) | 2:1 (1:1) | 5:2 | |||
Trabzon | |||||||||
24.09 20:45 | Monaco | | Hutnik | 3:1 (1:0) | 1:0 (0:0) | 4:1 | |||
Monte Carlo | |||||||||
24.09 20:45 | Karlsruher | | Rapid Bucureşti | 4:1 (0:0) | 0:1 (0:0) | 4:2 | |||
Karlsruhe | |||||||||
24.09 20:45 | Feyenoord | | CSKA Moscow | 1:1 (0:0) | 1:0 (0:0) | 2:1 | |||
Rotterdam | |||||||||
24.09 20:45 | Silkeborg | | Spartak Moscow | 1:2 (1:1) | 2:3 (0:3) | 3:5 | |||
Silkeborg | |||||||||
24.09 20:45 | Dinamo Tbilisi | | Torpedo Moscow | 1:1 (0:0) | 1:0 (1:0) | 2:1 | |||
Tbilisi | |||||||||
24.09 20:45 | Barry Town | | Aberdeen | 3:3 (1:2) | 1:3 (1:1) | 4:6 | |||
Barry | |||||||||
24.09 20:45 | Hamburger SV | | Celtic | 2:0 (1:0) | 2:0 (1:0) | 4:0 | |||
Hamburg | |||||||||
24.09 20:45 | Metz | | Tirol | 1:0 (1:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Metz | |||||||||
24.09 20:45 | Slavia Praha | | Malmö | 3:1 (0:1) | 2:1 (0:0) | 5:2 | |||
Praha | |||||||||
24.09 20:45 | Anderlecht | | Alaniya Vladikavkaz | 4:0 (2:0) | 1:2 (1:1) | 5:2 | |||
Bruxelles | |||||||||
25.09 20:45 | Borussia M'gladbach | | Arsenal | 3:2 (1:1) | 3:2 (1:0) | 6:4 | |||
Köln | |||||||||
25.09 20:45 | Maccabi Tel Aviv | | Tenerife | 1:1 (0:1) | 2:3 (0:0) | 3:4 | |||
Tel Aviv | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.09 17:00 | Chornomorets Odesa | | Naţional | 0:0 | |||||
Odesa | |||||||||
10.09 19:00 | Dynamo Kiev | | Xamax | 0:0 | |||||
Kiev | |||||||||
10.09 20:45 | Germinal Ekeren | | Grazer AK | 3:1 (0:1) | |||||
Antwerpen | |||||||||
10.09 20:45 | Alaniya Vladikavkaz | | Anderlecht | 2:1 (1:1) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
10.09 20:45 | Malmö | | Slavia Praha | 1:2 (0:0) | |||||
Malmö | |||||||||
10.09 20:45 | Brugge | | Lyngby | 1:1 (1:1) | |||||
Brugge | |||||||||
10.09 20:45 | APOEL | | Español | 2:2 (1:2) | |||||
Nicosia | |||||||||
10.09 20:45 | Tirol | | Metz | 0:0 | |||||
Innsbruck | |||||||||
10.09 20:45 | Torpedo Moscow | | Dinamo Tbilisi | 0:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
10.09 20:45 | Valencia | | Bayern | 3:0 (2:0) | |||||
Valencia | |||||||||
10.09 20:45 | Arsenal | | Borussia M'gladbach | 2:3 (0:1) | |||||
London | |||||||||
10.09 20:45 | Celtic | | Hamburger SV | 0:2 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
10.09 20:45 | Ferencváros | | Olympiakós Pireus | 3:1 (2:1) | |||||
Budapest | |||||||||
10.09 20:45 | CSKA Moscow | | Feyenoord | 0:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
10.09 20:45 | Schalke 04 | | Roda | 3:0 (2:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
10.09 20:45 | Tenerife | | Maccabi Tel Aviv | 3:2 (0:0) | |||||
Tenerife | |||||||||
10.09 20:45 | Guingamp | | Inter Milano | 0:3 (0:1) | |||||
Guingamp | |||||||||
10.09 20:45 | Lens | | Lazio | 0:1 (0:0) | |||||
Lens | |||||||||
10.09 20:45 | Odense | | Boavista | 2:3 (2:0) | |||||
Odense | |||||||||
10.09 20:45 | Montpellier | | Sporting | 1:1 (1:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
10.09 20:45 | Parma | | Vitória Guimaraes | 2:1 (0:0) | |||||
Parma | |||||||||
10.09 20:45 | Roma | | Dynamo Moscow | 3:0 (3:0) | |||||
Roma | |||||||||
10.09 20:45 | Brøndby | | Aarau | 5:0 (1:0) | |||||
København | |||||||||
10.09 20:45 | Newcastle United | | Halmstad | 4:0 (2:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
10.09 20:45 | Aston Villa | | Helsingborgs | 1:1 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
10.09 20:45 | Molenbeek | | Beşiktaş | 0:0 | |||||
Bruxelles | |||||||||
10.09 20:45 | Bodø/Glimt | | Trabzonspor | 1:2 (1:1) | |||||
Bodø | |||||||||
10.09 20:45 | Aberdeen | | Barry Town | 3:1 (1:1) | |||||
Aberdeen | |||||||||
11.09 20:45 | Hutnik | | Monaco | 0:1 (0:0) | |||||
Kraków | |||||||||
11.09 20:45 | Panathīnaïkós | | Legia Warszawa | 4:2 (3:2) | |||||
Athens | |||||||||
11.09 20:45 | Spartak Moscow | | Silkeborg | 3:2 (3:0) | |||||
Moscow | |||||||||
11.09 20:45 | Rapid Bucureşti | | Karlsruher | 1:0 (0:0) | |||||
Bucureşti |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Crvena Zvezda | | Kaiserslautern | 4:0 aet (0:0, 1:0) | 0:1 (0:0) | 4:1 | ||||
Belgrade | |||||||||
Sparta Praha | | Sturm | 1:1 (0:0) | 2:2 (0:1) | 3:3 | ||||
Praha | |||||||||
Brann | | Cercle | 4:0 (1:0) | 2:3 (1:2) | 6:3 | ||||
Bergen | |||||||||
Olimpija Ljubljana | | Aarhus | 0:0 | 1:1 (0:1) | 1:1 | ||||
Ljubljana | |||||||||
AEK Larnaca | | Barcelona | 0:0 | 0:2 (0:1) | 0:2 | ||||
Larnaca | |||||||||
Liverpool | | MyPa Anjalankoski | 3:1 (1:0) | 1:0 (0:0) | 4:1 | ||||
Liverpool | |||||||||
Kispesti Honvéd | | Nîmes | 1:2 (0:2) | 1:3 (0:0) | 2:5 | ||||
Budapest | |||||||||
PSV | | Dinamo Batumi | 3:0 (1:0) | 1:1 (1:1) | 4:1 | ||||
Eindhoven | |||||||||
Chemlon | | AÉK | 1:2 (1:2) | 0:1 (0:1) | 1:3 | ||||
Humenné | |||||||||
AIK | | KR | 1:1 (0:0) | 1:0 (0:0) | 2:1 | ||||
Solna | |||||||||
Paris Saint-Germain | | Vaduz | 3:0 (2:0) | 4:0 (3:0) | 7:0 | ||||
Paris | |||||||||
Galatasaray | | Constructorul | 4:0 (0:0) | 1:0 (0:0) | 5:0 | ||||
İstanbul | |||||||||
Ruch | | Benfica | 0:0 | 1:5 (0:3) | 1:5 | ||||
Chorzów | |||||||||
Fiorentina | | Gloria | 1:0 (1:0) | 1:1 (0:1) | 2:1 | ||||
Firenze | |||||||||
Varteks | | Lokomotiv Moscow | 2:1 (0:1) | 0:1 (0:1) | 2:2 | ||||
Varaždin | |||||||||
Nyva Vinnytsia | | Sion | 0:4 (0:2) | 0:2 (0:0) | 0:6 | ||||
Vinnytsia | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Lokomotiv Moscow | | Varteks | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Barcelona | | AEK Larnaca | 2:0 (1:0) | ||||||
Barcelona | |||||||||
Sturm | | Sparta Praha | 2:2 (1:0) | ||||||
Graz | |||||||||
MyPa Anjalankoski | | Liverpool | 0:1 (0:0) | ||||||
Anjalankoski | |||||||||
Vaduz | | Paris Saint-Germain | 0:4 (0:3) | ||||||
Vaduz | |||||||||
Dinamo Batumi | | PSV | 1:1 (1:1) | ||||||
Batumi | |||||||||
Nîmes | | Kispesti Honvéd | 3:1 (0:0) | ||||||
Nîmes | |||||||||
Gloria | | Fiorentina | 1:1 (1:0) | ||||||
Bistriţa | |||||||||
Cercle | | Brann | 3:2 (2:1) | ||||||
Brugge | |||||||||
Benfica | | Ruch | 5:1 (3:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Aarhus | | Olimpija Ljubljana | 1:1 (1:0) | ||||||
Århus | |||||||||
AÉK | | Chemlon | 1:0 (1:0) | ||||||
Athens | |||||||||
KR | | AIK | 0:1 (0:0) | ||||||
Reykjavík | |||||||||
Constructorul | | Galatasaray | 0:1 (0:0) | ||||||
Chişinău | |||||||||
Sion | | Nyva Vinnytsia | 2:0 (0:0) | ||||||
Sion | |||||||||
Kaiserslautern | | Crvena Zvezda | 1:0 (0:0) | ||||||
Kaiserslautern |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Atlético Nacional | | River Plate | 2:1 | 2:2 | 4:3 | ||||
Medellín | |||||||||
São Paulo | | Olimpia | 2:1, pen. 3:5 | 1:2 (0:1) | 3:3 | ||||
São Paulo | |||||||||
Flamengo | | Independiente | 3:0 | 0:0 | 3:0 | ||||
Brasília | |||||||||
Santos | | Peñarol | 3:0 | 2:1 | 5:1 | ||||
São Paulo | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Peñarol | | Santos | 1:2 | ||||||
Rivera | |||||||||
Independiente | | Flamengo | 0:0 | ||||||
Avellaneda | |||||||||
River Plate | | Atlético Nacional | 2:2 | ||||||
Buenos Aires | |||||||||
Olimpia | | São Paulo | 2:1 (1:0) | ||||||
Asunción | |||||||||
Estudiantes | | Colo-Colo | 2:4 (1:1) | ||||||
La Plata | |||||||||
Nacional | | Cruzeiro | 1:1 | ||||||
Montevideo | |||||||||
Grêmio | | Vélez Sársfield | 3:3 (2:1) | ||||||
Porto Alegre |
Boca Juniors | | Racing | 1:1 | ||||||
Buenos Aires | |||||||||
Racing | | Argentinos Juniors | 0:0 | ||||||
Avellaneda | |||||||||
Boca Juniors | | Argentinos Juniors | 3:0 | ||||||
Buenos Aires |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
17.09 | Vasco da Gama | | Deportes Tolima | 4:0 (2:0) | 0:1 (0:0) | 4:1 | |||
Manaus | |||||||||
18.09 | Emelec | | Alianza | 2:1, pen. 4:3 | 1:2 | 3:3 | |||
Guayaquil | |||||||||
18.09 | Lanús | | Bolívar | 4:1 (1:1) | 0:1 (0:0) | 4:2 | |||
Lanús | |||||||||
18.09 | Rosario Central | | Cobreloa | 4:1 (2:0) | 2:3 (1:1) | 6:4 | |||
Rosario | |||||||||
18.09 | River Plate | | Porongos | 6:0 (1:0) | 2:2 | 8:2 | |||
Montevideo | |||||||||
19.09 | Santa Fe | | Unión Atlético Táchira | 3:0 (1:0) | 2:2 (1:2) | 5:2 | |||
Bogotá | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.09 | Deportes Tolima | | Vasco da Gama | 1:0 (0:0) | |||||
Ibagué | |||||||||
11.09 | Alianza | | Emelec | 2:1 | |||||
Lima | |||||||||
11.09 | Bolívar | | Lanús | 1:0 (0:0) | |||||
La Paz | |||||||||
11.09 | Cobreloa | | Rosario Central | 3:2 (1:1) | |||||
Calama | |||||||||
11.09 | Porongos | | River Plate | 2:2 | |||||
San José de Mayo | |||||||||
12.09 | Unión Atlético Táchira | | Santa Fe | 2:2 (2:1) | |||||
San Cristóbal | |||||||||
18.09 20:00 | Guaraní | | Fluminense | 3:1 (1:1) | |||||
Asunción | |||||||||
24.09 | Bragantino | | Palmeiras | 5:1 | |||||
Bragança Paulista |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Al-Moqaweloon Al-Arab | | ФЮС | 1:0 | 0:0 | 1:0 | ||||
Costa do Sol | | Canon | 2:2 | 0:0 | 2:2 | ||||
Katsina United | | Sodigraf | 0:0 | 0:2 | 0:2 | ||||
Day 1 | |||||||||
Canon | | Costa do Sol | 0:0 | ||||||
ФЮС | | Al-Moqaweloon Al-Arab | 0:0 | ||||||
Sodigraf | | Katsina United | 2:0 | ||||||
24.09 | Lada (Tolyatti) | | Lokomotiv (Nizhniy Novgorod) | 1:0 (0:0) | |||||
Tolyatti |
Day 29 | |||||||||
28.09 16:00 | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | | Dynamo | 2:0 (1:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
28.09 16:00 | Krylia Sovetov | | KAMAZ-Chally | 2:0 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
28.09 16:00 | Spartak | | Uralmash | 3:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
28.09 16:00 | Chernomorets | | Baltika | 1:0 (1:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
28.09 16:00 | Rotor | | Zhemchuzhina | 4:1 (2:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
28.09 16:00 | Lada | | Rostselmash | 0:2 (0:0) | |||||
Tolyatti | |||||||||
28.09 16:00 | Energiya-Tekstilshchik | | Torpedo-Luzhniki | 1:1 (1:1) | |||||
Kamyshin | |||||||||
28.09 17:00 | CSKA | | Zenit | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
29.09 16:00 | Lokomotiv Moscow | | Alaniya | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
Day 28 | |||||||||
19.09 16:00 | Torpedo-Luzhniki | | Lada | 3:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
19.09 16:00 | Rostselmash | | CSKA | 0:5 (0:3) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
19.09 16:00 | Alaniya | | Chernomorets | 2:1 (1:1) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
20.09 16:00 | Spartak | | Krylia Sovetov | 2:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
20.09 16:00 | Dynamo | | Energiya-Tekstilshchik | 2:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
20.09 16:00 | Zhemchuzhina | | Lokomotiv Moscow | 1:3 (1:3) | |||||
Sochi | |||||||||
21.09 | Zenit | | Rotor | 0:1 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
21.09 | Uralmash | | Baltika | 2:1 (1:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
21.09 18:00 | KAMAZ-Chally | | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | 3:1 (1:1) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
Day 27 | |||||||||
14.09 16:00 | Krylia Sovetov | | Uralmash | 1:1 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
14.09 16:00 | Chernomorets | | Zhemchuzhina | 3:1 (2:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
14.09 16:00 | Rotor | | Rostselmash | 4:2 (2:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
14.09 16:00 | Lada | | Dynamo | 0:1 (0:1) | |||||
Tolyatti | |||||||||
14.09 16:00 | Energiya-Tekstilshchik | | KAMAZ-Chally | 2:2 (1:2) | |||||
Kamyshin | |||||||||
15.09 16:00 | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | | Spartak | 1:1 (0:1) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
15.09 16:00 | Baltika | | Alaniya | 2:0 (2:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
15.09 16:00 | CSKA | | Torpedo-Luzhniki | 2:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16.09 16:00 | Lokomotiv Moscow | | Zenit | 3:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 26 | |||||||||
05.09 16:00 | Dynamo | | CSKA | 2:3 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
06.09 16:00 | Uralmash | | Alaniya | 1:3 (1:2) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
06.09 16:00 | Torpedo-Luzhniki | | Rotor | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
06.09 16:00 | Rostselmash | | Lokomotiv Moscow | 0:2 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
06.09 16:00 | Spartak | | Energiya-Tekstilshchik | 4:2 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
07.09 16:00 | Zenit | | Chernomorets | 1:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
07.09 16:00 | Zhemchuzhina | | Baltika | 2:1 (0:0) | |||||
Sochi | |||||||||
07.09 16:00 | Krylia Sovetov | | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | 2:1 (0:0) | |||||
Samara | |||||||||
07.09 16:00 | KAMAZ-Chally | | Lada | 2:0 (2:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
Day 24 | |||||||||
03.09 | Zenit | | Alaniya | 1:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
11.09 16:00 | KAMAZ-Chally | | Rotor | 0:0 | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
Day 20 | |||||||||
02.09 16:00 | Uralmash | | Rostselmash | 2:1 (0:1) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
Day 19 | |||||||||
03.09 | Rotor | | Lada | 2:0 (1:0) | |||||
Volgograd |
Day 36 | |||||||||
25.09 | Luch | | Lokomotiv Chita | 0:0 | |||||
Vladivostok | |||||||||
25.09 | Okean | | Zverda | 4:2 (1:1) | |||||
Nakhodka | |||||||||
25.09 | Neftekhimik | | Metallurg | 3:2 (0:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
25.09 | Dynamo Stavropol | | Torpedo Volzhskiy | 6:0 (4:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
25.09 | Spartak | | Uralan | 5:0 (2:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
25.09 | Torpedo Arzamas | | Fakel | 1:2 (0:0) | |||||
Arzamas | |||||||||
25.09 | Saturn | | Sokol-PZhD | 3:0 (2:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
25.09 17:00 | Gazovik-Gazprom | | Zarya | 2:1 (0:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
25.09 17:00 | Lokomotiv Sankt-Petersburg | | Dynamo-Gazovik | 2:1 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
25.09 18:00 | Shinnik | | Chkalovets | 2:0 (0:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
Day 35 | |||||||||
22.09 | Luch | | Zverda | 1:0 (1:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
22.09 | Okean | | Lokomotiv Chita | 2:2 (0:0) | |||||
Nakhodka | |||||||||
22.09 | Neftekhimik | | Zarya | 2:0 (1:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
22.09 | Dynamo Stavropol | | Uralan | 3:0 (2:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
22.09 | Spartak | | Torpedo Volzhskiy | 5:0 (1:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
22.09 | Torpedo Arzamas | | Sokol-PZhD | 1:0 (0:0) | |||||
Arzamas | |||||||||
22.09 15:00 | Lokomotiv Sankt-Petersburg | | Chkalovets | 2:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
22.09 17:00 | Gazovik-Gazprom | | Metallurg | 1:0 (0:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
22.09 17:00 | Kuban | | Druzhba | 0:1 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
22.09 18:00 | Shinnik | | Dynamo-Gazovik | 1:1 (0:1) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
22.09 18:00 | Saturn | | Fakel | 1:1 (1:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
Day 34 | |||||||||
16.09 | Lokomotiv Chita | | Zverda | 1:0 (1:0) | |||||
Chita | |||||||||
16.09 | Druzhba | | Torpedo Arzamas | 2:1 (0:0) | |||||
Maykop | |||||||||
16.09 | Uralan | | Lokomotiv Sankt-Petersburg | 2:0 (1:0) | |||||
Elista | |||||||||
16.09 16:00 | Kuban | | Saturn | 2:1 (1:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
16.09 17:00 | Sokol-PZhD | | Spartak | 3:1 (3:0) | |||||
Saratov | |||||||||
16.09 17:30 | Fakel | | Dynamo Stavropol | 0:0 | |||||
Voronezh | |||||||||
16.09 17:30 | Torpedo Volzhskiy | | Shinnik | 3:4 (0:1) | |||||
Volzhsky | |||||||||
16.09 18:00 | Dynamo-Gazovik | | Neftekhimik | 4:1 (2:1) | |||||
Tyumen | |||||||||
16.09 18:00 | Zarya | | Okean | 4:1 (1:0) | |||||
Leninsk-Kuznetsky | |||||||||
16.09 18:30 | Chkalovets | | Gazovik-Gazprom | 1:6 (0:3) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
16.09 18:30 | Metallurg | | Luch | 1:4 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
Day 33 | |||||||||
13.09 | Druzhba | | Saturn | 3:1 (1:1) | |||||
Maykop | |||||||||
13.09 | Kuban | | Torpedo Arzamas | 4:2 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
13.09 | Uralan | | Shinnik | 1:0 (1:0) | |||||
Elista | |||||||||
13.09 17:00 | Sokol-PZhD | | Dynamo Stavropol | 4:1 (2:1) | |||||
Saratov | |||||||||
13.09 17:30 | Fakel | | Spartak | 4:1 (2:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
13.09 17:30 | Torpedo Volzhskiy | | Lokomotiv Sankt-Petersburg | 2:0 (1:0) | |||||
Volzhsky | |||||||||
13.09 18:00 | Zarya | | Luch | 1:0 (0:0) | |||||
Leninsk-Kuznetsky | |||||||||
13.09 18:30 | Chkalovets | | Neftekhimik | 1:2 (1:1) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
13.09 18:30 | Dynamo-Gazovik | | Gazovik-Gazprom | 2:0 (0:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
13.09 18:30 | Metallurg | | Okean | 0:0 | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
Day 32 | |||||||||
06.09 | Zverda | | Metallurg | 0:0 | |||||
Irkutsk | |||||||||
06.09 | Lokomotiv Chita | | Zarya | 0:0 | |||||
Chita | |||||||||
06.09 | Luch | | Dynamo-Gazovik | 0:0 | |||||
Vladivostok | |||||||||
06.09 | Okean | | Chkalovets | 4:1 (2:1) | |||||
Nakhodka | |||||||||
06.09 | Neftekhimik | | Torpedo Volzhskiy | 2:1 (0:1) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
06.09 | Shinnik | | Sokol-PZhD | 3:1 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
06.09 | Dynamo Stavropol | | Kuban | 0:0 | |||||
Stavropol | |||||||||
06.09 | Spartak | | Druzhba | 0:0 | |||||
Nalchik | |||||||||
06.09 18:00 | Gazovik-Gazprom | | Uralan | 2:0 (2:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
06.09 18:00 | Lokomotiv Sankt-Petersburg | | Fakel | 1:1 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
Day 31 | |||||||||
03.09 | Zverda | | Zarya | 3:0 (1:0) | |||||
Irkutsk | |||||||||
03.09 | Lokomotiv Chita | | Metallurg | 3:1 (0:0) | |||||
Chita | |||||||||
03.09 | Luch | | Chkalovets | 1:0 (1:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
03.09 | Okean | | Dynamo-Gazovik | 1:1 (0:0) | |||||
Nakhodka | |||||||||
03.09 | Neftekhimik | | Uralan | 0:0 | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
03.09 | Shinnik | | Fakel | 2:0 (2:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
03.09 | Dynamo Stavropol | | Druzhba | 2:0 (2:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
03.09 | Spartak | | Kuban | 2:5 (1:1) | |||||
Nalchik | |||||||||
03.09 | Saturn | | Torpedo Arzamas | 1:0 (0:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
03.09 16:00 | Lokomotiv Sankt-Petersburg | | Sokol-PZhD | 0:2 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
03.09 18:00 | Gazovik-Gazprom | | Torpedo Volzhskiy | 1:0 (0:0) | |||||
Izhevsk |
Day 36 | |||||||||
24.09 | Avtodor-BMK | | Angusht | 1:1 | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
24.09 | Avtozapchast | | Anzhi | 2:0 | |||||
Baksan | |||||||||
24.09 | Kavkazkabel | | Volgar-Gazprom | 3:1 | |||||
Prokhladny | |||||||||
24.09 | SKA Rostov-on-Don | | FK Volgodonsk | 2:0 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
24.09 | Torpedo Armavir | | Dynamo Vologda | 4:1 | |||||
Armavir | |||||||||
24.09 | Torpedo Taganrog | | Energiya Pyatigorsk | 4:0 | |||||
Taganrog | |||||||||
24.09 17:00 | Dynamo Sankt-Petersburg | | Avangard | 3:2 (3:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
24.09 17:00 | FK Gatchina | | Turbostroitel | 1:0 (1:0) | |||||
Gatchina | |||||||||
Day 35 | |||||||||
20.09 | SKA Rostov-on-Don | | Energiya Pyatigorsk | 3:1 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
20.09 | Torpedo Taganrog | | FK Volgodonsk | 3:1 | |||||
Taganrog | |||||||||
20.09 18:00 | Dynamo Sankt-Petersburg | | Turbostroitel | 0:0 | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
21.09 | Avtozapchast | | Volgar-Gazprom | 0:0 | |||||
Baksan | |||||||||
21.09 | Kavkazkabel | | Anzhi | 1:0 | |||||
Prokhladny | |||||||||
21.09 | Olimp | | Angusht | 2:2 | |||||
Kislovodsk COP CSK VVS Stadium | |||||||||
21.09 | Torpedo Armavir | | MChS-Selyatino | 0:5 | |||||
Armavir | |||||||||
21.09 16:00 | FK Gatchina | | Avangard | 3:1 (3:0) | |||||
Gatchina | |||||||||
21.09 17:00 | Lokomotiv | | Metallurg Lipetsk | 1:2 | |||||
Liski | |||||||||
Day 34 | |||||||||
15.09 | Angusht | | Dynamo Sankt-Petersburg | 2:0 (2:0) | |||||
Nazran Askanov Stadium | |||||||||
15.09 | MChS-Selyatino | | Dynamo Vologda | 2:0 | |||||
Selyatino | |||||||||
15.09 | Turbostroitel | | Torpedo Armavir | 1:1 | |||||
Kaluga | |||||||||
15.09 | FK Volgodonsk | | Kavkazkabel | 1:0 | |||||
Volgodonsk | |||||||||
15.09 | Energiya Pyatigorsk | | Avtozapchast | 1:3 | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
15.09 16:30 | Anzhi | | Avtodor-BMK | 6:0 | |||||
Kaspiysk | |||||||||
15.09 17:00 | Metallurg Lipetsk | | Torpedo Taganrog | 1:1 (1:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
15.09 17:15 | Lokomotiv | | SKA Rostov-on-Don | 3:0 (1:0) | |||||
Liski | |||||||||
15.09 17:30 | Volgar-Gazprom | | Olimp | 2:1 | |||||
Astrakhan | |||||||||
Day 33 | |||||||||
12.09 | Avangard | | Torpedo Armavir | 3:1 | |||||
Kursk | |||||||||
12.09 | Angusht | | FK Gatchina | 4:1 (2:1) | |||||
Nazran Askanov Stadium | |||||||||
12.09 | FK Volgodonsk | | Avtozapchast | 3:0 | |||||
Volgodonsk | |||||||||
12.09 | Energiya Pyatigorsk | | Kavkazkabel | 0:2 | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
12.09 16:30 | Anzhi | | Olimp | 3:0 | |||||
Kaspiysk | |||||||||
12.09 17:15 | Lokomotiv | | Torpedo Taganrog | 0:2 (0:0) | |||||
Liski | |||||||||
12.09 17:30 | Volgar-Gazprom | | Avtodor-BMK | 2:1 | |||||
Astrakhan | |||||||||
12.09 18:30 | Metallurg Lipetsk | | SKA Rostov-on-Don | 9:1 (3:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
Day 32 | |||||||||
05.09 | Avtodor-BMK | | Energiya Pyatigorsk | 4:1 | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
05.09 | Avtozapchast | | Lokomotiv | 3:0 | |||||
Baksan | |||||||||
05.09 | Dynamo Vologda | | Turbostroitel | 4:1 | |||||
Vologda | |||||||||
05.09 | Kavkazkabel | | Metallurg Lipetsk | 0:0 | |||||
Prokhladny | |||||||||
05.09 | Olimp | | FK Volgodonsk | 1:1 | |||||
Kislovodsk COP CSK VVS Stadium | |||||||||
05.09 | Torpedo Armavir | | Angusht | 1:2 | |||||
Armavir | |||||||||
05.09 18:00 | Dynamo Sankt-Petersburg | | Volgar-Gazprom | 0:0 | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
05.09 18:00 | MChS-Selyatino | | Avangard | 3:2 | |||||
Selyatino | |||||||||
05.09 18:00 | FK Gatchina | | Anzhi | 0:1 (0:1) | |||||
Gatchina | |||||||||
Day 31 | |||||||||
02.09 | Avtozapchast | | Metallurg Lipetsk | 1:0 | |||||
Baksan | |||||||||
02.09 | Dynamo Sankt-Petersburg | | Anzhi | 2:1 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
02.09 | Kavkazkabel | | Lokomotiv | 3:0 | |||||
Prokhladny | |||||||||
02.09 | MChS-Selyatino | | Turbostroitel | 1:2 | |||||
Selyatino | |||||||||
02.09 | Olimp | | Energiya Pyatigorsk | 3:0 | |||||
Kislovodsk COP CSK VVS Stadium | |||||||||
02.09 17:00 | Avtodor-BMK | | FK Volgodonsk | 2:0 | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
02.09 18:00 | Dynamo Vologda | | Avangard | 1:1 | |||||
Vologda | |||||||||
02.09 18:00 | Torpedo Taganrog | | SKA Rostov-on-Don | 1:2 (1:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
02.09 18:00 | FK Gatchina | | Volgar-Gazprom | 4:0 (2:0) | |||||
Gatchina |
Day 36 | |||||||||
24.09 | Asmaral | | Arsenal | 0:2 (0:2) | |||||
Moscow | |||||||||
24.09 | Svetotechnika | | Kosmos | 2:0 | |||||
Saransk | |||||||||
24.09 | Spartak Ryazan | | Spartak Shchyolkovo | 1:0 | |||||
Ryazan | |||||||||
24.09 | Tekstilshchik | | Torpedo Pavlovo | 1:0 | |||||
Ivanovo | |||||||||
24.09 | CSK VVS-Kristall | | Don | 1:0 | |||||
Smolensk | |||||||||
24.09 16:00 | Metallurg Magnitogorsk | | Lada | 1:3 (1:2) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
24.09 16:00 | Industria | | Energiya Chaikovskiy | 2:3 (1:1) | |||||
Naro-Fominsk | |||||||||
24.09 17:00 | Amkar | | UralAZ | 2:1 (1:0) | |||||
Perm | |||||||||
24.09 17:00 | Zenit Izhevsk | | Sibir | 0:0 | |||||
Izhevsk | |||||||||
24.09 17:00 | Nosta | | Rubin | 3:0 (3:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
Day 35 | |||||||||
21.09 | Asmaral | | Don | 0:1 | |||||
Moscow | |||||||||
21.09 | Zenit Penza | | Zavodchanin | 0:0 | |||||
Penza | |||||||||
21.09 | Svetotechnika | | Spartak Shchyolkovo | 1:1 | |||||
Saransk | |||||||||
21.09 | Spartak Ryazan | | Kosmos | 3:1 | |||||
Ryazan | |||||||||
21.09 | Industria | | Torpedo Pavlovo | 1:4 | |||||
Naro-Fominsk | |||||||||
21.09 | CSK VVS-Kristall | | Arsenal | 3:2 (2:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
21.09 15:00 | Tekstilshchik | | Energiya Chaikovskiy | 5:2 (3:2) | |||||
Ivanovo | |||||||||
21.09 17:00 | Amkar | | Sibir | 6:1 (4:1) | |||||
Perm | |||||||||
21.09 17:00 | Zenit Izhevsk | | UralAZ | 1:1 (1:1) | |||||
Izhevsk | |||||||||
21.09 17:00 | Nosta | | Lada | 2:2 (0:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
21.09 18:00 | Metallurg Magnitogorsk | | Rubin | 0:2 (0:2) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
Day 34 | |||||||||
15.09 | Arsenal | | Spartak Ryazan | 2:0 (1:0) | |||||
Tula | |||||||||
15.09 | Don | | Svetotechnika | 1:0 (0:0) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
15.09 | Kosmos | | Industria | 1:0 | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
15.09 | Lada | | CSK VVS-Kristall | 3:2 | |||||
Dimitrovgrad | |||||||||
15.09 14:00 | Spartak Shchyolkovo | | Tekstilshchik | 1:0 | |||||
Shchyolkovo | |||||||||
15.09 15:00 | Zenit Penza | | Metallurg Magnitogorsk | 0:1 (0:0) | |||||
Penza | |||||||||
15.09 17:00 | Zavodchanin | | Nosta | 3:3 (0:2) | |||||
Saratov | |||||||||
15.09 17:00 | Torpedo Pavlovo | | Amkar | 2:1 (1:1) | |||||
Pavlovo | |||||||||
15.09 17:00 | UralAZ | | Sibir | 1:0 (1:0) | |||||
Miass | |||||||||
15.09 18:00 | Rubin | | Asmaral | 2:0 (1:0) | |||||
Kazan | |||||||||
15.09 18:00 | Energiya Chaikovskiy | | Zenit Izhevsk | 3:0 (1:0) | |||||
Chaykovsky | |||||||||
Day 33 | |||||||||
12.09 | Arsenal | | Svetotechnika | 3:0 (0:0) | |||||
Tula | |||||||||
12.09 | Don | | Spartak Ryazan | 0:0 | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
12.09 | Kosmos | | Tekstilshchik | 2:0 | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
12.09 | Lada | | Asmaral | 5:0 | |||||
Dimitrovgrad | |||||||||
12.09 17:00 | Zavodchanin | | Metallurg Magnitogorsk | 0:1 (0:1) | |||||
Saratov | |||||||||
12.09 17:00 | Zenit Penza | | Nosta | 4:0 (3:0) | |||||
Penza | |||||||||
12.09 18:00 | Rubin | | CSK VVS-Kristall | 1:2 (1:2) | |||||
Kazan | |||||||||
12.09 18:00 | Spartak Shchyolkovo | | Industria | 3:0 | |||||
Shchyolkovo | |||||||||
12.09 18:00 | Torpedo Pavlovo | | Zenit Izhevsk | 3:0 (2:0) | |||||
Pavlovo | |||||||||
12.09 18:00 | Energiya Chaikovskiy | | Amkar | 1:2 (0:2) | |||||
Chaykovsky | |||||||||
Day 32 | |||||||||
05.09 | Asmaral | | Zavodchanin | 2:2 | |||||
Moscow | |||||||||
05.09 | Svetotechnika | | Lada | 1:0 | |||||
Saransk | |||||||||
05.09 | Spartak Ryazan | | Rubin | 1:0 (1:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
05.09 | Tekstilshchik | | Don | 0:2 | |||||
Ivanovo | |||||||||
05.09 | Industria | | Arsenal | 0:3 (0:3) | |||||
Naro-Fominsk | |||||||||
05.09 | CSK VVS-Kristall | | Zenit Penza | 6:1 | |||||
Smolensk | |||||||||
05.09 17:00 | Sibir | | Energiya Chaikovskiy | 1:0 (1:0) | |||||
Kurgan | |||||||||
05.09 17:30 | UralAZ | | Torpedo Pavlovo | 2:0 (1:0) | |||||
Miass | |||||||||
05.09 18:00 | Zenit Izhevsk | | Kosmos | 0:0 | |||||
Izhevsk | |||||||||
05.09 18:30 | Amkar | | Spartak Shchyolkovo | 1:0 (1:0) | |||||
Perm | |||||||||
Day 31 | |||||||||
02.09 | Asmaral | | Zenit Penza | 1:2 | |||||
Moscow | |||||||||
02.09 | Svetotechnika | | Rubin | 2:0 (0:0) | |||||
Saransk | |||||||||
02.09 | Spartak Ryazan | | Lada | 2:0 | |||||
Ryazan | |||||||||
02.09 | Tekstilshchik | | Arsenal | 3:0 (2:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
02.09 | Industria | | Don | 0:3 | |||||
Naro-Fominsk | |||||||||
02.09 | CSK VVS-Kristall | | Zavodchanin | 2:1 | |||||
Smolensk | |||||||||
02.09 17:00 | Sibir | | Torpedo Pavlovo | 1:0 (1:0) | |||||
Kurgan | |||||||||
02.09 17:30 | UralAZ | | Energiya Chaikovskiy | 1:0 (1:0) | |||||
Miass | |||||||||
02.09 18:00 | Zenit Izhevsk | | Spartak Shchyolkovo | 1:0 (0:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
02.09 18:00 | Nosta | | Metallurg Magnitogorsk | 8:2 (3:1) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
02.09 18:30 | Amkar | | Kosmos | 3:2 (0:1) | |||||
Perm |
Day 26 | |||||||||
28.09 | Amur | | SKA Khabarovsk | 2:1 | |||||
Blagoveshchensk | |||||||||
28.09 | Dynamo Barnaul | | Torpedo Rubtsovsk | 2:0 | |||||
Barnaul | |||||||||
28.09 | Metallurg-ZAPSIB | | Viktoria | 3:0 (2:0) | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
28.09 | Motor | | FK Mezhdurechensk | 3:0 | |||||
Prokopyevsk Monitor Stadium | |||||||||
28.09 | Selenga | | Angara | 1:0 | |||||
Ulan-Ude | |||||||||
28.09 16:00 | Irtysh Omsk | | Irtysh Tobolsk | 4:1 (0:1) | |||||
Omsk | |||||||||
28.09 17:00 | Tom | | Kuzbass | 2:1 (1:1) | |||||
Tomsk | |||||||||
29.09 15:00 | Dynamo Omsk | | Samotlor-XXI | 2:0 (1:0) | |||||
Omsk | |||||||||
Day 25 | |||||||||
21.09 | Angara | | Amur | 1:2 | |||||
Angarsk | |||||||||
21.09 | Kuzbass | | Torpedo Rubtsovsk | 3:0 | |||||
Kemerovo | |||||||||
21.09 | Motor | | Viktoria | 0:3 (0:1) | |||||
Prokopyevsk Monitor Stadium | |||||||||
21.09 | Selenga | | SKA Khabarovsk | 0:0 | |||||
Ulan-Ude | |||||||||
21.09 | Tom | | Dynamo Barnaul | 1:0 (1:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
21.09 | FK Mezhdurechensk | | Metallurg-ZAPSIB | 1:3 | |||||
Mezhdurechensk | |||||||||
21.09 16:00 | Samotlor-XXI | | Irtysh Omsk | 2:2 (1:1) | |||||
Nizhnevartovsk | |||||||||
21.09 17:00 | Irtysh Tobolsk | | Dynamo Omsk | 1:0 (1:0) | |||||
Tobolsk | |||||||||
Day 24 | |||||||||
14.09 | Viktoria | | FK Mezhdurechensk | 4:0 (0:0) | |||||
Nazarovo | |||||||||
14.09 | Dynamo Barnaul | | Kuzbass | 0:1 | |||||
Barnaul | |||||||||
14.09 | Metallurg-ZAPSIB | | Motor | 4:0 | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
14.09 | Samotlor-XXI | | Irtysh Tobolsk | 1:0 | |||||
Nizhnevartovsk | |||||||||
14.09 | SKA Khabarovsk | | Angara | 2:0 (1:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
14.09 | Torpedo Rubtsovsk | | Tom | 1:2 | |||||
Rubtsovsk | |||||||||
14.09 17:00 | Amur | | Selenga | 1:0 | |||||
Blagoveshchensk | |||||||||
14.09 17:00 | Dynamo Omsk | | Irtysh Omsk | 0:1 (0:1) | |||||
Omsk | |||||||||
Day 23 | |||||||||
07.09 | Viktoria | | Angara | 5:2 (3:1) | |||||
Nazarovo | |||||||||
07.09 | Irtysh Tobolsk | | Torpedo Rubtsovsk | 1:0 | |||||
Tobolsk | |||||||||
07.09 | Metallurg-ZAPSIB | | Selenga | 6:0 | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
07.09 | Motor | | Amur | 1:1 | |||||
Prokopyevsk Monitor Stadium | |||||||||
07.09 | Samotlor-XXI | | Dynamo Barnaul | 0:0 | |||||
Nizhnevartovsk | |||||||||
07.09 | FK Mezhdurechensk | | SKA Khabarovsk | 0:2 | |||||
Mezhdurechensk | |||||||||
07.09 18:00 | Dynamo Omsk | | Kuzbass | 1:0 (1:0) | |||||
Omsk | |||||||||
08.09 18:00 | Irtysh Omsk | | Tom | 3:0 (1:0) | |||||
Omsk | |||||||||
Day 22 | |||||||||
03.09 18:00 | Irtysh Omsk | | Kuzbass | 1:0 (0:0) | |||||
Omsk | |||||||||
04.09 | Viktoria | | Selenga | 5:0 (1:0) | |||||
Nazarovo | |||||||||
04.09 | Irtysh Tobolsk | | Dynamo Barnaul | 1:0 | |||||
Tobolsk | |||||||||
04.09 | Metallurg-ZAPSIB | | Angara | 3:0 | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
04.09 | Motor | | SKA Khabarovsk | 0:1 (0:1) | |||||
Prokopyevsk Monitor Stadium | |||||||||
04.09 | Samotlor-XXI | | Torpedo Rubtsovsk | 2:0 | |||||
Nizhnevartovsk | |||||||||
04.09 | FK Mezhdurechensk | | Amur | 2:3 | |||||
Mezhdurechensk | |||||||||
04.09 18:00 | Dynamo Omsk | | Tom | 2:0 (0:0) | |||||
Omsk |
Day 28 | |||||||||
26.09 | Gornyak Kachkanar | | Neftyanik Bugulma | 0:3 | |||||
26.09 | Dynamo Perm | | Elektron | 4:0 | |||||
26.09 16:00 | Gornyak Kushva | | Gazovik | 1:0 (1:0) | |||||
Kushva | |||||||||
26.09 17:00 | Sodovik | | Dynamo-Gazovik-D | 3:1 (2:0) | |||||
Sterlitamak | |||||||||
26.09 17:00 | Trubnik | | Metiznik | 0:0 | |||||
Kamensk-Uralsky | |||||||||
26.09 17:00 | Uralets | | KAMAZ-Chally-D | 5:1 (3:0) | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
Day 27 | |||||||||
23.09 | Gornyak Kachkanar | | KAMAZ-Chally-D | 0:3 | |||||
23.09 17:00 | Gornyak Kushva | | Metiznik | 1:2 (0:2) | |||||
Kushva | |||||||||
23.09 17:00 | Sodovik | | Uralmash-D | 7:0 (3:0) | |||||
Sterlitamak | |||||||||
23.09 17:00 | Trubnik | | Gazovik | 2:1 (1:0) | |||||
Kamensk-Uralsky | |||||||||
23.09 17:00 | Uralets | | Neftyanik Bugulma | 1:0 (1:0) | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
Day 26 | |||||||||
17.09 | Metiznik | | Gornyak Kachkanar | 3:0 | |||||
17.09 16:00 | Elektron | | Gornyak Kushva | 4:0 (2:0) | |||||
Vyatskiye Polyany | |||||||||
17.09 17:00 | Dynamo Perm | | Trubnik | 4:0 (1:0) | |||||
Perm | |||||||||
17.09 17:00 | KAMAZ-Chally-D | | Sodovik | 0:3 (0:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
17.09 18:00 | Gazovik | | Uralets | 2:0 (2:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
Day 25 | |||||||||
14.09 | Gazovik | | Gornyak Kachkanar | 3:0 | |||||
14.09 | Elektron | | Trubnik | 1:1 (0:0) | |||||
Vyatskiye Polyany | |||||||||
14.09 15:00 | Uralmash-D | | Dynamo-Gazovik-D | 2:3 (1:1) | |||||
Verkhnyaya Pyshma | |||||||||
14.09 17:00 | Dynamo Perm | | Gornyak Kushva | 4:2 (2:1) | |||||
Perm | |||||||||
14.09 17:00 | Neftyanik Bugulma | | Sodovik | 0:1 (0:0) | |||||
Bugulma | |||||||||
14.09 17:30 | Metiznik | | Uralets | 1:2 (1:2) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
Day 24 | |||||||||
07.09 | Gornyak Kachkanar | | Dynamo Perm | 0:3 | |||||
07.09 17:00 | Dynamo-Gazovik-D | | Neftyanik Bugulma | 0:0 | |||||
Tyumen | |||||||||
07.09 17:00 | Sodovik | | Gazovik | 1:0 (0:0) | |||||
Sterlitamak | |||||||||
07.09 17:30 | Uralets | | Elektron | 2:0 (1:0) | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
08.09 15:00 | Uralmash-D | | KAMAZ-Chally-D | 3:0 (2:0) | |||||
Verkhnyaya Pyshma | |||||||||
Day 23 | |||||||||
04.09 | Gornyak Kachkanar | | Elektron | 0:3 | |||||
04.09 17:00 | Dynamo-Gazovik-D | | KAMAZ-Chally-D | 1:0 (1:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
04.09 17:00 | Uralmash-D | | Neftyanik Bugulma | 2:0 (1:0) | |||||
Verkhnyaya Pyshma | |||||||||
04.09 17:30 | Gornyak Kushva | | Trubnik | 2:2 (2:0) | |||||
Kushva | |||||||||
04.09 17:30 | Uralets | | Dynamo Perm | 0:0 | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
04.09 18:00 | Sodovik | | Metiznik | 0:0 | |||||
Sterlitamak |
15.09 | Portovyk (Illichovsk) | | SK Mykolaiv (Mykolaiv) | 3:0 (1:0) | |||||
Illichivsk | |||||||||
18.09 | Halychyna (Drohobych) | | Bukovyna (Chernivtsy) | 0:0 aet, pen. 2:4 | |||||
Drogobych Kranovshchik Stadium | |||||||||
18.09 | Veres (Rivne) | | Volyn (Lutsk) | 2:3 aet (1:1, 2:2) | |||||
Rivne | |||||||||
18.09 | Karpaty (Mukachevo) | | Krystal (Chortkiv) | 3:2 (2:0) | |||||
Mukacheve Pryboryst Stadium | |||||||||
18.09 | Hazovyk (Komarno) | | Podillya (Khmelnytskyi) | 3:0 (2:0) | |||||
Gorodok Kolos Stadium | |||||||||
18.09 | Desna (Chernihiv) | | Yavir (Krasnopillya) | -:+ | |||||
18.09 | CSKA-2 (Kyiv) | | Khimik (Zhytomyr) | 2:1 (1:0) | |||||
Bortnychi SDYuShOR Stadium | |||||||||
18.09 | Obolon (Kyiv) | | Dynamo-2 (Kyiv) | 1:2 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
18.09 | Haray (Zhovkva) | | FK Lviv (Lviv) | 0:1 (0:0) | |||||
Zhovkva Roztochya Stadium | |||||||||
18.09 | Oskil (Kupyansk) | | Naftovyk (Okhtyrka) | 0:0 aet, pen. 3:2 | |||||
Kupyansk Spartak Stadium | |||||||||
18.09 | Metalurh (Donetsk) | | Shakhtar (Makeevka) | 3:2 aet (1:0, 1:1) | |||||
Donetsk | |||||||||
18.09 | Viktor (Zaporizhia) | | Poligraftekhnyka (Oleksandriya) | 0:2 (0:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
18.09 | Metalurh (Mariupol) | | Zorya (Lugansk) | 5:0 (2:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
18.09 | FK Petrivtsi (Myrhorod) | | Khimik (Severodonetsk) | 0:2 aet (0:0) | |||||
Myrgorod Start Stadium | |||||||||
18.09 | Dynamo (Saky) | | Stal (Alchevsk) | 1:0 (1:0) | |||||
Saky | |||||||||
18.09 | Krystal (Kherson) | | Metalurh (Nikopol) | 3:3 aet (0:2, 2:2), pen. 5:6 | |||||
Kherson |
Day 10 | |||||||||
29.09 | Vorskla | | Dynamo | 4:3 (4:2) | |||||
Poltava | |||||||||
29.09 | Kryvbas | | Torpedo | 2:1 (1:1) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
29.09 | Prykarpattya | | Shakhtar | 2:1 (1:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
29.09 | Dnipro | | Karpaty | 0:0 | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
29.09 | CSKA | | Tavriya | 2:1 (1:1) | |||||
Kiev | |||||||||
29.09 | Metalurh | | Zirka-NIBAS | 0:1 (0:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
29.09 16:00 | Chornomorets | | Kremin | 1:0 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
30.09 | Nyva Vinnytsya | | Nyva Ternopil | 0:0 | |||||
Vinnytsia | |||||||||
Day 9 | |||||||||
19.09 | Karpaty | | Chornomorets | 1:0 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
19.09 | Torpedo | | Dynamo | 0:0 | |||||
Zaporizhia | |||||||||
21.09 | Metalurh | | Vorskla | 2:0 (0:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
21.09 | Zirka-NIBAS | | CSKA | 2:0 (0:0) | |||||
Kirovograd | |||||||||
21.09 | Tavriya | | Dnipro | 0:0 | |||||
Simferopol | |||||||||
21.09 | Kremin | | Prykarpattya | 2:1 (1:0) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
21.09 | Shakhtar | | Nyva Vinnytsya | 1:0 (0:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
21.09 | Nyva Ternopil | | Kryvbas | 2:0 (1:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
Day 8 | |||||||||
15.09 | Vorskla | | Torpedo | 2:0 (1:0) | |||||
Poltava | |||||||||
15.09 | Dynamo | | Nyva Ternopil | 1:0 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
15.09 | Kryvbas | | Shakhtar | 1:3 (1:1) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
15.09 | Prykarpattya | | Karpaty | 1:2 (0:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
15.09 | Dnipro | | Zirka-NIBAS | 4:0 (3:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
15.09 | CSKA | | Metalurh | 2:1 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
15.09 17:00 | Chornomorets | | Tavriya | 5:1 (2:0) | |||||
Odesa | |||||||||
17.09 | Nyva Vinnytsya | | Kremin | 2:1 (2:1) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
Day 7 | |||||||||
06.09 | Zirka-NIBAS | | Chornomorets | 0:2 (0:2) | |||||
Kirovograd | |||||||||
06.09 | Shakhtar | | Dynamo | 1:3 (1:2) | |||||
Donetsk | |||||||||
07.09 | CSKA | | Vorskla | 0:0 | |||||
Kiev | |||||||||
07.09 | Metalurh | | Dnipro | 1:1 (0:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
07.09 | Tavriya | | Prykarpattya | 2:0 (1:0) | |||||
Simferopol | |||||||||
07.09 | Karpaty | | Nyva Vinnytsya | 1:2 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
07.09 | Kremin | | Kryvbas | 2:1 (2:0) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
07.09 | Nyva Ternopil | | Torpedo | 2:1 (0:1) | |||||
Ternopil |
Day 13 | |||||||||
26.09 | SK Odesa | | Dynamo-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
26.09 | Metalist | | Metalurh Mariupol | 1:3 (1:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
26.09 | Dnipro | | Shakhtar | 2:0 (1:0) | |||||
Cherkasy | |||||||||
26.09 | FK Lviv | | Yavir | 2:1 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
26.09 | Zakarpattya | | Naftovyk | 2:4 (1:3) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
26.09 | Podillya | | Metalurh Donetsk | 1:1 (1:1) | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
26.09 | Khimik Zhytomyr | | Khimik Severodonetsk | 1:0 (1:0) | |||||
Zhytomyr | |||||||||
26.09 | SK Mykolaiv | | CSKA-2 | 4:0 (2:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
26.09 | Volyn | | Metalurh Nikopol | 1:0 (1:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
26.09 | Veres | | Polihraftekhnika | 2:1 (0:1) | |||||
Rivne | |||||||||
26.09 | Stal | | Bukovyna | 2:0 (0:0) | |||||
Alchevsk | |||||||||
26.09 15:00 | Zorya | | Krystal | 2:0 (0:0) | |||||
Lugansk | |||||||||
Day 12 | |||||||||
23.09 | SK Odesa | | CSKA-2 | 3:1 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
23.09 | Metalist | | Shakhtar | 3:2 (3:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
23.09 | Dnipro | | Metalurh Mariupol | 1:3 (1:1) | |||||
Cherkasy | |||||||||
23.09 | FK Lviv | | Naftovyk | 3:0 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
23.09 | Zakarpattya | | Yavir | 1:2 (0:0) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
23.09 | Podillya | | Khimik Severodonetsk | 2:3 (0:2) | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
23.09 | Khimik Zhytomyr | | Metalurh Donetsk | 0:1 (0:1) | |||||
Zhytomyr | |||||||||
23.09 | SK Mykolaiv | | Dynamo-2 | 3:0 (2:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
23.09 | Volyn | | Polihraftekhnika | 1:0 (1:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
23.09 | Veres | | Metalurh Nikopol | 1:0 (1:0) | |||||
Rivne | |||||||||
23.09 | Stal | | Krystal | 2:0 (0:0) | |||||
Alchevsk | |||||||||
23.09 15:00 | Zorya | | Bukovyna | 2:1 (1:1) | |||||
Lugansk | |||||||||
Day 11 | |||||||||
13.09 | Polihraftekhnika | | SK Odesa | 2:0 (1:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
13.09 | Stal | | Metalist | 2:1 (1:0) | |||||
Alchevsk | |||||||||
13.09 | Bukovyna | | Veres | 0:0 | |||||
Chernivtsi | |||||||||
13.09 | Krystal | | Volyn | 3:2 (2:0) | |||||
Chortkiv | |||||||||
13.09 | Metalurh Nikopol | | SK Mykolaiv | 1:3 (0:2) | |||||
Nikopol | |||||||||
13.09 | Dynamo-2 | | Khimik Zhytomyr | 3:1 (2:1) | |||||
Kiev | |||||||||
13.09 | CSKA-2 | | Podillya | 3:0 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
13.09 | Khimik Severodonetsk | | Zakarpattya | 2:1 (2:0) | |||||
Severodonetsk | |||||||||
13.09 | Metalurh Donetsk | | FK Lviv | 2:0 (0:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
13.09 | Naftovyk | | Metalurh Mariupol | 5:1 (3:1) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
13.09 | Yavir | | Shakhtar | 2:0 (0:0) | |||||
Krasnopillya Kolos Stadium | |||||||||
13.09 16:00 | Zorya | | Dnipro | 6:0 (4:0) | |||||
Lugansk | |||||||||
Day 10 | |||||||||
10.09 | Metalurh Nikopol | | SK Odesa | 2:0 (1:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
10.09 | Stal | | Dnipro | 11:0 (6:0) | |||||
Alchevsk | |||||||||
10.09 | Bukovyna | | Volyn | 1:0 (0:0) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
10.09 | Krystal | | Veres | 3:0 (2:0) | |||||
Chortkiv | |||||||||
10.09 | Polihraftekhnika | | SK Mykolaiv | 1:0 (1:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
10.09 | Dynamo-2 | | Podillya | 4:0 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
10.09 | CSKA-2 | | Khimik Zhytomyr | 1:0 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
10.09 | Khimik Severodonetsk | | FK Lviv | 2:0 (1:0) | |||||
Severodonetsk | |||||||||
10.09 | Metalurh Donetsk | | Zakarpattya | 1:0 (0:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
10.09 | Naftovyk | | Shakhtar | 2:1 (2:1) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
10.09 | Yavir | | Metalurh Mariupol | 2:3 (1:0) | |||||
Krasnopillya Kolos Stadium | |||||||||
10.09 16:00 | Zorya | | Metalist | 3:1 (0:1) | |||||
Lugansk | |||||||||
Day 9 | |||||||||
05.09 | SK Odesa | | Bukovyna | 2:0 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
05.09 | Metalist | | Yavir | 2:1 (0:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
05.09 | Dnipro | | Naftovyk | 0:1 (0:0) | |||||
Cherkasy | |||||||||
05.09 | Shakhtar | | Metalurh Donetsk | 1:2 (1:2) | |||||
Makiivka | |||||||||
05.09 | Metalurh Mariupol | | Khimik Severodonetsk | 3:1 (1:1) | |||||
Mariupol | |||||||||
05.09 | FK Lviv | | CSKA-2 | 2:1 (2:0) | |||||
Lviv | |||||||||
05.09 | Zakarpattya | | Dynamo-2 | 3:2 (0:0) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
05.09 | Podillya | | Metalurh Nikopol | 1:0 (0:0) | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
05.09 | Khimik Zhytomyr | | Polihraftekhnika | 0:0 | |||||
Zhytomyr | |||||||||
05.09 | SK Mykolaiv | | Krystal | 3:0 (1:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
05.09 | Volyn | | Stal | 2:0 (1:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
05.09 | Veres | | Zorya | 1:0 (1:0) | |||||
Rivne | |||||||||
Day 8 | |||||||||
02.09 | SK Odesa | | Krystal | 4:1 (2:0) | |||||
Odesa | |||||||||
02.09 | Metalist | | Naftovyk | 1:2 (0:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
02.09 | Dnipro | | Yavir | 0:3 (0:2) | |||||
Cherkasy | |||||||||
02.09 | Shakhtar | | Khimik Severodonetsk | 3:0 (1:0) | |||||
Makiivka | |||||||||
02.09 | Metalurh Mariupol | | Metalurh Donetsk | 0:1 (0:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
02.09 | FK Lviv | | Dynamo-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
02.09 | Zakarpattya | | CSKA-2 | 3:2 (2:0) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
02.09 | Podillya | | Polihraftekhnika | 0:3 (0:1) | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
02.09 | Khimik Zhytomyr | | Metalurh Nikopol | 2:0 (1:0) | |||||
Zhytomyr | |||||||||
02.09 | SK Mykolaiv | | Bukovyna | 3:2 (2:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
02.09 | Volyn | | Zorya | 3:2 (0:1) | |||||
Lutsk | |||||||||
02.09 | Veres | | Stal | 0:1 (0:1) | |||||
Rivne |
Day 8 | |||||||||
28.09 | Nyva | | Ros | 4:1 (2:1) | |||||
28.09 | Papirnyk | | Nerafa | 1:1 (0:0) | |||||
28.09 | Pokuttya | | Halychyna | 1:0 (0:0) | |||||
28.09 | Fakel | | Keramik | 6:1 (1:0) | |||||
28.09 | FK Tysmenytsia | | Karpaty | 0:0 | |||||
28.09 | Obolon | | Hazovyk | 0:0 | |||||
28.09 | FK Kalush | | Systema-Boreks | 5:1 (1:0) | |||||
28.09 | Desna | | Haray | 1:0 (0:0) | |||||
Day 7 | |||||||||
21.09 | Keramik | | Pokuttya | 1:2 (0:0) | |||||
22.09 | Desna | | Nyva | 3:1 (2:0) | |||||
22.09 | Haray | | FK Kalush | 1:1 (1:1) | |||||
22.09 | Systema-Boreks | | Obolon | 0:0 | |||||
22.09 | Hazovyk | | FK Tysmenytsia | 0:0 | |||||
22.09 | Karpaty | | Fakel | 2:0 (0:0) | |||||
22.09 | Halychyna | | Papirnyk | 0:0 | |||||
22.09 | Nerafa | | Ros | 1:0 (0:0) | |||||
Day 6 | |||||||||
14.09 | Nyva | | Nerafa | 4:2 (1:1) | |||||
14.09 | Ros | | Halychyna | 0:2 (0:2) | |||||
14.09 | Papirnyk | | Keramik | 1:0 (0:0) | |||||
14.09 | Pokuttya | | Karpaty | 1:0 (1:0) | |||||
14.09 | Fakel | | Hazovyk | 2:0 (0:0) | |||||
14.09 | FK Tysmenytsia | | Systema-Boreks | 2:0 (0:0) | |||||
14.09 | Obolon | | Haray | 1:1 (0:0) | |||||
14.09 | FK Kalush | | Desna | 0:1 (0:0) | |||||
Day 5 | |||||||||
08.09 | FK Kalush | | Nyva | 3:0 (0:0) | |||||
08.09 | Desna | | Obolon | 1:0 (1:0) | |||||
08.09 | Haray | | FK Tysmenytsia | 0:2 (0:1) | |||||
08.09 | Systema-Boreks | | Fakel | 1:1 (1:0) | |||||
08.09 | Hazovyk | | Pokuttya | 0:0 | |||||
08.09 | Karpaty | | Papirnyk | 1:0 (1:0) | |||||
08.09 | Keramik | | Ros | 0:0 | |||||
08.09 | Halychyna | | Nerafa | 4:1 (2:0) | |||||
Day 4 | |||||||||
01.09 | Nyva | | Halychyna | 1:0 (0:0) | |||||
01.09 | Keramik | | Nerafa | 3:1 (1:1) | |||||
01.09 | Ros | | Karpaty | 1:1 (0:1) | |||||
01.09 | Papirnyk | | Hazovyk | 5:2 (2:1) | |||||
01.09 | Pokuttya | | Systema-Boreks | 2:0 (0:0) | |||||
01.09 | Fakel | | Haray | 1:0 (1:0) | |||||
01.09 | FK Tysmenytsia | | Desna | 0:0 | |||||
01.09 | Obolon | | FK Kalush | 1:0 (1:0) | |||||
Day 9 | |||||||||
28.09 | CSKA | | Ararat | 1:3 | |||||
28.09 | Van | | Shirak | 0:2 | |||||
28.09 | Karabakh | | FC Erevan | 1:2 | |||||
29.09 | Zankezour | | Arabkir | 1:0 | |||||
29.09 | Homenmen | | Pyunik | 0:5 | |||||
29.09 | Kotaik | | Tsement | 1:1 | |||||
Day 8 | |||||||||
21.09 | CSKA | | Zankezour | 3:0 | |||||
21.09 | Tsement | | Ararat | 3:2 | |||||
21.09 | Kotaik | | FC Erevan | 1:0 | |||||
21.09 | Shirak | | Karabakh | 1:0 | |||||
21.09 | Pyunik | | Van | 3:0 | |||||
21.09 | Arabkir | | Homenmen | 2:4 | |||||
Day 7 | |||||||||
14.09 | Zankezour | | Homenmen | 0:0 | |||||
14.09 | Ararat | | FC Erevan | 1:3 | |||||
14.09 | Tsement | | CSKA | 3:1 | |||||
15.09 | Kotaik | | Shirak | 2:0 | |||||
15.09 | Karabakh | | Pyunik | 0:1 | |||||
15.09 | Van | | Arabkir | 8:0 | |||||
Day 6 | |||||||||
05.09 | FC Erevan | | Tsement | 1:0 | |||||
07.09 | Homenmen | | CSKA | 2:1 | |||||
07.09 | Shirak | | Ararat | 4:1 | |||||
08.09 | Pyunik | | Kotaik | 0:0 | |||||
08.09 | Arabkir | | Karabakh | 1:2 | |||||
08.09 | Zankezour | | Van | 0:1 | |||||
Day 1 | |||||||||
04.09 | Kotaik | | Karabakh | 3:0 | |||||
18.09 | CSKA | | Pyunik | 0:2 | |||||
Day 24 | |||||||||
29.09 16:00 | Tarpeda Minsk | | Tarpeda-Kadzina | 0:1 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
29.09 16:00 | Neman | | Abuwshchik | 1:1 (1:1) | |||||
Hrodna | |||||||||
29.09 16:00 | Lokomotiv-96 | | Shakhtsyor | 3:2 (1:2) | |||||
Vitebsk | |||||||||
29.09 16:00 | Dnepr | | Vedrych | 2:1 (0:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
29.09 16:00 | FK Maladzyechna | | Belshina | 0:0 | |||||
Maladzyechna | |||||||||
29.09 16:00 | Dynamo-93 | | MPKC | 1:2 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
29.09 17:00 | Dynamo Brest | | Naftan-Devon | 3:0 (1:0) | |||||
Brest | |||||||||
30.09 17:00 | Ataka-Aura | | Dynamo Minsk | 0:5 (0:2) | |||||
Minsk | |||||||||
Day 23 | |||||||||
23.09 16:00 | Vedrych | | FK Maladzyechna | 1:0 (0:0) | |||||
Rechytsa | |||||||||
23.09 17:00 | Abuwshchik | | Lokomotiv-96 | 2:0 (1:0) | |||||
Lida | |||||||||
23.09 17:00 | Tarpeda-Kadzina | | Neman | 2:1 (1:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
23.09 17:00 | Dynamo Brest | | Tarpeda Minsk | 1:1 (1:0) | |||||
Brest | |||||||||
23.09 18:00 | Dynamo Minsk | | Dynamo-93 | 6:0 (2:0) | |||||
Minsk | |||||||||
24.09 16:00 | Naftan-Devon | | MPKC | 0:3 (0:3) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
24.09 16:00 | Belshina | | Ataka-Aura | 3:0 (2:0) | |||||
Babruysk | |||||||||
24.09 17:00 | Shakhtsyor | | Dnepr | 0:1 (0:1) | |||||
Salihorsk | |||||||||
Day 22 | |||||||||
18.09 18:00 | Dynamo Minsk | | Tarpeda Minsk | 5:0 (3:0) | |||||
Minsk | |||||||||
19.09 16:00 | Naftan-Devon | | FK Maladzyechna | 2:3 (2:2) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
19.09 16:00 | Dynamo-93 | | Lokomotiv-96 | 1:5 (0:3) | |||||
Minsk | |||||||||
19.09 16:00 | MPKC | | Neman | 1:0 (0:0) | |||||
Mazyr | |||||||||
19.09 16:00 | Vedrych | | Tarpeda-Kadzina | 2:0 (1:0) | |||||
Rechytsa | |||||||||
19.09 17:00 | Belshina | | Dynamo Brest | 4:0 (2:0) | |||||
Babruysk | |||||||||
19.09 17:00 | Shakhtsyor | | Abuwshchik | 4:0 (2:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
20.09 16:00 | Ataka-Aura | | Dnepr | 0:2 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
Day 21 | |||||||||
14.09 16:00 | Neman | | Dynamo Minsk | 2:3 (2:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
15.09 17:00 | Abuwshchik | | Naftan-Devon | 1:3 (0:1) | |||||
Lida | |||||||||
15.09 17:00 | Tarpeda-Kadzina | | Shakhtsyor | 1:0 (1:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
15.09 17:00 | Dynamo Brest | | Vedrych | 1:0 (0:0) | |||||
Brest | |||||||||
15.09 17:00 | Tarpeda Minsk | | Belshina | 2:3 (0:3) | |||||
Minsk | |||||||||
16.09 16:00 | Lokomotiv-96 | | MPKC | 0:2 (0:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
16.09 17:00 | Dnepr | | Dynamo-93 | 0:1 (0:1) | |||||
Mogilev | |||||||||
16.09 17:00 | FK Maladzyechna | | Ataka-Aura | 1:2 (0:1) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
Day 20 | |||||||||
08.09 17:00 | Naftan-Devon | | Dnepr | 2:1 (1:1) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
08.09 17:00 | Ataka-Aura | | Neman | 1:1 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
08.09 17:00 | MPKC | | Dynamo Brest | 4:0 (4:0) | |||||
Mazyr | |||||||||
08.09 17:00 | Belshina | | Abuwshchik | 2:1 (0:0) | |||||
Babruysk | |||||||||
08.09 17:00 | Vedrych | | Shakhtsyor | 1:2 (1:0) | |||||
Rechytsa | |||||||||
08.09 17:30 | FK Maladzyechna | | Lokomotiv-96 | 0:4 (0:2) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
08.09 18:30 | Dynamo Minsk | | Tarpeda-Kadzina | 1:0 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
09.09 17:00 | Dynamo-93 | | Tarpeda Minsk | 1:0 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
Day 19 | |||||||||
03.09 17:30 | Tarpeda-Kadzina | | Belshina | 1:6 (1:4) | |||||
Mogilev | |||||||||
04.09 17:00 | Tarpeda Minsk | | MPKC | 1:1 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
04.09 17:00 | Lokomotiv-96 | | Ataka-Aura | 1:1 (0:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
04.09 17:30 | Shakhtsyor | | Naftan-Devon | 0:1 (0:1) | |||||
Salihorsk | |||||||||
04.09 17:30 | Abuwshchik | | Vedrych | 0:1 (0:0) | |||||
Lida | |||||||||
04.09 17:30 | Dnepr | | FK Maladzyechna | 1:3 (1:2) | |||||
Mogilev | |||||||||
04.09 18:00 | Dynamo Brest | | Dynamo Minsk | 1:2 (1:0) | |||||
Brest |
Day 13 | |||||||||
12.09 16:00 | Ataka-Aura | | Naftan-Devon | 0:0 | |||||
Minsk |
Day 8 | |||||||||
28.09 | Atilla | | Agro | 0:2 (0:0) | |||||
28.09 | CSA Victoria | | Unisport | 0:1 (0:0) | |||||
28.09 | Dinamo | | Codru | 1:1 (0:0) | |||||
28.09 | MHM-93 | | Locomotiva | 1:2 (0:0) | |||||
28.09 | Nistru | | Olimpia | 2:0 (2:0) | |||||
28.09 | Speranţa | | Tiligul | 0:0 | |||||
28.09 | Zimbru | | Spumante | 3:0 (2:0) | |||||
30.09 | Constructorul | | Ciuhur | 1:0 (1:0) | |||||
Day 7 | |||||||||
21.09 | Codru | | Agro | 2:1 (0:0) | |||||
21.09 | Dinamo | | Spumante | 2:2 (2:1) | |||||
21.09 | Locomotiva | | CSA Victoria | 4:0 (3:0) | |||||
21.09 | Nistru | | Speranţa | 0:0 | |||||
21.09 | Tiligul | | Olimpia | 2:0 (1:0) | |||||
21.09 | Unisport | | MHM-93 | 1:1 (0:1) | |||||
21.09 | Zimbru | | Constructorul | 2:1 (1:0) | |||||
21.09 | Atilla | | Ciuhur | 2:2 (1:2) | |||||
Day 6 | |||||||||
14.09 | Ciuhur | | Speranţa | 1:1 (0:0) | |||||
14.09 | CSA Victoria | | Nistru | 2:3 (0:2) | |||||
14.09 | Locomotiva | | Zimbru | 0:4 (0:2) | |||||
14.09 | MHM-93 | | Dinamo | 0:3 (0:0) | |||||
14.09 | Olimpia | | Unisport | 1:0 (0:0) | |||||
14.09 | Spumante | | Atilla | 8:1 (4:0) | |||||
15.09 | Agro | | Tiligul | 0:0 | |||||
17.09 | Constructorul | | Codru | 1:0 (1:0) | |||||
Day 5 | |||||||||
07.09 | Agro | | Spumante | 2:1 (2:1) | |||||
07.09 | Ciuhur | | Olimpia | 1:1 (0:0) | |||||
07.09 | Constructorul | | Tiligul | 0:0 | |||||
07.09 | Dinamo | | Locomotiva | 2:2 (1:2) | |||||
07.09 | Nistru | | Codru | 3:1 (1:0) | |||||
07.09 | Speranţa | | MHM-93 | 2:1 (1:0) | |||||
08.09 | Unisport | | Atilla | 2:0 (1:0) | |||||
Day 24 | |||||||||
30.09 | Mashʼal | | ASK | 1:0 (1:0) | |||||
30.09 | FK Yangiyer | | Nowruz | 3:1 (0:1) | |||||
30.09 | Nuravshon | | Paxtakor | 0:0 | |||||
30.09 | MHSK | | Soʼgʼdiyona | 1:1 (0:0) | |||||
30.09 | Dinamo Urgench | | Novbahor | 0:2 (0:0) | |||||
30.09 | Neftchi | | Dustlik | 2:1 (1:0) | |||||
Day 23 | |||||||||
22.09 | Paxtakor | | Dinamo Urgench | 2:0 (1:0) | |||||
22.09 | Novbahor | | Dustlik | 2:0 (2:0) | |||||
22.09 | Traktor | | Neftchi | 0:3 (0:1) | |||||
23.09 | Dinamo Samarqand | | FK Yangiyer | 4:1 (0:0) | |||||
23.09 | Soʼgʼdiyona | | Mashʼal | 3:1 (1:0) | |||||
23.09 | ASK | | Atlaschi | 1:3 (0:1) | |||||
23.09 | FK Kasansay | | Nuravshon | 2:1 (2:0) | |||||
23.09 | Nowruz | | MHSK | 2:2 (0:1) | |||||
Day 22 | |||||||||
18.09 | Dinamo Urgench | | FK Kasansay | 4:1 (0:0) | |||||
18.09 | FK Yangiyer | | Traktor | 5:0 (4:0) | |||||
18.09 | Mashʼal | | Nowruz | 1:0 (0:0) | |||||
18.09 | Nuravshon | | ASK | 4:0 (2:0) | |||||
18.09 | Dustlik | | Paxtakor | 0:0 | |||||
18.09 | Neftchi | | Novbahor | 2:1 (1:1) | |||||
19.09 | Atlaschi | | Soʼgʼdiyona | 2:1 (2:1) | |||||
19.09 | MHSK | | Dinamo Samarqand | 5:2 (0:1) | |||||
Day 21 | |||||||||
10.09 | ASK | | Dinamo Urgench | 0:1 | |||||
10.09 | FK Kasansay | | Dustlik | 1:2 | |||||
10.09 | Soʼgʼdiyona | | Nuravshon | 1:4 | |||||
11.09 | Dinamo Samarqand | | Mashʼal | 3:0 | |||||
11.09 | Nowruz | | Atlaschi | 2:1 | |||||
11.09 | FK Yangiyer | | Neftchi | 2:4 | |||||
26.09 | Traktor | | MHSK | 1:1 (0:1) | |||||
Day 20 | |||||||||
06.09 | Mashʼal | | Traktor | 0:0 | |||||
06.09 | Dinamo Urgench | | Soʼgʼdiyona | 3:0 (1:0) | |||||
06.09 | Dustlik | | ASK | 2:1 (0:1) | |||||
06.09 | Nuravshon | | Nowruz | 0:0 | |||||
06.09 | Novbahor | | FK Kasansay | 10:3 (7:3) | |||||
06.09 | Neftchi | | Paxtakor | 2:1 (1:1) | |||||
07.09 | Atlaschi | | Dinamo Samarqand | 3:2 (2:0) | |||||
07.09 | MHSK | | FK Yangiyer | 2:0 (0:0) | |||||
Day 10 | |||||||||
21.09 | Admira/Wacker | | Rapid | 0:2 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
21.09 | Casino | | Austria Wien | 3:1 | |||||
Salzburg | |||||||||
21.09 | Tirol | | Sturm | 2:0 | |||||
Innsbruck | |||||||||
21.09 | GAK | | Ried | 1:0 | |||||
Kapfenberg | |||||||||
21.09 | LASK | | Linz | 0:0 | |||||
Steyr Vorwärts-Platz |
Day 9 | |||||||||
14.09 | Rapid | | Admira/Wacker | 4:1 | |||||
Wien | |||||||||
14.09 | Austria Wien | | Casino | 0:4 | |||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
15.09 | Ried | | GAK | 2:1 | |||||
Ried im Innkreis Rieder Stadion | |||||||||
15.09 | Sturm | | Tirol | 0:1 | |||||
Graz | |||||||||
Day 8 | |||||||||
07.09 | Rapid | | Casino | 2:0 | |||||
Wien | |||||||||
07.09 | Tirol | | Austria Wien | 1:1 | |||||
Innsbruck | |||||||||
07.09 | GAK | | Linz | 1:0 | |||||
Kapfenberg | |||||||||
07.09 | Admira/Wacker | | Ried | 2:1 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
07.09 | LASK | | Sturm | 3:1 | |||||
Wels Union-Platz | |||||||||
Day 7 | |||||||||
04.09 | Ried | | Rapid | 3:3 | |||||
Ried im Innkreis Rieder Stadion | |||||||||
04.09 | Casino | | Tirol | 1:0 | |||||
Salzburg | |||||||||
04.09 | Austria Wien | | LASK | 1:2 | |||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
04.09 | Sturm | | GAK | 0:0 | |||||
Graz | |||||||||
04.09 | Linz | | Admira/Wacker | 1:1 | |||||
Wels Union-Platz | |||||||||
Day 2 | |||||||||
18.09 | Rapid | | LASK | 3:1 | |||||
Wien |
Day 8 | |||||||||
28.09 18:30 | Chelsea | | Nottingham Forest | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
28.09 18:30 | Coventry City | | Blackburn Rovers | 0:0 | |||||
Coventry | |||||||||
28.09 18:30 | Derby County | | Wimbledon | 0:2 (0:0) | |||||
Derby | |||||||||
28.09 18:30 | Everton | | Sheffield Wednesday | 2:0 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
28.09 18:30 | Leicester City | | Leeds United | 1:0 (0:0) | |||||
Leicester | |||||||||
28.09 18:30 | Southampton | | Middlesbrough | 4:0 (2:0) | |||||
Southampton | |||||||||
28.09 18:30 | Arsenal | | Sunderland | 2:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
29.09 18:30 | Manchester United | | Tottenham Hotspur | 2:0 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
29.09 18:30 | West Ham United | | Liverpool | 1:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
30.09 18:30 | Newcastle United | | Aston Villa | 4:3 (3:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
Day 7 | |||||||||
21.09 18:30 | Leeds United | | Newcastle United | 0:1 (0:0) | |||||
Leeds | |||||||||
21.09 18:30 | Liverpool | | Chelsea | 5:1 (3:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
21.09 18:30 | Middlesbrough | | Arsenal | 0:2 (0:2) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
21.09 18:30 | Nottingham Forest | | West Ham United | 0:2 (0:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
21.09 18:30 | Sheffield Wednesday | | Derby County | 0:0 | |||||
Sheffield | |||||||||
21.09 18:30 | Sunderland | | Coventry City | 1:0 (0:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
21.09 18:30 | Aston Villa | | Manchester United | 0:0 | |||||
Birmingham | |||||||||
21.09 18:30 | Blackburn Rovers | | Everton | 1:1 (1:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
22.09 18:30 | Tottenham Hotspur | | Leicester City | 1:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
23.09 18:30 | Wimbledon | | Southampton | 3:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
Day 6 | |||||||||
14.09 18:30 | Manchester United | | Nottingham Forest | 4:1 (2:1) | |||||
Manchester | |||||||||
14.09 18:30 | Newcastle United | | Blackburn Rovers | 2:1 (1:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
14.09 18:30 | Southampton | | Tottenham Hotspur | 0:1 (0:0) | |||||
Southampton | |||||||||
14.09 18:30 | West Ham United | | Wimbledon | 0:2 (0:0) | |||||
London | |||||||||
14.09 18:30 | Coventry City | | Leeds United | 2:1 (0:1) | |||||
Coventry | |||||||||
14.09 18:30 | Derby County | | Sunderland | 1:0 (0:0) | |||||
Derby | |||||||||
14.09 18:30 | Everton | | Middlesbrough | 1:2 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
15.09 18:30 | Chelsea | | Aston Villa | 1:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
15.09 18:30 | Leicester City | | Liverpool | 0:3 (0:0) | |||||
Leicester | |||||||||
16.09 18:30 | Arsenal | | Sheffield Wednesday | 4:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
Day 5 | |||||||||
07.09 18:30 | Nottingham Forest | | Leicester City | 0:0 | |||||
Nottingham | |||||||||
07.09 18:30 | Sheffield Wednesday | | Chelsea | 0:2 (0:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
07.09 18:30 | Tottenham Hotspur | | Newcastle United | 1:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
07.09 18:30 | Wimbledon | | Everton | 4:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
07.09 18:30 | Aston Villa | | Arsenal | 2:2 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
07.09 18:30 | Leeds United | | Manchester United | 0:4 (0:1) | |||||
Leeds | |||||||||
07.09 18:30 | Liverpool | | Southampton | 2:1 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
07.09 18:30 | Middlesbrough | | Coventry City | 4:0 (2:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
08.09 18:30 | Sunderland | | West Ham United | 0:0 | |||||
Sunderland | |||||||||
09.09 18:30 | Blackburn Rovers | | Derby County | 1:2 (1:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
Day 4 | |||||||||
02.09 18:30 | Sheffield Wednesday | | Leicester City | 2:1 (1:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
04.09 18:30 | Everton | | Aston Villa | 0:1 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
04.09 18:30 | Middlesbrough | | West Ham United | 4:1 (2:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
04.09 18:30 | Southampton | | Nottingham Forest | 2:2 (0:2) | |||||
Southampton | |||||||||
04.09 18:30 | Sunderland | | Newcastle United | 1:2 (1:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
04.09 18:30 | Wimbledon | | Tottenham Hotspur | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
04.09 18:30 | Arsenal | | Chelsea | 3:3 (1:2) | |||||
London | |||||||||
04.09 18:30 | Blackburn Rovers | | Leeds United | 0:1 (0:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
04.09 18:30 | Coventry City | | Liverpool | 0:1 (0:0) | |||||
Coventry | |||||||||
04.09 18:30 | Derby County | | Manchester United | 1:1 (1:1) | |||||
Derby |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester United | 38 | 21 | 12 | 5 | 76-44 | 75 | ||
2. | Newcastle United | 38 | 19 | 11 | 8 | 73-40 | 68 | ||
3. | Arsenal | 38 | 19 | 11 | 8 | 62-32 | 68 | ||
4. | Liverpool | 38 | 19 | 11 | 8 | 62-37 | 68 | ||
5. | Aston Villa | 38 | 17 | 10 | 11 | 47-34 | 61 | ||
6. | Chelsea | 38 | 16 | 11 | 11 | 58-55 | 59 | ||
7. | Sheffield Wednesday | 38 | 14 | 15 | 9 | 50-51 | 57 | ||
8. | Wimbledon | 38 | 15 | 11 | 12 | 49-46 | 56 | ||
9. | Leicester City | 38 | 12 | 11 | 15 | 46-54 | 47 | ||
10. | Tottenham Hotspur | 38 | 13 | 7 | 18 | 44-51 | 46 |
Day 9 | |||||||||
27.09 | Swindon Town | | Wolverhampton Wanderers | 1:2 (0:1) | |||||
Swindon | |||||||||
28.09 | Barnsley | | Grimsby Town | 1:3 (0:1) | |||||
Barnsley | |||||||||
28.09 | Birmingham City | | Queens Park Rangers | 0:0 | |||||
Birmingham | |||||||||
28.09 | Bolton Wanderers | | Stoke City | 1:1 (1:0) | |||||
Bolton | |||||||||
28.09 | Charlton Athletic | | Oldham Athletic | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
28.09 | Crystal Palace | | Southend United | 6:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
28.09 | Huddersfield Town | | Reading | 1:0 (1:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
28.09 | Norwich City | | Tranmere Rovers | 1:1 (0:1) | |||||
Norwich | |||||||||
28.09 | Oxford United | | Portsmouth | 2:0 (2:0) | |||||
Oxford | |||||||||
28.09 | Sheffield United | | Manchester City | 2:0 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
28.09 | West Bromwich Albion | | Ipswich Town | 0:0 | |||||
West Bromwich | |||||||||
29.09 | Port Vale | | Bradford City | 1:1 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
Day 8 | |||||||||
20.09 | Ipswich Town | | Charlton Athletic | 2:1 (0:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
21.09 | Bradford City | | Bolton Wanderers | 2:4 (2:2) | |||||
Bradford | |||||||||
21.09 | Grimsby Town | | Oxford United | 0:2 (0:2) | |||||
Cleethorpes | |||||||||
21.09 | Manchester City | | Birmingham City | 1:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
21.09 | Oldham Athletic | | Barnsley | 0:1 (0:1) | |||||
Oldham | |||||||||
21.09 | Portsmouth | | Norwich City | 0:1 (0:1) | |||||
Portsmouth | |||||||||
21.09 | Queens Park Rangers | | Swindon Town | 1:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
21.09 | Reading | | Crystal Palace | 1:6 (0:2) | |||||
Reading | |||||||||
21.09 | Southend United | | Port Vale | 0:0 | |||||
Southend-on-Sea | |||||||||
21.09 | Tranmere Rovers | | West Bromwich Albion | 2:3 (1:2) | |||||
Birkenhead | |||||||||
21.09 | Wolverhampton Wanderers | | Sheffield United | 1:2 (0:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
22.09 | Stoke City | | Huddersfield Town | 3:2 (1:2) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
Day 7 | |||||||||
13.09 | Huddersfield Town | | Oldham Athletic | 3:2 (1:1) | |||||
Huddersfield | |||||||||
14.09 | Barnsley | | Queens Park Rangers | 1:3 (0:2) | |||||
Barnsley | |||||||||
14.09 | Birmingham City | | Stoke City | 3:1 (2:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
14.09 | Bolton Wanderers | | Portsmouth | 2:0 (0:0) | |||||
Bolton | |||||||||
14.09 | Charlton Athletic | | Reading | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
14.09 | Crystal Palace | | Manchester City | 3:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
14.09 | Norwich City | | Southend United | 0:0 | |||||
Norwich | |||||||||
14.09 | Oxford United | | Bradford City | 2:0 (0:0) | |||||
Oxford | |||||||||
14.09 | Port Vale | | Grimsby Town | 1:1 (1:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
14.09 | Sheffield United | | Ipswich Town | 1:3 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
14.09 | Swindon Town | | Tranmere Rovers | 2:1 (1:0) | |||||
Swindon | |||||||||
15.09 | West Bromwich Albion | | Wolverhampton Wanderers | 2:4 (1:3) | |||||
West Bromwich | |||||||||
Day 6 | |||||||||
10.09 | Barnsley | | Stoke City | 3:0 (1:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
10.09 | Birmingham City | | Oldham Athletic | 0:0 | |||||
Birmingham | |||||||||
10.09 | Bolton Wanderers | | Grimsby Town | 6:1 (2:1) | |||||
Bolton | |||||||||
10.09 | Charlton Athletic | | Southend United | 2:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
10.09 | Crystal Palace | | Ipswich Town | 0:0 | |||||
London | |||||||||
10.09 | Huddersfield Town | | Tranmere Rovers | 0:1 (0:1) | |||||
Huddersfield | |||||||||
10.09 | Oxford United | | Wolverhampton Wanderers | 1:1 (1:0) | |||||
Oxford | |||||||||
10.09 | Port Vale | | Manchester City | 0:2 (0:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
10.09 | Sheffield United | | Bradford City | 3:0 (2:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
10.09 | West Bromwich Albion | | Reading | 3:2 (2:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
11.09 | Norwich City | | Queens Park Rangers | 1:1 (1:0) | |||||
Norwich | |||||||||
11.09 | Swindon Town | | Portsmouth | 0:1 (0:0) | |||||
Swindon | |||||||||
Day 5 | |||||||||
06.09 | Wolverhampton Wanderers | | Charlton Athletic | 1:0 (1:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
07.09 | Bradford City | | Norwich City | 0:2 (0:2) | |||||
Bradford | |||||||||
07.09 | Grimsby Town | | Swindon Town | 2:1 (2:0) | |||||
Cleethorpes | |||||||||
07.09 | Ipswich Town | | Huddersfield Town | 1:3 (0:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
07.09 | Manchester City | | Barnsley | 1:2 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
07.09 | Oldham Athletic | | Sheffield United | 0:2 (0:1) | |||||
Oldham | |||||||||
07.09 | Portsmouth | | Port Vale | 1:1 (1:0) | |||||
Portsmouth | |||||||||
07.09 | Queens Park Rangers | | West Bromwich Albion | 0:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
07.09 | Southend United | | Bolton Wanderers | 5:2 (2:2) | |||||
Southend-on-Sea | |||||||||
07.09 | Stoke City | | Crystal Palace | 2:2 (2:2) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
07.09 | Tranmere Rovers | | Birmingham City | 1:0 (0:0) | |||||
Birkenhead | |||||||||
08.09 | Reading | | Oxford United | 2:0 (1:0) | |||||
Reading | |||||||||
Day 4 | |||||||||
01.09 | Queens Park Rangers | | Bolton Wanderers | 1:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
03.09 | Manchester City | | Charlton Athletic | 2:1 (0:1) | |||||
Manchester |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Bolton Wanderers | 46 | 28 | 14 | 4 | 100-53 | 98 | ||
2. | Barnsley | 46 | 22 | 14 | 10 | 76-55 | 80 | ||
3. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 22 | 10 | 14 | 68-51 | 76 | ||
4. | Ipswich Town | 46 | 20 | 14 | 12 | 68-50 | 74 | ||
5. | Sheffield United | 46 | 20 | 13 | 13 | 75-52 | 73 | ||
6. | Crystal Palace | 46 | 19 | 14 | 13 | 78-48 | 71 | ||
7. | Portsmouth | 46 | 20 | 8 | 18 | 59-53 | 68 | ||
8. | Port Vale | 46 | 17 | 16 | 13 | 58-55 | 67 | ||
9. | Queens Park Rangers | 46 | 18 | 12 | 16 | 64-60 | 66 | ||
10. | Birmingham City | 46 | 17 | 15 | 14 | 52-48 | 66 |
24.09 | Birmingham City | | Coventry City | 0:1 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
24.09 | Blackburn Rovers | | Brentford | 2:0 (1:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
24.09 | Bolton Wanderers | | Bristol City | 3:1 aet (0:0, 1:1) | |||||
Bolton | |||||||||
24.09 | Burnley | | Charlton Athletic | 1:2 (1:1) | |||||
Burnley | |||||||||
24.09 | Carlisle United | | Port Vale | 2:2 (1:1) | |||||
Carlisle | |||||||||
24.09 | Colchester United | | Huddersfield Town | 0:2 aet (0:0) | |||||
Colchester | |||||||||
24.09 | Crystal Palace | | Bury | 4:0 (3:0) | |||||
London | |||||||||
24.09 | Darlington | | Leeds United | 0:2 (0:2) | |||||
Darlington | |||||||||
24.09 | Gillingham | | Barnsley | 1:0 aet (0:0) | |||||
Gillingham | |||||||||
24.09 | Hereford United | | Middlesbrough | 0:3 (0:1) | |||||
Hereford | |||||||||
24.09 | Ipswich Town | | Fulham | 4:2 (1:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
24.09 | Manchester City | | Lincoln City | 0:1 (0:1) | |||||
Manchester | |||||||||
24.09 | Northampton Town | | Stoke City | 1:2 aet (0:0, 1:0) | |||||
Northampton | |||||||||
24.09 | Oxford United | | Sheffield Wednesday | 1:0 (0:0) | |||||
Oxford | |||||||||
24.09 | Sheffield United | | Stockport County | 2:5 (1:3) | |||||
Sheffield | |||||||||
24.09 | Sunderland | | Watford | 1:0 (1:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
24.09 | Tranmere Rovers | | Oldham Athletic | 0:1 (0:0) | |||||
Birkenhead | |||||||||
24.09 | Wycombe Wanderers | | Nottingham Forest | 1:1 aet (1:0, 1:0) | |||||
High Wycombe | |||||||||
24.09 | York City | | Everton | 3:2 (1:1) | |||||
York | |||||||||
25.09 | Chelsea | | Blackpool | 1:3 (0:1) | |||||
London | |||||||||
25.09 | Derby County | | Luton Town | 2:2 (2:1) | |||||
Derby | |||||||||
25.09 | Leicester City | | Scarborough | 2:1 (1:0) | |||||
Leicester | |||||||||
25.09 | Peterborough United | | Southampton | 1:4 (0:2) | |||||
Peterborough | |||||||||
25.09 | Portsmouth | | Wimbledon | 1:1 (1:0) | |||||
Portsmouth | |||||||||
25.09 | Queens Park Rangers | | Swindon Town | 1:3 aet (0:1, 1:2) | |||||
London | |||||||||
25.09 | Tottenham Hotspur | | Preston North End | 3:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
25.09 | West Ham United | | Barnet | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
17.09 | Barnsley | | Gillingham | 1:1 (0:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
17.09 | Brentford | | Blackburn Rovers | 1:2 (1:2) | |||||
Brentford | |||||||||
17.09 | Bury | | Crystal Palace | 1:3 (1:2) | |||||
Bury | |||||||||
17.09 | Charlton Athletic | | Burnley | 4:1 (3:1) | |||||
London | |||||||||
17.09 | Fulham | | Ipswich Town | 1:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
17.09 | Huddersfield Town | | Colchester United | 1:1 (1:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
17.09 | Lincoln City | | Manchester City | 4:1 (2:1) | |||||
Lincoln | |||||||||
17.09 | Luton Town | | Derby County | 1:0 (1:0) | |||||
Luton | |||||||||
17.09 | Oldham Athletic | | Tranmere Rovers | 2:2 (1:2) | |||||
Oldham | |||||||||
17.09 | Port Vale | | Carlisle United | 1:0 (0:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
17.09 | Preston North End | | Tottenham Hotspur | 1:1 (0:1) | |||||
Preston | |||||||||
17.09 | Scarborough | | Leicester City | 0:2 (0:1) | |||||
Scarborough | |||||||||
17.09 | Stockport County | | Sheffield United | 2:1 (2:0) | |||||
Stockport | |||||||||
17.09 | Watford | | Sunderland | 0:2 (0:2) | |||||
Watford | |||||||||
18.09 | Barnet | | West Ham United | 1:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
18.09 | Blackpool | | Chelsea | 1:4 (1:1) | |||||
Blackpool | |||||||||
18.09 | Bristol City | | Bolton Wanderers | 0:0 | |||||
Bristol | |||||||||
18.09 | Coventry City | | Birmingham City | 1:1 (0:1) | |||||
Coventry | |||||||||
18.09 | Everton | | York City | 1:1 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
18.09 | Leeds United | | Darlington | 2:2 (1:1) | |||||
Leeds | |||||||||
18.09 | Middlesbrough | | Hereford United | 7:0 (3:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
18.09 | Nottingham Forest | | Wycombe Wanderers | 1:0 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
18.09 | Sheffield Wednesday | | Oxford United | 1:1 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
18.09 | Southampton | | Peterborough United | 2:0 (1:0) | |||||
Southampton | |||||||||
18.09 | Stoke City | | Northampton Town | 1:0 (0:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
18.09 | Swindon Town | | Queens Park Rangers | 1:2 (0:0) | |||||
Swindon | |||||||||
18.09 | Wimbledon | | Portsmouth | 1:0 (0:0) | |||||
London |
03.09 | Barnet | | Exeter City | 2:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
03.09 | Barnsley | | Rochdale | 2:0 (1:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
03.09 | Blackpool | | Scunthorpe United | 2:0 (1:0) | |||||
Blackpool | |||||||||
03.09 | Bournemouth | | Ipswich Town | 0:3 (0:1) | |||||
Bournemouth | |||||||||
03.09 | Bradford City | | Sheffield United | 1:2 (0:0) | |||||
Bradford | |||||||||
03.09 | Bristol City | | Torquay United | 1:0 (0:0) | |||||
Bristol | |||||||||
03.09 | Burnley | | Mansfield Town | 2:0 (2:0) | |||||
Burnley | |||||||||
03.09 | Bury | | Notts County | 1:0 (1:0) | |||||
Bury | |||||||||
03.09 | Cambridge United | | Hereford United | 1:1 (0:0) | |||||
Cambridge | |||||||||
03.09 | Chester City | | Carlisle United | 1:3 (0:1) | |||||
Chester | |||||||||
03.09 | Chesterfield | | Stockport County | 1:2 (0:0) | |||||
Chesterfield | |||||||||
03.09 | Crewe Alexandra | | Port Vale | 1:5 (1:2) | |||||
Crewe | |||||||||
03.09 | Fulham | | Southend United | 1:2 (0:2) | |||||
London | |||||||||
03.09 | Gillingham | | Swansea City | 2:0 (1:0) | |||||
Gillingham | |||||||||
03.09 | Grimsby Town | | Oldham Athletic | 0:1 aet (0:0, 0:1), pen. 4:5 | |||||
Cleethorpes | |||||||||
03.09 | Lincoln City | | Hartlepool United | 3:2 (2:0) | |||||
Lincoln | |||||||||
03.09 | Northampton Town | | Cardiff City | 2:0 (0:0) | |||||
Northampton | |||||||||
03.09 | Peterborough United | | Millwall | 2:0 aet (1:0, 1:0) | |||||
Peterborough | |||||||||
03.09 | Plymouth Argyle | | Brentford | 0:0 | |||||
Plymouth | |||||||||
03.09 | Preston North End | | Wigan Athletic | 4:4 aet (2:1, 3:4) | |||||
Preston | |||||||||
03.09 | Rotherham United | | Darlington | 0:1 (0:0) | |||||
Rotherham | |||||||||
03.09 | Scarborough | | Hull City | 3:2 (2:0) | |||||
Scarborough | |||||||||
03.09 | Tranmere Rovers | | Shrewsbury Town | 1:1 (0:0) | |||||
Birkenhead | |||||||||
03.09 | Watford | | Walsall | 2:0 (1:0) | |||||
Watford | |||||||||
03.09 | West Bromwich Albion | | Colchester United | 1:3 (0:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
03.09 | Wrexham | | Huddersfield Town | 1:2 (0:1) | |||||
Wrexham | |||||||||
03.09 | Wycombe Wanderers | | Reading | 2:0 (0:0) | |||||
High Wycombe | |||||||||
03.09 | York City | | Doncaster Rovers | 2:0 (1:0) | |||||
York | |||||||||
04.09 | Birmingham City | | Brighton & Hove Albion | 2:0 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
04.09 | Bristol Rovers | | Luton Town | 2:1 (2:0) | |||||
Bristol | |||||||||
04.09 | Leyton Orient | | Portsmouth | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
04.09 | Norwich City | | Oxford United | 2:3 aet (1:0, 1:1) | |||||
Norwich | |||||||||
04.09 | Wolverhampton Wanderers | | Swindon Town | 1:0 (1:0) | |||||
Wolverhampton |
Day 9 | |||||||||
28.09 | MTK | | Zalaegerszegi TE | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
28.09 | BVSC | | Újpest | 1:2 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
28.09 | Haladás | | Pécs | 6:0 (2:0) | |||||
Szombathely | |||||||||
28.09 | Vác | | III. Kerületi TVE | 3:2 (0:0) | |||||
Vác | |||||||||
28.09 | Stadler | | Debrecen | 1:3 (1:2) | |||||
Akasztó | |||||||||
28.09 | Csepel | | ETO | 1:2 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
29.09 | Kispest Honvéd | | Siófok | 4:0 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
29.09 | Videoton Fehérvár | | Ferencváros | 0:2 (0:1) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
29.09 | Békéscsabai Előre | | Vasas SC | 3:3 (1:1) | |||||
Békéscsaba | |||||||||
Day 8 | |||||||||
21.09 | Újpest | | Stadler | 0:0 | |||||
Budapest | |||||||||
21.09 | Ferencváros | | Haladás | 2:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
21.09 | Vasas SC | | Videoton Fehérvár | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
21.09 | Debrecen | | Csepel | 3:0 (0:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
21.09 | Siófok | | Békéscsabai Előre | 0:0 | |||||
Siófok | |||||||||
21.09 | Zalaegerszegi TE | | Kispest Honvéd | 1:2 (1:1) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
21.09 | Pécs | | BVSC | 1:2 (0:0) | |||||
Pécs | |||||||||
22.09 | III. Kerületi TVE | | MTK | 2:7 (1:2) | |||||
Budapest | |||||||||
23.09 | ETO | | Vác | 0:0 | |||||
Győr | |||||||||
Day 7 | |||||||||
18.09 | MTK | | ETO | 4:0 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
18.09 | BVSC | | Ferencváros | 1:2 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
18.09 | Kispest Honvéd | | III. Kerületi TVE | 2:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
18.09 | Haladás | | Vasas SC | 0:1 (0:1) | |||||
Szombathely | |||||||||
18.09 | Vác | | Debrecen | 0:2 (0:0) | |||||
Vác | |||||||||
18.09 | Siófok | | Zalaegerszegi TE | 0:2 (0:1) | |||||
Siófok | |||||||||
18.09 | Békéscsabai Előre | | Videoton Fehérvár | 0:0 | |||||
Békéscsaba | |||||||||
18.09 | Stadler | | Pécs | 1:0 (0:0) | |||||
Akasztó | |||||||||
18.09 | Csepel | | Újpest | 1:4 (0:2) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 6 | |||||||||
13.09 | Videoton Fehérvár | | Haladás | 2:1 (1:1) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
14.09 | Újpest | | Vác | 3:1 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
14.09 | Ferencváros | | Stadler | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
14.09 | Vasas SC | | BVSC | 2:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
14.09 | Zalaegerszegi TE | | Békéscsabai Előre | 4:2 (3:1) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
14.09 | Pécs | | Csepel | 1:1 (0:0) | |||||
Pécs | |||||||||
15.09 | Debrecen | | MTK | 1:4 (1:1) | |||||
Debrecen | |||||||||
15.09 | ETO | | Kispest Honvéd | 2:1 (1:0) | |||||
Győr | |||||||||
15.09 | III. Kerületi TVE | | Siófok | 3:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 5 | |||||||||
07.09 | MTK | | Újpest | 2:1 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
07.09 | Kispest Honvéd | | Debrecen | 1:1 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
07.09 | Vác | | Pécs | 5:0 (3:0) | |||||
Vác | |||||||||
07.09 | Siófok | | ETO | 1:0 (0:0) | |||||
Siófok | |||||||||
07.09 | Zalaegerszegi TE | | III. Kerületi TVE | 1:1 (1:0) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
07.09 | Békéscsabai Előre | | Haladás | 1:3 (0:1) | |||||
Békéscsaba | |||||||||
07.09 | Stadler | | Vasas SC | 0:3 (0:1) | |||||
Akasztó | |||||||||
07.09 | Csepel | | Ferencváros | 1:1 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
08.09 | BVSC | | Videoton Fehérvár | 0:0 | |||||
Budapest | |||||||||
Day 4 | |||||||||
04.09 | Haladás | | BVSC | 2:1 (0:0) | |||||
Szombathely | |||||||||
04.09 | Újpest | | Kispest Honvéd | 3:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
04.09 | Ferencváros | | Vác | 3:1 (3:1) | |||||
Budapest | |||||||||
04.09 | Vasas SC | | Csepel | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
04.09 | Debrecen | | Siófok | 2:0 (1:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
04.09 | Videoton Fehérvár | | Stadler | 2:0 (1:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
04.09 | ETO | | Zalaegerszegi TE | 1:0 (0:0) | |||||
Győr | |||||||||
04.09 | III. Kerületi TVE | | Békéscsabai Előre | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
04.09 | Pécs | | MTK | 1:3 (0:1) | |||||
Pécs |
Day 8 | |||||||||
27.09 20:00 | Karlsruher | | Arminia | 5:2 (2:0) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
27.09 20:00 | Köln | | Bochum | 2:0 (0:0) | |||||
Köln | |||||||||
28.09 15:30 | Schalke 04 | | Bayer 04 | 1:2 (1:2) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
28.09 15:30 | Werder | | Bayern | 3:0 (1:0) | |||||
Bremen | |||||||||
28.09 15:30 | Fortuna | | Borussia Mönchengladbach | 1:0 (1:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
28.09 15:30 | Freiburg | | Hansa | 1:0 (0:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
28.09 15:30 | Hamburger SV | | Duisburg | 1:1 (0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
28.09 15:30 | 1860 München | | Stuttgart | 2:5 (1:2) | |||||
München | |||||||||
29.09 18:00 | Borussia Dortmund | | Sankt Pauli | 2:1 (1:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
Day 7 | |||||||||
20.09 19:30 | Duisburg | | Werder | 3:2 (1:0) | |||||
Duisburg | |||||||||
20.09 20:00 | Hansa | | 1860 München | 2:4 (2:2) | |||||
Rostock | |||||||||
21.09 15:30 | Sankt Pauli | | Köln | 0:0 | |||||
Hamburg | |||||||||
21.09 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Borussia Dortmund | 5:1 (3:1) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
21.09 15:30 | Stuttgart | | Fortuna | 0:2 (0:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
21.09 15:30 | Bochum | | Hamburger SV | 3:1 (1:0) | |||||
Bochum | |||||||||
21.09 15:30 | Bayern | | Karlsruher | 1:0 (1:0) | |||||
München | |||||||||
21.09 15:30 | Arminia | | Schalke 04 | 0:1 (0:1) | |||||
Bielefeld | |||||||||
22.09 18:00 | Bayer 04 | | Freiburg | 5:3 (2:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
Day 6 | |||||||||
13.09 20:00 | Fortuna | | Hansa | 0:2 (0:1) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
13.09 20:00 | Werder | | Bochum | 5:1 (3:0) | |||||
Bremen | |||||||||
14.09 15:30 | Arminia | | Bayer 04 | 0:1 (0:1) | |||||
Bielefeld | |||||||||
14.09 15:30 | Schalke 04 | | Bayern | 1:1 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
14.09 15:30 | Köln | | Borussia Mönchengladbach | 4:0 (2:0) | |||||
Köln | |||||||||
14.09 15:30 | 1860 München | | Freiburg | 4:0 (0:0) | |||||
München | |||||||||
14.09 15:30 | Karlsruher | | Duisburg | 1:0 (1:0) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
14.09 15:30 | Borussia Dortmund | | Stuttgart | 1:1 (0:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
15.09 18:00 | Hamburger SV | | Sankt Pauli | 3:0 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
Day 5 | |||||||||
06.09 19:30 | Freiburg | | Fortuna | 1:2 (1:1) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
06.09 20:00 | Borussia Mönchengladbach | | Hamburger SV | 3:0 (3:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
07.09 15:30 | Bayer 04 | | 1860 München | 3:0 (2:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
07.09 15:30 | Hansa | | Borussia Dortmund | 0:1 (0:0) | |||||
Rostock | |||||||||
07.09 15:30 | Bayern | | Arminia | 1:0 (0:0) | |||||
München | |||||||||
07.09 15:30 | Bochum | | Karlsruher | 3:1 (1:0) | |||||
Bochum | |||||||||
07.09 15:30 | Duisburg | | Schalke 04 | 0:1 (0:1) | |||||
Duisburg | |||||||||
07.09 15:30 | Sankt Pauli | | Werder | 0:3 (0:2) | |||||
Hamburg | |||||||||
08.09 18:00 | Stuttgart | | Köln | 4:0 (0:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
Day 2 | |||||||||
17.09 19:30 | Karlsruher | | Stuttgart | 0:2 (0:1) | |||||
Karlsruhe |
Day 8 | |||||||||
28.09 | Roda | | Fortuna Sittard | 0:1 (0:0) | |||||
28.09 | De Graafschap | | Willem II | 2:2 (1:2) | |||||
29.09 | Groningen | | AZ | 1:0 (0:0) | |||||
29.09 | Sparta | | NEC | 1:0 (1:0) | |||||
29.09 | Vitesse | | Feyenoord | 4:2 (3:0) | |||||
29.09 | Twente | | Ajax | 1:1 (1:0) | |||||
29.09 | Volendam | | Heerenveen | 2:2 (2:1) | |||||
29.09 | Utrecht | | PSV | 2:2 (2:1) | |||||
29.09 | Waalwijk | | NAC | 1:2 (0:2) | |||||
Day 7 | |||||||||
20.09 | Heerenveen | | NEC | 1:1 (0:0) | |||||
21.09 | NAC | | Roda | 0:1 (0:1) | |||||
21.09 | Fortuna Sittard | | Volendam | 1:1 (0:0) | |||||
21.09 | Willem II | | Twente | 1:2 (0:0) | |||||
21.09 | Sparta | | Feyenoord | 0:1 (0:0) | |||||
22.09 | PSV | | Vitesse | 0:0 | |||||
22.09 | AZ | | Utrecht | 3:1 (1:1) | |||||
22.09 | Groningen | | Waalwijk | 1:2 (0:1) | |||||
22.09 | Ajax | | De Graafschap | 1:1 (0:0) | |||||
Day 6 | |||||||||
13.09 | Vitesse | | Heerenveen | 1:1 (1:0) | |||||
14.09 | NAC | | AZ | 1:0 (0:0) | |||||
14.09 | Fortuna Sittard | | Utrecht | 1:3 (1:3) | |||||
15.09 | Groningen | | NEC | 2:4 (1:3) | |||||
15.09 | Waalwijk | | Roda | 0:2 (0:2) | |||||
15.09 | Ajax | | Sparta | 2:0 (1:0) | |||||
15.09 | Volendam | | Willem II | 2:1 (0:1) | |||||
15.09 | De Graafschap | | PSV | 2:1 (0:0) | |||||
15.09 | Twente | | Feyenoord | 0:1 (0:1) | |||||
Day 5 | |||||||||
06.09 | Groningen | | Heerenveen | 1:5 (0:1) | |||||
07.09 | AZ | | Fortuna Sittard | 0:1 (0:1) | |||||
07.09 | Roda | | Volendam | 3:0 (1:0) | |||||
07.09 | Feyenoord | | Willem II | 4:1 (1:0) | |||||
08.09 | NEC | | Ajax | 2:0 (1:0) | |||||
08.09 | PSV | | NAC | 5:0 (2:0) | |||||
08.09 | Sparta | | Utrecht | 3:2 (2:0) | |||||
08.09 | Twente | | De Graafschap | 1:0 (0:0) | |||||
26.09 | Waalwijk | | Vitesse | 0:1 (0:0) | |||||
Day 4 | |||||||||
03.09 | Fortuna Sittard | | Feyenoord | 0:2 (0:2) | |||||
03.09 | Heerenveen | | NAC | 0:1 (0:0) | |||||
03.09 | Utrecht | | Groningen | 0:0 | |||||
04.09 | AZ | | Volendam | 2:1 (0:0) | |||||
04.09 | De Graafschap | | NEC | 4:0 (3:0) | |||||
04.09 | Roda | | Ajax | 0:0 | |||||
04.09 | Willem II | | Vitesse | 2:1 (0:0) | |||||
04.09 | Sparta | | Twente | 1:2 (0:1) | |||||
05.09 | PSV | | Waalwijk | 4:0 (2:0) | |||||
07.09 | Grindavík | | KR | 0:2 (0:1) | |||||
Grindavík | |||||||||
07.09 | ÍBV | | Stjarnan | 1:2 (0:1) | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
07.09 | Valur | | Leiftur | 0:2 (0:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
07.09 | Breiðablik | | Keflavík | 1:1 (1:1) | |||||
Kópavogur | |||||||||
07.09 | Fylkir | | ÍA | 0:2 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
15.09 | ÍA | | Grindavík | 6:3 (0:1) | |||||
Akranes | |||||||||
15.09 | KR | | ÍBV | 1:0 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
15.09 | Keflavík | | Fylkir | 0:0 | |||||
Keflavík | |||||||||
15.09 | Stjarnan | | Valur | 2:4 (1:2) | |||||
Garðabær | |||||||||
15.09 | Leiftur | | Breiðablik | 3:1 (2:1) | |||||
Ólafsfjörður | |||||||||
21.09 | ÍBV | | ÍA | 3:2 (1:1) | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
21.09 | Grindavík | | Keflavík | 4:0 (2:0) | |||||
Grindavík | |||||||||
21.09 | KR | | Stjarnan | 1:1 (1:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
21.09 | Fylkir | | Leiftur | 3:2 (1:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
21.09 | Breiðablik | | Valur | 1:1 (0:1) | |||||
Kópavogur | |||||||||
29.09 | Leiftur | | Grindavík | 0:1 (0:0) | |||||
Ólafsfjörður | |||||||||
29.09 | Stjarnan | | Breiðablik | 3:3 (2:0) | |||||
Garðabær | |||||||||
29.09 | Valur | | Fylkir | 5:2 (3:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
29.09 | Keflavík | | ÍBV | 1:0 (0:0) | |||||
Keflavík | |||||||||
29.09 | ÍA | | KR | 4:1 (1:0) | |||||
Akranes |
Day 4 | |||||||||
29.09 | Atalanta | | Inter | 1:1 (0:1) | |||||
29.09 | Juventus | | Fiorentina | 1:0 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
29.09 | Lazio | | Parma | 2:1 (1:0) | |||||
29.09 | Milan | | Perugia | 3:0 (1:0) | |||||
29.09 | Piacenza | | Vicenza | 1:0 (1:0) | |||||
29.09 | Reggiana | | Roma | 1:1 (0:1) | |||||
29.09 | Sampdoria | | Napoli | 0:1 (0:0) | |||||
29.09 | Udinese | | Bologna | 2:2 (2:1) | |||||
29.09 | Hellas Verona | | Cagliari | 2:2 (1:2) | |||||
Day 3 | |||||||||
21.09 | Inter | | Lazio | 1:1 (1:1) | |||||
21.09 | Parma | | Reggiana | 3:2 (2:1) | |||||
21.09 | Roma | | Sampdoria | 1:4 (0:0) | |||||
22.09 | Bologna | | Milan | 1:2 (0:0) | |||||
22.09 | Cagliari | | Udinese | 1:2 (1:2) | |||||
22.09 | Fiorentina | | Hellas Verona | 2:0 (1:0) | |||||
22.09 | Napoli | | Piacenza | 1:1 (1:0) | |||||
22.09 | Perugia | | Juventus | 1:2 (0:0) | |||||
Perugia | |||||||||
22.09 | Vicenza | | Atalanta | 4:1 (2:1) | |||||
Day 2 | |||||||||
15.09 | Atalanta | | Fiorentina | 2:2 (0:1) | |||||
15.09 | Inter | | Perugia | 1:0 (0:0) | |||||
15.09 | Juventus | | Cagliari | 2:1 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
15.09 | Lazio | | Udinese | 0:1 (0:0) | |||||
15.09 | Napoli | | Reggiana | 1:0 (1:0) | |||||
15.09 | Sampdoria | | Milan | 2:1 (1:1) | |||||
15.09 | Hellas Verona | | Bologna | 0:2 (0:1) | |||||
15.09 | Vicenza | | Roma | 0:2 (0:1) | |||||
15.09 | Piacenza | | Parma | 0:0 | |||||
Day 1 | |||||||||
07.09 | Bologna | | Lazio | 1:0 (1:0) | |||||
07.09 | Parma | | Napoli | 3:0 (2:0) | |||||
07.09 | Roma | | Piacenza | 3:1 (2:0) | |||||
07.09 | Udinese | | Inter | 0:1 (0:1) | |||||
08.09 | Cagliari | | Atalanta | 2:0 (1:0) | |||||
08.09 | Fiorentina | | Vicenza | 2:4 (1:2) | |||||
08.09 | Milan | | Hellas Verona | 4:1 (0:1) | |||||
08.09 | Perugia | | Sampdoria | 1:0 (1:0) | |||||
08.09 | Reggiana | | Juventus | 1:1 (1:1) | |||||
Reggio nell'Emilia |
Day 23 | |||||||||
21.09 | Daugava | | Skonto | 1:1 | |||||
21.09 | Dinaburg | | Universitāte | 2:1 | |||||
21.09 | Starts | | Baltika | 0:1 | |||||
Day 22 | |||||||||
15.09 | Skonto | | Starts | 4:0 | |||||
15.09 | Universitāte | | Daugava | 1:3 | |||||
15.09 | Baltika | | Dinaburg | 2:0 | |||||
Day 21 | |||||||||
13.09 | Universitāte | | Skonto | 0:1 | |||||
13.09 | Daugava | | Baltika | 3:1 | |||||
13.09 | Dinaburg | | Starts | 7:0 | |||||
Day 20 | |||||||||
08.09 | Skonto | | Dinaburg | 3:1 (1:0) | |||||
08.09 | Starts | | Daugava | 1:4 (0:3) | |||||
08.09 | Liepāja | | Universitāte | 0:4 (0:1) | |||||
Day 10 | |||||||||
29.09 16:00 | Inkaras-Grifas | | Žalgiris | 1:1 (1:1) | |||||
Kaunas | |||||||||
29.09 16:00 | Atlantas | | Panerys | 0:1 (0:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
29.09 16:00 | Ekranas | | Kaunas | 1:0 (0:0) | |||||
Panevėžys | |||||||||
30.09 16:00 | Žalgiris-Volmeta | | Kareda | 1:1 (1:1) | |||||
Vilnius | |||||||||
Day 9 | |||||||||
19.09 17:00 | Panerys | | Žalgiris-Volmeta | 1:0 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
20.09 17:00 | Kareda | | Inkaras-Grifas | 0:0 | |||||
Šiauliai Žalgirio stadionas | |||||||||
20.09 17:00 | Žalgiris | | Ekranas | 1:0 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
20.09 19:00 | Kaunas | | Atlantas | 3:0 (2:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
Day 8 | |||||||||
14.09 17:00 | Žalgiris-Volmeta | | Inkaras-Grifas | 0:3 (0:1) | |||||
Vilnius | |||||||||
15.09 17:00 | Atlantas | | Žalgiris | 1:7 (0:2) | |||||
Klaipėda | |||||||||
15.09 17:00 | Panerys | | Kaunas | 1:1 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
16.09 17:30 | Ekranas | | Kareda | 0:3 (0:2) | |||||
Panevėžys | |||||||||
Day 7 | |||||||||
06.09 18:00 | Inkaras-Grifas | | Kareda | 3:1 (2:1) | |||||
Kaunas | |||||||||
06.09 18:00 | Atlantas | | Kaunas | 1:2 (1:2) | |||||
Klaipėda | |||||||||
06.09 18:00 | Ekranas | | Žalgiris | 0:2 (0:2) | |||||
Panevėžys | |||||||||
06.09 18:00 | Žalgiris-Volmeta | | Panerys | 1:1 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
Day 2 | |||||||||
25.09 16:00 | Žalgiris | | Panerys | 4:1 (2:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
Day 1 | |||||||||
25.09 16:00 | Kareda | | Ekranas | 1:1 (0:0) | |||||
Šiauliai Žalgirio stadionas |
Day 9 | |||||||||
28.09 16:00 | Lokomotyvas-Vilbana | | Banga | 1:1 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
28.09 16:00 | Mastis | | Panerys-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Telšiai | |||||||||
28.09 16:00 | Tauras | | Interas | 3:0 (3:0) | |||||
Tauragė | |||||||||
28.09 16:00 | Ukmergė | | Ranga-Politechnika | 1:0 (0:0) | |||||
Ukmergė | |||||||||
Day 8 | |||||||||
21.09 14:00 | Ranga-Politechnika | | Tauras | 3:0 (1:0) | |||||
Kaunas KTU stadionas | |||||||||
21.09 16:00 | Interas | | Lokomotyvas-Vilbana | 1:3 (1:0) | |||||
Visaginas | |||||||||
21.09 16:00 | Mastis | | Ukmergė | 2:2 (1:0) | |||||
Telšiai | |||||||||
21.09 16:00 | Panerys-2 | | Banga | 0:1 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
Day 7 | |||||||||
14.09 | Interas | | Banga | 2:1 | |||||
Visaginas | |||||||||
14.09 | Mastis | | Tauras | 2:0 | |||||
Telšiai | |||||||||
14.09 | Ranga-Politechnika | | Lokomotyvas-Vilbana | 1:0 | |||||
Kaunas KTU stadionas | |||||||||
14.09 | Ukmergė | | Panerys-2 | 1:1 | |||||
Ukmergė | |||||||||
Day 6 | |||||||||
06.09 17:30 | Lokomotyvas-Vilbana | | Mastis | 2:0 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
07.09 15:00 | Panerys-2 | | Interas | 4:2 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
07.09 17:00 | Banga | | Ranga-Politechnika | 3:0 (3:0) | |||||
Gargždai | |||||||||
07.09 17:00 | Tauras | | Ukmergė | 1:0 (0:0) | |||||
Tauragė | |||||||||
Day 5 | |||||||||
01.09 15:00 | Ranga-Politechnika | | Interas | 2:0 (0:0) | |||||
Kaunas KTU stadionas | |||||||||
01.09 18:00 | Mastis | | Banga | 2:1 (1:1) | |||||
Telšiai | |||||||||
01.09 18:00 | Ukmergė | | Lokomotyvas-Vilbana | 2:1 (2:1) | |||||
Ukmergė | |||||||||
Day 4 | |||||||||
10.09 17:00 | Lokomotyvas-Vilbana | | Tauras | 3:0 (1:0) | |||||
Vilnius |
Day 24 | |||||||||
28.09 | Vålerenga | | Molde | 0:0 | |||||
29.09 | Stabæk | | Tromsø | 0:2 | |||||
29.09 | Rosenborg | | Strømsgodset | 5:0 | |||||
29.09 | Moss | | Skeid | 1:0 | |||||
29.09 | Brann | | Bodø/Glimt | 2:0 | |||||
29.09 | Viking | | Kongsvinger | 1:0 | |||||
Day 23 | |||||||||
14.09 | Skeid | | Rosenborg | 0:2 | |||||
15.09 | Molde | | Stabæk | 0:0 | |||||
15.09 | Lillestrøm | | Tromsø | 1:1 | |||||
15.09 | Strømsgodset | | Viking | 1:3 | |||||
15.09 | Start | | Moss | 5:0 | |||||
15.09 | Bodø/Glimt | | Vålerenga | 3:0 | |||||
15.09 | Kongsvinger | | Brann | 2:2 | |||||
Day 22 | |||||||||
07.09 | Stabæk | | Bodø/Glimt | 1:0 | |||||
08.09 | Viking | | Skeid | 7:0 | |||||
08.09 | Vålerenga | | Kongsvinger | 0:0 | |||||
08.09 | Tromsø | | Molde | 3:1 | |||||
08.09 | Moss | | Lillestrøm | 1:0 | |||||
08.09 | Rosenborg | | Start | 2:1 | |||||
08.09 | Brann | | Strømsgodset | 6:2 | |||||
Day 21 | |||||||||
04.09 | Skeid | | Brann | 1:6 | |||||
04.09 | Start | | Viking | 0:3 | |||||
04.09 | Moss | | Rosenborg | 0:0 | |||||
04.09 | Strømsgodset | | Vålerenga | 2:2 | |||||
04.09 | Lillestrøm | | Molde | 3:0 | |||||
04.09 | Bodø/Glimt | | Tromsø | 1:3 | |||||
04.09 | Kongsvinger | | Stabæk | 4:2 | |||||
Day 17 | |||||||||
18.09 | Skeid | | Molde | 1:5 | |||||
Day 10 | |||||||||
20.09 | Hutnik | | Zagłębie | 0:0 | |||||
21.09 | Odra | | Amica | 3:0 | |||||
21.09 | Lech | | GKS Katowice | 0:0 | |||||
21.09 | Ruch | | Legia | 1:1 | |||||
21.09 | GKS Bełchatów | | ŁKS | 0:0 | |||||
21.09 | Sokół | | Śląsk | 1:0 | |||||
21.09 | Górnik | | Stomil | 3:1 | |||||
21.09 | Wisła | | Widzew | 1:2 | |||||
22.09 | Polonia | | Raków | 3:1 | |||||
Day 9 | |||||||||
14.09 | Sokół | | Górnik | 2:2 | |||||
14.09 | ŁKS | | Stomil | 4:2 | |||||
14.09 | Śląsk | | Wisła | 1:3 | |||||
15.09 | Zagłębie | | GKS Bełchatów | 3:2 | |||||
15.09 | Raków | | Hutnik | 1:0 | |||||
15.09 | Widzew | | Lech | 2:2 | |||||
15.09 | GKS Katowice | | Odra | 4:1 | |||||
15.09 | Legia | | Polonia | 3:0 | |||||
15.09 | Amica | | Ruch | 1:0 | |||||
Day 8 | |||||||||
07.09 | Polonia | | Amica | 1:1 | |||||
07.09 | Ruch | | GKS Katowice | 1:1 | |||||
07.09 | Hutnik | | Legia | 2:1 | |||||
07.09 | Górnik | | ŁKS | 1:4 | |||||
07.09 | GKS Bełchatów | | Raków | 1:1 | |||||
07.09 | Lech | | Śląsk | 3:1 | |||||
07.09 | Wisła | | Sokół | 2:0 | |||||
08.09 | Stomil | | Zagłębie | 3:0 | |||||
18.09 | Odra | | Widzew | 1:1 | |||||
Day 5 | |||||||||
28.09 | Leça | | Sporting | 0:1 (0:1) | |||||
Maia | |||||||||
29.09 | Marítimo | | Boavista | 2:2 (2:2) | |||||
Funchal | |||||||||
29.09 | Porto | | Estrela | 0:0 | |||||
Porto | |||||||||
29.09 | Belenenses | | Farense | 1:2 (1:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
29.09 | Vitória Guimarães | | Salgueiros | 1:2 (0:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
29.09 | Rio Ave | | Espinho | 0:3 (0:1) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
29.09 | Braga | | União de Leiria | 1:0 (0:0) | |||||
Braga | |||||||||
29.09 | Gil Vicente | | Vitória Setubal | 0:0 | |||||
Barcelos | |||||||||
30.09 | Benfica | | Chaves | 3:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
Day 4 | |||||||||
20.09 | Sporting | | Marítimo | 3:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
21.09 | Salgueiros | | Porto | 0:1 (0:0) | |||||
Maia | |||||||||
21.09 | Boavista | | Rio Ave | 2:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
21.09 | Chaves | | Vitória Guimarães | 0:0 | |||||
Chaves | |||||||||
22.09 | Gil Vicente | | Belenenses | 1:2 (0:1) | |||||
Barcelos | |||||||||
22.09 | União de Leiria | | Benfica | 0:2 (0:0) | |||||
Leiria | |||||||||
22.09 | Espinho | | Farense | 1:0 (1:0) | |||||
Espinho | |||||||||
22.09 | Estrela | | Leça | 1:0 (0:0) | |||||
Amadora | |||||||||
22.09 | Vitória Setubal | | Braga | 1:1 (0:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
Day 3 | |||||||||
14.09 | Rio Ave | | Sporting | 3:4 (0:2) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
15.09 | Farense | | Boavista | 2:0 (1:0) | |||||
Faro | |||||||||
15.09 | Porto | | Chaves | 2:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
15.09 | Marítimo | | Estrela | 2:0 (2:0) | |||||
Funchal | |||||||||
15.09 | Braga | | Gil Vicente | 4:1 (2:1) | |||||
Braga | |||||||||
15.09 | Leça | | Salgueiros | 3:1 (3:1) | |||||
Leça da Palmeira | |||||||||
15.09 | Belenenses | | Espinho | 0:0 | |||||
Lisboa | |||||||||
15.09 | Vitória Guimarães | | União de Leiria | 3:0 (2:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
15.09 | Benfica | | Vitória Setubal | 5:1 (2:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
Day 2 | |||||||||
06.09 | Sporting | | Farense | 0:0 | |||||
Lisboa | |||||||||
07.09 | Gil Vicente | | Benfica | 0:3 (0:1) | |||||
Póvoa de Varzim | |||||||||
07.09 | União de Leiria | | Porto | 0:3 (0:0) | |||||
Leiria | |||||||||
07.09 | Boavista | | Espinho | 0:2 (0:1) | |||||
Porto | |||||||||
07.09 | Vitória Setubal | | Vitória Guimarães | 4:0 (3:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
08.09 | Braga | | Belenenses | 3:1 (2:0) | |||||
Braga | |||||||||
08.09 | Chaves | | Leça | 1:0 (1:0) | |||||
Chaves | |||||||||
08.09 | Salgueiros | | Marítimo | 0:0 | |||||
Porto | |||||||||
08.09 | Estrela | | Rio Ave | 0:0 | |||||
Amadora | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.09 | Marítimo | | Chaves | 3:3 (1:2) | |||||
Funchal | |||||||||
01.09 | Farense | | Estrela | 1:0 (0:0) | |||||
Faro | |||||||||
01.09 | Rio Ave | | Salgueiros | 1:1 (0:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
01.09 | Leça | | União de Leiria | 3:0 (3:0) | |||||
Leça da Palmeira |
Day 9 | |||||||||
29.09 | Rudar | | Maribor | 1:6 (0:0) | |||||
29.09 | Primorje | | Mura | 3:0 (1:0) | |||||
29.09 | Korotan | | Publikum | 0:0 | |||||
29.09 | Koper | | Olimpija | 0:0 | |||||
29.09 | Beltinci | | Gorica | 0:3 (0:1) | |||||
Day 8 | |||||||||
22.09 | Maribor | | Beltinci | 4:1 (1:0) | |||||
22.09 | Olimpija | | Rudar | 1:2 (0:2) | |||||
22.09 | Gorica | | Primorje | 1:2 (0:1) | |||||
22.09 | Mura | | Korotan | 2:0 (1:0) | |||||
22.09 | Publikum | | Koper | 6:2 (1:2) | |||||
Day 7 | |||||||||
15.09 | Primorje | | Maribor | 1:0 (1:0) | |||||
15.09 | Korotan | | Gorica | 0:0 | |||||
15.09 | Koper | | Mura | 0:1 (0:1) | |||||
15.09 | Publikum | | Olimpija | 1:0 (0:0) | |||||
15.09 | Beltinci | | Rudar | 1:1 (0:1) | |||||
Day 6 | |||||||||
08.09 | Maribor | | Korotan | 5:0 (1:0) | |||||
08.09 | Rudar | | Primorje | 1:1 (0:1) | |||||
08.09 | Olimpija | | Beltinci | 1:1 (1:0) | |||||
08.09 | Mura | | Publikum | 2:1 (1:1) | |||||
08.09 | Gorica | | Koper | 2:0 (2:0) | |||||
Day 5 | |||||||||
04.09 | Primorje | | Beltinci | 7:0 (3:0) | |||||
04.09 | Mura | | Olimpija | 3:0 (1:0) | |||||
04.09 | Korotan | | Rudar | 0:1 (0:1) | |||||
04.09 | Koper | | Maribor | 2:1 (0:0) | |||||
04.09 | Publikum | | Gorica | 1:1 (1:0) | |||||
Day 9 | |||||||||
28.09 20:00 | Monaco | | Metz | 1:1 (0:1) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
28.09 20:00 | Montpellier | | Auxerre | 0:0 | |||||
Montpellier | |||||||||
28.09 20:00 | Nancy-Lorraine | | Bastia | 2:2 (2:1) | |||||
Nancy | |||||||||
28.09 20:00 | Marseille | | Bordeaux | 0:0 | |||||
Marseille | |||||||||
28.09 20:00 | Strasbourg | | Lille | 3:0 (0:0) | |||||
Strasbourg | |||||||||
28.09 20:00 | Nantes | | Rennes | 3:3 (1:1) | |||||
Nantes | |||||||||
28.09 20:00 | Caen | | Nice | 1:2 (1:1) | |||||
Caen | |||||||||
28.09 20:00 | Cannes | | Le Havre | 2:0 (2:0) | |||||
Cannes | |||||||||
28.09 20:00 | Lens | | Lyon | 0:1 (0:0) | |||||
Lens | |||||||||
29.09 20:00 | Guingamp | | Paris Saint-Germain | 2:2 (2:1) | |||||
Guingamp | |||||||||
Day 8 | |||||||||
19.09 20:00 | Auxerre | | Nantes | 2:2 (2:2) | |||||
Auxerre | |||||||||
20.09 20:00 | Metz | | Montpellier | 1:1 (1:1) | |||||
Metz | |||||||||
20.09 20:00 | Rennes | | Nancy-Lorraine | 1:0 (0:0) | |||||
Rennes | |||||||||
20.09 20:00 | Nice | | Strasbourg | 1:1 (0:1) | |||||
Nice | |||||||||
20.09 20:00 | Paris Saint-Germain | | Lens | 4:0 (2:0) | |||||
Paris | |||||||||
20.09 20:00 | Bastia | | Caen | 4:2 (1:1) | |||||
Bastia | |||||||||
20.09 20:00 | Bordeaux | | Guingamp | 0:0 | |||||
Bordeaux | |||||||||
20.09 20:00 | Lille | | Marseille | 1:1 (1:0) | |||||
Lille | |||||||||
20.09 20:00 | Lyon | | Cannes | 3:1 (2:0) | |||||
Lyon | |||||||||
20.09 20:00 | Le Havre | | Monaco | 1:2 (0:0) | |||||
Le Havre | |||||||||
Day 7 | |||||||||
14.09 20:00 | Montpellier | | Le Havre | 2:1 (1:1) | |||||
Montpellier | |||||||||
14.09 20:00 | Nancy-Lorraine | | Auxerre | 0:0 | |||||
Nancy | |||||||||
14.09 20:00 | Monaco | | Lyon | 0:0 | |||||
Monte Carlo | |||||||||
14.09 20:00 | Marseille | | Nice | 1:0 (0:0) | |||||
Marseille | |||||||||
14.09 20:00 | Strasbourg | | Bastia | 1:3 (1:1) | |||||
Strasbourg | |||||||||
14.09 20:00 | Nantes | | Metz | 0:1 (0:1) | |||||
Nantes | |||||||||
14.09 20:00 | Caen | | Rennes | 0:0 | |||||
Caen | |||||||||
14.09 20:00 | Bordeaux | | Lille | 3:0 (0:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
14.09 20:00 | Guingamp | | Lens | 1:0 (0:0) | |||||
Guingamp | |||||||||
15.09 20:00 | Cannes | | Paris Saint-Germain | 0:1 (0:0) | |||||
Cannes | |||||||||
Day 6 | |||||||||
06.09 20:00 | Metz | | Nancy-Lorraine | 1:0 (0:0) | |||||
Metz | |||||||||
06.09 20:00 | Paris Saint-Germain | | Monaco | 0:0 | |||||
Paris | |||||||||
06.09 20:00 | Rennes | | Strasbourg | 2:0 (1:0) | |||||
Rennes | |||||||||
06.09 20:00 | Auxerre | | Caen | 2:0 (2:0) | |||||
Auxerre | |||||||||
06.09 20:00 | Bastia | | Marseille | 2:0 (2:0) | |||||
Bastia | |||||||||
06.09 20:00 | Lille | | Guingamp | 1:1 (0:0) | |||||
Lille | |||||||||
06.09 20:00 | Lyon | | Montpellier | 1:1 (1:0) | |||||
Lyon | |||||||||
06.09 20:00 | Lens | | Cannes | 0:0 | |||||
Lens | |||||||||
06.09 20:00 | Le Havre | | Nantes | 3:1 (1:1) | |||||
Le Havre | |||||||||
08.09 20:00 | Nice | | Bordeaux | 0:1 (0:1) | |||||
Nice | |||||||||
Day 5 | |||||||||
02.09 20:00 | Nantes | | Lyon | 2:2 (1:1) | |||||
Nantes | |||||||||
03.09 20:00 | Nancy-Lorraine | | Le Havre | 0:1 (0:1) | |||||
Nancy | |||||||||
03.09 20:00 | Montpellier | | Paris Saint-Germain | 0:3 (0:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
03.09 20:00 | Marseille | | Rennes | 3:1 (3:0) | |||||
Marseille | |||||||||
03.09 20:00 | Monaco | | Lens | 5:1 (4:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
03.09 20:00 | Strasbourg | | Auxerre | 2:1 (2:0) | |||||
Strasbourg | |||||||||
03.09 20:00 | Caen | | Metz | 0:0 | |||||
Caen | |||||||||
03.09 20:00 | Bordeaux | | Bastia | 3:1 (1:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
03.09 20:00 | Lille | | Nice | 3:2 (1:1) | |||||
Lille | |||||||||
03.09 20:00 | Guingamp | | Cannes | 0:1 (0:0) | |||||
Guingamp |
Day 7 | |||||||||
29.09 | Baník | | Boby | 1:1 (1:1) | |||||
Ostrava | |||||||||
29.09 | Kaučuk | | Teplice | 3:1 (1:0) | |||||
Opava | |||||||||
29.09 | Viktoria Žižkov | | České Budějovice | 1:0 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
29.09 | Viktoria Plzeň | | Sigma | 1:0 (0:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
29.09 | Slavia | | Slovan | 1:2 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
29.09 | Hradec Králové | | Karviná | 3:1 (3:1) | |||||
Hradec Králové | |||||||||
29.09 | Bohemians | | Petra | 2:5 (1:2) | |||||
Praha Ďolíček | |||||||||
29.09 | Jablonec | | Sparta | 1:0 (0:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
Day 6 | |||||||||
22.09 | Petra | | Viktoria Plzeň | 4:1 (1:1) | |||||
Drnovice | |||||||||
22.09 | Sparta | | Slavia | 1:1 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
22.09 | Sigma | | Viktoria Žižkov | 3:1 (0:0) | |||||
Olomouc | |||||||||
22.09 | České Budějovice | | Kaučuk | 0:1 (0:0) | |||||
České Budějovice | |||||||||
22.09 | Teplice | | Hradec Králové | 2:1 (2:0) | |||||
Teplice | |||||||||
22.09 | Slovan | | Baník | 1:1 (1:0) | |||||
Liberec | |||||||||
22.09 | Boby | | Bohemians | 3:1 (3:1) | |||||
Brno | |||||||||
22.09 | Karviná | | Jablonec | 2:1 (1:0) | |||||
Karviná | |||||||||
Day 5 | |||||||||
08.09 | Kaučuk | | Viktoria Žižkov | 1:0 (0:0) | |||||
Opava | |||||||||
08.09 | Petra | | Sigma | 0:0 | |||||
Drnovice | |||||||||
08.09 | Slavia | | Karviná | 5:1 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
08.09 | Viktoria Plzeň | | Boby | 1:0 (0:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
08.09 | Bohemians | | Slovan | 0:0 | |||||
Praha | |||||||||
08.09 | Jablonec | | Teplice | 0:0 | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
08.09 | Hradec Králové | | České Budějovice | 1:1 (0:1) | |||||
Hradec Králové | |||||||||
08.09 | Baník | | Sparta | 1:1 (0:0) | |||||
Ostrava | |||||||||
Day 4 | |||||||||
01.09 | Teplice | | Slavia | 1:0 (0:0) | |||||
Teplice | |||||||||
01.09 | Sparta | | Bohemians | 3:4 (2:0) | |||||
Praha | |||||||||
01.09 | Viktoria Žižkov | | Hradec Králové | 1:1 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
01.09 | Sigma | | Kaučuk | 1:1 (0:1) | |||||
Olomouc | |||||||||
01.09 | Boby | | Petra | 4:1 (2:1) | |||||
Brno | |||||||||
01.09 | Slovan | | Viktoria Plzeň | 1:0 (1:0) | |||||
Liberec | |||||||||
01.09 | České Budějovice | | Jablonec | 0:0 | |||||
České Budějovice | |||||||||
15.09 | Karviná | | Baník | 1:1 (0:1) | |||||
Karviná |
Day 22 | |||||||||
29.09 | Halmstad | | Oddevold | 3:0 | |||||
Halmstad | |||||||||
29.09 | Malmö | | Östers | 2:2 | |||||
Malmö | |||||||||
29.09 | Umeå | | Trelleborg | 4:2 | |||||
Umeå | |||||||||
30.09 | Djurgårdens | | Degerfors | 3:2 | |||||
Stockholm | |||||||||
30.09 | Norrköping | | Helsingborgs | 0:1 | |||||
Norrköping | |||||||||
30.09 | Örebro | | AIK | 0:2 | |||||
Örebro | |||||||||
30.09 | Örgryte | | Göteborg | 1:4 | |||||
Göteborg | |||||||||
Day 21 | |||||||||
19.09 | Helsingborgs | | Malmö | 1:2 | |||||
Helsingborg | |||||||||
21.09 | AIK | | Halmstad | 0:0 | |||||
Solna | |||||||||
21.09 | Göteborg | | Örebro | 0:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
22.09 | Oddevold | | Norrköping | 0:2 | |||||
Uddevalla | |||||||||
22.09 | Trelleborg | | Djurgårdens | 3:1 | |||||
Trelleborg | |||||||||
23.09 | Degerfors | | Örgryte | 3:1 | |||||
Degerfors | |||||||||
23.09 | Östers | | Umeå | 3:0 | |||||
Växjö | |||||||||
Day 20 | |||||||||
15.09 | Degerfors | | AIK | 0:0 | |||||
Degerfors | |||||||||
15.09 | Djurgårdens | | Halmstad | 1:1 | |||||
Stockholm | |||||||||
15.09 | Malmö | | Göteborg | 1:3 | |||||
Malmö | |||||||||
15.09 | Trelleborg | | Oddevold | 1:0 | |||||
Trelleborg | |||||||||
15.09 | Umeå | | Norrköping | 3:2 | |||||
Umeå | |||||||||
15.09 | Östers | | Helsingborgs | 0:1 | |||||
Växjö | |||||||||
16.09 | Örgryte | | Örebro | 1:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
Day 19 | |||||||||
07.09 | Göteborg | | Degerfors | 2:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
07.09 | Halmstad | | Örgryte | 1:3 | |||||
Halmstad | |||||||||
07.09 | Helsingborgs | | Umeå | 4:0 | |||||
Helsingborg | |||||||||
07.09 | Örebro | | Malmö | 2:0 | |||||
Örebro | |||||||||
08.09 | AIK | | Trelleborg | 2:3 | |||||
Solna | |||||||||
09.09 | Norrköping | | Djurgårdens | 2:1 | |||||
Norrköping | |||||||||
09.09 | Oddevold | | Östers | 3:0 | |||||
Uddevalla | |||||||||
Day 18 | |||||||||
04.09 | Halmstad | | Norrköping | 1:2 | |||||
Halmstad | |||||||||
04.09 | Malmö | | Trelleborg | 2:0 | |||||
Malmö | |||||||||
04.09 | Umeå | | Göteborg | 1:1 | |||||
Umeå | |||||||||
04.09 | Örebro | | Helsingborgs | 2:1 | |||||
Örebro | |||||||||
04.09 | Örgryte | | Oddevold | 1:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
04.09 | Östers | | Degerfors | 3:1 | |||||
Växjö | |||||||||
18.09 | Djurgårdens | | AIK | 0:2 | |||||
Solna |
Day 7 | |||||||||
28.09 | Dundee United | | Aberdeen | 1:0 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
28.09 | Rangers | | Celtic | 2:0 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
28.09 | Hibernian | | Hearts | 1:3 (0:3) | |||||
Edinburgh | |||||||||
28.09 | Motherwell | | Kilmarnock | 1:0 (1:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
28.09 | Dunfermline Athletic | | Raith Rovers | 3:1 (1:0) | |||||
Dunfermline | |||||||||
Day 6 | |||||||||
21.09 | Raith Rovers | | Dundee United | 3:2 (1:2) | |||||
Kirkcaldy | |||||||||
21.09 | Celtic | | Dunfermline Athletic | 5:1 (3:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
21.09 | Kilmarnock | | Rangers | 1:4 (1:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
21.09 | Aberdeen | | Hibernian | 0:2 (0:1) | |||||
Aberdeen | |||||||||
21.09 | Hearts | | Motherwell | 1:1 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
Day 5 | |||||||||
14.09 | Dundee United | | Celtic | 1:2 (0:1) | |||||
Dundee | |||||||||
14.09 | Rangers | | Hearts | 3:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
14.09 | Aberdeen | | Kilmarnock | 3:0 (0:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
14.09 | Dunfermline Athletic | | Motherwell | 1:1 (1:0) | |||||
Dunfermline | |||||||||
14.09 | Hibernian | | Raith Rovers | 1:0 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
Day 4 | |||||||||
07.09 | Raith Rovers | | Aberdeen | 1:4 (1:3) | |||||
Kirkcaldy | |||||||||
07.09 | Hearts | | Dundee United | 1:0 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
07.09 | Kilmarnock | | Dunfermline Athletic | 2:2 (1:1) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
07.09 | Motherwell | | Rangers | 0:1 (0:1) | |||||
Motherwell | |||||||||
07.09 | Celtic | | Hibernian | 5:0 (3:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.09 | Dunfermline Athletic | | Hearts | 2:1 (0:1) | |||||
Dunfermline |
17.09 | Hearts | | Celtic | 1:0 aet (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
17.09 | Dunfermline Athletic | | Partick Thistle | 2:0 (0:0) | |||||
Dunfermline | |||||||||
17.09 | Dundee | | Aberdeen | 2:1 (1:0) | |||||
Dundee | |||||||||
18.09 | Rangers | | Hibernian | 4:0 (1:0) | |||||
Glasgow |
03.09 | Albion Rovers | | Hibernian | 0:2 | |||||
03.09 | Dundee United | | Dundee | 2:2 aet, pen. 2:4 | |||||
03.09 | Greenock Morton | | Aberdeen | 3:7 | |||||
03.09 | Partick Thistle | | Airdrieonians | 1:0 | |||||
03.09 | St. Johnstone | | Hearts | 1:3 aet | |||||
04.09 | Alloa Athletic | | Celtic | 1:5 | |||||
04.09 | Dunfermline Athletic | | St. Mirren | 3:1 | |||||
04.09 | Rangers | | Ayr United | 3:1 | |||||
Day 12 | |||||||||
28.09 | Coritiba | | Fluminense | 3:1 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
29.09 | Paraná | | Atlético-PR | 1:4 (0:2) | |||||
Curitiba | |||||||||
29.09 | Palmeiras | | São Paulo | 2:1 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
29.09 | Santos | | Internacional | 1:2 (0:1) | |||||
São Bernardo do Campo | |||||||||
29.09 | Vitória | | Juventude | 0:5 (0:1) | |||||
Salvador | |||||||||
29.09 | Grêmio | | Portuguesa | 1:0 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
29.09 | Sport | | Guarani | 1:0 (0:0) | |||||
Recife | |||||||||
29.09 | Vasco da Gama | | Corinthians | 0:0 | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
29.09 | Atlético-MG | | Bahia | 4:1 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
29.09 | Botafogo | | Bragantino | 5:0 (3:0) | |||||
Niterói | |||||||||
29.09 | Goiás | | Flamengo | 1:3 (0:1) | |||||
Jataí | |||||||||
29.09 | Criciúma | | Cruzeiro | 1:2 (0:1) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
Day 11 | |||||||||
21.09 | Santos | | Atlético-MG | 0:1 (0:0) | |||||
Bebedouro | |||||||||
21.09 | São Paulo | | Vasco da Gama | 1:1 (0:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
22.09 | Juventude | | Paraná | 2:0 (1:0) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
22.09 | Guarani | | Criciúma | 3:2 (2:0) | |||||
Campinas | |||||||||
22.09 | Atlético-PR | | Coritiba | 1:0 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
22.09 | Cruzeiro | | Palmeiras | 0:0 | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
22.09 | Bragantino | | Vitória | 0:1 (0:0) | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
22.09 | Bahia | | Sport | 0:0 | |||||
Salvador | |||||||||
22.09 | Internacional | | Grêmio | 1:2 (0:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
22.09 | Corinthians | | Botafogo | 0:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
22.09 | Fluminense | | Goiás | 1:0 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
22.09 | Flamengo | | Portuguesa | 0:0 | |||||
Juiz de Fora | |||||||||
Day 10 | |||||||||
14.09 | Sport | | Fluminense | 6:0 (2:0) | |||||
Recife | |||||||||
14.09 | Bragantino | | Corinthians | 2:3 (2:2) | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
14.09 | Bahia | | Cruzeiro | 1:2 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
15.09 | Atlético-MG | | Criciúma | 3:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
15.09 | Paraná | | Grêmio | 0:0 | |||||
Curitiba | |||||||||
15.09 | Palmeiras | | Juventude | 4:2 (2:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
15.09 | Botafogo | | Flamengo | 0:2 (0:1) | |||||
Fortaleza | |||||||||
15.09 | Guarani | | Coritiba | 2:0 (0:0) | |||||
Campinas | |||||||||
15.09 | Goiás | | Santos | 2:0 (1:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
15.09 | Vasco da Gama | | Vitória | 4:1 (2:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
15.09 | Portuguesa | | Atlético-PR | 2:0 (2:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
15.09 | Internacional | | São Paulo | 1:0 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
Day 9 | |||||||||
07.09 | Coritiba | | São Paulo | 1:1 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
07.09 | Sport | | Botafogo | 3:0 (1:0) | |||||
Recife | |||||||||
08.09 | Fluminense | | Internacional | 2:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
08.09 | Grêmio | | Atlético-MG | 5:0 (3:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
08.09 | Vitória | | Paraná | 4:0 (1:0) | |||||
Salvador | |||||||||
08.09 | Atlético-PR | | Vasco da Gama | 2:1 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
08.09 | Cruzeiro | | Portuguesa | 4:1 (2:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
08.09 | Goiás | | Bahia | 0:0 | |||||
Goiânia | |||||||||
08.09 | Criciúma | | Bragantino | 0:0 | |||||
Criciúma | |||||||||
08.09 | Flamengo | | Corinthians | 1:1 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
08.09 | Juventude | | Guarani | 0:1 (0:0) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
08.09 | Santos | | Palmeiras | 1:2 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
Day 8 | |||||||||
04.09 | Santos | | Juventude | 1:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
04.09 | Portuguesa | | Vitória | 2:2 (1:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
04.09 | São Paulo | | Guarani | 0:1 (0:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
04.09 | Internacional | | Sport | 3:0 (2:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
04.09 | Bragantino | | Flamengo | 0:1 (0:0) | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
04.09 | Botafogo | | Coritiba | 4:1 (2:0) | |||||
Niterói | |||||||||
04.09 | Atlético-PR | | Grêmio | 3:1 (2:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
04.09 | Bahia | | Criciúma | 2:1 (1:0) | |||||
Salvador | |||||||||
05.09 | Fluminense | | Palmeiras | 1:5 (0:3) | |||||
Londrina | |||||||||
05.09 | Corinthians | | Cruzeiro | 2:1 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
05.09 | Paraná | | Vasco da Gama | 1:2 (1:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
05.09 | Atlético-MG | | Goiás | 2:1 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
Day 7 | |||||||||
01.09 | Botafogo | | Palmeiras | 0:0 | |||||
Campo Grande | |||||||||
01.09 | Vitória | | Atlético-MG | 2:1 (2:0) | |||||
Salvador | |||||||||
01.09 | Coritiba | | Santos | 1:3 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
01.09 | Internacional | | Bahia | 1:1 (0:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
01.09 | Vasco da Gama | | Grêmio | 1:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
01.09 | Portuguesa | | Bragantino | 2:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
01.09 | Cruzeiro | | Juventude | 2:1 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
01.09 | Sport | | Criciúma | 1:0 (1:0) | |||||
Recife | |||||||||
01.09 | São Paulo | | Goiás | 1:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
Day 6 | |||||||||
26.09 | Vitória | | Goiás | 2:1 (0:1) | |||||
Salvador | |||||||||
Day 2 | |||||||||
11.09 | Cruzeiro | | Fluminense | 2:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
18.09 | Bragantino | | Guarani | 0:0 | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
Day 1 | |||||||||
18.09 | Santos | | Portuguesa | 2:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
25.09 | Botafogo | | Grêmio | 1:0 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
26.09 | Guarani | | Cruzeiro | 1:0 (0:0) | |||||
Campinas |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
27.09 | D.C. United | | NY/NJ MetroStars | 1:0 (0:0) | 2:3 (1:1), | 3:3 | |||
Washington | |||||||||
28.09 | Tampa Bay Mutiny | | Columbus Crew | 1:2 (1:1) | 2:0 (0:0) | 3:2 | |||
Tampa | |||||||||
29.09 | Dallas Burn | | Kansas City Wiz | 2:1 (1:0) | 2:3 (2:1) | 4:4 | |||
Dallas | |||||||||
29.09 | Los Angeles Galaxy | | San Jos? Clash | 2:0 (0:0) | 0:1 (0:1) | 2:1 | |||
Pasadena | |||||||||
Day 1 | |||||||||
24.09 | NY/NJ MetroStars | | D.C. United | 3:2 (1:1), pen. 6:5 | |||||
East Rutherford | |||||||||
25.09 | Columbus Crew | | Tampa Bay Mutiny | 0:2 (0:0) | |||||
Columbus | |||||||||
26.09 | Kansas City Wiz | | Dallas Burn | 3:2 (1:2) | |||||
Kansas City | |||||||||
26.09 | San Jos? Clash | | Los Angeles Galaxy | 1:0 (1:0) | |||||
San Jos? |
01.09 | Kansas City Wiz | | NY/NJ MetroStars | 3:2 (0:2), pen. 3:1 | |||||
Kansas City | |||||||||
01.09 | San Jos? Clash | | Los Angeles Galaxy | 1:2 (1:0), pen. 1:3 | |||||
San Jos? | |||||||||
04.09 | New England Revolution | | Dallas Burn | 2:1 (1:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
04.09 | NY/NJ MetroStars | | Tampa Bay Mutiny | 0:2 (0:1) | |||||
East Rutherford | |||||||||
05.09 | Los Angeles Galaxy | | Colorado Rapids | 0:1 (0:0), pen. 1:2 | |||||
Pasadena | |||||||||
06.09 | D.C. United | | NY/NJ MetroStars | 1:2 (0:2) | |||||
Washington | |||||||||
07.09 | Kansas City Wiz | | Columbus Crew | 1:5 (0:2) | |||||
Kansas City | |||||||||
07.09 | Dallas Burn | | New England Revolution | 0:2 (0:2) | |||||
Dallas | |||||||||
08.09 | Colorado Rapids | | San Jos? Clash | 1:3 (1:2) | |||||
Denver | |||||||||
10.09 | NY/NJ MetroStars | | Los Angeles Galaxy | 3:1 (2:0) | |||||
East Rutherford | |||||||||
11.09 | San Jos? Clash | | Dallas Burn | 2:3 (0:0), pen. 1:3 | |||||
San Jos? | |||||||||
12.09 | New England Revolution | | Tampa Bay Mutiny | 1:2 (0:1) | |||||
Foxborough | |||||||||
14.09 | Tampa Bay Mutiny | | D.C. United | 2:0 (1:0) | |||||
Tampa | |||||||||
15.09 | Columbus Crew | | NY/NJ MetroStars | 2:0 (2:0) | |||||
Columbus | |||||||||
15.09 | Los Angeles Galaxy | | San Jos? Clash | 4:2 (2:0) | |||||
Pasadena | |||||||||
17.09 | D.C. United | | New England Revolution | 3:2 (0:1) | |||||
Washington | |||||||||
18.09 | NY/NJ MetroStars | | Columbus Crew | 1:0 (1:0) | |||||
East Rutherford | |||||||||
18.09 | San Jos? Clash | | Tampa Bay Mutiny | 1:2 (1:0), pen. 1:3 | |||||
San Jos? | |||||||||
19.09 | Dallas Burn | | Los Angeles Galaxy | 1:2 (1:1) | |||||
Dallas | |||||||||
21.09 | Kansas City Wiz | | San Jos? Clash | 0:1 (0:0), pen. 1:2 | |||||
Kansas City | |||||||||
21.09 | New England Revolution | | Columbus Crew | 0:1 (0:1) | |||||
Foxborough | |||||||||
21.09 | Tampa Bay Mutiny | | NY/NJ MetroStars | 4:1 (2:0) | |||||
Tampa | |||||||||
21.09 | D.C. United | | Colorado Rapids | 3:1 (2:0) | |||||
Washington | |||||||||
22.09 | Los Angeles Galaxy | | Dallas Burn | 2:1 (0:0) | |||||
Pasadena |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Tampa Bay Mutiny | 32 | 19 | 0 | 9 | 67-54 | 58 | ||
2. | D.C. United | 32 | 15 | 0 | 13 | 63-59 | 46 | ||
3. | NY/NJ MetroStars | 32 | 12 | 0 | 15 | 48-50 | 39 | ||
4. | Columbus Crew | 32 | 11 | 0 | 12 | 63-65 | 37 | ||
5. | New England Revolution | 32 | 9 | 0 | 15 | 49-58 | 33 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Los Angeles Galaxy | 32 | 15 | 0 | 9 | 63-53 | 49 | ||
2. | Dallas Burn | 32 | 12 | 0 | 12 | 55-51 | 41 | ||
3. | Kansas City Wiz | 32 | 12 | 0 | 13 | 66-65 | 41 | ||
4. | San Jos? Clash | 32 | 12 | 0 | 11 | 53-56 | 39 | ||
5. | Colorado Rapids | 32 | 9 | 0 | 17 | 47-63 | 29 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dalian Wanda | 22 | 12 | 10 | 0 | 42-18 | 46 | ||
2. | Shanghai Shenhua | 22 | 10 | 9 | 3 | 38-18 | 39 | ||
3. | Bayi | 22 | 8 | 11 | 3 | 28-19 | 35 | ||
4. | Beijing Guoan | 22 | 9 | 6 | 7 | 30-25 | 33 | ||
5. | Jinan Taishan Jiangjun | 22 | 8 | 7 | 7 | 23-24 | 31 | ||
6. | Sichuan Quanxing | 22 | 7 | 9 | 6 | 22-23 | 30 | ||
7. | Guangzhou Apollo | 22 | 7 | 8 | 7 | 26-25 | 29 | ||
8. | Tianjin Samsung | 22 | 6 | 8 | 8 | 20-30 | 26 | ||
9. | Guangdong Hongyuan | 22 | 5 | 10 | 7 | 20-25 | 25 | ||
10. | Yanbian Hyundai | 22 | 4 | 8 | 10 | 20-30 | 20 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
15:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
15:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
* | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
* | |
14:00 | |
16:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
19:30 | |
16:30 | |
18:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
14:50 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
20:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |