13.09.1991 < | Football matches for 14.09.1991 | > 15.09.1991 |
Day 3 | |||||||||
Solomon Islands | | Vanuatu | 2:1* | ||||||
Lae |
Day 26 | |||||||||
Spartak Moscow | | Dynamo Moscow | 7:1 (3:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Shakhtyor | | Metallist | 2:3 (1:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Chernomorets | | Lokomotiv | 1:0 (0:0) | ||||||
Odessa | |||||||||
Dnepr | | Dynamo Minsk | 1:1 (1:1) | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Pamir | | Metallurg | 3:0 (1:0) | ||||||
Dushanbe | |||||||||
Pakhtakor | | Ararat | 3:1 (1:0) | ||||||
Tashkent |
Day 32 | |||||||||
Svetotechnika | | Spartak Anapa | 1:0 (0:0) | ||||||
Saransk | |||||||||
Zarya Kaluga | | Torpedo Mytishchi | 3:2 | ||||||
Kaluga | |||||||||
Ritm | | Avangard Kursk | 3:1 | ||||||
Spartak Tambov | | Shakhtyor Shahty | 2:1 | ||||||
Tambov | |||||||||
Khimik Dzerzhinsk | | Golubaya Niva | 3:2 | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
Avangard Kamyshin | | Kuban Baranikovskiy | 0:1 (0:0) | ||||||
Kamyshin | |||||||||
Spartak Oryol | | Oka | 1:1 (0:0) | ||||||
Livny | |||||||||
Torgmash | | Rus | 4:2 | ||||||
Lyubertsy | |||||||||
Arsenal | | Budzhak | 0:0 | ||||||
Tula | |||||||||
17:00 | Energomash | | Start | 2:0 (1:0) | |||||
Belgorod |
Day 32 | |||||||||
Prometey-Dynamo | | Volzhanin | 1:2 | ||||||
RAF | | CSKA-2 | 1:0 | ||||||
Bulat Cherepovets | | Prometey | 5:0 | ||||||
Cherepovets | |||||||||
Kirovets | | Znamya Truda | 0:0 | ||||||
Saint Petersburg | |||||||||
Zvezda Moskva | | Gomselmash | 3:0 (1:0) | ||||||
Presnya | | Baltika | 0:2 | ||||||
Volochanin | | Spartak Kostroma | 1:2 (0:1) | ||||||
Vyshny Volochyok | |||||||||
16:00 | Dynamo Vologda | | Saturn | 2:2 | |||||
Vologda | |||||||||
17:00 | Iskra | | Dynamo-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
17:00 | Spartak Petrozavodsk | | Tekstilshchik | 0:2 (0:1) | |||||
Petrozavodsk | |||||||||
18:00 | Mashinostroitel | | Progress Chernyakhovsk | 1:0 | |||||
Pskov |
Day 32 | |||||||||
16:00 | Elektron | | Znamya | 2:0 (0:0) | |||||
Vyatskiye Polyany | |||||||||
16:00 | Zarya Podgorny | | Gazovik Orenburg | 2:1 (2:0) | |||||
Podgorny Zdorovie Stadium | |||||||||
17:00 | Uralets Nizhniy Tagil | | Druzhba Yoshkar-Ola | 2:0 (2:0) | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
17:00 | Zenit Chelyabinsk | | Bashselmash | 3:2 (1:1) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
17:00 | Neftehimik | | Zenit Penza | 0:1 (0:1) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
17:00 | Avtopribor | | EVM | 4:2 (3:1) | |||||
Oktyabrsky | |||||||||
17:30 | Dynamo Kirov | | Azamat | 1:1 (0:0) | |||||
Kirov | |||||||||
17:30 | Metallurg Novotroitsk | | Kauchuk | 2:0 (2:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
18:30 | Metallurg Magnitogorsk | | Sokol | 1:1 (1:1) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
18:30 | Torpedo Miass | | Gazovik Izhevsk | 3:0 (3:0) | |||||
Miass Torpedo Stadium | |||||||||
18:30 | Sibir | | Rubin | 0:0 | |||||
Kurgan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Rubin | 42 | 30 | 8 | 4 | 79-20 | 68 | |
2. | Metallurg Magnitogorsk | 42 | 25 | 10 | 7 | 73-31 | 60 | |
3. | Uralets Nizhniy Tagil | 42 | 27 | 5 | 10 | 89-33 | 59 | |
4. | Torpedo Miass | 42 | 25 | 7 | 10 | 74-32 | 57 | |
5. | Druzhba Yoshkar-Ola | 42 | 24 | 9 | 9 | 70-36 | 57 | |
6. | Zenit Chelyabinsk | 42 | 25 | 6 | 11 | 74-45 | 56 | |
7. | Dynamo Kirov | 42 | 23 | 9 | 10 | 67-33 | 55 | |
8. | Sibir | 42 | 20 | 9 | 13 | 46-31 | 49 | |
9. | Neftehimik | 42 | 20 | 6 | 16 | 52-36 | 46 | |
10. | Gazovik Izhevsk | 42 | 19 | 6 | 17 | 58-49 | 44 |
Day 28 | |||||||||
Aktyubinets | | Spartak Semipalatinsk | 2:1 (1:1) | ||||||
Aktyubinsk | |||||||||
Kustanayets | | Metallurg Yermak | 2:0 | ||||||
Alay | | Aktau | 1:0 | ||||||
Metallist | | Metallurg Dzezkazgan | 1:4 | ||||||
Kokshetau | | Bulat Temirtau | 1:0 | ||||||
Dostuk | | Uralets Uralsk | 1:0 | ||||||
Day 27 | |||||||||
Tom | | Shakhtyor Artyom | 0:1 | ||||||
Tomsk | |||||||||
Metallurg Krasnoyarsk | | Luch | 0:0 | ||||||
Krasnoyarsk | |||||||||
Dynamo Kemerovo | | Dynamo Yakutsk | 2:0 | ||||||
Angara | | Vulkan | 2:1 | ||||||
Angarsk | |||||||||
17:00 | Selenga | | SKA Khabarovsk | 0:2 | |||||
Ulan-Ude | |||||||||
18:00 | Lokomotiv Chita | | Amur | 0:0 | |||||
Chita |
Day 12 | |||||||||
St. Pölten | | Alpine | 0:0 | ||||||
St. Pölten | |||||||||
Swarovski Tirol | | Austria Wien | 3:4 | ||||||
Innsbruck | |||||||||
Stahl | | Sturm | 2:1 | ||||||
Linz | |||||||||
Rapid | | First Vienna | 3:0 | ||||||
Wien |
Day 8 | |||||||||
Sheffield United | | Everton | 2:1 (0:1) | ||||||
Sheffield | |||||||||
Liverpool | | Aston Villa | 1:1 (1:1) | ||||||
Liverpool | |||||||||
Norwich City | | West Ham United | 2:1 (2:1) | ||||||
Norwich | |||||||||
Nottingham Forest | | Wimbledon | 4:2 (2:1) | ||||||
Nottingham | |||||||||
Tottenham Hotspur | | Queens Park Rangers | 2:0 (0:0) | ||||||
London | |||||||||
Southampton | | Manchester United | 0:1 (0:0) | ||||||
Southampton | |||||||||
Coventry City | | Notts County | 1:0 (0:0) | ||||||
Coventry | |||||||||
Crystal Palace | | Arsenal | 1:4 (0:1) | ||||||
London | |||||||||
Chelsea | | Leeds United | 0:1 (0:0) | ||||||
London | |||||||||
Luton Town | | Oldham Athletic | 2:1 (0:0) | ||||||
Luton | |||||||||
Manchester City | | Sheffield Wednesday | 0:1 (0:0) | ||||||
Manchester |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Leeds United | 42 | 22 | 16 | 4 | 74-37 | 82 | ||
2. | Manchester United | 42 | 21 | 15 | 6 | 63-33 | 78 | ||
3. | Sheffield Wednesday | 42 | 21 | 12 | 9 | 62-49 | 75 | ||
4. | Arsenal | 42 | 19 | 15 | 8 | 81-46 | 72 | ||
5. | Manchester City | 42 | 20 | 10 | 12 | 61-48 | 70 | ||
6. | Liverpool | 42 | 16 | 16 | 10 | 47-40 | 64 | ||
7. | Aston Villa | 42 | 17 | 9 | 16 | 48-44 | 60 | ||
8. | Nottingham Forest | 42 | 16 | 11 | 15 | 60-58 | 59 | ||
9. | Sheffield United | 42 | 16 | 9 | 17 | 65-63 | 57 | ||
10. | Crystal Palace | 42 | 14 | 15 | 13 | 53-61 | 57 |
Day 7 | |||||||||
Barnsley | | Ipswich Town | 1:0 | ||||||
Barnsley | |||||||||
Blackburn Rovers | | Port Vale | 1:0 | ||||||
Blackburn | |||||||||
Brighton & Hove Albion | | Watford | 0:1 | ||||||
Hove | |||||||||
Bristol City | | Tranmere Rovers | 2:2 | ||||||
Bristol | |||||||||
Charlton Athletic | | Portsmouth | 3:0 | ||||||
London | |||||||||
Grimsby Town | | Plymouth Argyle | 2:1 | ||||||
Cleethorpes | |||||||||
Middlesbrough | | Leicester City | 3:0 | ||||||
Middlesbrough | |||||||||
Newcastle United | | Wolverhampton Wanderers | 1:2 | ||||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
Oxford United | | Millwall | 2:2 | ||||||
Oxford | |||||||||
Southend United | | Bristol Rovers | 2:0 | ||||||
Southend-on-Sea | |||||||||
Swindon Town | | Sunderland | 5:3 | ||||||
Swindon |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Ipswich Town | 46 | 24 | 12 | 10 | 70-50 | 84 | ||
2. | Middlesbrough | 46 | 23 | 11 | 12 | 58-41 | 80 | ||
3. | Derby County | 46 | 23 | 9 | 14 | 69-51 | 78 | ||
4. | Leicester City | 46 | 23 | 8 | 15 | 62-55 | 77 | ||
5. | Cambridge United | 46 | 19 | 17 | 10 | 65-47 | 74 | ||
6. | Blackburn Rovers | 46 | 21 | 11 | 14 | 70-53 | 74 | ||
7. | Charlton Athletic | 46 | 20 | 11 | 15 | 54-48 | 71 | ||
8. | Swindon Town | 46 | 18 | 15 | 13 | 69-55 | 69 | ||
9. | Portsmouth | 46 | 19 | 12 | 15 | 65-51 | 69 | ||
10. | Watford | 46 | 18 | 11 | 17 | 51-48 | 65 |
Day 6 | |||||||||
Lierse | | Genk | 2:1 | ||||||
Beveren | | Gent | 3:1 | ||||||
Germinal Ekeren | | Antwerp | 1:0 | ||||||
Brugge | | Eendracht Aalst | 2:0 | ||||||
Charleroi | | Mechelen | 1:2 | ||||||
Liège | | Anderlecht | 0:1 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | | CSKA | 0:1 | ||||||
Lokomotiv Plovdiv | | Beroe | 3:0 | ||||||
Minyor | | Botev | 1:1 | ||||||
Slavia | | Pirin | 4:0 | ||||||
Sliven | | Levski | 1:1 | ||||||
Chernomorets | | Dobrudzha | 4:1 | ||||||
Yantra | | Hebar | 0:0 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Ferencváros | | Haladás | 2:2 (1:2) | ||||||
Budapest | |||||||||
Siófok | | BVSC | 3:1 (1:1) | ||||||
Siófok | |||||||||
Újpest | | Rába ETO | 2:2 (1:1) | ||||||
Budapest | |||||||||
Veszprém | | Zalaegerszegi TE | 1:0 (1:0) | ||||||
Veszprém | |||||||||
Tatabánya | | Kispest Honvéd | 1:3 (0:2) | ||||||
Tatabánya |
Day 9 | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Bayer 04 | 0:0 | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Bayern | 1:0 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Kaiserslautern | | Borussia Dortmund | 4:0 (2:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
15:30 | Dynamo | | Wattenscheid | 3:0 (1:0) | |||||
Dresden | |||||||||
15:30 | Köln | | Stuttgart | 1:1 (1:1) | |||||
Köln | |||||||||
15:30 | Kickers | | Werder | 2:1 (0:1) | |||||
Stuttgart |
Day 3 | |||||||||
Athletic | | Real Madrid | 1:4 (0:3) | ||||||
Atlético Osasuna | | Mallorca | 1:0 (1:0) | ||||||
Barcelona | | Real Zaragoza | 3:1 (1:1) | ||||||
Valencia | | Burgos | 1:1 (0:1) | ||||||
Real Oviedo | | Real Sociedad | 2:0 (1:0) | ||||||
Day 5 | |||||||||
Banga | | Snaige | 3:1 (2:1) | ||||||
Ekranas | | Lietuvos Makabi | 3:1 (2:1) | ||||||
Panerys | | Vienybė | 4:0 (2:0) | ||||||
Sakalas | | Elektronas | 1:0 (1:0) | ||||||
Sirijus | | Žalgiris | 2:0 (1:0) | ||||||
Day 7 | |||||||||
Slovan Mavrica | | Nafta | 2:0 (0:0) | ||||||
Day 10 | |||||||||
Nîmes | | Le Havre | 1:0 | ||||||
Toulon | | Cannes | 4:3 | ||||||
Toulouse | | Montpellier | 1:1 | ||||||
Rennes | | Lyon | 0:2 | ||||||
Sochaux-Montbéliard | | Marseille | 2:3 | ||||||
Lens | | Nantes | 0:0 | ||||||
Caen | | Nancy-Lorraine | 5:1 | ||||||
Day 7 | |||||||||
Motherwell | | Aberdeen | 0:1 | ||||||
Dunfermline Athletic | | Airdrieonians | 1:2 | ||||||
St. Johnstone | | Celtic | 1:0 | ||||||
Rangers | | Dundee United | 1:1 | ||||||
Hibernian | | Falkirk | 2:2 | ||||||
St. Mirren | | Hearts | 2:3 | ||||||
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |