17.09.1991 < | Football matches for 18.09.1991 | > 19.09.1991 |
Day 1 | |||||||||
21:05 | Arsenal | | Austria Wien | 6:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
22:45 | IFK | | Flamurtari | 0:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
22:45 | Universitatea Craiova | | Apollon Limassol | 2:0 (1:0) | |||||
Craiova | |||||||||
22:45 | Union Luxembourg | | Marseille | 0:5 (0:4) | |||||
Lëtzebuerg | |||||||||
22:45 | Barcelona | | Hansa | 3:0 (1:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
22:45 | Fram | | Panathīnaïkós | 2:2 (0:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
22:45 | Beşiktaş | | PSV | 1:1 (0:1) | |||||
İstanbul | |||||||||
22:45 | Kispesti Honvéd | | Dundalk | 1:1 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
22:45 | Sampdoria | | Rosenborg | 5:0 (2:0) | |||||
Genova | |||||||||
22:45 | Brøndby | | Zagłębie Lubin | 3:0 (0:0) | |||||
København | |||||||||
22:45 | Ħamrun Spartans | | Benfica | 0:6 (0:3) | |||||
Ta' Qali | |||||||||
22:45 | Sparta Praha | | Rangers | 1:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
22:45 | Anderlecht | | Grasshopper | 1:1 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
22:45 | HJK | | Dynamo Kiev | 0:1 (0:1) | |||||
Helsinki |
Day 1 | |||||||||
20:15 | Celtic | | Germinal Ekeren | 2:0 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
20:15 | PAÓK | | Mechelen | 1:1 (1:0) | |||||
Thessaloniki | |||||||||
20:15 | Aberdeen | | B 1903 | 0:1 (0:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
20:15 | Slovan Bratislava | | Real Madrid | 1:2 (0:1) | |||||
Bratislava | |||||||||
20:15 | Liverpool | | Kuusysi | 6:1 (2:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
20:15 | Cork City | | Bayern | 1:1 (1:1) | |||||
Corcaigh | |||||||||
20:15 | Groningen | | Rot-Weiß | 0:1 (0:1) | |||||
Groningen | |||||||||
20:15 | Vllaznia | | AÉK | 0:1 (0:1) | |||||
Shkodër | |||||||||
20:15 | Sturm | | Utrecht | 0:1 (0:0) | |||||
Graz | |||||||||
20:15 | Stuttgart | | Pécsi Munkás | 4:1 (4:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
20:15 | Boavista | | Inter Milano | 2:1 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
20:15 | Eintracht Frankfurt | | Spora | 6:1 (4:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
20:15 | Swarovski Tirol | | Tromsø | 2:1 (0:1) | |||||
Innsbruck | |||||||||
20:15 | Sporting | | Dinamo Bucureşti | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
20:15 | Vác | | Dynamo Moscow | 1:0 (0:0) | |||||
Vác | |||||||||
20:15 | Mikkeli | | Spartak Moscow | 0:2 (0:1) | |||||
Mikkeli | |||||||||
20:15 | Chemie | | Torpedo Moscow | 2:1 (0:0) | |||||
Halle | |||||||||
20:15 | Ajax | | Örebro | 3:0 (0:0) | |||||
Germany, Düsseldorf | |||||||||
20:15 | Lyon | | Östers | 1:0 (1:0) | |||||
Lyon | |||||||||
20:15 | Bangor | | Sigma | 0:3 (0:1) | |||||
Bangor | |||||||||
20:15 | Sporting Gijon | | Partizan | 2:0 (0:0) | |||||
Gijón |
Day 1 | |||||||||
Omonia | | Brugge | 0:2 (0:1) | ||||||
Nicosia | |||||||||
Athīnaïkós | | Manchester United | 0:0 | ||||||
Athens | |||||||||
Fyllingen | | Atlético Madrid | 0:1 (0:1) | ||||||
Bergen | |||||||||
Bacău | | Werder | 0:6 (0:3) | ||||||
Bacău | |||||||||
Partizani | | Feyenoord | 0:0 | ||||||
Tiranë | |||||||||
Levski | | Ferencváros | 2:3 (1:1) | ||||||
Sofia | |||||||||
CSKA Moscow | | Roma | 1:2 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Norrköping | | Jeunesse | 4:0 (1:0) | ||||||
Norrköping | |||||||||
GKS Katowice | | Motherwell | 2:0 (1:0) | ||||||
Katowice | |||||||||
Odense | | Baník | 0:2 (0:1) | ||||||
Odense | |||||||||
Stahl Eisenhüttenstadt | | Galatasaray | 1:2 (1:1) | ||||||
Eisenhüttenstadt |
Day 1 | |||||||||
Puebla de Zaragoza | | Police | 3:1 (2:0) | ||||||
Puebla de Zaragoza |
Day 31 | |||||||||
16:30 | Vahsh | | Meliorator | 1:0 (1:0) | |||||
Kurgan-Tyube | |||||||||
17:00 | Surkhan | | Khimik Zhambyl | 1:0 (0:0) | |||||
Termez Spartak Stadium | |||||||||
17:30 | Okean | | Kasansayets | 3:1 (1:0) | |||||
Nakhodka | |||||||||
17:30 | Nuravshon | | Alga | 1:1 (1:1) | |||||
Bukhara Spartak Stadium | |||||||||
17:30 | Vostok | | Shakhtyor | 4:1 (1:1) | |||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
17:30 | Sakhalin | | Sogdiana | 1:0 (0:0) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
18:00 | Amur | | Avtomobilist | 4:1 (0:0) | |||||
Blagoveshchensk | |||||||||
18:00 | Dynamo Barnaul | | Kuzbass | 4:1 (1:1) | |||||
Barnaul | |||||||||
18:30 | Zvezda Irkutsk | | Kopet-dag | 0:0 | |||||
Irkutsk | |||||||||
19:00 | Traktor | | Tselinnik | 1:0 (0:0) | |||||
Pavlodar | |||||||||
19:00 | Ekibastuzets | | Zhetysu | 2:0 (1:0) | |||||
Ekibastuz |
Day 9 | |||||||||
Norwich City | | Sheffield Wednesday | 1:0 (1:0) | ||||||
Norwich | |||||||||
Southampton | | Wimbledon | 1:0 (0:0) | ||||||
Southampton | |||||||||
Coventry City | | Leeds United | 0:0 | ||||||
Coventry | |||||||||
Chelsea | | Aston Villa | 2:0 (1:0) | ||||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Leeds United | 42 | 22 | 16 | 4 | 74-37 | 82 | ||
2. | Manchester United | 42 | 21 | 15 | 6 | 63-33 | 78 | ||
3. | Sheffield Wednesday | 42 | 21 | 12 | 9 | 62-49 | 75 | ||
4. | Arsenal | 42 | 19 | 15 | 8 | 81-46 | 72 | ||
5. | Manchester City | 42 | 20 | 10 | 12 | 61-48 | 70 | ||
6. | Liverpool | 42 | 16 | 16 | 10 | 47-40 | 64 | ||
7. | Aston Villa | 42 | 17 | 9 | 16 | 48-44 | 60 | ||
8. | Nottingham Forest | 42 | 16 | 11 | 15 | 60-58 | 59 | ||
9. | Sheffield United | 42 | 16 | 9 | 17 | 65-63 | 57 | ||
10. | Crystal Palace | 42 | 14 | 15 | 13 | 53-61 | 57 |
Day 8 | |||||||||
Brighton & Hove Albion | | Port Vale | 3:1 | ||||||
Hove | |||||||||
Oxford United | | Derby County | 2:0 | ||||||
Oxford |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Ipswich Town | 46 | 24 | 12 | 10 | 70-50 | 84 | ||
2. | Middlesbrough | 46 | 23 | 11 | 12 | 58-41 | 80 | ||
3. | Derby County | 46 | 23 | 9 | 14 | 69-51 | 78 | ||
4. | Leicester City | 46 | 23 | 8 | 15 | 62-55 | 77 | ||
5. | Cambridge United | 46 | 19 | 17 | 10 | 65-47 | 74 | ||
6. | Blackburn Rovers | 46 | 21 | 11 | 14 | 70-53 | 74 | ||
7. | Charlton Athletic | 46 | 20 | 11 | 15 | 54-48 | 71 | ||
8. | Swindon Town | 46 | 18 | 15 | 13 | 69-55 | 69 | ||
9. | Portsmouth | 46 | 19 | 12 | 15 | 65-51 | 69 | ||
10. | Watford | 46 | 18 | 11 | 17 | 51-48 | 65 |
Burgess Hill Town | | Cove | 4:0* | ||||||
Tiverton Town | | Torrington | 3:2* | ||||||
Cambridge City | | King's Lynn | 1:2* | ||||||
Gresley Rovers | | Raunds Town | 2:0* | ||||||
Mirrlees Blackstone | | Bishop's Stortford | 2:0* | ||||||
Leighton Town | | Tilbury | 1:0* | ||||||
Littlehampton Town | | Walton & Hersham | 2:1* | ||||||
Croydon | | Slough Town | 0:3* | ||||||
Brandon United | | Alnwick Town | 0:1* | ||||||
Harrogate Town | | Frickley Athletic | 3:3 aet* | ||||||
Bangor City | | Curzon Ashton | 1:2* | ||||||
Witney Town | | Clevedon Town | 1:0* | ||||||
Cheltenham Town | | Bridgend Town | 5:0* | ||||||
Colwyn Bay | | Caernarfon Town | 2:1* | ||||||
Shildon | | Seaham Red Star | 2:1* | ||||||
Sheppey United | | Hailsham Town | 4:1* | ||||||
Bilston Town | | Chasetown | 0:1* | ||||||
Waterlooville | | Swanage Town & Herston | 2:0* | ||||||
Salisbury | | Thatcham Town | 3:0* | ||||||
Collier Row | | Purfleet | 0:1* | ||||||
Grays Athletic | | East Thurrock United | 2:1* | ||||||
Alvechurch | | APV Peterborough City | 3:2* | ||||||
Mossley | | Flixton | 2:1* | ||||||
Day 1 | |||||||||
Belgrano | | Ferro Carril Oeste | 1:1 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Talleres | 1:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | River Plate | 19 | 14 | 3 | 2 | 33-11 | 31 | ||
2. | Boca Juniors | 19 | 7 | 10 | 2 | 22-15 | 24 | ||
3. | San Lorenzo de Almagro | 19 | 4 | 14 | 1 | 20-14 | 22 | ||
4. | Vélez Sársfield | 19 | 8 | 5 | 6 | 27-18 | 21 | ||
5. | Gimnasia y Esgrima | 19 | 7 | 7 | 5 | 16-17 | 21 | ||
6. | Deportivo Mandiyú | 19 | 7 | 6 | 6 | 22-20 | 20 | ||
7. | Platense | 19 | 5 | 10 | 4 | 16-14 | 20 | ||
8. | Talleres | 19 | 7 | 6 | 6 | 19-21 | 20 | ||
9. | Argentinos Juniors | 19 | 4 | 11 | 4 | 18-18 | 19 | ||
10. | Ferro Carril Oeste | 19 | 6 | 7 | 6 | 16-16 | 19 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
19:00 | |
21:00 | |
18:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
17:00 | |
19:30 | |
17:30 | |
20:00 | |
20:30 | |
21:00 | |
18:30 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
19:45 | |
Local time | |
1:1 aet | |
1:0 | |
1:0 | |
4:2 | |
1:1 | |
1:3 | |
2:4 | |
0:0 | |
0:2 | |
1:3* | |
2:2* | |
* | |
+:- | |
0:3* | |
1:7* | |
1:0* | |
2:0* | |
4:0* | |
0:1 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:2 | |
2:1 | |
0:0 | |
1:3 | |
2:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
1:1 | |
2:0 | |
0:1 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |