Sherwood Colliery

Last results

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats FA Cup - overall stats
FA Cup 1950/51 - Extra Preliminary Round
FA Cup 1949/50 - Extra Preliminary Round
FA Cup 1948/49 - Preliminary Round

Football calendar
Now in database:

Years:148
Tourneys:9 032
Matches:1 032 674
Clubs:10 864
National teams:259
Stadiums:9 570
<2019>
<September>
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
Site news
11.09.2019
current

Quarterfinal of the
Belarusian Cup 2019/20
added

11.09.2019
current

Second Qualifying Round of the
FA Cup 2019/20
added

Fixtures
FA Cup 2019/20

Second Qualifying Round

21.09

Irlam - York City

12:30

21.09

Marine - Dunston UTS

15:00

21.09

Southport - Scarborough Athletic

15:00

21.09

Chester - Altrincham

15:00

21.09

Curzon Ashton - Blyth Spartans

15:00

21.09

Bradford Park Avenue - Morpeth Town

15:00

21.09

Ashton United - Pontefract Collieries

15:00

21.09

Colne - Ossett United

15:00

21.09

1874 Northwich - Whitby Town

15:00

21.09

United of Manchester - Warrington Town

15:00

21.09

Trafford - Darlington

15:00

21.09

Gateshead - Ramsbottom United

15:00

21.09

Guiseley - Stockton Town

15:00

21.09

Lancaster City - Spennymoor Town

15:00

21.09

Runcorn Town - Farsley Celtic

15:00

21.09

Alfreton Town - King's Lynn Town

15:00

21.09

Stamford - Boston United

15:00

21.09

Leamington - Chasetown

15:00

21.09

Kettering Town - Sutton Coldfield Town

15:00

21.09

Belper Town - Witton Albion

15:00

21.09

Loughborough Dynamo - Tamworth

15:00

21.09

A.F.C. Telford United - Nantwich Town

15:00

21.09

Rushall Olympic - Gainsborough Trinity

15:00

21.09

Halesowen Town - Stratford Town

15:00

21.09

Boston Town - Leek Town

15:00

21.09

Buxton - Corby Town

15:00

21.09

Matlock Town - Kidsgrove Athletic

15:00

21.09

Hednesford Town - Barwell

15:00

21.09

Kidderminster Harriers - Stafford Rangers

15:00

21.09

Coalville Town - Stourbridge

15:00

21.09

Beaconsfield Town - Hemel Hempstead Town

15:00

21.09

Corinthian-Casuals - Chelmsford City

15:00

21.09

Kingstonian - Grays Athletic

15:00

21.09

Walthamstow - Abbey Rangers

15:00

21.09

Balham - Royston Town

15:00

21.09

Tonbridge Angels - Eastbourne Borough

15:00

21.09

Margate - Concord Rangers

15:00

21.09

Hendon - Deeping Rangers

15:00

21.09

St Ives Town - Canvey Island

15:00

21.09

Maidstone United - Cheshunt

15:00

21.09

Potters Bar Town - AFC Hornchurch

15:00

21.09

Dulwich Hamlet - Bognor Regis Town

15:00

21.09

Flackwell Heath - Slough Town

15:00

21.09

Billericay Town - Basildon United

15:00

21.09

Tooting & Mitcham United - Dorking Wanderers

15:00

21.09

Hadley - Ramsgate

15:00

21.09

Cray Wanderers - Soham Town Rangers

15:00

21.09

Harrow Borough - Carshalton Athletic

15:00

21.09

Biggleswade - Chertsey Town

15:00

21.09

Biggleswade Town - Ware

15:00

21.09

Badshot Lea - Hayes & Yeading United

15:00

21.09

Lowestoft Town - Needham Market

15:00

21.09

Barton Rovers - Hitchin Town

15:00

21.09

Enfield Town - Braintree Town

15:00

21.09

Maldon & Tiptree - Wingate & Finchley

15:00

21.09

Moneyfields - Whyteleafe

15:00

21.09

Hartley Wintney - Chichester City

15:00

21.09

Horsham - Dartford

15:00

21.09

St Albans City - Worthing

15:00

21.09

Kings Langley - Folkestone Invicta

15:00

21.09

Haringey Borough - Staines Town

15:00

21.09

Farnborough - Wealdstone

15:00

21.09

Welling United - Chipstead

15:00

21.09

Chesham United - Hampton & Richmond Borough

15:00

21.09

Weston-super-Mare - Merthyr Town

15:00

21.09

Sholing - Weymouth

15:00

21.09

Hereford - Truro City

15:00

21.09

Portland United - Salisbury

15:00

21.09

Havant & Waterlooville - Taunton Town

15:00

21.09

Cirencester Town - Chippenham Town

15:00

21.09

Tavistock - Highworth Town

15:00

21.09

Tiverton Town - Bristol Manor Farm

15:00

21.09

Poole Town - Hungerford Town

15:00

21.09

Swindon Supermarine - Bath City

15:00

21.09

Oxford City - North Leigh

15:00

21.09

Kidlington - Gloucester City

15:00

21.09

Brackley Town - Cinderford Town

15:00

21.09

Blackfield & Langley - Dorchester Town

15:00

21.09

Bishop's Stortford - Peterborough Sports

15:00

21.09

Lewes - Bowers & Pitsea

15:00

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, September 17

NapoliLiverpool

21:00

Red BullGenk

21:00

InterSlavia Praha

18:55

Borussia DortmundBarcelona

21:00

LyonZenit

18:55

BenficaRB Leipzig

21:00

ChelseaValencia

20:00

AjaxLille

21:00

Urawa Red DiamondsShanghai SIPG

19:30

Al Hilal RiyadhAl Ittihad Jeddah

20:00

 

ZenitDynamo

17:00

FK ChitaIrtysh

17:30

 

LoriUrartu

16:00

AlashkertFC Erevan

16:15

GandzasarPyunik

17:30

 

TulevikNõmme Kalju

17:45

KalevKuressaare

19:30

Local time

Yesterday, September 15

Fosa JuniorsTP Mazembe

0:0

Asante Kotoko FCÉtoile du Sahel

2:0

Elect-Sport FCEspérance

1:1

ASC KaraAS Vita Club

0:0

Enyimba InternationalAl-Hilal

0:0

FC NouadhibouWydad Casablanca

0:2

Al-Nasr BenghaziRaja

1:3

USM AlgerGor Mahia

4:1

Bolton CityZanaco FC

1:2

TS GalaxyCNaPS Sport

1:0

AdjobiSalitas

0:0

SantobaSan Pédro

0:0

AzamTriangle United

0:1

MalindiAl-Masry

1:4

ParadouCS Sfaxien

3:1

 

FK OrenburgRubin

2:1

FK TambovCSKA

0:2

FK KrasnodarKrylia Sovetov

4:2

 

FK ArmavirFK Chertanovo

1:1

 

VelesLeningradets

1:1

TorpedoLokomotiv-Kazanka

2:1

 

FK Khimki-MZorkiy

1:5

 

FK Ufa-2KAMAZ

1:3

Lada DZenit-Izhevsk

1:0

NostaAkron

0:1

ZvezdaVolga

2:1

Lada-TolyattiFK Tyumen

1:1

 

FK MariupolOlympik

1:1

DynamoDesna

1:2

KolosFK Lviv

1:0

 

VolynBalkany

2:2

 

KeşləSəbail

1:2

QarabağNeftçi

2:0

 

AraratNoah

1:0

 

SlaviaEnergetik-BDU

2:2

IslochShakhtsyor

0:1

Dynamo MnFK Slutsk

2:1

 

AqtöbeAtyrau

3:2

IrtyshTaraz

1:0

OrdabasyKaysar

0:2

TobilOkzhetpes

1:0

AstanaShakhtyor

2:1

QayratZhetysu

4:1

 

Sfîntul GheorgheDinamo-Auto

1:0

MilsamiSperanţa

0:0

 

Qoʼqon 1912Bunyodkor

3:0

LokomotivMetallurg

1:1

NavbahorPaxtakor

0:1

 

RapidAdmira Wacker

5:0

AltachSt. Pölten

6:0

WolfsbergAustria

3:0

 

AFC BournemouthEverton

3:1

WatfordArsenal

2:2

 

Huddersfield TownSheffield Wednesday

0:2

BarnsleyLeeds United

0:2

 

AnderlechtAntwerp

1:2

GentMechelen

3:0

Mouscron-PéruwelzKortrijk

2:0

 

DunavSlavia

0:0

LevskiCherno More

3:0

 

HoffenheimFreiburg

0:3

Paderborn 07Schalke 04

1:5

 

ZwolleWaalwijk

6:2

FeyenoordDen Haag

3:2

Heracles AlmeloWillem II

4:1

FortunaTwente

2:3

 

WIT GeorgiaDinamo Tb

0:3

 

KAHK

1:1

 

EibarEspañol

1:2

AlavésSevilla

0:1

Celta de VigoGranada

0:2

Real ValladolidAtlético Osasuna

1:1

Real BetisGetafe

1:1

 

GenoaAtalanta

1:2

BresciaBologna

3:4

ParmaCagliari

1:3

SPALLazio

2:1

RomaSassuolo

4:2

Hellas VeronaMilan

0:1

 

RFSSpartaks

6:0

 

MoldeTromsø

3:0

HaugesundMjøndalen

0:0

Bodø/GlimtStabæk

3:3

StrømsgodsetRanheim

1:0

VikingOdd

2:0

KristiansundBrann

1:0

 

PogońŁKS

1:0

GórnikŚląsk

0:0

 

Santa ClaraMoreirense

2:0

Rio AveTondela

2:4

MarítimoBelenenses

1:3

PortimonensePorto

2:3

BoavistaSporting

1:1

 

TSCFK Mačva

0:0

MladostSpartak Zlatibor Voda

2:0

 

TriglavDomžale

2:3

OlimpijaCelje

2:2

MuraTabor

1:0

 

NantesReims

1:0

Saint-ÉtienneToulouse

2:2

MonacoMarseille

3:4

 

OsijekVaraždin

2:2

RijekaHajduk

1:1

 

KarvináBohemians 1905

0:0

FastavSparta

0:2

BaníkDynamo

2:1

 

HäckenAIK

1:2

HammarbyGöteborg

6:2

MalmöNorrköping

1:0

 

MaarduTammeka

0:1

 

Gimnasia y EsgrimaRacing Club

1:2

BanfieldTalleres

0:1

Rosario CentralNewell's Old Boys

1:1

IndependienteLanús

2:2

Boca JuniorsEstudiantes

1:0

 

Atlético MineiroInternacional

1:3

Atlético ParanaenseAvaí

0:1

GrêmioGoiás

3:0

FluminenseCorinthians

1:0

BahiaFortaleza

1:1

São PauloCSA

1:1

 

Portland TimbersDC United

0:1

Seattle SoundersNew York Red Bulls

4:2

Minnesota UnitedReal Salt Lake

3:1

TorontoColorado Rapids

3:2

Los Angeles GalaxySporting Kansas City

7:2

 

Shanghai Greenland ShenhuaTianjin Teda

0:3

Wuhan ZallDalian Yifang

1:0

International tournaments

Current

04.09.2019 Ц 16.11.2021

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Africa

21.03.2019 Ц 31.03.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

06.06.2019 Ц 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

20.04.2019 Ц 20.10.2019

African Nations Championship 2020,
Qualifying tournament

25.06.2019 Ц 30.05.2020

UEFA Champions League 2019/20

27.06.2019 Ц 27.05.2020

Europa League 2019/20

22.01.2019 Ц 23.11.2019

Copa Libertadores 2019

05.02.2019 Ц 09.11.2019

Copa Sudamericana 2019

05.02.2019 Ц 24.11.2019

AFC Champions League 2019

05.02.2019 Ц 02.11.2019

AFC Cup 2019

30.07.2019 Ц 26.11.2019

CONCACAF League 2019

© WildSoft 2007-2019 info@wildstat.ru