Russia 2016/17

Premiere League

Relegation play-off

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Spartak30223546 - 2769CL140126 - 64283420 - 2127
2.CSKA30188447 - 1562CL95131 - 63293316 - 930
3.Zenit30187550 - 1961LE113128 - 93674422 - 1025
4.FK Krasnodar301213540 - 2249LE86126 - 113047414 - 1119
5.Terek301461038 - 354882522 - 162664516 - 1922
6.FK Rostov30139836 - 1848114024 - 43725812 - 1411
7.FK Ufa301271122 - 254364512 - 142263610 - 1121
8.Lokomotiv301012839 - 2742LE47420 - 141965419 - 1323
9.Rubin301081230 - 343864515 - 122244715 - 2216
10.Amkar308111125 - 293574413 - 92517712 - 2010
11.Ural30861624 - 443062713 - 162024911 - 2810
12.Anzhi30791424 - 383036614 - 181543810 - 2015
13.FK Orenburg30791425 - 3630r65416 - 112314109 - 257
14.Arsenal30771618 - 4028r74413 - 112503125 - 293
15.Krylia Sovetov306101431 - 3928d137519 - 201633912 - 1912
16.Tom30352217 - 6414d1321010 - 331103127 - 313

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 30
Статистика личных встреч  21.05.2017 19:00Tom FK Krasnodar1:5 (0:3)
 Tomsk
Day 29
Статистика личных встреч  17.05.2017 19:30Zenit FK Krasnodar1:0 (1:0)
 Saint Petersburg
Day 28
Статистика личных встреч  13.05.2017 14:00Ural FK Krasnodar1:1 (1:0)
 Yekaterinburg
Day 27
Статистика личных встреч  07.05.2017 16:00FK Orenburg FK Krasnodar1:0 (0:0)
 Orenburg
Day 26
Day 25
Статистика личных встреч  27.04.2017 19:00Amkar FK Krasnodar0:2 (0:0)
 Perm
Day 24
Статистика личных встреч  23.04.2017 17:00FK Krasnodar Arsenal2:0 (0:0)
 Krasnodar
Day 23
Статистика личных встреч  15.04.2017 19:30Rubin FK Krasnodar0:1 (0:0)
 Kazan
Day 22
Статистика личных встреч  09.04.2017 16:30FK Krasnodar CSKA1:1 (0:0)
 Krasnodar
Day 21
Статистика личных встреч  03.04.2017 19:30FK Rostov FK Krasnodar0:0
 Rostov-on-Don
Day 20
Day 19
Статистика личных встреч  13.03.2017 19:30Lokomotiv FK Krasnodar1:2 (1:0)
 Moscow
Day 18
Статистика личных встреч  05.03.2017 16:30FK Krasnodar Spartak2:2 (1:1)
 Krasnodar
Day 17
Day 16
Статистика личных встреч  01.12.2016 18:00Terek FK Krasnodar2:1 (2:0)
 Grozny
Day 15
Статистика личных встреч  27.11.2016 19:00FK Krasnodar Zenit2:1 (0:0)
 Krasnodar
Day 14
Статистика личных встреч  20.11.2016 14:30FK Krasnodar Ural3:0 (0:0)
 Krasnodar
Day 13
Статистика личных встреч  06.11.2016 19:30FK Krasnodar FK Orenburg3:3 (2:3)
 Krasnodar
Day 12
Статистика личных встреч  30.10.2016 19:30Anzhi FK Krasnodar0:0
 Kaspiysk
Day 11
Статистика личных встреч  23.10.2016 19:00FK Krasnodar Amkar1:0 (1:0)
 Krasnodar
Day 10
Day 9
Статистика личных встреч  02.10.2016 19:00FK Krasnodar Rubin1:0 (1:0)
 Krasnodar
Day 8
Статистика личных встреч  24.09.2016 17:00CSKA FK Krasnodar1:1 (1:1)
 Moscow
Day 7
Статистика личных встреч  18.09.2016 20:00FK Krasnodar FK Rostov2:1 (0:1)
 Krasnodar
Day 6
Day 5
Статистика личных встреч  28.08.2016 19:15FK Krasnodar Lokomotiv1:2 (0:1)
 Krasnodar
Day 4
Статистика личных встреч  21.08.2016 18:00Spartak FK Krasnodar2:0 (1:0)
 Moscow
Day 3
Day 2
Статистика личных встреч  08.08.2016 19:30FK Krasnodar Terek4:0 (1:0)
 Krasnodar
Day 1
Статистика личных встреч  01.08.2016 19:30FK Krasnodar Tom3:0 (1:0)
 Krasnodar

Local time

Football calendar
Now in database:

Years:147
Tourneys:8 820
Matches:1 015 963
Clubs:10 722
National teams:259
Stadiums:9 415
Site news
10.10.2018
current

Quarterfinal of the
Russian Cup 2018/19
added

In the football world

Tomorrow, October 20

 

FK OrenburgYenisey

13:30

UralKrylia Sovetov

16:00

FK UfaRubin

18:30

 

Spartak-2FK Chertanovo

14:30

ShinnikLuch

15:00

AvangardTom

16:00

FakelFK Tambov

16:00

FK KhimkiFK Tyumen

16:00

Rotor-VolgogradMordovia

16:00

BaltikaFK Krasnodar-2

16:00

FK Nizhniy NovgorodFK Armavir

16:00

FK SochiSibir

17:00

Zenit-2SKA-Khabarovsk

17:00

 

Znamya TrudaVeles

13:00

Pskov-747Lokomotiv-Kazanka

14:00

FK KolomnaTorpedo

14:00

LeningradetsDnepr

15:00

 

FK KalugaMetallurg

14:00

KvantDynamo

14:00

FK RyazanZorkiy

15:00

Salyut-BelgorodSaturn

15:00

SokolRotor-2

15:30

FK StroginoTorpedo

16:00

 

FK MariupolZorya

14:00

VorsklaDynamo

17:00

 

InguletsKobra

*

AvanhardBalkany

13:00

KolosDnipro-1

15:00

RukhVolyn

15:00

Hirnyk-SportAhrobiznes

15:00

ZirkaMetalist 1925

15:00

 

Cherkashchyna-AkademiyaFK Mynai

15:00

VeresFK Kalush

16:00

PodillyaNyva V

16:00

 

Real PharmaKrystal

15:00

HirnykEnerhiya

15:00

FK NikopolKremin

15:00

 

QəbələNeftçi

17:00

QarabağSəbail

19:00

 

ArtsakhLori

14:00

ShirakArarat

15:00

 

FK MinskDynamo Mn

15:00

BATEFK Haradzeya

17:00

ShakhtsyorNeman

19:00

 

AstanaOrdabasy

19:00

 

ZimbruZarya

15:00

Dinamo-AutoSperanţa

15:00

 

NavbahorBuxoro

16:00

MetallurgBunyodkor

16:00

PaxtakorLokomotiv

18:00

 

Red BullWacker

17:00

LASKAltach

17:00

HartbergRapid

17:00

 

ChelseaManchester United

12:30

AFC BournemouthSouthampton

15:00

Cardiff CityFulham

15:00

Manchester CityBurnley

15:00

Newcastle UnitedBrighton & Hove Albion

15:00

West Ham UnitedTottenham Hotspur

15:00

Wolverhampton WanderersWatford

15:00

Huddersfield TownLiverpool

17:30

 

Blackburn RoversLeeds United

12:00

Aston VillaSwansea City

15:00

BrentfordBristol City

15:00

ReadingMillwall

15:00

Hull CityPreston North End

15:00

Ipswich TownQueens Park Rangers

15:00

Nottingham ForestNorwich City

15:00

Rotherham UnitedBolton Wanderers

15:00

Stoke CityBirmingham City

15:00

Wigan AthleticWest Bromwich Albion

15:00

Derby CountySheffield United

17:30

 

Dunston UTSGateshead

12:30

GuiseleyStourbridge

15:00

Warrington TownHalifax Town

15:00

ChorleyBarrow

15:00

Hartlepool UnitedKidsgrove Athletic

15:00

AFC FyldeChesterfield

15:00

SouthportAshton United

15:00

Blyth SpartansYork City

15:00

Harrogate TownWrexham

15:00

Stockport CountyAltrincham

15:00

MarineSalford City

15:00

Witton AlbionSolihull Moors

15:00

Alfreton TownSt Neots Town

15:00

WokingWelling United

15:00

Hitchin TownLeatherhead

15:00

Chippenham TownMaidenhead United

15:00

Eastbourne BoroughSlough Town

15:00

Hemel Hempstead TownOxford City

15:00

Weston-super-MareBath City

15:00

Boreham WoodDagenham & Redbridge

15:00

Metropolitan PoliceHavant & Waterlooville

15:00

Gloucester CityBromley

15:00

Aldershot TownKettering Town

15:00

Torquay UnitedWinchester City

15:00

Billericay TownTaunton Town

15:00

EastleighHampton & Richmond Borough

15:00

WealdstoneSutton United

15:00

Ebbsfleet UnitedWorthing

15:00

Maidstone UnitedLeyton Orient

15:00

Haringey BoroughPoole Town

15:00

BarnetBraintree Town

15:00

Concord RangersDover Athletic

15:00

 

Mouscron-PéruwelzStandard

18:00

KortrijkSint-Truiden

20:00

AntwerpLokeren

20:00

GenkEupen

20:30

 

SlaviaSeptemvri

15:00

Botev PCherno More

17:15

LudogoretsLevski

20:00

 

KisvárdaMezőkövesd-Zsóry

17:00

HaladásVidi

17:00

MTKHonvéd

17:00

DiósgyőrÚjpest

17:00

DebrecenPaks

17:00

PuskásFerencváros

19:30

 

Bayer 04Hannover

15:30

StuttgartBorussia D

15:30

AugsburgRB Leipzig

15:30

WolfsburgBayern

15:30

NürnbergHoffenheim

15:30

Schalke 04Werder

18:30

 

PSVEmmen

18:30

ExcelsiorVitesse

18:30

HeerenveenAjax

20:45

UtrechtAZ

20:45

 

SioniSamtredia

15:30

 

Real MadridLevante

13:00

ValenciaLeganés

16:15

VillarrealAtlético

18:30

BarcelonaSevilla

20:45

 

RomaSPAL

15:00

JuventusGenoa

18:00

UdineseNapoli

20:30

 

Riga FCJelgava

13:00

VentspilsSpartaks

15:00

FK LiepājaMETTA/LU

17:00

 

SandefjordStrømsgodset

18:00

 

Zagłębie SMiedź

15:30

ŚląskArka

18:00

LechKorona

20:30

 

VoždovacMladost

16:00

ProleterFK Mačva

19:00

Crvena ZvezdaRad

19:00

RadničkiZemun

19:00

NapredakRadnik

19:00

 

MuraRudar

14:00

GoricaMaribor

16:00

AluminijDomžale

18:00

 

Paris Saint-GermainAmiens

17:00

CaenGuingamp

20:00

DijonLille

20:00

NantesToulouse

20:00

ReimsAngers

20:00

StrasbourgMonaco

20:00

 

RudešOsijek

15:00

Istra 1961Dinamo

17:30

 

BudućnostTitograd

13:30

IskraZeta

13:30

RudarGrbalj

13:30

PetrovacSutjeska

13:30

LovćenMornar

13:30

 

SigmaFastav

15:00

PříbramBaumit

17:00

BaníkKarviná

17:00

SlováckoTeplice

17:00

 

DalkurdÖrebro

16:00

 

CelticHibernian

15:00

HeartsAberdeen

15:00

LivingstonDundee

15:00

MotherwellSt. Johnstone

15:00

St. MirrenKilmarnock

15:00

 

KuressaareKalev

13:00

PaidePärnu

13:00

TransFlora

16:00

 

AméricaGrêmio

16:00

BotafogoBahia

16:00

São PauloAtlético Paranaense

19:00

SportVasco da Gama

19:00

 

Guangzhou Evergrande TaobaoBeijing Renhe

19:35

Guizhou HengfengDalian Yifang

19:35

Chongqing Dangdai LifanHebei China Fortune

19:35

Shanghai Greenland ShenhuaTianjin Quanjian

19:35

Shandong Luneng TaishanTianjin Teda

19:35

Local time

Yesterday, October 18

 

Real Salt LakeNew England Revolution

4:1

International tournaments

Current

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

06.09.2018 – 26.03.2019

CONCACAF Nations League 2019/20,
Qualifying tournament

26.06.2018 – 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 – 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2018 – 28.11.2018

Copa Libertadores 2018

13.02.2018 – 12.12.2018

Copa Sudamericana 2018

16.01.2018 – 10.11.2018

AFC Champions League 2018

22.01.2018 – 27.10.2018

AFC Cup 2018

10.02.2018 – 09.11.2018

CAF Champion's League 2018

09.02.2018 – 02.12.2018

CAF Confederation Cup 2018

31.07.2018 – 01.11.2018

CONCACAF League 2018

© WildSoft 2007-2018 info@wildstat.ru