Copa Libertadores 2019 |
23.11.2019 15:00 | Flamengo | | River Plate | 2:1 (0:1) | |||
Peru, Lima |
23.10.2019 21:30 | Flamengo | | Grêmio | 5:0 (1:0) | |||
Rio de Janeiro | |||||||
22.10.2019 21:30 | Boca Juniors | | River Plate | 1:0 (0:0) | |||
Buenos Aires |
02.10.2019 21:30 | Grêmio | | Flamengo | 1:1 (0:0) | |||
Porto Alegre | |||||||
01.10.2019 21:30 | River Plate | | Boca Juniors | 2:0 (1:0) | |||
Buenos Aires |
29.08.2019 18:15 | Cerro Porteño | | River Plate | 1:1 (1:0) | |||
Asunción | |||||||
28.08.2019 21:30 | Internacional | | Flamengo | 1:1 (0:0) | |||
Porto Alegre | |||||||
28.08.2019 19:15 | Boca Juniors | | LDU | 0:0 | |||
Buenos Aires | |||||||
27.08.2019 21:30 | Palmeiras | | Grêmio | 1:2 (1:2) | |||
São Paulo |
22.08.2019 19:15 | River Plate | | Cerro Porteño | 2:0 (1:0) | |||
Buenos Aires | |||||||
21.08.2019 21:30 | Flamengo | | Internacional | 2:0 (0:0) | |||
Rio de Janeiro | |||||||
21.08.2019 17:15 | LDU | | Boca Juniors | 0:3 (0:1) | |||
Quito | |||||||
20.08.2019 21:30 | Grêmio | | Palmeiras | 0:1 (0:1) | |||
Porto Alegre |
01.08.2019 20:30 | Libertad | | Grêmio | 0:3 (0:3) | |||
Asunción | |||||||
31.07.2019 21:30 | Boca Juniors | | Atlético Paranaense | 2:0 (0:0) | |||
Buenos Aires | |||||||
31.07.2019 21:30 | Flamengo | | Emelec | 2:0 (2:0), pen. 4:2 | |||
Rio de Janeiro | |||||||
31.07.2019 19:15 | Internacional | | Nacional | 2:0 (1:0) | |||
Porto Alegre | |||||||
31.07.2019 18:15 | Cerro Porteño | | San Lorenzo de Almagro | 2:1 (0:1) | |||
Asunción | |||||||
30.07.2019 21:30 | Palmeiras | | Godoy Cruz | 4:0 (0:0) | |||
São Paulo | |||||||
30.07.2019 20:30 | Olimpia | | LDU | 1:1 (1:1) | |||
Asunción | |||||||
30.07.2019 19:15 | Cruzeiro | | River Plate | 0:0, pen. 2:4 | |||
Belo Horizonte |
25.07.2019 21:30 | Grêmio | | Libertad | 2:0 (0:0) | |||
Porto Alegre | |||||||
24.07.2019 21:30 | Atlético Paranaense | | Boca Juniors | 0:1 (0:0) | |||
Curitiba | |||||||
24.07.2019 19:30 | Emelec | | Flamengo | 2:0 (1:0) | |||
Guayaquil | |||||||
24.07.2019 19:15 | Nacional | | Internacional | 0:1 (0:0) | |||
Montevideo | |||||||
24.07.2019 19:15 | San Lorenzo de Almagro | | Cerro Porteño | 0:0 | |||
Buenos Aires | |||||||
23.07.2019 21:30 | Godoy Cruz | | Palmeiras | 2:2 (2:1) | |||
Mendoza | |||||||
23.07.2019 19:30 | LDU | | Olimpia | 3:1 (1:0) | |||
Quito | |||||||
23.07.2019 19:15 | River Plate | | Cruzeiro | 0:0 | |||
Buenos Aires |
07.05.2019 21:30 | River Plate | | Internacional | 2:2 (1:1) | |||
Buenos Aires | |||||||
07.05.2019 19:30 | Alianza | | Palestino | 1:2 (1:1) | |||
Lima |
24.04.2019 19:30 | Alianza | | Internacional | 0:1 (0:0) | |||
Lima | |||||||
24.04.2019 18:15 | Palestino | | River Plate | 0:2 (0:1) | |||
Santiago |
11.04.2019 19:00 | River Plate | | Alianza | 3:0 (1:0) | |||
Buenos Aires | |||||||
09.04.2019 21:30 | Internacional | | Palestino | 3:2 (2:1) | |||
Porto Alegre |
03.04.2019 19:15 | Internacional | | River Plate | 2:2 (2:1) | |||
Porto Alegre | |||||||
02.04.2019 21:30 | Palestino | | Alianza | 3:0 (1:0) | |||
Santiago |
13.03.2019 21:30 | Internacional | | Alianza | 2:0 (2:0) | |||
Porto Alegre | |||||||
13.03.2019 21:30 | River Plate | | Palestino | 0:0 | |||
Buenos Aires |
06.03.2019 19:30 | Alianza | | River Plate | 1:1 (1:0) | |||
Lima | |||||||
06.03.2019 19:15 | Palestino | | Internacional | 0:1 (0:0) | |||
Santiago |
08.05.2019 19:15 | Cruzeiro | | Emelec | 1:2 (0:1) | |||
Belo Horizonte | |||||||
08.05.2019 19:15 | Huracán | | Deportivo Lara | 3:0 (2:0) | |||
Buenos Aires |
23.04.2019 19:15 | Huracán | | Emelec | 1:2 (0:1) | |||
Buenos Aires | |||||||
23.04.2019 16:00 | Deportivo Lara | | Cruzeiro | 0:2 (0:1) | |||
Cabudare |
11.04.2019 21:00 | Emelec | | Deportivo Lara | 2:2 (0:0) | |||
Guayaquil | |||||||
10.04.2019 19:15 | Cruzeiro | | Huracán | 4:0 (3:0) | |||
Belo Horizonte |
03.04.2019 20:30 | Deportivo Lara | | Huracán | 2:1 (2:0) | |||
Cabudare | |||||||
03.04.2019 19:30 | Emelec | | Cruzeiro | 0:1 (0:1) | |||
Guayaquil |
27.03.2019 21:30 | Cruzeiro | | Deportivo Lara | 2:0 (1:0) | |||
Belo Horizonte | |||||||
14.03.2019 21:00 | Emelec | | Huracán | 0:0 | |||
Guayaquil |
08.03.2019 15:00 | Deportivo Lara | | Emelec | 0:0 | |||
Cabudare | |||||||
07.03.2019 19:00 | Huracán | | Cruzeiro | 0:1 (0:1) | |||
Buenos Aires |
09.05.2019 19:15 | Godoy Cruz | | Universidad | 1:0 (1:0) | |||
Mendoza | |||||||
09.05.2019 18:15 | Olimpia | | Sporting Cristal | 0:1 (0:1) | |||
Asunción |
23.04.2019 21:30 | Godoy Cruz | | Sporting Cristal | 2:0 (1:0) | |||
Mendoza | |||||||
23.04.2019 18:15 | Universidad | | Olimpia | 3:3 (2:0) | |||
Concepción |
10.04.2019 17:15 | Sporting Cristal | | Universidad | 2:0 (2:0) | |||
Lima | |||||||
09.04.2019 18:15 | Olimpia | | Godoy Cruz | 2:1 (2:0) | |||
Asunción |
04.04.2019 21:00 | Sporting Cristal | | Olimpia | 0:3 (0:0) | |||
Lima | |||||||
03.04.2019 19:15 | Universidad | | Godoy Cruz | 0:0 | |||
Concepción |
12.03.2019 19:30 | Sporting Cristal | | Godoy Cruz | 1:1 (1:1) | |||
Lima | |||||||
12.03.2019 19:15 | Olimpia | | Universidad | 1:1 (1:1) | |||
Asunción |
06.03.2019 19:15 | Universidad | | Sporting Cristal | 5:4 (1:0) | |||
Concepción | |||||||
05.03.2019 19:15 | Godoy Cruz | | Olimpia | 0:0 | |||
Mendoza |
08.05.2019 21:30 | Peñarol | | Flamengo | 0:0 | |||
Montevideo | |||||||
08.05.2019 19:30 | LDU | | San José | 4:0 (0:0) | |||
Quito |
24.04.2019 20:30 | San José | | Peñarol | 3:1 (0:0) | |||
Oruro | |||||||
24.04.2019 19:30 | LDU | | Flamengo | 2:1 (1:1) | |||
Quito |
11.04.2019 21:00 | Flamengo | | San José | 6:1 (2:1) | |||
Rio de Janeiro | |||||||
09.04.2019 21:30 | Peñarol | | LDU | 1:0 (0:0) | |||
Montevideo |
03.04.2019 21:30 | Flamengo | | Peñarol | 0:1 (0:0) | |||
Rio de Janeiro | |||||||
02.04.2019 18:15 | San José | | LDU | 3:3 (1:2) | |||
Oruro |
14.03.2019 19:00 | Peñarol | | San José | 4:0 (3:0) | |||
Montevideo | |||||||
13.03.2019 21:30 | Flamengo | | LDU | 3:1 (1:0) | |||
Rio de Janeiro |
07.03.2019 19:00 | LDU | | Peñarol | 2:0 (1:0) | |||
Quito | |||||||
05.03.2019 18:15 | San José | | Flamengo | 0:1 (0:0) | |||
Oruro |
07.05.2019 19:15 | Nacional | | Cerro Porteño | 1:1 (0:1) | |||
Montevideo | |||||||
07.05.2019 18:15 | Zamora | | Atlético Mineiro | 1:2 (0:2) | |||
Barinas |
25.04.2019 16:00 | Zamora | | Cerro Porteño | 2:1 (1:0) | |||
Barinas | |||||||
23.04.2019 21:30 | Atlético Mineiro | | Nacional | 0:1 (0:0) | |||
Belo Horizonte |
10.04.2019 19:15 | Nacional | | Zamora | 1:0 (0:0) | |||
Montevideo | |||||||
10.04.2019 18:15 | Cerro Porteño | | Atlético Mineiro | 4:1 (4:1) | |||
Asunción |
03.04.2019 19:15 | Atlético Mineiro | | Zamora | 3:2 (0:2) | |||
Belo Horizonte | |||||||
02.04.2019 18:15 | Cerro Porteño | | Nacional | 1:0 (1:0) | |||
Asunción |
13.03.2019 19:15 | Cerro Porteño | | Zamora | 2:1 (1:0) | |||
Asunción | |||||||
12.03.2019 21:30 | Nacional | | Atlético Mineiro | 1:0 (0:0) | |||
Montevideo |
06.03.2019 20:30 | Zamora | | Nacional | 0:1 (0:1) | |||
Barinas | |||||||
06.03.2019 19:15 | Atlético Mineiro | | Cerro Porteño | 0:1 (0:0) | |||
Belo Horizonte |
08.05.2019 21:30 | Palmeiras | | San Lorenzo de Almagro | 1:0 (0:0) | |||
São Paulo | |||||||
08.05.2019 19:30 | Junior | | Melgar | 0:1 (0:1) | |||
Barranquilla |
25.04.2019 21:00 | Melgar | | Palmeiras | 0:4 (0:2) | |||
Arequipa | |||||||
25.04.2019 19:00 | Junior | | San Lorenzo de Almagro | 1:0 (1:0) | |||
Barranquilla |
10.04.2019 21:30 | Palmeiras | | Junior | 3:0 (1:0) | |||
São Paulo | |||||||
09.04.2019 21:30 | San Lorenzo de Almagro | | Melgar | 2:0 (1:0) | |||
Buenos Aires |
02.04.2019 19:30 | Melgar | | Junior | 1:0 (0:0) | |||
Arequipa | |||||||
02.04.2019 19:15 | San Lorenzo de Almagro | | Palmeiras | 1:0 (0:0) | |||
Buenos Aires |
13.03.2019 19:15 | San Lorenzo de Almagro | | Junior | 1:0 (0:0) | |||
Buenos Aires | |||||||
12.03.2019 19:15 | Palmeiras | | Melgar | 3:0 (1:0) | |||
São Paulo |
06.03.2019 19:30 | Junior | | Palmeiras | 0:2 (0:1) | |||
Barranquilla | |||||||
05.03.2019 17:15 | Melgar | | San Lorenzo de Almagro | 0:0 | |||
Arequipa |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Boca Juniors | 6 | 3 | 2 | 1 | 11 - 6 | 11 | ||
2. | Atlético Paranaense | 6 | 3 | 0 | 3 | 11 - 6 | 9 | ||
3. | Deportes Tolima | 6 | 2 | 2 | 2 | 7 - 8 | 8 | ||
4. | Jorge Wilstermann | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 - 14 | 5 |
09.05.2019 21:30 | Boca Juniors | | Atlético Paranaense | 2:1 (0:0) | |||
Buenos Aires | |||||||
09.05.2019 20:30 | Jorge Wilstermann | | Deportes Tolima | 0:2 (0:1) | |||
Cochabamba |
24.04.2019 19:30 | Deportes Tolima | | Boca Juniors | 2:2 (2:2) | |||
Ibagué | |||||||
24.04.2019 18:15 | Jorge Wilstermann | | Atlético Paranaense | 3:2 (1:1) | |||
Cochabamba |
10.04.2019 21:30 | Boca Juniors | | Jorge Wilstermann | 4:0 (1:0) | |||
Buenos Aires | |||||||
09.04.2019 19:15 | Atlético Paranaense | | Deportes Tolima | 1:0 (0:0) | |||
Curitiba |
03.04.2019 19:30 | Deportes Tolima | | Jorge Wilstermann | 2:2 (1:0) | |||
Ibagué | |||||||
02.04.2019 21:30 | Atlético Paranaense | | Boca Juniors | 3:0 (1:0) | |||
Curitiba |
14.03.2019 21:00 | Atlético Paranaense | | Jorge Wilstermann | 4:0 (2:0) | |||
Curitiba | |||||||
12.03.2019 19:15 | Boca Juniors | | Deportes Tolima | 3:0 (0:0) | |||
Buenos Aires |
05.03.2019 20:30 | Jorge Wilstermann | | Boca Juniors | 0:0 | |||
Cochabamba | |||||||
05.03.2019 19:30 | Deportes Tolima | | Atlético Paranaense | 1:0 (1:0) | |||
Ibagué |
08.05.2019 19:15 | Grêmio | | Universidad Católica | 2:0 (1:0) | |||
Porto Alegre | |||||||
08.05.2019 19:15 | Rosario Central | | Libertad | 2:1 (1:0) | |||
Rosario |
24.04.2019 19:15 | Rosario Central | | Universidad Católica | 1:1 (0:1) | |||
Rosario | |||||||
23.04.2019 18:15 | Libertad | | Grêmio | 0:2 (0:1) | |||
Asunción |
10.04.2019 21:30 | Grêmio | | Rosario Central | 3:1 (1:0) | |||
Porto Alegre | |||||||
10.04.2019 21:30 | Universidad Católica | | Libertad | 2:3 (1:2) | |||
Santiago |
04.04.2019 20:00 | Libertad | | Rosario Central | 2:0 (0:0) | |||
Asunción | |||||||
04.04.2019 19:00 | Universidad Católica | | Grêmio | 1:0 (1:0) | |||
Santiago |
13.03.2019 21:30 | Universidad Católica | | Rosario Central | 2:1 (1:0) | |||
Santiago | |||||||
12.03.2019 21:30 | Grêmio | | Libertad | 0:1 (0:1) | |||
Porto Alegre |
06.03.2019 21:30 | Rosario Central | | Grêmio | 1:1 (1:1) | |||
Rosario | |||||||
05.03.2019 21:30 | Libertad | | Universidad Católica | 4:1 (2:1) | |||
Asunción |
28.02.2019 19:45 | Atlético Nacional | | Libertad | 1:0 (1:0), pen. 4:5 | |||
Medellín | |||||||
27.02.2019 21:30 | Atlético Mineiro | | Defensor Sporting | 0:0 | |||
Belo Horizonte | |||||||
27.02.2019 19:15 | Palestino | | Talleres | 2:1 (0:1) | |||
Santiago | |||||||
26.02.2019 20:30 | Caracas | | Melgar | 2:1 (1:0) | |||
Caracas |
21.02.2019 21:30 | Libertad | | Atlético Nacional | 1:0 (0:0) | |||
Asunción | |||||||
20.02.2019 21:30 | Defensor Sporting | | Atlético Mineiro | 0:2 (0:1) | |||
Montevideo | |||||||
20.02.2019 19:15 | Talleres | | Palestino | 2:2 (2:1) | |||
Córdoba | |||||||
19.02.2019 19:30 | Melgar | | Caracas | 2:0 (1:0) | |||
Arequipa |
14.02.2019 18:30 | Atlético Nacional | | Deportivo La Guaira | 0:0 | |||
Medellín | |||||||
13.02.2019 21:30 | São Paulo | | Talleres | 0:0 | |||
São Paulo | |||||||
13.02.2019 19:30 | Caracas | | Delfín | 0:0 | |||
Caracas | |||||||
13.02.2019 18:15 | Libertad | | The Strongest | 5:1 (1:1) | |||
Asunción | |||||||
13.02.2019 18:15 | Universidad de Chile | | Melgar | 0:0 | |||
Santiago | |||||||
12.02.2019 19:15 | Atlético Mineiro | | Danubio | 3:2 (3:1) | |||
Belo Horizonte | |||||||
12.02.2019 18:30 | Barcelona | | Defensor Sporting | 1:0 (1:0) | |||
Guayaquil | |||||||
12.02.2019 18:30 | Independiente | | Palestino | 1:1 (1:1), pen. 1:4 | |||
Medellín |
07.02.2019 19:30 | Deportivo La Guaira | | Atlético Nacional | 0:1 (0:0) | |||
Caracas | |||||||
06.02.2019 20:30 | Palestino | | Independiente | 1:1 (0:0) | |||
Santiago | |||||||
06.02.2019 20:30 | Talleres | | São Paulo | 2:0 (0:0) | |||
Córdoba | |||||||
06.02.2019 18:15 | Defensor Sporting | | Barcelona | 3:0 | |||
Montevideo | |||||||
06.02.2019 16:15 | Delfín | | Caracas | 1:1 (1:1) | |||
Manta | |||||||
05.02.2019 19:30 | The Strongest | | Libertad | 1:1 (0:0) | |||
La Paz | |||||||
05.02.2019 18:30 | Melgar | | Universidad de Chile | 1:0 (0:0) | |||
Arequipa | |||||||
05.02.2019 18:15 | Danubio | | Atlético Mineiro | 2:2 (1:1) | |||
Montevideo |
30.01.2019 20:30 | Defensor Sporting | | Bolívar | 2:3 (1:3) | |||
Montevideo | |||||||
30.01.2019 18:15 | Nacional Asunción | | Delfín | 1:2 (1:2) | |||
Asunción | |||||||
29.01.2019 18:30 | Real Garcilaso | | Deportivo La Guaira | 2:1 (1:0) | |||
Cuzco |
23.01.2019 19:30 | Bolívar | | Defensor Sporting | 2:4 (0:1) | |||
La Paz | |||||||
23.01.2019 19:30 | Deportivo La Guaira | | Real Garcilaso | 1:0 (0:0) | |||
Caracas | |||||||
22.01.2019 18:30 | Delfín | | Nacional Asunción | 3:0 (2:0) | |||
Manta |
Local time
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |