2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003  2002  2001  2000  1999  1998  1997  1996  1995  1994  1993  1992  1991  1990  1989  1988  1987  1986  1985  1984  1983  1982  1981  1980  1979  1978  1977  1976  1975  1974  1973  1972  1971  1970  1969  1968  1967  1966  1965  1964  1963  1962  1961  1960  1948  Overall table

Copa Libertadores 2011

Final
Статистика личных встреч  15.06.2011 21:50Peñarol Santos0:0
 Montevideo
Semifinal
Quarterfinals
1/8 finals
Group 1
ClubGWDLF-AP
1. Libertad642013 - 514
2. Once Caldas61417 - 87
3. Universidad San Martín62047 - 116
4. San Luis61236 - 95
Group 2
ClubGWDLF-AP
1. Junior64119 - 713
2. Grêmio63129 - 610
3. Oriente Petrolero62047 - 86
4. León61234 - 85
Статистика личных встреч  14.04.2011 21:45Oriente Petrolero Grêmio3:0 (0:0)
 Santa Cruz de la Sierra
Статистика личных встреч  14.04.2011 20:45Junior León1:1 (0:0)
 Barranquilla
Статистика личных встреч  07.04.2011 19:15Grêmio Junior2:0 (1:0)
 Porto Alegre
Статистика личных встреч  24.03.2011 18:30Oriente Petrolero León2:0 (1:0)
 Santa Cruz de la Sierra
Статистика личных встреч  17.03.2011 21:45Junior Oriente Petrolero2:1 (0:0)
 Barranquilla
Статистика личных встреч  17.03.2011 15:00León Grêmio1:1 (1:0)
 Huánuco
Статистика личных встреч  09.03.2011 18:30Oriente Petrolero Junior1:2 (0:1)
 Santa Cruz de la Sierra
Статистика личных встреч  03.03.2011 20:15Grêmio León2:0 (1:0)
 Porto Alegre
Статистика личных встреч  24.02.2011 21:45Junior Grêmio2:1 (1:1)
 Barranquilla
Статистика личных встреч  23.02.2011 15:15León Oriente Petrolero1:0 (1:0)
 Huánuco
Group 3
ClubGWDLF-AP
1. América63128 - 710
2. Fluminense62229 - 98
3. Nacional62223 - 38
4. Argentinos Juniors62139 - 107
Group 4
ClubGWDLF-AP
1. Universidad Católica632111 - 911
2. Vélez Sarsfield631212 - 710
3. Caracas63037 - 109
4. Unión Española61147 - 114
Group 5
ClubGWDLF-AP
1. Cerro Porteño 632113 - 811
2. Santos632111 - 811
3. Colo-Colo630315 - 169
4. Deportivo Táchira60245 - 122
Group 6
ClubGWDLF-AP
1. Internacional641114 - 313
2. Jaguares63036 - 89
3. Emelec62224 - 58
4. Jorge Wilstermann61143 - 114
Статистика личных встреч  16.02.2011 20:15Jaguares Jorge Wilstermann2:0 (0:0)
 Tuxtla Gutiérrez
Статистика личных встреч  16.02.2011 19:00Emelec Internacional1:1 (0:0)
 Guayaquil
Group 7
ClubGWDLF-AP
1. Cruzeiro651020 - 116
2. Estudiantes63129 - 1110
3. Deportes Tolima62225 - 88
4. Guaraní60062 - 160
Статистика личных встреч  13.04.2011 21:50Estudiantes Cruzeiro0:3 (0:2)
 La Plata
Статистика личных встреч  13.04.2011 20:50Guaraní Deportes Tolima0:2 (0:0)
 Asunción
Group 8
ClubGWDLF-AP
1. LDU631212 - 410
2. Peñarol63036 - 119
3. Independiente62227 - 88
4. Godoy Cruz62138 - 107
Preliminary round

Local time

Football calendar
Now in database:

Years:148
Tourneys:9 032
Matches:1 032 687
Clubs:10 864
National teams:259
Stadiums:9 570
<2019>
<September>
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
Site news
19.09.2019

September update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking

In the football world

Tomorrow, September 23

 

KvantFK Strogino

16:00

 

ChaikaPolissya

16:00

 

ZiraQarabağ

19:00

 

EtarVitosha

17:30

 

WolfsburgHoffenheim

20:30

 

StabækMolde

19:00

 

BragaMarítimo

19:00

SportingFamalicão

21:00

 

JablonecSigma

18:00

 

TalleresGimnasia y Esgrima

21:00

 

GoiásFluminense

20:00

Local time

Yesterday, September 21

BurundiUganda

0:3

SenegalGuinea

1:0

MauritaniaMali

0:0

TunisiaLibya

1:0

AlgeriaMorocco

0:0

 

AkhmatKrylia Sovetov

1:1

ZenitRubin

5:0

FK TambovFK Rostov

2:1

 

FK Nizhniy NovgorodAvangard

1:1

Spartak-2Neftekhimik

0:3

MordoviaTekstilshchik

1:0

BaltikaRotor

2:1

ChaikaFK Krasnodar-2

1:1

TorpedoTom

2:1

FK ArmavirLuch

0:0

FakelFK Khimki

0:3

FK ChertanovoShinnik

0:1

 

OlimpZenit-2

2:5

Znamya TrudaTorpedo

0:0

LeningradetsZvezda

1:0

Pskov-747FK Kolomna

1:0

Lokomotiv-KazankaVeles

1:2

FK MuromFK Dolgoprudny

1:2

 

AraratMetallurg

1:1

Rotor-2Khimik-Arsenal

0:3

SokolFK Khimki-M

3:0

Salyut-BelgorodFK Kaluga

1:0

SaturnDynamo

0:2

 

SKAUrozhay

3:0

Legion-DynamoDruzhba

1:0

AnzhiBiolog-Novokubansk

1:0

Spartak-NalchikSpartak-Vladikavkaz

3:0

AlaniyaInter

5:0

ChernomoretsDynamo

3:0

FK Krasnodar-3FK Makhachkala

0:2

VolgarMashuk-KMV

1:0

 

FK ChelyabinskLada D

3:1

Zenit-IzhevskZvezda

0:1

VolgaFK Ufa-2

4:3

NostaFK Tyumen

1:4

AkronUral-2

1:0

 

FK LvivOlympik

0:1

ZoryaFK Mariupol

0:0

 

Cherkashchyna-AkademiyaHirnyk-Sport

1:2

KreminChornomorets

2:4

BalkanyPrykarpattya

2:0

RukhObolon-Brovar

0:1

Metalist 1925Volyn

2:0

 

Nyva VBukovyna

2:2

 

SumqayıtSabah

1:0

SəbailQəbələ

1:1

 

FC ErevanUrartu

0:1

ShirakArarat-Armenia

1:0

AlashkertGandzasar

2:0

 

FK SlutskTarpeda-BelAZ

1:2

NemanDnepr

1:0

ShakhtsyorFK Vitebsk

4:0

 

OkzhetpesIrtysh

1:0

KaysarQayrat

0:1

TarazAtyrau

2:2

 

CodruDinamo-Auto

0:1

SperanţaSheriff

0:0

 

MetallurgPaxtakor

1:2

SoʼgʼdiyonaNavbahor

0:0

 

MattersburgSturm

3:3

Admira WackerSt. Pölten

1:1

WattensRapid

0:2

 

Leicester CityTottenham Hotspur

2:1

BurnleyNorwich City

2:0

EvertonSheffield United

0:2

Manchester CityWatford

8:0

Newcastle UnitedBrighton & Hove Albion

0:0

 

Leeds UnitedDerby County

1:1

Birmingham CityPreston North End

0:1

BrentfordStoke City

0:0

Bristol CitySwansea City

0:0

Cardiff CityMiddlesbrough

1:0

Luton TownHull City

0:3

MillwallQueens Park Rangers

1:2

Nottingham ForestBarnsley

1:0

ReadingBlackburn Rovers

1:2

Sheffield WednesdayFulham

1:1

Wigan AthleticCharlton Athletic

2:0

 

IrlamYork City

0:2

MarineDunston UTS

1:2

SouthportScarborough Athletic

5:2

ChesterAltrincham

1:1

Curzon AshtonBlyth Spartans

4:4

Bradford Park AvenueMorpeth Town

2:4

Ashton UnitedPontefract Collieries

1:0

ColneOssett United

0:0

1874 NorthwichWhitby Town

0:1

United of ManchesterWarrington Town

1:2

TraffordDarlington

1:3

GatesheadRamsbottom United

6:0

GuiseleyStockton Town

1:0

Lancaster CitySpennymoor Town

0:5

Runcorn TownFarsley Celtic

1:3

Alfreton TownKing's Lynn Town

1:1

StamfordBoston United

0:4

LeamingtonChasetown

2:2

Kettering TownSutton Coldfield Town

1:1

Belper TownWitton Albion

0:0

Loughborough DynamoTamworth

0:3

A.F.C. Telford UnitedNantwich Town

0:3

Rushall OlympicGainsborough Trinity

2:0

Halesowen TownStratford Town

4:1

Boston TownLeek Town

0:4

BuxtonCorby Town

5:0

Matlock TownKidsgrove Athletic

1:2

Hednesford TownBarwell

3:2

Kidderminster HarriersStafford Rangers

0:0

Coalville TownStourbridge

1:2

Beaconsfield TownHemel Hempstead Town

1:0

Corinthian-CasualsChelmsford City

2:0

WalthamstowAbbey Rangers

1:1

BalhamRoyston Town

3:5

Tonbridge AngelsEastbourne Borough

1:2

MargateConcord Rangers

3:1

HendonDeeping Rangers

3:2

St Ives TownCanvey Island

0:0

Maidstone UnitedCheshunt

4:1

Potters Bar TownAFC Hornchurch

2:0

Dulwich HamletBognor Regis Town

6:1

Flackwell HeathSlough Town

0:3

Billericay TownBasildon United

1:0

Tooting & Mitcham UnitedDorking Wanderers

1:0

HadleyRamsgate

1:0

Harrow BoroughCarshalton Athletic

0:1

Biggleswade TownWare

1:2

Badshot LeaHayes & Yeading United

0:4

Lowestoft TownNeedham Market

4:0

Barton RoversHitchin Town

0:1

Enfield TownBraintree Town

2:0

Maldon & TiptreeWingate & Finchley

4:2

MoneyfieldsWhyteleafe

0:2

Hartley WintneyChichester City

0:0

HorshamDartford

0:2

St Albans CityWorthing

2:2

Kings LangleyFolkestone Invicta

4:0

Haringey BoroughStaines Town

5:0

FarnboroughWealdstone

0:5

Welling UnitedChipstead

7:0

Chesham UnitedHampton & Richmond Borough

1:2

Weston-super-MareMerthyr Town

2:1

SholingWeymouth

0:3

HerefordTruro City

5:2

Portland UnitedSalisbury

0:1

Havant & WaterloovilleTaunton Town

2:1

Cirencester TownChippenham Town

2:2

TavistockHighworth Town

4:0

Tiverton TownBristol Manor Farm

2:4

Poole TownHungerford Town

2:1

Swindon SupermarineBath City

0:4

Oxford CityNorth Leigh

7:0

KidlingtonGloucester City

0:5

Brackley TownCinderford Town

4:0

Blackfield & LangleyDorchester Town

1:0

Bishop's StortfordPeterborough Sports

1:2

LewesBowers & Pitsea

1:2

 

CharleroiSint-Truiden

0:3

AntwerpCercle

3:1

Waasland-BeverenMouscron-Péruwelz

1:1

GenkOostende

3:1

 

Botev VDunav

0:0

SlaviaLevski

0:2

 

BayernKöln

4:0

Bayer 04Union

2:0

HerthaPaderborn 07

2:1

FreiburgAugsburg

1:1

WerderRB Leipzig

0:3

 

SpartaWaalwijk

4:0

GroningenZwolle

2:0

Willem IIVVV-Venlo

1:0

VitesseFortuna

4:2

 

ChikhuraDinamo Tb

0:2

WIT GeorgiaDila

0:2

 

VillarrealReal Valladolid

2:0

LevanteEibar

0:0

Atlético MadridCelta de Vigo

0:0

GranadaBarcelona

2:0

 

UdineseBrescia

0:1

JuventusHellas Verona

2:1

MilanInter

0:2

 

JelgavaRFS

1:1

SpartaksFK Liepāja

4:2

 

AtlantasStumbras

3:0

RiteriaiŽalgiris V

1:1

Žalgiris KSūduva

0:2

 

BrannHaugesund

0:0

 

ŁKSArka

1:4

LechiaKorona

2:0

ŚląskZagłębie L

4:4

 

BelenensesRio Ave

0:2

MoreirenseBenfica

1:2

 

InđijaRadnički

0:1

ČukaričkiMladost

1:0

NapredakTSC

1:3

RadRadnik

0:1

Spartak Zlatibor VodaJavor

1:0

FK MačvaProleter

0:1

VojvodinaVoždovac

1:2

 

AluminijTabor

3:0

 

MarseilleMontpellier

1:1

MetzAmiens

1:2

BordeauxBrest

2:2

NiceDijon

2:1

NîmesToulouse

1:0

ReimsMonaco

0:0

 

SlavenGorica

2:0

VaraždinDinamo

1:0

 

OpavaSlovan

1:1

PříbramKarviná

0:2

SlováckoTeplice

1:1

DynamoViktoria

0:3

 

FalkenbergsÖstersunds

1:0

KalmarHäcken

1:1

NorrköpingÖrebro

3:0

GöteborgSirius

2:1

 

LivingstonAberdeen

0:2

MotherwellRoss County

1:2

St. MirrenHamilton Academical

0:0

 

Nõmme KaljuKalev

6:0

PaideTulevik

4:0

LevadiaTrans

1:0

 

EstudiantesPatronato

1:0

Defensa y JusticiaHuracán

0:1

San Lorenzo de AlmagroBoca Juniors

0:2

Atlético TucumánIndependiente

0:1

 

BotafogoSão Paulo

1:2

CruzeiroFlamengo

1:2

CorinthiansBahia

2:1

SantosGrêmio

0:3

 

Vancouver WhitecapsColumbus Crew

1:1

Atlanta UnitedSan Jose Earthquakes

3:1

CincinnatiChicago Fire

0:0

New England RevolutionReal Salt Lake

0:0

Houston DynamoOrlando City

2:1

Sporting Kansas CityColorado Rapids

2:3

Los Angeles GalaxyMontreal Impact

2:1

Los AngelesToronto

1:1

 

Dalian YifangShenzhen

2:0

Hebei China FortuneTianjin Teda

2:1

Shandong Luneng TaishanShanghai Greenland Shenhua

2:2

International tournaments

Current

04.09.2019 – 16.11.2021

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Africa

21.03.2019 – 31.03.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

06.06.2019 – 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

20.04.2019 – 20.10.2019

African Nations Championship 2020,
Qualifying tournament

25.06.2019 – 30.05.2020

UEFA Champions League 2019/20

27.06.2019 – 27.05.2020

Europa League 2019/20

22.01.2019 – 23.11.2019

Copa Libertadores 2019

05.02.2019 – 09.11.2019

Copa Sudamericana 2019

05.02.2019 – 24.11.2019

AFC Champions League 2019

05.02.2019 – 02.11.2019

AFC Cup 2019

30.07.2019 – 26.11.2019

CONCACAF League 2019

© WildSoft 2007-2019 info@wildstat.ru