19.04.2011 < | Football matches for 20.04.2011 | > 21.04.2011 |
Day 6 | |||||||||
21:50 | Nacional | | América | 0:0 | |||||
Montevideo | |||||||||
21:50 | Argentinos Juniors | | Fluminense | 2:4 (1:2) | |||||
Buenos Aires |
Day 6 | |||||||||
19:30 | Colo-Colo | | Cerro Porteño | 2:3 (2:1) | |||||
Santiago | |||||||||
19:30 | Santos | | Deportivo Táchira | 3:1 (2:0) | |||||
Santos |
Day 4 | |||||||||
18:50 | Al Gharafa | | Sepahan | 1:0 (1:0) | |||||
Doha | |||||||||
19:50 | Al Jazira | | Al Hilal | 2:3 (2:0) | |||||
Abu Dhabi |
Day 4 | |||||||||
17:30 | Piroozi | | Bunyodkor | 1:3 (0:0) | |||||
Tehran | |||||||||
20:50 | Al Ittihad Jeddah | | Al Wahda Abu Dhabi | 0:0 | |||||
Jeddah |
Day 4 | |||||||||
19:00 | Gamba Osaka | | Jeju United | 3:1 (1:0) | |||||
Osaka | |||||||||
19:30 | Melbourne Victory | | Tianjin Teda | 2:1 (2:1) | |||||
Melbourne |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Gamba Osaka | 6 | 3 | 1 | 2 | 13-7 | 10 | |||
2. | Tianjin Teda | 6 | 3 | 1 | 2 | 8-6 | 10 | |||
3. | Jeju United | 6 | 2 | 1 | 3 | 6-10 | 7 | |||
4. | Melbourne Victory | 6 | 1 | 3 | 2 | 7-11 | 6 |
Day 4 | |||||||||
15:30 | Shandong Luneng Taishan | | Arema Malang | 5:0 (2:0) | |||||
Jinan | |||||||||
19:00 | Jeonbuk Hyundai Motors | | Cerezo Osaka | 1:0 (0:0) | |||||
Jeonju |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Jeonbuk Hyundai Motors | 6 | 5 | 0 | 1 | 14-2 | 15 | |||
2. | Cerezo Osaka | 6 | 4 | 0 | 2 | 11-4 | 12 | |||
3. | Shandong Luneng Taishan | 6 | 2 | 1 | 3 | 9-8 | 7 | |||
4. | Arema Malang | 6 | 0 | 1 | 5 | 2-22 | 1 |
Day 1 | |||||||||
15:30 | Nepal Police | | WAPDA | 0:2 (0:1) | |||||
Kathmandu | |||||||||
15:30 | Taipower | | Balkan | 1:1 (0:1) | |||||
Kathmandu |
Day 1 | |||||||||
22:00 | Monterrey | | Real Salt Lake | 2:2 (1:1) | |||||
Monterrey |
Alaniya (Vladikavkaz) | | Saturn (Moscow Region) | +:- | ||||||
19:30 | Spartak (Moscow) | | FK Krasnodar (Krasnodar) | 2:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
19:30 | Dynamo (Moscow) | | FK Rostov (Rostov-on-Don) | 1:2 (0:1) | |||||
Khimki | |||||||||
20:00 | Zenit (Saint Petersburg) | | CSKA (Moscow) | 0:2 (0:1) | |||||
Saint Petersburg |
16:00 | Rubin-2 (Kazan) | | Neftekhimik (Nizhnekamsk) | 0:1 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
17:00 | Khimik (Dzerzhinsk) | | Dynamo (Kirov) | 3:0 (1:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
17:00 | Akademiya (Tolyatti) | | Volga (Ulyanovsk) | 2:3 aet (2:1, 2:2) | |||||
Tolyatti | |||||||||
18:30 | FK Chelyabinsk (Chelyabinsk) | | Nosta (Novotroitsk) | 3:0 (2:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
19:00 | Octan (Perm) | | Zenit-Izhevsk (Izhevsk) | 1:0 (0:0) | |||||
Perm | |||||||||
19:00 | Syzran-2003 (Syzran) | | FK Ufa (Ufa) | 0:0 aet, pen. 4:3 | |||||
Syzran |
13:30 | Tarlan (Shymkent) | | Sunkar (Kaskelen) | 0:1 (0:1) | |||||
Shymkent | |||||||||
17:00 | Tobil (Kostanay) | | Atyrau (Atyrau) | 3:2 aet (1:0, 1:1) | |||||
Zatobolsk | |||||||||
17:00 | Taraz (Taraz) | | Akzhayik (Oral) | 4:1 (1:1) | |||||
Taraz | |||||||||
17:00 | Gefest (Karagandy) | | Okzhetpes (Kokchetav) | 0:1 (0:1) | |||||
Saran | |||||||||
17:00 | Ordabasy (Shymkent) | | Kaysar (Kyzylorda) | 2:1 (2:0) | |||||
Shymkent | |||||||||
17:00 | Kyzylzhar (Petropavl) | | Irtysh (Pavlodar) | 2:5 (0:4) | |||||
Petropavl | |||||||||
17:30 | Kazakhmys (Satpayev) | | Shakhtyor (Karagandy) | 0:3 (0:1) | |||||
Temirtau | |||||||||
18:30 | Lokomotiv (Astana) | | Qayrat (Almaty) | 1:1 aet (0:0, 1:1), pen. 2:4 | |||||
Astana |
Day 28 | |||||||||
19:45 | Chelsea | | Birmingham City | 3:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
19:45 | Tottenham Hotspur | | Arsenal | 3:3 (2:3) | |||||
London |
Day 4 | |||||||||
20:30 | Genk | | Brugge | 3:1 (1:1) | |||||
Genk | |||||||||
20:30 | Gent | | Anderlecht | 1:1 (1:1) | |||||
Gent |
Day 23 | |||||||||
20:00 | Jagiellonia | | Górnik | 2:0 (1:0) | |||||
Białystok |
Day 23 | |||||||||
14:00 | Spartak Zlatibor Voda | | OFK | 3:1 (0:1) | |||||
Subotica | |||||||||
16:30 | Borac | | Rad | 0:0 | |||||
Ĉačak | |||||||||
16:30 | BSK Borča | | Čukarički Stankom | 3:1 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
16:30 | Jagodina | | Metalac | 0:2 (0:1) | |||||
Jagodina | |||||||||
16:30 | Javor | | Inđija | 2:1 (1:1) | |||||
Ivanjica | |||||||||
16:30 | Smederevo | | Partizan | 1:4 (1:2) | |||||
Smederevo | |||||||||
16:30 | Vojvodina | | Hajduk | 2:1 (1:1) | |||||
Novi Sad | |||||||||
18:00 | Crvena zvezda | | Sloboda Point Sevojno | 5:1 (1:1) | |||||
Belgrade |
Day 25 | |||||||||
19:30 | Kilmarnock | | Celtic | 0:4 (0:3) | |||||
Kilmarnock |
Day 6 | |||||||||
17:00 | Vélez Sársfield | | San Lorenzo de Almagro | 2:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19:30 | Avaí (Florianópolis) | | Botafogo (Rio de Janeiro) | 1:1 (0:0) | 2:2 (2:2) | 3:3 | |||
Florianópolis | |||||||||
21:50 | Atlético (Curitiba) | | Bahia (Salvador) | 5:0 (4:0) | 1:1 (1:0) | 6:1 | |||
Curitiba | |||||||||
Day 1 | |||||||||
21:50 | Flamengo (Rio de Janeiro) | | Horizonte (Horizonte) | 1:1 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
21:50 | Goiás (Goiânia) | | São Paulo (São Paulo) | 0:1 (0:0) | |||||
Goiânia |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:15 | |
20:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
18:45 | |
20:00 | |
20:00* | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
Local time | |
0:0 | |
0:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
3:2 | |
0:0 | |
1:3 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
5:0 | |
5:0 | |
0:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |