2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003  2002  2001  2000  1999  1998  1997  1996  1995  1994  1993  1992  1991  1990  1989  1988  1987  1986  1985  1984  1983  1982  1981  1980  1979  1978  1977  1976  1975  1974  1973  1972  1971  1970  1969  1968  1967  1966  1965  1964  1963  1962  1961  1960  1948  Overall table

SKA-Khabarovsk

Khabarovsk

See also:  SKA (Khabarovsk), USSR

Founded: 1946

Stadium: Lenin Stadium

Other names:

 1946 – 1953  DKA
 1954  ODO
 1955 – 1956  DO
 1957  OSK
 1957 – 1959  SKVO
 1960 – 1999  SKA
 1999 – 2016  SKA-Energiya
 2016 –   SKA-Khabarovsk

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats Russian Cup - overall stats
Russian Cup 2017/18 - Quarterfinal
Russian Cup 2016/17 - 1/8 finals
Russian Cup 2015/16 - 1/8 finals
Russian Cup 2014/15 - 1/32 finals
Russian Cup 2013/14 - 1/8 finals
Russian Cup 2012/13 - 1/8 finals
Russian Cup 2011/12 - 1/32 finals
Russian Cup 2010/11 - 1/32 finals
Russian Cup 2009/10 - 1/8 finals
Russian Cup 2008/09 - 1/16 finals
Russian Cup 2007/08 - 1/16 finals
Russian Cup 2006/07 - 1/32 finals
Russian Cup 2005/06 - 1/32 finals
Russian Cup 2004/05 - 1/16 finals
Russian Cup 2003/04 - 1/32 finals
Russian Cup 2002/03 - 1/16 finals
Russian Cup 2001/02 - 1/128 finals
Russian Cup 2000/01 - 1/256 finals
Russian Cup 1999/00 - 1/512 finals
Russian Cup 1998/99 - 1/32 finals
Russian Cup 1997/98 - 1/64 finals
Russian Cup 1996/97 - 1/32 finals
Russian Cup 1995/96 - 1/128 finals
Russian Cup 1994/95 - 1/256 finals
Russian Cup 1992/93 - 1/128 finals

Overall stats FNL Cup - overall stats
FNL Cup 2017 - place 10
FNL Cup 2016 - place 15
FNL Cup 2015 - place 6
FNL Cup 2014 - place 8
FNL Cup 2013 - place 6

Overall stats Russia, Premiere league - overall stats

Overall stats Russia, First division - overall stats

Overall stats Russia, Second division - overall stats

Выступления в чемпионате по сезонам:

Russia 2017/18 Premiere League
  -  Russia 2016/17 FNL First division - place 4 ↑ 
  -  Russia 2015/16 FNL First division - place 14
  -  Russia 2014/15 FNL First division - place 14
  -  Russia 2013/14 FNL First division - place 7
  -  Russia 2012/13 FNL First division - place 4
  -  Russia 2011/12, FNL First division Tournament for places 9-19 - place 11
  -  Russia 2010 First division - place 11
  -  Russia 2009 First division - place 15
  -  Russia 2008 First division - place 8
  -  Russia 2007 First division - place 13
  -  Russia 2006 First division - place 5
  -  Russia 2005 First division - place 12
  -  Russia 2004 First division - place 7
  -  Russia 2003 First division - place 10
  -  Russia 2002 First division - place 12
  -    -  Russia 2001, Second division Play-off ↑ 
  -    -  Russia 2000, Second division East - place 2
  -    -  Russia 1999, Second division East - place 2
  -    -  Russia 1998, Second division East - place 4
  -    -  Russia 1997, Second league East - place 3
  -    -  Russia 1996, Second league East - place 5
  -    -  Russia 1995, Second league East - place 14
  -    -  Russia 1994, Second league East - place 6
  -  Russia 1993, first league East - place 16 ↓ 
  -  Russia 1992, first league East - place 14

Football calendar
Now in database:

Years:147
Tourneys:8 713
Matches:1 005 618
Clubs:10 674
National teams:258
Stadiums:9 335
<2018>
<April>
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
Site news
17.04.2018
current

Round of 16 of the
Asian Champions League 2018
added

13.04.2018
current

Semifinal & Final of the
UEFA Champions League 2017/18
added

13.04.2018
current

Semifinal & Final of the
Europa League 2017/18
added

Fixtures
Copa Libertadores 2018

Group 1, Day 4

25.04

Monagas - Defensor Sporting

20:45

01.05

Grêmio - Cerro Porteño

19:15

Group 2, Day 4

24.04

Atlético Nacional - Bolívar

19:30

02.05

Delfín - Colo-Colo

19:45

Group 3, Day 4

25.04

Atlético Tucumán - The Strongest

19:15

26.04

Peñarol - Libertad

21:30

Group 4, Day 4

25.04

Santa Fe - Flamengo

19:45

26.04

River Plate - Emelec

19:15

Group 5, Day 4

26.04

Cruzeiro - Universidad de Chile

19:15

26.04

Vasco da Gama - Racing Club

21:30

Group 6, Day 4

24.04

Santos - Estudiantes

21:30

25.04

Nacional - Real Garcilaso

19:15

Group 7, Day 4

24.04

Deportivo Lara - Millonarios

18:15

02.05

Corinthians - Independiente

21:45

Group 8, Day 4

25.04

Boca Juniors - Palmeiras

21:45

26.04

Junior - Alianza

19:30

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, April 21

 

RubinFK Rostov

16:30

AnzhiUral

19:00

 

Spartak-2Volgar

15:00

FakelOlimpiets

16:00

FK OrenburgDynamo

16:00

RotorLuch-Energiya

17:00

SibirFK Tyumen

17:00

YeniseyTom

18:00

Zenit-2Krylia Sovetov

18:00

BaltikaFK Khimki

20:00

 

Pskov-747Znamya Truda

14:00

FK KolomnaTorpedo

14:00

Dynamo-2Spartak

15:00

TekstilshchikLokomotiv-Kazanka

17:00

 

ZenitTorpedo

0:3

Rotor-Volgograd-2Saturn

13:00

FK KalugaZorkiy

14:00

SokolMetallurg

16:00

KhimikDynamo

16:00

FK RyazanArarat

18:30

 

AngushtAnzhi-2

SpartakAfips

SKADruzhba

Spartak-NalchikMashuk-KMV

14:30

DynamoKuban-2

15:00

Biolog-NovokubanskFK Armavir

16:00

FK Krasnodar-2Chernomorets

16:00

ChaikaViktor Ponedelnik Football Academy

17:00

 

Ural-2Nosta

MordoviaZenit-Izhevsk

17:00

Syzran-2003Krylia Sovetov-2

17:00

FK ChelyabinskVolga

17:00

 

ShahtarVorskla

17:00

 

StalZirka

14:00

ChornomoretsFK Oleksandriya

14:00

 

Nyva VBukovyna

16:00

Arsenal-KyivshchynaAhrobiznes

16:00

FK LvivPrykarpattya

17:00

 

Ingulets-2Myr

17:00

 

İnterZira

16:00

SumqayıtQarabağ

19:00

 

ShirakArarat

17:00

 

LuchFK Slutsk

14:00

Dynamo MnFK Homel

16:00

Tarpeda-BelAZFK Minsk

18:00

 

Qoʼqon 1912Nasaf

18:00

LokomotivSoʼgʼdiyona

20:00

 

WolfsbergSturm

16:00

LASKAustria

18:30

Red BullAltach

18:30

MattersburgSt. Pölten

18:30

 

WatfordCrystal Palace

15:00

 

Birmingham CitySheffield United

15:00

Bolton WanderersWolverhampton Wanderers

15:00

BrentfordQueens Park Rangers

15:00

Bristol CityHull City

15:00

Derby CountyMiddlesbrough

15:00

Ipswich TownAston Villa

15:00

Leeds UnitedBarnsley

15:00

Preston North EndNorwich City

15:00

Sheffield WednesdayReading

15:00

SunderlandBurton Albion

15:00

Cardiff CityNottingham Forest

19:45

 

Manchester UnitedTottenham Hotspur

17:15

 

DiósgyőrPuskás

17:00

FerencvárosPaks

17:00

HaladásBalmazújváros

17:00

HonvédÚjpest

17:00

Vasas SCMezőkövesd-Zsóry

17:00

VideotonDebrecen

19:30

 

HannoverBayern

15:30

RB LeipzigHoffenheim

15:30

EintrachtHertha

15:30

Hamburger SVFreiburg

15:30

StuttgartWerder

15:30

Borussia DBayer 04

18:30

 

SioniDinamo

16:30

DilaMetalurgi

20:00

 

EibarGetafe

13:00

Celta de VigoValencia

16:15

 

SPALRoma

15:00

SassuoloFiorentina

18:00

MilanBenevento

20:45

 

BrannStabæk

18:00

 

Paços de FerreiraBelenenses

16:00

FeirenseVitória G

18:15

Estoril-PraiaBenfica

20:30

 

AluminijMaribor

16:50

GoricaKrško

19:00

 

MarseilleLille

17:00

GuingampMonaco

20:00

MetzCaen

20:00

ToulouseAngers

20:00

AmiensStrasbourg

20:00

 

RijekaOsijek

19:00

 

MladostBudućnost

16:30

ZetaKom

16:30

GrbaljDečić

16:30

IskraSutjeska

16:30

PetrovacRudar

16:30

 

SigmaBaník

15:00

Bohemians 1905Vysočina

17:00

SlováckoDukla

17:00

Mladá BoleslavFastav

18:00

ZbrojovkaViktoria Plzeň

20:15

 

ÖstersundsÖrebro

16:00

 

TulevikFlora

13:00

KuressaareNõmme Kalju

13:00

TransKalev

16:00

 

TemperleyVélez Sársfield

13:15

San MartínLanús

13:15

TalleresGimnasia y Esgrima

15:30

BanfieldGodoy Cruz

17:45

San Lorenzo de AlmagroGimnasia y Esgrima

20:00

 

BahiaSantos

16:00

FlamengoAmérica

19:00

 

Montreal ImpactLos Angeles

13:00

Houston DynamoToronto

14:00

New York Red BullsChicago Fire

15:30

DallasPhiladelphia Union

19:00

Real Salt LakeColorado Rapids

19:00

Columbus CrewNew England Revolution

19:30

Orlando CitySan Jose Earthquakes

19:30

Los Angeles GalaxyAtlanta United

19:30

 

Hebei China FortuneBeijing Renhe

15:30

Guangzhou R&FShandong Luneng Taishan

19:35

Guizhou HengfengChangchun Yatai

19:35

Local time

Yesterday, April 19

EmelecRiver Plate

0:1

Racing ClubVasco da Gama

4:0

Universidad de ChileCruzeiro

0:0

AlianzaJunior

0:2

 

MetallurgPaxtakor

0:5

BuxoroFK Olmaliq

4:2

 

BurnleyChelsea

1:2

Leicester CitySouthampton

0:0

 

UtrechtGroningen

1:1

AjaxVVV-Venlo

4:1

 

AlavésGirona

1:2

Real SociedadAtlético

3:0

Real BetisLas Palmas

1:0

LevanteMálaga

1:0

 

SlavenInter

3:3

 

BrommapojkarnaElfsborg

0:2

GöteborgDalkurd

1:0

HammarbyNorrköping

2:1

 

São Paulo (São Paulo)Atlético Paranaense (Curitiba)

19:15

Vitória (Salvador)Internacional (Porto Alegre)

19:15

Local time

International tournaments

Current

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

27.06.2017 – 26.05.2018

UEFA Champions League 2017/18

29.06.2017 – 16.05.2018

Europa League 2017/18

22.01.2018 – 28.11.2018

Copa Libertadores 2018

13.02.2018 – 12.12.2018

Copa Sudamericana 2018

16.01.2018 – 10.11.2018

AFC Champions League 2018

22.01.2018 – 27.10.2018

AFC Cup 2018

10.02.2018 – 11.11.2018

CAF Champion's League 2018

09.02.2018 – 02.12.2018

CAF Confederation Cup 2018

20.01.2018 – 20.05.2018

OFC Champions League 2018

20.02.2018 – 25.04.2018

CONCACAF Champions League 2018,
Final tournament

© WildSoft 2007-2018 info@wildstat.ru