Football matches in April 1949 |
Day 8 | |||||||||
30.04 | Brazil | | Uruguay | 5:1 (3:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
30.04 | Paraguay | | Bolivia | 7:0 (3:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
30.04 | Peru | | Chile | 3:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
Day 7 | |||||||||
27.04 | Paraguay | | Chile | 4:2 (1:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
27.04 | Peru | | Bolivia | 3:0 (1:0) | |||||
Santos | |||||||||
Day 6 | |||||||||
24.04 | Bolivia | | Ecuador | 2:0 (2:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
24.04 | Brazil | | Peru | 7:1 (4:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
24.04 | Colombia | | Uruguay | 2:2 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
Day 5 | |||||||||
20.04 | Chile | | Colombia | 1:1 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
20.04 | Peru | | Ecuador | 4:0 (2:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
20.04 | Uruguay | | Paraguay | 2:1 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
Day 4 | |||||||||
17.04 | Bolivia | | Uruguay | 3:2 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
17.04 | Brazil | | Colombia | 5:0 (3:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
17.04 | Chile | | Ecuador | 1:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 3 | |||||||||
13.04 | Brazil | | Chile | 2:1 (2:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
13.04 | Paraguay | | Peru | 3:1 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
13.04 | Uruguay | | Ecuador | 3:2 (2:2) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 2 | |||||||||
10.04 | Brazil | | Bolivia | 10:1 (4:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
10.04 | Paraguay | | Ecuador | 1:0 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
10.04 | Peru | | Colombia | 4:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 1 | |||||||||
03.04 | Brazil | | Ecuador | 9:1 (7:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
06.04 | Bolivia | | Chile | 3:2 (0:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
06.04 | Paraguay | | Colombia | 3:0 (2:0) | |||||
São Paulo |
Switzerland | | Austria | 1:2 (0:1) | ||||||
Lausanne | |||||||||
Czechoslovakia | | Hungary | 5:2 (1:0) | ||||||
Praha |
Day 18 | |||||||||
28.04 | Rapid Wien | | Admira | 4:1 | |||||
Wien | |||||||||
Day 15 | |||||||||
24.04 | FAC | | Rapid Oberlaa | 2:0 | |||||
Wien Jedlesee I | |||||||||
24.04 | Wacker | | First Vienna | 1:0 | |||||
Wien | |||||||||
24.04 | FC Wien | | Rapid Wien | 1:6 | |||||
Wien | |||||||||
Day 14 | |||||||||
09.04 | FAC | | FC Wien | 4:0 | |||||
Wien Jedlesee I | |||||||||
09.04 | Rapid Oberlaa | | Wacker | 0:2 | |||||
Wien Red Star-Platz | |||||||||
10.04 | Admira | | Austria | 1:5 | |||||
Wien | |||||||||
10.04 | First Vienna | | Hochstädt | 7:0 | |||||
Wien | |||||||||
10.04 | Wiener Sport-Club | | Rapid Wien | 1:3 | |||||
Wien | |||||||||
Day 11 | |||||||||
07.04 | Rapid Wien | | First Vienna | 2:1 | |||||
Wien |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Portsmouth | 42 | 25 | 8 | 9 | 84-42 | 58 | ||
2. | Manchester United | 42 | 21 | 11 | 10 | 77-44 | 53 | ||
3. | Derby County | 42 | 22 | 9 | 11 | 74-55 | 53 | ||
4. | Newcastle United | 42 | 20 | 12 | 10 | 70-56 | 52 | ||
5. | Arsenal | 42 | 18 | 13 | 11 | 74-44 | 49 | ||
6. | Wolverhampton Wanderers | 42 | 17 | 12 | 13 | 79-66 | 46 | ||
7. | Manchester City | 42 | 15 | 15 | 12 | 47-51 | 45 | ||
8. | Sunderland | 42 | 13 | 17 | 12 | 49-58 | 43 | ||
9. | Charlton Athletic | 42 | 15 | 12 | 15 | 63-67 | 42 | ||
10. | Aston Villa | 42 | 16 | 10 | 16 | 60-76 | 42 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Fulham | 42 | 24 | 9 | 9 | 77-37 | 57 | ||
2. | West Bromwich Albion | 42 | 24 | 8 | 10 | 69-39 | 56 | ||
3. | Southampton | 42 | 23 | 9 | 10 | 69-36 | 55 | ||
4. | Cardiff City | 42 | 19 | 13 | 10 | 62-47 | 51 | ||
5. | Tottenham Hotspur | 42 | 17 | 16 | 9 | 72-44 | 50 | ||
6. | Chesterfield | 42 | 15 | 17 | 10 | 51-45 | 47 | ||
7. | West Ham United | 42 | 18 | 10 | 14 | 56-58 | 46 | ||
8. | Sheffield Wednesday | 42 | 15 | 13 | 14 | 63-56 | 43 | ||
9. | Barnsley | 42 | 14 | 12 | 16 | 62-61 | 40 | ||
10. | Luton Town | 42 | 14 | 12 | 16 | 55-57 | 40 |
30.04 15:00 | Wolverhampton Wanderers | | Leicester City | 3:1 (2:0) | |||||
London |
02.04 15:00 | Manchester United | | Wolverhampton Wanderers | 0:1 (0:0)* | |||||
Liverpool |
Day 25 | |||||||||
10.04 | Standard | | Racing Mechelen | 2:2 | |||||
Day 24 | |||||||||
03.04 | Standard | | Union Saint-Gilloise | 2:2 | |||||
Day 0 | |||||||||
03.04 | Lyra | | Liège | 4:2 | |||||
10.04 | Lyra | | Charleroi | 0:0 | |||||
Day 13 | |||||||||
21.04 | Spartak | | Slavia | 1:1 (0:1) | |||||
23.04 | Lokomotiv | | Benkovski | 2:0 (0:0) | |||||
24.04 | Levski | | Botev Varna | 4:2 (2:1) | |||||
24.04 | Marek | | Botev Burgas | 2:0 (1:0) | |||||
24.04 | Slavia-Chengelov | | CDNV | 0:1 (0:0) | |||||
Day 12 | |||||||||
07.04 | CDNV | | Lokomotiv | 3:2 (2:0) | |||||
09.04 | Slavia | | Marek | 4:3 (1:0) | |||||
10.04 | Benkovski | | Spartak | 0:3 (0:2) | |||||
10.04 | Botev Varna | | Botev Burgas | 2:1 (1:0) | |||||
10.04 | Levski | | Slavia-Chengelov | 1:0 (1:0) | |||||
Day 26 | |||||||||
17.04 | Atlético Madrid | | Real Valladolid | 2:0 (1:0) | |||||
17.04 | Alcoyano | | Real Madrid | 2:2 (0:0) | |||||
17.04 | Barcelona | | Español | 2:1 (0:1) | |||||
17.04 | Sabadell | | Real Oviedo | 2:2 (1:1) | |||||
17.04 | Valencia | | Sevilla | 2:0 (1:0) | |||||
17.04 | Nàstic | | Deportivo La Coruna | 1:4 (1:3) | |||||
17.04 | Celta de Vigo | | Athlético Bilbao | 3:4 (2:2) | |||||
Day 25 | |||||||||
10.04 | Athlético Bilbao | | Atlético Madrid | 1:3 (1:2) | |||||
10.04 | Deportivo La Coruna | | Celta de Vigo | 3:3 (1:1) | |||||
10.04 | Sevilla | | Barcelona | 1:2 (0:1) | |||||
10.04 | Español | | Sabadell | 6:2 (2:0) | |||||
10.04 | Real Madrid | | Nàstic | 3:1 (3:0) | |||||
10.04 | Real Oviedo | | Alcoyano | 1:1 (0:1) | |||||
10.04 | Real Valladolid | | Valencia | 1:1 (1:1) | |||||
Day 24 | |||||||||
03.04 | Atlético Madrid | | Celta de Vigo | 3:0 (1:0) | |||||
03.04 | Alcoyano | | Español | 2:0 (1:0) | |||||
03.04 | Deportivo La Coruna | | Real Madrid | 0:3 (0:1) | |||||
03.04 | Barcelona | | Real Valladolid | 6:0 (4:0) | |||||
03.04 | Sabadell | | Sevilla | 1:3 (1:1) | |||||
03.04 | Valencia | | Athlético Bilbao | 5:0 (2:0) | |||||
03.04 | Nàstic | | Real Oviedo | 2:4 (1:3) | |||||
Day 34 | |||||||||
30.04 | Juventus | | Pro Patria | 4:3 (2:2) | |||||
Torino | |||||||||
30.04 | Atalanta | | Lucchese | 2:2 | |||||
30.04 | Fiorentina | | Genoa | 2:1 | |||||
30.04 | Inter | | Torino | 0:0 | |||||
30.04 | Lazio | | Milan | 2:3 | |||||
30.04 | Novara | | Roma | 2:1 | |||||
30.04 | Padova | | Bari | 1:0 | |||||
30.04 | Palermo | | Modena | 0:0 | |||||
30.04 | Sampdoria | | Bologna | 1:1 | |||||
30.04 | Triestina | | Livorno | 5:4 | |||||
Day 33 | |||||||||
24.04 | Bari | | Torino | 1:1 | |||||
24.04 | Juventus | | Bologna | 2:0 | |||||
Torino | |||||||||
24.04 | Lazio | | Triestina | 4:0 | |||||
24.04 | Lucchese | | Inter | 0:0 | |||||
24.04 | Milan | | Genoa | 2:2 | |||||
24.04 | Novara | | Livorno | 3:1 | |||||
24.04 | Pro Patria | | Palermo | 1:0 | |||||
24.04 | Sampdoria | | Atalanta | 4:2 | |||||
25.04 | Modena | | Fiorentina | 1:2 | |||||
25.04 | Padova | | Roma | 2:0 | |||||
Day 32 | |||||||||
17.04 | Atalanta | | Fiorentina | 2:1 | |||||
17.04 | Bari | | Novara | 2:0 | |||||
17.04 | Bologna | | Inter | 1:3 | |||||
17.04 | Genoa | | Triestina | 5:1 | |||||
17.04 | Lucchese | | Sampdoria | 3:1 | |||||
17.04 | Milan | | Padova | 2:0 | |||||
17.04 | Pro Patria | | Lazio | 1:2 | |||||
17.04 | Roma | | Palermo | 3:2 | |||||
17.04 | Torino | | Modena | 3:1 | |||||
18.04 | Livorno | | Juventus | 1:3 (0:1) | |||||
Livorno | |||||||||
Day 31 | |||||||||
10.04 | Juventus | | Milan | 1:1 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
10.04 | Fiorentina | | Bologna | 1:0 | |||||
10.04 | Genoa | | Lucchese | 0:0 | |||||
10.04 | Inter | | Roma | 1:0 | |||||
10.04 | Lazio | | Livorno | 2:0 | |||||
10.04 | Modena | | Bari | 0:0 | |||||
10.04 | Novara | | Pro Patria | 1:1 | |||||
10.04 | Padova | | Sampdoria | 1:3 | |||||
10.04 | Palermo | | Atalanta | 1:2 | |||||
10.04 | Triestina | | Torino | 1:1 | |||||
Day 30 | |||||||||
03.04 | Bari | | Juventus | 2:1 (1:0) | |||||
Bari | |||||||||
03.04 | Atalanta | | Genoa | 0:0 | |||||
03.04 | Bologna | | Lazio | 2:0 | |||||
03.04 | Livorno | | Inter | 0:2 | |||||
03.04 | Lucchese | | Padova | 4:0 | |||||
03.04 | Milan | | Modena | 5:1 | |||||
03.04 | Pro Patria | | Triestina | 3:1 | |||||
03.04 | Roma | | Fiorentina | 1:1 | |||||
03.04 | Sampdoria | | Palermo | 2:2 | |||||
03.04 | Torino | | Novara | 4:0 | |||||
Day 13 | |||||||||
30.04 | Fredrikstad | | Sarpsborg | 3:1 | |||||
Day 8 | |||||||||
28.04 | Sandaker | | Lyn | 1:3 | |||||
Day 5 | |||||||||
23.04 | Kolejarz Poznań | | ŁKS-Włókniarz | 8:1 | |||||
24.04 | Ogniwo | | Unia | 3:3 (2:3) | |||||
Kraków | |||||||||
24.04 | Kolejarz Warszawa | | Górnik-Szombierki | 2:1 | |||||
24.04 | AKS | | Gwardia | 1:2 (1:0) | |||||
Chorzów | |||||||||
24.04 | Warta | | Lechia | 0:2 (0:1) | |||||
24.04 | Polonia | | Legia | 0:3 (0:1) | |||||
Bytom | |||||||||
Day 4 | |||||||||
10.04 | AKS | | ŁKS-Włókniarz | 1:0 | |||||
10.04 | Warta | | Unia | 3:0 | |||||
10.04 | Legia | | Kolejarz Poznań | 1:3 (0:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
10.04 | Polonia | | Ogniwo | 1:2 (0:2) | |||||
Bytom | |||||||||
10.04 | Lechia | | Kolejarz Warszawa | 0:3 (0:2) | |||||
10.04 17:00 | Gwardia | | Górnik-Szombierki | 4:1 (2:1) | |||||
Kraków | |||||||||
Day 3 | |||||||||
03.04 | Ogniwo | | AKS | 3:1 (0:1) | |||||
Kraków | |||||||||
03.04 | Kolejarz Poznań | | Polonia | 3:3 | |||||
03.04 | ŁKS-Włókniarz | | Warta | 3:0 | |||||
03.04 | Unia | | Legia | 3:2 (2:1) | |||||
Chorzów | |||||||||
03.04 | Górnik-Szombierki | | Lechia | 3:0 (1:0) | |||||
03.04 15:30 | Kolejarz Warszawa | | Gwardia | 0:1 (0:1) | |||||
Warszawa |
Day 26 | |||||||||
10.04 | Lusitano | | Atlético | 0:1 (0:1) | |||||
10.04 | Vitória Setubal | | Boavista | 5:0 (3:0) | |||||
10.04 | Porto | | Estoril-Praia | 2:1 (0:1) | |||||
Porto | |||||||||
10.04 | Covilhã | | O Elvas | 5:0 (4:0) | |||||
10.04 | Belenenses | | Olhanense | 2:1 (1:1) | |||||
10.04 | Benfica | | Braga | 4:0 (3:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
10.04 | Vitória Guimarães | | Sporting | 1:3 (0:1) | |||||
Guimarães | |||||||||
Day 25 | |||||||||
03.04 | Braga | | Belenenses | 3:1 (2:0) | |||||
03.04 | Boavista | | Benfica | 1:4 (0:1) | |||||
03.04 | Sporting | | Porto | 1:2 (1:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
03.04 | Olhanense | | Lusitano | 1:0 (1:0) | |||||
03.04 | Estoril-Praia | | Covilhã | 2:2 (1:2) | |||||
03.04 | Atlético | | Vitória Guimarães | 1:2 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
03.04 | O Elvas | | Vitória Setubal | 3:3 (2:1) | |||||
Day 31 | |||||||||
17.04 | Sete | | Nice | 3:2 | |||||
17.04 | Stade Français | | Racing | 1:0 | |||||
17.04 | Strasbourg | | Montpellier | 3:0 | |||||
17.04 | Cannes | | Colmar | 4:2 | |||||
17.04 | Metz | | Roubaix | 3:0 | |||||
17.04 | Reims | | Sochaux-Montbéliard | 2:2 | |||||
17.04 | Lille | | Lorraine | 4:0 | |||||
17.04 | Saint-Étienne | | Rennes | 1:1 | |||||
17.04 | Toulouse | | Marseille | 2:1 | |||||
Day 30 | |||||||||
10.04 | Rennes | | Sete | 3:1 | |||||
14.04 | Montpellier | | Toulouse | 2:1 | |||||
14.04 | Roubaix | | Stade Français | 2:2 | |||||
14.04 | Colmar | | Nice | 1:2 | |||||
14.04 | Cannes | | Strasbourg | 1:1 | |||||
14.04 | Lorraine | | Reims | 0:1 | |||||
14.04 | Marseille | | Metz | 4:2 | |||||
14.04 | Sochaux-Montbéliard | | Saint-Étienne | 6:0 | |||||
14.04 | Racing | | Lille | 4:3 | |||||
Day 15 | |||||||||
24.04 | Elfsborg | | Halmia | 0:0 | |||||
Borås | |||||||||
24.04 | GAIS | | Örebro | 4:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
24.04 | Helsingborgs | | AIK | 1:1 | |||||
Helsingborg | |||||||||
24.04 | Jönköpings Södra | | Norrköping | 1:1 | |||||
Jönköping | |||||||||
24.04 | Landskrona | | Degerfors | 5:1 | |||||
Landsknona | |||||||||
24.04 | Malmö | | Göteborg | 3:1 | |||||
Malmö | |||||||||
Day 14 | |||||||||
18.04 | AIK | | Örebro | 2:0 | |||||
Solna | |||||||||
18.04 | Degerfors | | Jönköpings Södra | 1:1 | |||||
Degerfors | |||||||||
18.04 | Göteborg | | Helsingborgs | 0:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
18.04 | Halmia | | Malmö | 5:1 | |||||
Halmstad | |||||||||
18.04 | Landskrona | | GAIS | 2:4 | |||||
Landsknona | |||||||||
18.04 | Norrköping | | Elfsborg | 2:1 | |||||
Norrköping | |||||||||
Day 13 | |||||||||
10.04 | Elfsborg | | Degerfors | 3:2 | |||||
Borås | |||||||||
10.04 | GAIS | | AIK | 1:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
10.04 | Helsingborgs | | Halmia | 2:1 | |||||
Helsingborg | |||||||||
10.04 | Jönköpings Södra | | Landskrona | 2:1 | |||||
Jönköping | |||||||||
10.04 | Malmö | | Norrköping | 4:0 | |||||
Malmö | |||||||||
10.04 | Örebro | | Göteborg | 0:2 | |||||
Örebro |
Day 2 | |||||||||
03.04 | Halmia | | Göteborg | 2:2 | |||||
Halmstad | |||||||||
03.04 | Jönköpings Södra | | Malmö | 2:2 | |||||
Jönköping | |||||||||
03.04 | Norrköping | | AIK | 1:4 | |||||
Norrköping |
Day 1 | |||||||||
24.04 | Atlanta | | Vélez Sársfield | 0:1 | |||||
24.04 | Banfield | | Racing Club | 2:2 | |||||
24.04 | Boca Juniors | | Independiente | 0:2 | |||||
24.04 | Estudiantes | | River Plate | 2:2 | |||||
24.04 | Ferro Carril Oeste | | Chacarita Juniors | 2:1 | |||||
24.04 | Platense | | Gimnasia y Esgrima | 1:1 | |||||
24.04 | Rosario Central | | Newell's Old Boys | 2:3 | |||||
24.04 | San Lorenzo de Almagro | | Lanús | 2:2 | |||||
24.04 | Tigre | | Huracán | 1:2 | |||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Racing Club | 34 | 21 | 7 | 6 | 87-47 | 49 | ||
2. | River Plate | 34 | 18 | 7 | 9 | 71-36 | 43 | ||
3. | Platense | 34 | 16 | 11 | 7 | 68-48 | 43 | ||
4. | San Lorenzo de Almagro | 34 | 17 | 8 | 9 | 72-62 | 42 | ||
5. | Newell's Old Boys | 34 | 15 | 11 | 8 | 61-50 | 41 | ||
6. | Estudiantes | 34 | 13 | 12 | 9 | 53-54 | 38 | ||
7. | Vélez Sársfield | 34 | 15 | 5 | 14 | 49-52 | 35 | ||
8. | Chacarita Juniors | 34 | 14 | 5 | 15 | 57-61 | 33 | ||
8. | Independiente | 34 | 12 | 9 | 13 | 65-72 | 33 | ||
10. | Banfield | 34 | 11 | 10 | 13 | 70-77 | 32 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
13:00* | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
+:- | |
* | |
12:15* | |
13:45* | |
14:30* | |
18:00 | |
16:00 | |
19:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:15 | |
14:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
20:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
16:00 | |
12:45 | |
18:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
17:15 | |
19:15 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
0:2 | |
0:2 | |
3:1 | |
2:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
4:2 | |
2:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
0:4 | |
0:8 | |
1:3 | |
1:2* | |
0:1 | |
2:1 | |
4:2 | |
2:3 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |