14.05.1999 < | Football matches for 15.05.1999 | > 16.05.1999 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Saint-Louisienne | | Mamelodi Sundowns | 4:2 | 1:1 | 5:3 | ||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Shooting Stars | | Kaloum Star | 6:0 | 0:3 | 6:3 | ||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Étoile Filante | | Vita | 2:1 | 1:1 | 3:2 | ||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Al Shat | | AS Mineurs | 0:3 | 0:3 | 0:6 | ||||
FAR | | Wikki Tourists | 2:0 | 1:0 | 3:0 | ||||
Mathare United | | Dragons | 1:1 | 1:3 | 2:4 | ||||
Maxaquene | | Orlando Pirates | 4:4 | 1:3 | 5:7 | ||||
Day 7 | |||||||||
17:00 | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | | Uralan | 1:2 (0:1) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
17:00 | CSKA | | Chernomorets | 5:2 (3:0) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Rotor | | Spartak | 3:3 (1:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
17:00 | Torpedo | | Shinnik | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
17:30 | Zhemchuzhina | | Krylia Sovetov | 0:2 (0:0) | |||||
Sochi | |||||||||
18:00 | Saturn | | Alaniya | 0:1 (0:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
18:00 | Rostselmash | | Zenit | 2:1 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
19:00 | Lokomotiv Moscow | | Dynamo | 2:1 (1:1) | |||||
Moscow |
Day 22 | |||||||||
Dynamo-3 | | Veres | 3:0 | ||||||
Tsementnyk-Khorda | | Zakarpattya | 2:1 | ||||||
Enerhetyk | | Halychyna | 3:0 | ||||||
Systema-Boreks | | FK Kalush | 2:0 | ||||||
Naftovyk | | Borisfen | 0:1 | ||||||
Papirnyk | | Hazovyk | 2:1 | ||||||
Day 22 | |||||||||
Olimpiya FK AES | | Kryvbas-2 | 1:2 | ||||||
Hirnyk-Sport | | Viktor | 1:0 | ||||||
Chornomorets | | Tytan | 4:0 | ||||||
Portovyk | | Krystal Kherson | 3:3 | ||||||
Zirka-2 | | SK Odesa | 0:3 | ||||||
Rihonda | | Torpedo | 1:2 | ||||||
Day 22 | |||||||||
Metalurh-2 | | Oskil | 1:1 | ||||||
Electron | | Obolon PPO | 0:1 | ||||||
Vorskla-2 | | Zorya | 3:0 (3:0) | ||||||
Shakhtar Horlivka | | Metalist-2 | 0:2 | ||||||
Dnipro-2 | | FK Myrhorod | 2:1 | ||||||
Day 6 | |||||||||
17:00 | Lokomotiv-96 | | Tarpeda-MAZ | 2:0 (0:0) | |||||
Orsha | |||||||||
17:00 | Dynamo Brest | | Belshina | 2:0 (1:0) | |||||
Brest | |||||||||
17:00 | FK Lida | | BATE | 0:4 (0:1) | |||||
Lida | |||||||||
17:00 | Tarpeda-Kadzina | | Slavia | 0:0 | |||||
Mogilev | |||||||||
17:00 | FK Maladzyechna | | Dynamo Minsk | 1:2 (0:1) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
17:00 | Svisloch-Krovlya | | Neman-Belkard | 0:1 (0:0) | |||||
Asipovichy | |||||||||
18:00 | FK Homel | | Shakhtsyor | 1:0 (0:0) | |||||
Gomel | |||||||||
18:00 | Naftan-Devon | | Dnepr-Transmash | 1:2 (1:1) | |||||
Navapolatsk |
Day 28 | |||||||||
Dobrudzha | | Botev | 4:0 | ||||||
Levski Sofia | | Minyor | 2:0 | ||||||
Liteks | | Neftochimik | 3:1 | ||||||
Lokomotiv Plovdiv | | Shumen | 1:3 | ||||||
Metalurg | | Levski Kyustendil | 1:2 | ||||||
Slavia | | Lokomotiv Sofia | 2:3 | ||||||
Spartak | | CSKA | 0:2 | ||||||
Day 28 | |||||||||
Dinamo Tbilisi | | Guria | 7:1 | ||||||
Gorda | | Lokomotivi | 0:2 | ||||||
Merani-91 | | Torpedo | 2:1 | ||||||
TSU | | WIT Georgia | 2:5 | ||||||
Kolkheti 1913 | | Dinamo Batumi | 1:0 | ||||||
Samgurali | | Dila | 3:1 | ||||||
Arsenali | | Odishi | 3:0 | ||||||
Sioni | | Samtredia | 1:0 | ||||||
Day 34 | |||||||||
Barcelona | | Real Valladolid | 1:1 (0:0) | ||||||
Day 33 | |||||||||
Fiorentina | | Lazio | 1:1 (1:1) | ||||||
Milan | | Empoli | 4:0 (1:0) | ||||||
Day 27 | |||||||||
Górnik | | Legia-Daewoo | 1:0 | ||||||
Zabrze | |||||||||
ŁKS-Ptak | | GKS Bełchatów | 2:0 | ||||||
Łódź | |||||||||
Odra | | Amica | 1:0 | ||||||
Wodzisław Śląski | |||||||||
Polonia | | Ruch Radzionków | 0:0 | ||||||
Warszawa | |||||||||
Ruch Chorzów | | Wisła | 1:1 | ||||||
Chorzów | |||||||||
Zagłębie | | Lech | 1:2 | ||||||
Lubin |
Day 35 | |||||||||
Celtic | | Aberdeen | 3:2 (1:0) | ||||||
Glasgow | |||||||||
Hearts | | Dundee United | 4:1 (1:0) | ||||||
Edinburgh | |||||||||
Dundee | | Dunfermline Athletic | 3:1 (1:0) | ||||||
Dundee | |||||||||
Motherwell | | Rangers | 1:5 (0:2) | ||||||
Motherwell | |||||||||
Kilmarnock | | St. Johnstone | 1:1 (1:0) | ||||||
Kilmarnock |
Kansas City Wizards | | D.C. United | 3:4 (3:1), pen. 0:3 | ||||||
Kansas City | |||||||||
Columbus Crew | | New England Revolution | 2:0 (1:0) | ||||||
Columbus | |||||||||
Dallas Burn | | San Jos? Clash | 2:1 (1:1) | ||||||
Dallas | |||||||||
MetroStars | | Miami Fusion | 3:2 (2:0) | ||||||
East Rutherford | |||||||||
Los Angeles Galaxy | | Tampa Bay Mutiny | 0:1 (0:0), pen. 2:4 | ||||||
Pasadena |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | D.C. United | 32 | 17 | 0 | 6 | 71-46 | 57 | ||
2. | Columbus Crew | 32 | 13 | 0 | 9 | 54-43 | 45 | ||
3. | Tampa Bay Mutiny | 32 | 9 | 0 | 11 | 56-57 | 32 | ||
4. | Miami Fusion | 32 | 8 | 0 | 15 | 47-63 | 29 | ||
5. | New England Revolution | 32 | 7 | 0 | 13 | 43-60 | 26 | ||
6. | MetroStars | 32 | 4 | 0 | 20 | 35-69 | 15 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Los Angeles Galaxy | 32 | 17 | 0 | 8 | 52-33 | 54 | ||
2. | Dallas Burn | 32 | 16 | 0 | 7 | 57-41 | 51 | ||
3. | Chicago Fire | 32 | 15 | 0 | 9 | 54-41 | 48 | ||
4. | Colorado Rapids | 32 | 14 | 0 | 9 | 44-42 | 48 | ||
5. | San Jos? Clash | 32 | 9 | 0 | 10 | 58-52 | 37 | ||
6. | Kansas City Wizards | 32 | 6 | 0 | 18 | 35-59 | 20 |
Perth Glory | | Marconi Fairfield | 1:0 (1:0) | ||||||
Perth |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
0:1* | |
1:3 | |
1:2 | |
2:0 | |
14:00* | |
1:1 | |
16:30* | |
2:0 | |
4:2 | |
4:3 aet | |
2:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
5:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:0 | |
4:0 | |
5:1 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
3:1 | |
0:4 | |
1:0 | |
2:3 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:1 | |
2:0 | |
0:3 | |
0:0 | |
1:3 | |
18:00* | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:1 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
6:1 | |
1:1 | |
5:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
3:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:6 | |
0:0 | |
0:3 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
12:00* | |
1:2 | |
2:0 | |
Local time |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |