19.11.1966 < | Football matches for 20.11.1966 | > 21.11.1966 |
Day 38 | |||||||||
Dynamo Moscow | | Torpedo Kutaisi | 1:1 (0:0) | ||||||
Fergana | |||||||||
Day 32 | |||||||||
Pakhtakor | | Dynamo Kiev | 0:1 (0:0) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Day 30 | |||||||||
CSKA | | Dynamo Minsk | 1:2 (1:2) | ||||||
Grozny |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Avangard Zheltye Vody | | Dynamo | 0:0 | 1:1 | 1:1 | ||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Lokomotiv Kherson | | Desna | 2:0 | 0:0 | 2:0 | ||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Chaika | | Lokomotiv Donetsk | 1:0 | 2:2 | 3:2 | ||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Spartak Ivano-Frankovsk | | Kolos | 3:0 | 2:1 | 5:1 | ||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Shakhtyor Kadiyevka | | Khimik | 3:2 | 2:4 | 5:6 | ||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Krivbass | | Shakhtyor Gorlovka | 0:0 | 2:3 | 2:3 | ||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Shakhtyor Aleksandriya | | Torpedo Kharkov | 0:1 | 0:2 | 0:3 | ||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Avangard Kramatorsk | | Spartak Sumy | 4:0 | 1:0 | 5:0 | ||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Trubnik | | Dmeprovets | 3:0 | 0:0 | 3:0 | ||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Dunayets | | Avangard Ternopol | 1:0 | 0:2 | 1:2 | ||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Torpedo Berdyansk | | Avangard Makeyevka | 1:0 | 0:3 | 1:3 | ||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Shakhtyor Torez | | Kommunarets | 2:1 | 1:1 | 3:2 | ||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Start | | Shakhtyor Krasnyi-Luch | 0:1 | 1:1 | 1:2 | ||||
Day 10 | |||||||||
Wacker Wien | | Austria Klagenfurt | 0:0 | ||||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
Wacker Innsbruck | | Austria Wien | 1:0 | ||||||
Innsbruck | |||||||||
First Vienna | | LASK | 1:2 | ||||||
Wien | |||||||||
Sturm | | Admira | 2:1 | ||||||
Graz | |||||||||
Kapfenberg | | Schwarz-Weiß | 3:0 | ||||||
Day 10 | |||||||||
Beerschot | | Brugge | 3:6 (1:5) | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Charleroi | | Beringen | 2:2 (1:0) | ||||||
Charleroi | |||||||||
Racing White | | Anderlecht | 0:7 (0:2) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Liège | | Standard | 1:0 (1:0) | ||||||
Liège | |||||||||
Waregem | | Antwerp | 0:0 | ||||||
Waregem | |||||||||
Tilleur | | Lierse | 2:3 (1:2) | ||||||
Saint-Nicolas | |||||||||
Mechelen | | Sint-Truiden | 1:1 (0:1) | ||||||
Mechelen | |||||||||
La Gantoise | | Daring | 3:1 (1:0) | ||||||
Gent |
Day 11 | |||||||||
Beroe | | Lokomotiv Plovdiv | 1:3 | ||||||
Botev Plovdiv | | Botev Burgas | 1:1 | ||||||
Dobrudzha | | Spartak Plovdiv | 1:0 | ||||||
Levski | | Spartak Sofia | 1:2 | ||||||
Minyor | | Botev Vratsa | 2:2 | ||||||
CSKA Cherveno Zname | | Dunav | 3:0 | ||||||
Cherno More | | Marek | 2:0 | ||||||
Day 10 | |||||||||
Sevilla | | Deportivo La Coruna | 3:0 (3:0) | ||||||
Granada | | Córdoba | 1:1 (0:1) | ||||||
Hércules | | Athlético Bilbao | 1:2 (0:0) | ||||||
Pontevedra | | Sabadell | 0:0 | ||||||
Español | | Atlético Madrid | 1:0 (1:0) | ||||||
Real Madrid | | Barcelona | 1:0 (0:0) | ||||||
Las Palmas | | Elche | 3:0 (0:0) | ||||||
Day 7 | |||||||||
Sporting | | Beira Mar | 2:0 (0:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Atlético | | Belenenses | 2:1 (0:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Braga | | Benfica | 4:0 (1:0) | ||||||
Braga | |||||||||
CUF | | Leixões | 0:1 (0:0) | ||||||
Barreiro | |||||||||
Porto | | Sanjoanense | 4:1 (2:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Varzim | | Vitória Guimarães | 1:0 (0:0) | ||||||
Póvoa de Varzim | |||||||||
Académica | | Vitória Setubal | 3:0 (2:0) | ||||||
Coimbra |
Day 17 | |||||||||
Sochaux-Montbéliard | | Nîmes | 2:2 (2:1) | ||||||
Montbéliard | |||||||||
Rennes | | Marseille | 2:1 (2:0) | ||||||
Rennes | |||||||||
Stade Français | | Angers | 1:1 (1:1) | ||||||
Saint-Denis | |||||||||
Bordeaux | | Lyon | 4:1 (2:0) | ||||||
Bordeaux | |||||||||
Sedan | | Strasbourg | 3:0 (1:0) | ||||||
Sedan Stade Émile-Albeau | |||||||||
Saint-Étienne | | Lille | 4:1 (2:0) | ||||||
Saint-Étienne | |||||||||
Nantes | | Rouen | 0:0 | ||||||
Nantes | |||||||||
Lens | | Reims | 5:2 (3:2) | ||||||
Lens | |||||||||
Valenciennes | | Toulouse | 2:0 (1:0) | ||||||
Valenciennes |
Day 36 | |||||||||
Argentinos Juniors | | Chacarita Juniors | 3:1 | ||||||
Boca Juniors | | San Lorenzo de Almagro | 1:2 | ||||||
Colón | | Newell's Old Boys | 3:2 | ||||||
Ferro Carril Oeste | | Banfield | 2:0 | ||||||
Gimnasia y Esgrima | | Racing Club | 0:0 | ||||||
Huracán | | River Plate | 1:1 | ||||||
Lanús | | Vélez Sársfield | 2:2 | ||||||
Platense | | Atlanta | 0:0 | ||||||
Rosario Central | | Quilmes | 0:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Racing Club | 38 | 24 | 13 | 1 | 70-24 | 61 | ||
2. | River Plate | 38 | 22 | 12 | 4 | 66-26 | 56 | ||
3. | Boca Juniors | 38 | 17 | 14 | 7 | 51-32 | 48 | ||
4. | San Lorenzo de Almagro | 38 | 17 | 12 | 9 | 48-34 | 46 | ||
5. | Vélez Sársfield | 38 | 15 | 16 | 7 | 49-38 | 46 | ||
6. | Independiente | 38 | 14 | 16 | 8 | 54-34 | 44 | ||
7. | Estudiantes | 38 | 12 | 17 | 9 | 44-37 | 41 | ||
8. | Gimnasia y Esgrima | 38 | 13 | 13 | 12 | 49-41 | 39 | ||
9. | Argentinos Juniors | 38 | 14 | 11 | 13 | 40-44 | 39 | ||
10. | Atlanta | 38 | 10 | 18 | 10 | 45-39 | 38 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |