2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003  2002  2001  2000  1999  1998  1997  1996  1995  1994  1993  1992  1991  1990  1989  1988  1987  1986  1985  1984  1983  1982  1981  1980  1979  1978  1977  1976  1975  1974  1973  1972  1971  1970  1969  1968  1967  1966  1965  1964  1963  1962  1961  1960  1948  Overall table

Soviet Union

See also  CIS,  Russia

Last results

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats World Cup - overall stats
World Cup 1990. Final tournament - Group 2 - place 4
World Cup 1990. Qualifying tournament, Europe - Group 3 - place 1
World Cup 1986. Final tournament - 1/8 finals
World Cup 1986. Qualifying tournament, Europe - Group 6 - place 2
World Cup 1982. Final tournament - Quarterfinal group A - place 2
World Cup 1982. Qualifying tournament, Europe - Group 3 - place 1
World Cup 1978. Qualifying tournament, Europe - Group 9 - place 2
World Cup 1974. Qualifying tournament, Europe - Group 9 - place 1
World Cup 1974. Qualifying tournament, intercontinental play-off - Playoff
World Cup 1970. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 1970. Qualifying tournament, Europe - Group 4 - place 1
World Cup 1966. Final tournament - place 4
World Cup 1966. Qualifying tournament, Europe - Group 7 - place 1
World Cup 1962. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 1962. Qualifying tournament, Europe - Group 5 - place 1
World Cup 1958. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 1958. Qualifying tournament, Europe - Group 6 - place 1

Overall stats European championship - overall stats
European Football Championship 1992. Qualifying tournament - Group 3 - place 1
European Football Championship 1988. Final tournament - Final
European Football Championship 1988. Qualifying tournament - Group 3 - place 1
European Football Championship 1984. Qualifying tournament - Group 2 - place 2
European Football Championship 1980. Qualifying tournament - Group 6 - place 4
European Football Championship 1976. Qualifying tournament - Quarterfinal
European Football Championship 1972. Final tournament - place 2
European Football Championship 1972. Qualifying tournament - Quarterfinal
European Football Championship 1968. Final tournament - place 4
European Football Championship 1968. Qualifying tournament - Quarterfinal
European Nations Cup 1964. Final tournament - place 2
European Nations Cup 1964. Qualifying tournament - Quarterfinal
European Nations Cup 1960. Final tournament - Winner
European Nations Cup 1960. Qualifying tournament - Quarterfinal

Overall stats Olympic Games - overall stats
Olympic Games 1988. Final tournament - Winner
Olympic Games 1988. Qualifying tournament, Europe - Group 4 - place 1
Olympic Games 1984. Qualifying tournament, Europe - Group 1 - place 1
Olympic Games 1980. Final tournament - place 3
Olympic Games 1976. Final tournament - place 3
Olympic Games 1976. Qualifying tournament, Europe - Group 1 - place 1
Olympic Games 1972. Final tournament - place 3
Olympic Games 1972. Qualifying tournament, Europe - Group 1 - place 1
Olympic Games 1968. Qualifying tournament, Europe - Group 1, final
Olympic Games 1964. Qualifying tournament, Europe - Group 3, round 2
Olympic Games 1960. Qualifying tournament, Europe - Group 3 - place 2
Olympic Games 1956. Final tournament - Winner
Olympic Games 1956. Qualifying tournament - Qualifying round
Olympic Games 1952 - First round

Overall stats Brazil Independence Cup - overall stats
Brazil Independence Cup 1972 - Semifinal group B - place 3

Overall stats Nehru Cup - overall stats
Nehru Cup 1991 - First round - place 3
Nehru Cup 1989 - place 2
Nehru Cup 1988 - Winner
Nehru Cup 1987 - Winner
Nehru Cup 1986 - Winner
Nehru Cup 1985 - Winner

Overall stats President's Cup/Korea Cup - overall stats
President's Cup 1991 - Semifinal
President's Cup 1988 - place 2

Overall stats Friendly internationals - overall stats
1991 1990 1989 1988 1987 1986 1985 1984 1983 1982 1980 1979 1978 1977 1976 1975 1974 1973 1972 1971 1970 1969 1968 1967 1966 1965 1964 1963 1962 1961 1960 1959 1958 1957 1956 1955 1954 1925 1924

Clubs:

Şahdağ (Kusary)
Abremshimchi (Leninabad)
ADK (Alma-Ata)
Admiralteyets (Leningrad)
Agrofirma (Kuba)
Ak-kanat (Uzun-Agach)
Akhal (Ashkhabad Region)
Akkurgan (Tashkent region)
Aktau (Shevchenko)
Aktyubinets (Aktyubinsk)
Alashkert (Martuni)
Alay (Osh)
Alazani (Gurdzhaani)
Alga (Frunze)
Almaz (Yerevan)
Amu-Darya (Chardzhou)
Amur (Blagoveshchensk)
Amur (Komsomolsk-na-Amure)
Angara (Angarsk)
APK (Azov)
Arabkir (Yerevan)
Araks (Oktemberyan)
Araks (Yerevan)
Aral (Nukus)
Ararat (Yerevan)
Ararat-2 (Yerevan)
Aray (Stepnogorsk)
Araz (Baku)
Araz (Nakhichevan)
Arsenal (Kiev)
Arsenal (Tula)
Atlantas (Klaipeda)
Atom (Novovoronezh)
Atommash (Volgodonsk)
Avangard (Antratsit)
Avangard (Druzhkovka)
Avangard (Kamyshin)
Avangard (Kharkov)
Avangard (Kolomna)
Avangard (Kramatorsk)
Avangard (Kursk)
Avangard (Petropavlovsk)
Avangard (Rovenki)
Avangard (Rovno)
Avangard (Stalino)
Avangard (Zheltye Vody)
Avangard Chelyabinsk (Chelyabinsk)
Avanhard (Sumy)
Avauchilishche (Moscow)
Avei (Akstafa)
Avtodor (Vladikavkaz)
Avtomobilist (Abakan)
Avtomobilist (Baku)
Avtomobilist (Kokand)
Avtomobilist (Krasnoyarsk)
Avtomobilist (Leningrad)
Avtomobilist (Mingechaur)
Avtomobilist (Odessa)
Avtomobilist (Sumy)
Avtomobilist (Termez)
Avtomobilist (Yerevan)
Avtomobilist (Yevlakh)
Avtomotor (Kharkov)
Azeri (Baku)
Azot (Nizhnyaya Gorlovka)
Azot (Shostka)
Babayev Factory (Moscow)
Badamly (Nakhichevan)
Bagdodchi (Bagdad)
Bakinets (Baku)
Baltika (Kaliningrad)
Bashselmash (Neftekamsk)
Bentonit (Izhdevan)
Beshkent (Beshkent)
Binokor (Bukhara)
Bobruysk team (Bobruysk)
Bolshevik (Kiev)
Budyonny Factory (Baku)
Budzhak (Komrat)
Bukovina (Chernovtsy)
Bulat (Cherepovets)
Buran (Voronezh)
Burevestnik (Frunze)
Burevestnik (Krasnyi Luch)
Burevestnik (Krivoy Rog)
Burevestnik (Moscow)
Burevestnik (Stalino)
Burevestnik (Tbilisi)
Burevestnik (Tula)
Burovik (Almetievsk)
By-Product Coke Plant (Makeevka)
Chaika (Sevastopol)
Chapaev Kolkhoz (Kiev Region)
Chernomorets (Odessa)
Chigarachi (Termez)
Chirchik (Chirchik)
Chkalovets (Novosibirsk)
Chust (Namangan Region)
CSKA (Moscow)
CSKA-2 (Moscow)
CSKA-3 (Moscow)
Dashgyn (Zakataly)
Daugava (Rīga)
Debed (Alaverdi)
Desna (Bryansk)
Desna (Chernigov)
Dila (Gori)
Dimitrov Factory (Tbilisi)
Dimitrovets (Tashkent Region)
DKA (Korosten)
DKA (Omsk)
DKA (Stalingrad)
DKA (Voronezh)
Dnepr (Cherkassy)
Dnepr (Dnepropetrovsk)
Dnepr (Mogiliev)
Dnestr (Tiraspol)
DO (Ashkhabad)
DO (Baku)
DO (Riga)
DO (Stalinabad)
DO (Vilnius)
Dostuk (Sokuluk)
Drogobych (Drogobych)
Druzhba (Budyonnovsk)
Druzhba (Maykop)
Druzhba (Yoshkar-Ola)
Dunayets (Izmail)
Dvina (Vitebsk)
Dymamo (club) (Leningrad)
Dymamo (club) (Moscow)
Dynamo (Aktubinsk)
Dynamo (Baku)
Dynamo (Barnaul)
Dynamo (Batumi)
Dynamo (Belaya Tserkov)
Dynamo (Bolshevo)
Dynamo (Brest)
Dynamo (Bryansk)
Dynamo (Chelyabinsk)
Dynamo (Dnepropetrovsk)
Dynamo (Frunze)
Dynamo (Gagra)
Dynamo (Gorky)
Dynamo (Irkutsk)
Dynamo (Ivanovo)
Dynamo (Kalinin)
Dynamo (Kashira)
Dynamo (Kazan)
Dynamo (Kemerovo)
Dynamo (Khabarovsk)
Dynamo (Kharkov)
Dynamo (Kiev)
Dynamo (Kirov)
Dynamo (Kopli)
Dynamo (Krasnoyarsk)
Dynamo (Krivoy Rog)
Dynamo (Kungur)
Dynamo (Kursk)
Dynamo (Kuybyshev)
Dynamo (Leningrad)
Dynamo (Lyubertsy)
Dynamo (Makhachkala)
Dynamo (Minsk)
Dynamo (Mogilev-Podolskiy)
Dynamo (Moscow)
Dynamo (Moscow Region)
Dynamo (Nikolaev)
Dynamo (Novosibirsk)
Dynamo (Omsk)
Dynamo (Petrozavodsk)
Dynamo (Poltava)
Dynamo (Rostov-on-Don)
Dynamo (Samarkand)
Dynamo (Saransk)
Dynamo (Stalinabad)
Dynamo (Stalingrad)
Dynamo (Stavropol)
Dynamo (Sukhumi)
Dynamo (Sverdlovsk)
Dynamo (Tallin)
Dynamo (Tashkent)
Dynamo (Tbilisi)
Dynamo (Ufa)
Dynamo (Vinnitsa)
Dynamo (Vologda)
Dynamo (Voronezh)
Dynamo (Voroshilovgrad)
Dynamo (Yakutsk)
Dynamo (Yerevan)
Dynamo (Zugdidi)
Dynamo-2 (Alma-Ata)
Dynamo-2 (Kiev)
Dynamo-2 (Leningrad)
Dynamo-2 (Moscow)
Dzerzhinets (Bezhitsa)
Dzerzhinets (Dzerzhinsk)
Dzerzhinets (Leningrad)
Dzezkazganets (Dzezkazgan)
Ekibastuzets (Ekibastuz)
Elektrik (Saratov)
Elektrik Factory (Leningrad)
Elektron (Novgorod)
Elektron (Vyatskie-Polyany)
Elektrosila (Leningrad)
Elnyas (Siauliai)
Energetik (Nurek)
Energiya (Moscow)
Energiya (Novaya Kahovka)
Energiya (Novgorod)
Energiya (Novocherkassk)
Energiya (Severodvinsk)
Energiya (Voronezh)
Etalon (Baksan)
Factory Nr 20 (Moscow)
Factory Nr. 168 (Ryazan)
Fakel (Voronezh)
Fili (Moscow)
Fosforit (Karatau)
Frezer Factory (Moscow)
Frunze Factory (Moscow)
Frunzenets (Sumy)
FShM (Kiev)
FShM (Leningrad)
FShM (Minsk)
Gastello (Ufa)
Gazovik (Izhevsk)
Gazovik (Orenburg)
Geofizika Factory (Moscow)
Geolog (Karshi)
Geolog (Tumen)
Golubaya Niva (Slavyansk-na-Kubani)
Gomselmash (Gomel)
Gorbunov Factory (Moscow)
Gornyak (Kentau)
Gornyak (Khromtau)
Gornyak (Nikolskiy)
Gornyak (Raichikhinsk)
Goyazan (Kazakh)
Granit (Tetyukhe)
Gulistonchi (Gulistan)
Guria (Lanchkhuti)
Gyandzhlik (Baku)
Gyandzhlik (Navagi)
Impuls (Dilizhan)
Industria (Yenakievo)
Inkaras (Kaunas)
Inshaatchi (Shemakha)
Iriston (Vladikavkaz)
Irrigator (Chardzhou)
Irtysh (Glubokov)
Irtysh (Omsk)
Irtysh (Pavlodar)
Iskra (Moscow)
Iskra (Smolensk)
Iskra (Yerevan)
Izhotsky Factory (Leningrad)
Kakheti (Telavi)
Kalev (Tallin)
Kalinin team (Kalinin)
Kalininets (Sverdlovsk)
Kalitva (Belaya Kalitva)
KAMAZ (Naberezhnye Chelny)
Kamvolmny Kombinat (Kuntsevo)
Kapaz (Gyandzha)
Karabakh (Agdam)
Karabakh (Stepanakert)
Karbolit (Orehovo-Zuyevo)
Karpaty (Kamenka-Bugskaya)
Karpaty (Lvov)
Karshistroi (Karshi)
Kasagh (Ashtarak)
Kasansayets (Kasansay)
Kauchuk (Leningrad)
Kauchuk (Moscow)
Kauchuk (Sterlitamak)
Kaunas (Kaunas)
Khanka (Khanka)
Kharkov team (Kharkov)
Khimik (Almalyk)
Khimik (Belorechensk)
Khimik (Berezniki)
Khimik (Chirchik)
Khimik (Dzerzhinsk)
Khimik (Dzhambul)
Khimik (Grodno)
Khimik (Kalininsky Region)
Khimik (Klin)
Khimik (Moscow)
Khimik (Nevinnomysk)
Khimik (Novomoskovsk)
Khimik (Orehovo-Zuevo)
Khimik (Salavat)
Khimik (Semiluki)
Khimik (Severodonetsk)
Khimik (Slantsy)
Khimik (Stepnogorsk)
Khimik (Usolye-Sibirskoye)
Khisar (Shakhriyabz)
Khiva (Khiva)
Khosilot (Farkhar)
Khudzand (Khudzand)
KIM (Moscow)
Kimegar (Almalyk)
Kirovets (Leningrad)
Kirovets (Makeevka)
Kirovets (Perm)
Kokshetau (Kokchetav)
Kolheti (Hobi)
Kolkheti 1913 (Poti)
Kolos (Akimovka)
Kolos (Aleksandrovskaya)
Kolos (Nikopol)
Kolos (Pavlograd)
Kometa (Lytkarino)
Komintern Factory (Dnepropetrovsk)
Komsomolets (Leningrad)
Konchi (Angren)
Kopetdag (Ashkhabad)
Kord (Balakovo)
Koshkagorts (Yerevan)
Kotaik (Abovyan)
Kovrovets (Kovrov)
Krasnaya Presnya (Moscow)
Krasnaya Roza (Moscow)
Krasnaya Zarya-2 (Leningrad)
Krasnoe Znamya (Kishinyov)
Krasnoe Znamya (Moscow)
Krasnoe Znamya (Pavlovsky Posad)
Krasnoe Znamya (Yegoryevsk)
Krasnovodsk team (Krasnovodsk)
Krasny Proletariy (Moscow)
Krasny Proletariy Factory (Moscow)
Krasny Treugolnik (Leningrad)
Kremen (Kremenchug)
Kristall (Kherson)
Krivbass (Krivoy Rog)
Krylya Sovetov (Irkutsk)
Krylya Sovetov (Kuybyshev)
Krylya Sovetov (Moscow)
Krylya Sovetov (Saratov)
Krylya Sovetov (Taganrog)
Krylya Sovetov (Tashkent)
Krylya Sovetov (Zaporozhye)
Krylya Sovetov-3 (Moscow)
Kuban (Baranikovskiy)
Kuban (Baranikovsky)
Kuban (Krasnodar)
Kuban (Timashevsk)
Kulakov Factory (Leningrad)
Kurmyukh (Kakhi)
Kustanayets (Kustanay)
Kuzbass (Kemerovo)
Lenin Factory (Krasnogorovka)
Leninogorets (Leninogorsk)
Lernagorts (Kafan)
Liebknecht Factory (Dnepropetrovsk)
Lima (Kaunas)
Lokmotiv (Tumen)
Lokomotiv (Abakan)
Lokomotiv (Allaverdy)
Lokomotiv (Baku)
Lokomotiv (Chelyabinsk)
Lokomotiv (Chita)
Lokomotiv (Dnepropetrovsk)
Lokomotiv (Donetsk)
Lokomotiv (Kaluga)
Lokomotiv (Kazan)
Lokomotiv (Kharkov)
Lokomotiv (Kiev)
Lokomotiv (Kishinyov)
Lokomotiv (Konotop)
Lokomotiv (Kotovsk)
Lokomotiv (Kuybyshev)
Lokomotiv (Leningrad)
Lokomotiv (Lozovaya)
Lokomotiv (Lyublino)
Lokomotiv (Mineralnye Vody)
Lokomotiv (Moscow)
Lokomotiv (Nizhniy Novgorod)
Lokomotiv (Odessa)
Lokomotiv (Omsk)
Lokomotiv (Orenburg)
Lokomotiv (Poltava)
Lokomotiv (Ruzayevka)
Lokomotiv (Ryazan)
Lokomotiv (Sinelnikovo)
Lokomotiv (Slavyansk)
Lokomotiv (Svobodny)
Lokomotiv (Tashkent)
Lokomotiv (Tbilisi)
Lokomotiv (Ungeny)
Lokomotiv (Vologda)
Lokomotiv (Voronezh)
Lokomotiv (Voznesensk)
Lokomotiv (Yasinovataya)
Lokomotiv-2 (Kiev)
Lokomotiv-2 (Moscow)
LOMO (Leningrad)
Lori (Kirovakan)
Luch (Vladivostok)
Luch (Zagorsk)
Luchaferul (Tiraspol)
Magaroeli (Chiatura)
Makharadze team (Makharadze)
Malatiya (Yerevan)
Mashinostroitel (Balashiha)
Mashinostroitel (Kiev)
Mashinostroitel (Podolsk)
Mashinostroitel (Pskov)
Mashtekhsoyuz (Moscow)
Mashuk (Pyatigorsk)
Mashzavod (Stupino)
Mayak (Chardzhou)
Mayak (Kharkov)
Mayak (Ochakov)
Medik (Krasnodar)
Melanzhist (Egoryevsk)
Meliorator (Chimkent)
Meliorator (Kzyl-Orda)
Mertskhali (Makharadze)
Merw (Mary)
Meshakhte (Tkibuli)
Metallist (Kharkov)
Metallist (Pavlovo)
Metallist (Petropavlovsk)
Metallurg (Almalyk)
Metallurg (Balkhash)
Metallurg (Boksitogorsk)
Metallurg (Dneprodzerzhinsk)
Metallurg (Elektrostal)
Metallurg (Krasny Sulin)
Metallurg (Kuybyshev)
Metallurg (Lipetsk)
Metallurg (Magnitogorsk)
Metallurg (Novokuznetsk)
Metallurg (Novotroitsk)
Metallurg (Pikalevo)
Metallurg (Rustavi)
Metallurg (Stalingrad)
Metallurg (Stary Oskol)
Metallurg (Temirtau)
Metallurg (Volkhov)
Metallurg (Yermak)
Metallurg (Zaporozhye)
Metallurg (Zlatoust)
Metallurg Vostoka (Sverdlovsk)
Meteor (Moscow)
Meteor (Zhukovsky)
Metrostroy (Moscow)
Mikoyan Myasokombinat (Moscow)
Mine Nr 30 (Rutchenkovo)
Molniya (Kharkov)
Molniya (Moscow)
Montazhnik (Turkestan)
Moscow-Ryazan Railway Branch (Moscow)
Moscow-Yaroslavl Railway Branch (Moscow)
Moskvich (Moscow)
Motor (Mezhdurechensk)
Motor (Proletarskaya)
MTsOP (Tbilisi)

MTsOP-Metallurg (Sverdlovsk)
MTsOP-Termist (Baku)
Mush (Charentsavan)
Myasokombinat (Maykop)
Nadikvari (Telavi)
Nairi (Yerevan)
Narimanov Kolkhoz (Narimanov)
Narimanovets (Narimanov)
Nart (Cherkessk)
Naryn (Khakkulabad)
Narzan (Kislovodsk)
Navroz (Andizhan)
Nebitchi (Nebit-Dag)
Neftchi (Baku)
Neftchi-2 (Baku)
Neftehimik (Nizhnekamsk)
Neftyanik (Ahtyrka)
Neftyanik (Bugulma)
Neftyanik (Drogobych)
Neftyanik (Fergana)
Neftyanik (Lenin Region)
Neftyanik (Oktyabrskiy)
Neftyanik (Omsk)
Neftyanik (Salavat)
Neftyanik (Syzran)
Neftyanye Kamni (Baku)
Neva (Leningrad)
Nig (Aparan)
Nistru (Kishinyov)
Niva (Ternopol)
Niva (Vinnitsa)
Novator (Zhdanov)
Novbakhor (Namangan)
Nuravshon (Bukhara)
ODO (Petrozavodsk)
ODO (Sverdlovsk)
ODO (Tallin)
ODO (Tashkent)
Oguz (Tovuz)
Ok Oltyn (Moskovskyi)
Oka (Kolomna)
Okean (Kerch)
Okean (Nakhodka)
Okean (Vladivostok)
Olimp (Fryazino)
Olimpiya (Alma-Ata)
Olimpiya (Artashat)
Orbita (Belaya Kalitva)
Ordzhonikidze Factory (Leningrad)
Osnova (Vichuga)
Pārdaugava (Rīga)
Paatsoyagorts (Noyemberyan)
Pakhtaaral (Syrdarya Region)
Pakhtachi (Gulistan)
Pakhtakor (Tashkent)
Pambykchi (Barda)
Pamir (Dushanbe)
Pamir (Leninabad)
Pishchevik (Beltsy)
Pishchevik (Frunze Region)
Pishchevik (Kerch)
Pishchevik (Kherson)
Pishchevik (Krasnodar)
Pishchevik (Leningrad)
Pishchevik (Moscow)
Pishchevik (Rostov-on-Don)
Pishchevik (Simferopol)
Pishchevik (Tbilisi)
Pishchevik-2 (Moscow)
Plastik (Salyany)
Podolye (Hmelnitskiy)
Podolye (Kamenets-Podolsky)
Podshipnik (Moscow)
Polesye (Zhitomir)
Politekhnik (Leningrad)
Politekhnik (Yerevan)
Politekhnik Institute (Kaunas)
Politotdel (Tashkent region)
Porcelain Factory (Baranovka)
Pravda (Moscow)
Presnya (Moscow)
Priborist (Mukachevo)
Prikarpatye (Ivano-Frankovsk)
Prikaspiyets (Guryev)
Profsoyuzy (Frunze)
Profsoyuzy (Leninabad)
Profsoyuzy-1 (Moscow)
Profsoyuzy-2 (Moscow)
Progress (Berdichev)
Progress (Biysk)
Progress (Chernyakhovsk)
Progress (Kamensk-Shakhtinsky)
Progress (Zelenodolsk)
Progress Factory (Leningrad)
Proletarskaya Pobeda (Moscow)
Prometey (Dneprodzerzhinsk)
Prometey (Lyubertsy)
Prometey (Yerevan)
Qayrat (Alma-Ata)
RAF (Yelgava)
Raketa (Gorkiy)
Regar (Tursun-Zade)
Rekord (Moscow)
Remontnik (Prokhladnyi)
REZ (Riga)
Ritm (Belgorod)
Rodina (Fryazino)
Rodina (Moscow)
Rope Factory (Kharkov)
Rostselmash (Rostov-on-Don)
Rot-Front (Kiev)
Rot-Front (Poltava)
Rotor (Volgograd)
RShVSM (Alma-Ata)
Rubin (Kazan)
Rus (Volgograd)
Rybak (Nakhodka)
Saharniki (Karlovka)
Saharniki (Sumy)
Sakhalin (Yuzhno-Sakhalinsk)
Salyut (Belgorod)
Salyut (Kamensk-Uralksiy)
Samarkand (Samarkand region)
Sanavardo (Samtredia)
Saturn (Ramenskoe)
Saturn (Rybinsk)
Selenga (Ulan-Ude)
Selkhozinstitut (Chisinau)
Selmash (Kharkov)
Selmash (Kirovo)
Selmash (Zaporozhye)
Selmash-2 (Kharkov)
Selmashevets (Chirchik)
Sementchi (Bekabad)
Semetey (Frunze)
Serp i Molot (Kharkov)
Serp i Molot (Moscow)
Sever (Murmansk)
Shakhrikhanets (Shakhrikhan)
Shakhtyor (Aleksandria)
Shakhtyor (Angren)
Shakhtyor (Artyom)
Shakhtyor (Donetsk)
Shakhtyor (Gorlovka)
Shakhtyor (Karaganda)
Shakhtyor (Kemerovo)
Shakhtyor (Kirovsk)
Shakhtyor (Kiselyovsk)
Shakhtyor (Krasnograd)
Shakhtyor (Krasny Luch)
Shakhtyor (Kumertau)
Shakhtyor (Leninsk-Kuznetskiy)
Shakhtyor (Novovolynsk)
Shakhtyor (Prokopyevsk)
Shakhtyor (Shakhty)
Shakhtyor (Stakhanov)
Shakhtyor (Sverdlovsk)
Shakhtyor (Torez)
Shakhtyor (Yenakievo)
Shelkovik (Naro-Fominsk)
Sherdor (Samarkand)
Sherstyanik (Moscow)
Sherstyanik (Nevinnomysk)
Shevardeni (Tbilisi)
Shinnik (Yaroslavl)
Shirak (Leninakan)
Shirvan (Kyurdamir)
Shtorm (Leningrad)
Shukura (Kobuleti)
ShVSM (Leningrad)
ShVSM-1 (Leningrad)
ShVSM-2 (Leningrad)
ShVSM-Inkarnas (Kaunas)
ShVSM-SKA (Kuybyshev)
Sibir (Kurgan)
Sibir (Usolye-Sibirskoye)
Sibiryak (Bratsk)
Signal (Chelyabinsk)
Signal (Izobilnyi)
Sitall (Konstantinovka)
SKA (Chita)
SKA (Khabarovsk)
SKA (Kiev)
SKA (Leningrad)
SKA (Minsk)
SKA (Novosibirsk)
SKA (Odessa)
SKA (Rostov-on-Don)
SKA (Tbilisi)
SKA (Yerevan)
SKA Karpaty (Lvov)
SKA-RShVSM (Tashkent Region)
SKChF (Sevastopol)
SKF (Leningrad)
SKIF (Alma-Ata)
SKIF (Moscow)
SKIF (Yerevan)
Snaiper (Kirov)
Snaiper (Moscow)
Sogdiana (Dzhizak)
Sokhibkor (Khalkabad)
Sokhibkor (Yangiyul)
Sokol (Leningrad)
Sokol (Likino-Dulyovo)
Sokol (Sarapul)
Sokol (Saratov)
Sokol (Tallin)
Soyuz (Moscow)
Spartak (Alma-Ata)
Spartak (Anapa)
Spartak (Dnepropetrovsk)
Spartak (Gorkiy)
Spartak (Ivanovo)
Spartak (Kazan)
Spartak (Kharkov)
Spartak (Kiev)
Spartak (Korosten)
Spartak (Kostroma)
Spartak (Kuybyshev)
Spartak (Leningrad Region)
Spartak (Lukhovitsy)
Spartak (Lvov)
Spartak (Melitopol)
Spartak (Minsk)
Spartak (Moscow)
Spartak (Nalchik)
Spartak (Omsk)
Spartak (Oryol)
Spartak (Petrozavodsk)
Spartak (Saransk)
Spartak (Semipalatinsk)
Spartak (Starobelsk)
Spartak (Sumy)
Spartak (Tambov)
Spartak (Tbilisi)
Spartak (Termez)
Spartak (Tskhinvali)
Spartak (Vladikavkaz)
Spartak (Voronezh)
Spartak (Yerevan)
Spartak (club) (Moscow)
Spartak-2 (Moscow)
Sperantsa (Drokiya)
Spitak (Spitak)
Sport (Tallin)
Sputnik (Kaluga)
Stakhanovets (Artemovsk)
Stakhanovets (Gorlovka)
Stakhanovets (Krasnoarmeysk)
Stakhanovets (Lisichansk)
Stal (Alchevsk)
Stal (Cheboksary)
Stal (Dnepropetrovsk)
Stal (Krivoy Rog)
Stal (Stalino)
Stalin Avtozavod (Moscow)
Stalin Factory (Kramatorsk)
Stalin Factory (Leningrad)
Stalinets (Kharkov)
Stalinets (Leningrad)
Stalinets (Moscow)
Stalinets-2 (Moscow)
Start (Dzerzhinsk)
Start (Moscow)
Start (Tashkent)
Start (Ulyanovsk)
Start (Verkhnyaya Salda)
Start (Yeysk)
Strela (Sverdlovsk)
Strela (Voronezh)
Stroitel (Baku)
Stroitel (Beltsy)
Stroitel (Birobidzhan)
Stroitel (Dneprodzerzhinsk)
Stroitel (Dulevo)
Stroitel (Dzhalalabad)
Stroitel (Kansk)
Stroitel (Khabarovsk)
Stroitel (Krivoy Rog)
Stroitel (Pervomaisk)
Stroitel (Rudny)
Stroitel (Sabirabad)
Stroitel (Sochi)
Stroitel (Syktyvkar)
Stroitel (Ternopol)
Stroitel (Yerevan)
Stroitel Vostoka (Novosibirsk)
Stroitel Vostoka (Sverdlovsk)
Stroiteli (Baku)
Stupino team (Stupino)
Sudostroitel (Astrahan)
Sudostroitel (Kaspiysk)
Sudostroitel (Leningrad)
Sudostroitel (Nikolaev)
Sudostroitel (Sormovo)
Sulori (Vani)
Sunzha (Groznyi)
Surkhan (Surkhan)
Surkhan (Termez)
Sverdlovets (Tashkent Region)
Svetlana (Leningrad)
Svetotechnika (Saransk)
Tavriya (Simferopol)
Technical School (Dnepropetrovsk)
Technical School (Novosibirsk)
Technical School (Smolensk)
Teikovo Kombinat (Teikovo)
Tekstilshchik (Ivanovo)
Tekstilshchik (Kamyshin)
Temp (Baku)
Temp (Kiev)
Temp (Shepetovka)
Temp (Zagorsk)
Terek (Groznyi)
Tighina (Bendery)
Tiligul (Tiraspol)
Tobacco Factory (Rostov-on-Don)
Tom (Tomsk)
Tomna (Kineshma)
Torgmash (Lyubertsy)
Torpedo (Armavir)
Torpedo (Berdyansk)
Torpedo (Gorkiy)
Torpedo (Izhevsk)
Torpedo (Kharkov)
Torpedo (Kutaisi)
Torpedo (Miass)
Torpedo (Minsk)
Torpedo (Moscow)
Torpedo (Mytishchi)
Torpedo (Pavlovo)
Torpedo (Podolsk)
Torpedo (Rubtsovsk)
Torpedo (Ryazan)
Torpedo (Taganrog)
Torpedo (Tolyatti)
Torpedo (Vladimir)
Torpedo (Volzhskiy)
Torpedo (Yelyets)
Torpedo (Yeysk)
Torpedo (Zaporozhye)
Torpedo (club) (Moscow)
Traktor (Novosibirsk)
Traktor (Tashkent)
Traktor (Ukhta)
Traktor-2 (Stalingrad)
Trikotazhnik (Astrahan)
Trubnik (Nikopol)
Trud (Engels)
Trud (Kishinyov)
Trud (Krasnaya Polyana)
Trud (Naro-Fominsk)
Trud (Tbilisi)
Trud (Tolyatti)
Trudovye Rezervy (Baku)
Trudovye Rezervy (Leningrad)
Trudovye Rezervy (Mineralnye Vody)
Tselinnik (Tselinograd)
Tselinnik (Yangier)
Tsement (Novorossiysk)
TsOP (Frunze)
Tsvetmet (Krasnouralsk)
Tsvetmet (Moscow)
Tsvetmet (Zaporozhye)
Tsvetnye Metally (Balkhash)
TTU (Tbilisi)
Turbina (Naberezhnye Chelny)
Turbina (Syzran)
Turtkulchi (Turtkul)
Tyazhmash (Syzran)
Ufimets (Ufa)
Ugolshchik (Shakhtinsk)
Umid (Tashkent)
Umud (Dzhalilabad)
Uralan (Elista)
Uralets (Nizhniy Tagil)
Uralets (Uralsk)
Uralmash (Sverdlovsk)
Urozhay (Kanevskaya)
Urozhay (Korenovskaya)
Urozhay (Krymsk)
Urozhay (Labinsk)
Urozhay (Leningradskaya)
Urozhay (Minsk)
Urozhay (Pavlovskaya)
Urozhay (Slavyansk-na-Kubani)
Urozhay (Svetlograd)
Vahsh (Kurgan-Tube)
Vahsh (Nurek)
Vainakh (Shali)
Vierul (Kishinyov)
Vilyash (Masally)
Vinogradar (Derbent)
VMS (Leningrad)
VMS (Moscow)
Vodnik (Astrakhan)
Vodnik (Baku)
Vodnik (Kiev)
Volga (Gorky)
Volga (Kalinin)
Volgar (Astrakhan)
Volna (Dubna)
Volochanin (Vyshniy Volochek)
Volyn (Lutsk)
Volzhanin (Kineshma)
Voroshilov Factory (Voronezh)
Vorskla (Poltava)
Voskhod (Leninsk)
Vostok (Ust-Kamenogorsk)
Vulkan (Petropavlovsk-Kamchatsky)
VVS (Leningrad)
VVS (Moscow)
VVS2 (Moscow)
Vympel (Kaliningrad)
Vympel (Kiev)
Xəzər (Lenkoran)
Xəzər (Sumgait)
Yangier (Yangier)
Yerazank (Stepanakert)
Yeshlik (Turakurgan)
Yunost (Pavlovsky Posad)
Zakarpatye (Uzhgorod)
Zakhmet (Chardzhou)
Zangezur (Goris)
Zarafshan (Navoi)
Zarya (Beltsy)
Zarya (Kaluga)
Zarya (Podgorny)
Zarya (Voroshilovgrad)
Zdorovye (Kharkov)
Zenit (Chelyabinsk)
Zenit (Izhevsk)
Zenit (Kharkov)
Zenit (Kiev)
Zenit (Kuybyshev)
Zenit (Leningrad)
Zenit (Penza)
Zenit (Stalino)
Zenit (Votkinsk)
Zenit 221 (Stalingrad)
Zhalgiris (Vilnius)
Zhemchuzhina (Sochi)
Zhetysu (Taldy-Kurgan)
Znamya (Arzamas)
Znamya (Noginsk)
Znamya Truda (Moscow)
Znamya Truda (Orehovo-Zuevo)
Znanie (Herson)
Zolotoprofsoyuz (Chita)
Zoravan (Yegvard)
Zorkiy (Krasnogorsk)
Zvartnots (Echmiadzin)
Zveinieks (Liepaja)
Zverda (Irkutsk)
Zvevda (Vyborg)
Zvezda (Gorodishche)
Zvezda (Kirovograd)
Zvezda (Moscow)
Zvezda (Perm)
Zvezda (Serpukhov)

Football calendar
Now in database:

Years:146
Tourneys:8 665
Matches:1 001 408
Clubs:10 624
National teams:258
Stadiums:9 238
Site news
18.11.2017
current

Second Round Proper of the
FA Cup 2017/18
added

Fixtures
Copa Libertadores 2017

Final, Day 2

29.11

Lanús - Grêmio

20:45

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, November 25

IndonesiaGuyana

Urawa Red DiamondsAl Hilal

19:30

SuperSport UnitedTP Mazembe

20:15

 

FK TosnoArsenal

16:30

AkhmatFK Ufa

19:00

 

OlimpietsDynamo

13:00

AvangardFK Khimki

14:00

RotorFK Orenburg

14:00

Krylia SovetovShinnik

15:00

VolgarTom

15:00

FakelFK Tambov

17:00

KubanSibir

17:00

YeniseyBaltika

17:00

 

FK MariupolVorskla

14:00

OlympikShahtar

17:00

StalDynamo

19:30

 

KəpəzQəbələ

14:30

Neftçiİnter

17:00

 

ShirakArarat

15:00

 

PaxtakorObod

+:-

MashʼalDinamo

14:00

MetallurgNeftchi

14:00

ShoʼrtanQizilqum

14:00

NavbahorNasaf

14:00

Qoʼqon 1912FK Olmaliq

14:00

BuxoroSoʼgʼdiyona

14:00

LokomotivBunyodkor

14:00

 

SturmLASK

16:00

Admira WackerMattersburg

18:30

AltachSt. Pölten

18:30

 

Crystal PalaceStoke City

15:00

Manchester UnitedBrighton & Hove Albion

15:00

Newcastle UnitedWatford

15:00

Swansea CityAFC Bournemouth

15:00

Tottenham HotspurWest Bromwich Albion

15:00

LiverpoolChelsea

17:30

 

BarnsleyLeeds United

11:30

Aston VillaIpswich Town

15:00

Burton AlbionSunderland

15:00

FulhamMillwall

15:00

Hull CityBristol City

15:00

MiddlesbroughDerby County

15:00

Norwich CityPreston North End

15:00

ReadingSheffield Wednesday

15:00

Wolverhampton WanderersBolton Wanderers

15:00

Sheffield UnitedBirmingham City

17:30

 

AntwerpMechelen

18:00

OostendeEupen

20:00

Sint-TruidenLokeren

20:00

Waasland-BeverenCharleroi

20:30

 

SeptemvriBotev

13:00

BeroeSlavia

15:15

LevskiVereya

17:30

 

BalmazújvárosPuskás

15:30

DiósgyőrÚjpest

15:30

HonvédMezőkövesd-Zsóry

15:30

Vasas SCDebrecen

15:30

VideotonPaks

15:30

HaladásFerencváros

19:30

 

Borussia DSchalke 04

15:30

RB LeipzigWerder

15:30

FreiburgMainz 05

15:30

EintrachtBayer 04

15:30

AugsburgWolfsburg

15:30

Borussia MBayern

18:30

 

VVV-VenloWillem II

18:30

Heracles AlmeloNAC

19:45

GroningenFeyenoord

19:45

HeerenveenZwolle

20:45

 

AlavésEibar

13:00

Real MadridMálaga

16:15

Real BetisGirona

18:30

LevanteAtlético

20:45

 

BolognaSampdoria

15:00

ChievoSPAL

18:00

SassuoloHellas Verona

18:00

CagliariInter

20:45

 

PogońPiast

15:30

ArkaSandecja

18:00

KoronaLegia

20:30

 

PortimonenseTondela

16:00

BoavistaMoreirense

18:15

AvesPorto

20:30

 

BačkaVojvodina

13:00

FK MačvaJavor

13:00

RadMladost

15:00

RadnikNapredak

15:00

RadničkiZemun

17:00

 

TriglavDomžale

13:00

GoricaAnkaran

15:00

AluminijRudar

18:45

CeljeMaribor

20:20

 

RennesNantes

17:00

DijonToulouse

20:00

TroyesAngers

20:00

MetzAmiens

20:00

MontpellierLille

20:00

CaenBordeaux

20:00

 

SlavenIstra 1961

15:00

HajdukOsijek

18:00

 

DečićKom

13:00

GrbaljIskra

13:00

MladostZeta

13:00

PetrovacBudućnost

13:00

RudarSutjeska

13:00

 

BaníkKarviná

18:30

 

Hamilton AcademicalHibernian

15:00

HeartsRoss County

15:00

 

BelgranoGimnasia y Esgrima

17:00

PatronatoUnión

17:00

San Lorenzo de AlmagroArgentinos Juniors

19:15

Racing ClubIndependiente

21:30

 

FluminenseSport

17:00

 

Wellington PhoenixCentral Coast Mariners

19:35

SydneyBrisbane Roar

19:50

Local time

Yesterday, November 23

VanuatuEstonia

0:1

AstanaVillarreal

2:3

MaccabiSlavia Praha

0:2

SkënderbeuDynamo Kiev

3:2

PartizanYoung Boys

2:1

BragaHoffenheim

3:1

Ludogoretsİstanbul Başakşehir

1:2

MilanAustria

5:1

AÉKRijeka

2:2

EvertonAtalanta

1:5

LyonApollon

4:0

LokomotivKøbenhavn

2:1

SheriffFastav

1:0

LuganoHapoel Be`er Sheva

1:0

Viktoria PlzeňSteaua

2:0

KölnArsenal

1:0

BATECrvena Zvezda

0:0

Red BullVitória Guimarães

3:0

KonyasporMarseille

1:1

ÖstersundsZorya Lugansk

2:0

AthleticHertha

3:2

NiceZulte Waregem

3:1

LazioVitesse

1:1

RosenborgReal Sociedad

0:1

ZenitVardar

2:1

FlamengoJunior

2:1

 

Vélez SársfieldGodoy Cruz

0:1

 

Newcastle United JetsMelbourne Victory

4:1

International tournaments

Current

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

12.03.2015 – 27.03.2018

Asian Cup 2019,
Qualifying tournament

27.06.2017 – 26.05.2018

UEFA Champions League 2017/18

29.06.2017 – 16.05.2018

Europa League 2017/18

23.01.2017 – 29.11.2017

Copa Libertadores 2017

28.02.2017 – 13.12.2017

Copa Sudamericana 2017

24.01.2017 – 25.11.2017

AFC Champions League 2017

10.02.2017 – 26.11.2017

CAF Confederation Cup 2017

© WildSoft 2007-2017 info@wildstat.ru