07.08.1987 < | Football matches for 8.08.1987 | > 09.08.1987 |
Ivory Coast | | Madagascar | 1:1 aet (1:1), pen. 3:2 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Rosario Central | | Estudiantes de Mérida | 5:2 (1:1) | ||||||
Rosario |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Independiente Avellaneda | 6 | 4 | 1 | 1 | 13-4 | 9 | |||
2. | Rosario Central | 6 | 3 | 2 | 1 | 12-7 | 8 | |||
3. | Deportivo Táchira | 6 | 3 | 1 | 2 | 11-12 | 7 | |||
4. | Estudiantes de Mérida | 6 | 0 | 0 | 6 | 4-17 | 0 |
Day 25 | |||||||||
Geolog | | Rotor | 0:2 (0:0) | ||||||
Tyumen | |||||||||
Pakhtakor | | Spartak | 2:0 (0:0) | ||||||
Toshkent | |||||||||
SKA Karpaty | | Kolos | 6:2 (2:0) | ||||||
Lviv | |||||||||
Shinnik | | Rostselmash | 0:0 | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
Krylya Sovetov | | Fakel | 0:0 | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
17:00 | Daugava | | Dynamo Stavropol | 2:2 (1:1) | |||||
Rīga | |||||||||
17:00 | Lokomotiv | | Torpedo | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Chernomorets | | Metallurg | 2:1 (1:0) | |||||
Odesa | |||||||||
18:00 | SKA Rostov-on-Don | | Zarya | 0:1 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
19:00 | Kuzbass | | Dynamo Batumi | 0:0 | |||||
Kemerovo | |||||||||
19:00 | Pamir | | Kotaik | 2:1 (2:1) | |||||
Dushanbe |
Day 19 | |||||||||
Sapfir | | Spartak Kostroma | 0:1 (0:0) | ||||||
Ryazan |
Day 18 | |||||||||
Traktor Pavlodar | | Dzezkazganets | 1:0 | ||||||
Khimik Zhambyl | | Energetik | 3:1 | ||||||
Dzhambul | |||||||||
Meliorator Kzyl-Orda | | Zhetysu | 3:1 | ||||||
Spartak Semipalatinsk | | Tselinnik Tselinograd | 1:2 | ||||||
Aktyubinets | | SKIF | 2:0 | ||||||
Aktyubinsk | |||||||||
Ekibastuzets | | Shakhtyor Karaganda | 3:2 | ||||||
Ekibastuz | |||||||||
19:00 | Vostok | | Torpedo Kokchetav | 4:1 | |||||
Oskemen |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Meliorator Chimkent | 28 | 21 | 2 | 5 | 70-23 | 44 | ||
2. | Traktor Pavlodar | 28 | 13 | 12 | 3 | 33-21 | 38 | ||
3. | Khimik Zhambyl | 28 | 14 | 7 | 7 | 50-29 | 35 | ||
4. | Meliorator Kzyl-Orda | 28 | 14 | 5 | 9 | 56-25 | 33 | ||
5. | Tselinnik Tselinograd | 28 | 13 | 7 | 8 | 35-25 | 33 | ||
6. | Spartak Semipalatinsk | 28 | 14 | 4 | 10 | 55-35 | 32 | ||
7. | Aktyubinets | 28 | 14 | 4 | 10 | 35-27 | 32 | ||
8. | Ekibastuzets | 28 | 13 | 5 | 10 | 54-41 | 31 | ||
9. | Shakhtyor Karaganda | 28 | 11 | 9 | 8 | 49-32 | 31 | ||
10. | Energetik | 28 | 14 | 2 | 12 | 45-47 | 30 |
Day 16 | |||||||||
Dynamo Sukhumi | | Kolkheti | 1:0 | ||||||
Shevardeni | | Dila | 2:0 | ||||||
Spartak Oktemberyan | | Olimpiya | 1:1 | ||||||
Kapaz | | Karabakh | 6:2 (2:0) | ||||||
Meshakhte | | Lokomotiv Samtredia | 1:0 | ||||||
Lori | | Metallurg Rustavi | 1:2 | ||||||
Kolkhozchi | | Voskhod | 2:0 | ||||||
Avtomobilist Mingechaur | | Goyazan | 1:1 | ||||||
Day 5 | |||||||||
First Vienna | | Admira/Wacker | 2:4 | ||||||
Wien | |||||||||
Swarovski Tirol | | VOEST | 3:1 | ||||||
Innsbruck |
Day 1 | |||||||||
Beroe | | CFKA Sredets | 2:3 | ||||||
Lokomotiv Plovdiv | | Spartak Varna | 5:2 | ||||||
Minyor | | Lokomotiv Sofia | 0:2 | ||||||
Pirin | | Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | 2:1 | ||||||
Slavia | | Chernomorets | 4:0 | ||||||
Sliven | | Trakia | 1:1 | ||||||
Etar | | Vratsa | 3:2 | ||||||
Day 4 | |||||||||
15:00 | Arminia | | Rot-Weiß Essen | 0:0 | |||||
Bielefeld | |||||||||
15:00 | Blau-Weiß | | Saarbrücken | 2:2 | |||||
Berlin | |||||||||
15:00 | BVL 08 Remscheid | | Freiburg | 0:0 | |||||
Remscheid | |||||||||
15:00 | Wattenscheid | | Fortuna Köln | 2:1 | |||||
Bochum | |||||||||
15:00 | Darmstadt 98 | | Kickers | 1:1 | |||||
Darmstadt | |||||||||
15:00 | Stuttgarter Kickers | | Alemannia | 1:0 | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:00 | Meppen | | Fortuna Düsseldorf | 0:2 | |||||
Meppen | |||||||||
15:00 | Rot-Weiß Oberhausen | | Osnabrück | 3:1 | |||||
Oberhausen | |||||||||
15:00 | Sankt Pauli | | Bayreuth | 3:1 | |||||
Hamburg | |||||||||
15:00 | Ulm 1846 | | Union | 1:0 | |||||
Ulm |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Stuttgarter Kickers | 38 | 19 | 13 | 6 | 89-49 | 51 | ||
2. | Sankt Pauli | 38 | 19 | 11 | 8 | 65-38 | 49 | ||
3. | Darmstadt 98 | 38 | 16 | 15 | 7 | 48-32 | 47 | ||
4. | Wattenscheid | 38 | 18 | 11 | 9 | 62-48 | 47 | ||
5. | Fortuna Düsseldorf | 38 | 20 | 6 | 12 | 63-38 | 46 | ||
6. | Alemannia | 38 | 17 | 12 | 9 | 60-45 | 46 | ||
7. | Blau-Weiß | 38 | 16 | 11 | 11 | 65-48 | 43 | ||
8. | Kickers Offenbach | 38 | 13 | 13 | 12 | 56-49 | 39 | ||
9. | Osnabrück | 38 | 13 | 12 | 13 | 47-47 | 38 | ||
10. | Freiburg | 38 | 13 | 12 | 13 | 61-63 | 38 |
Day 2 | |||||||||
15:30 | Homburg | | Bayer 04 | 1:1 (1:0) | |||||
Homburg | |||||||||
15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Uerdingen 05 | 2:1 (0:1) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
15:30 | Bayern | | Hamburger SV | 6:0 (2:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Hannover 96 | 0:2 (0:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Werder | | Karlsruher | 2:0 (1:0) | |||||
Bremen | |||||||||
15:30 | Nürnberg | | Stuttgart | 0:0 | |||||
Nürnberg |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Vorwärts | | Union | 1:1 | |||||
15:00 | Karl-Marx-Stadt | | Stahl Brandenburg | 2:0 | |||||
15:00 | Chemie | | Carl Zeiss | 0:0 | |||||
15:00 | Dynamo Dresden | | Stahl Riesa | 0:0 | |||||
15:00 | Hansa | | Rot-Weiß | 3:2 | |||||
15:00 | Lokomotive | | Wismut | 1:0 | |||||
15:00 | Dynamo Berlin | | Magdeburg | 2:1 | |||||
Day 13 | |||||||||
Rosenborg | | Tromsø | 2:0 | ||||||
Vålerengen | | Kongsvinger | 1:3 | ||||||
Moss | | Start | 5:1 | ||||||
Molde | | Bryne | 1:0 | ||||||
Ham-Kam | | Mjøndalen | 1:1, pen. 4:3 | ||||||
Brann | | Lillestrøm | 0:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Szombierki | | GKS | 2:0 | ||||||
Górnik Zabrze | | Górnik Wałbrzych | 3:1 | ||||||
Lech | | Lechia | 2:1 | ||||||
Śląsk | | Legia | 2:0 | ||||||
ŁKS | | Pogoń | 4:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Dundee | | Aberdeen | 1:1 | ||||||
Dundee | |||||||||
Greenock Morton | | Celtic | 0:4 | ||||||
Greenock | |||||||||
Rangers | | Dundee United | 1:1 | ||||||
Glasgow | |||||||||
Hearts | | Falkirk | 4:2 | ||||||
Edinburgh | |||||||||
Dunfermline Athletic | | Hibernian | 3:3 | ||||||
Dunfermline | |||||||||
Motherwell | | St. Mirren | 2:1 | ||||||
Motherwell |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
13:00* | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
+:- | |
* | |
12:15* | |
13:45* | |
14:30* | |
18:00 | |
16:00 | |
19:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:15 | |
14:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
20:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
16:15 | |
18:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
17:30 | |
20:15 | |
17:00 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
12:30 | |
18:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
17:15 | |
19:15 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
0:2 | |
0:2 | |
20:00 | |
2:0 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
2:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
0:4 | |
0:8 | |
1:3 | |
1:2* | |
0:1 | |
2:1 | |
4:2 | |
2:3 | |
2:1 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |