27.08.1987 < | Football matches for 28.08.1987 | > 29.08.1987 |
Day 24 | |||||||||
Krasnaya Presnya | | CSKA-2 | 1:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Znamya Truda | | Torpedo Vladimir | 2:0 (0:0) | ||||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
SK EShVSM | | Saturn | 1:0 (0:0) | ||||||
18:00 | Volzhanin | | Dynamo Vologda | 2:1 | |||||
Kineshma | |||||||||
18:30 | Iskra | | Volga | 4:0 (1:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
18:30 | Tekstilshchik Ivanovo | | Spartak Kostroma | 2:0 (1:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
18:30 | Arsenal | | Zorkiy | 0:3 (0:1) | |||||
Tula | |||||||||
19:00 | Zarya Kaluga | | Dynamo-2 | 1:2 (1:1) | |||||
Kaluga |
Day 24 | |||||||||
Turbina | | Rubin | 1:1 | ||||||
Lokomotiv Gorkiy | | Khimik Dzerzhinsk | 0:0 | ||||||
Gorky | |||||||||
Metallurg Magnitogorsk | | Lokomotiv Chelyabinsk | 2:0 | ||||||
18:00 | Zenit | | Druzhba Yoshkar-Ola | 0:1 | |||||
Izhevsk | |||||||||
18:30 | Gastello | | Torpedo Kurgan | 4:0 (2:0) | |||||
Ufa | |||||||||
18:30 | Torpedo Tolyatti | | Stal | 2:0 (0:0) | |||||
Tolyatti | |||||||||
18:30 | Dynamo Kirov | | Uralets | 1:0 (1:0) | |||||
Kirov | |||||||||
19:00 | Zvezda Perm | | Uralmash | 2:0 | |||||
Perm |
Day 24 | |||||||||
Salyut | | Sokol | 0:2 (0:0) | ||||||
Belgorod | |||||||||
18:00 | Torpedo Taganrog | | Start | 2:0 (1:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
18:30 | Mashuk | | Spartak Nalchik | 1:0 | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
18:30 | Druzhba Maykop | | Dynamo Makhachkala | 2:1 (1:0) | |||||
Maykop | |||||||||
19:00 | Kuban | | Nart | 2:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
19:00 | Torpedo Volzhskiy | | Volgar | 0:0 | |||||
Volzhsky |
Day 24 | |||||||||
Atlantas | | Spartak Tambov | 3:0 (3:0) | ||||||
Klaipėda | |||||||||
Dynamo Brest | | Khimik Grodno | 2:0 (0:0) | ||||||
Brest | |||||||||
Sport | | Vityaz | 2:1 (1:0) | ||||||
Tallinn | |||||||||
Zveinieks | | Metallurg Lipetsk | 0:1 (0:0) | ||||||
Liepāja | |||||||||
Dynamo Leningrad | | Dnepr | 1:3 (0:1) | ||||||
Saint Petersburg | |||||||||
18:30 | Zarya Beltsy | | Tekstilshchik Tiraspol | 1:3 (1:1) | |||||
Bălţi | |||||||||
18:30 | Gomselmash | | Baltika | 3:1 (0:0) | |||||
Gomel | |||||||||
19:00 | Nistru | | Dynamo Bryansk | 2:0 (2:0) | |||||
Chişinău |
Day 27 | |||||||||
Neftyanik Fergana | | Dynamo Samarkand | 5:1 | ||||||
Fergana | |||||||||
Avtomobilist Namangan | | Zarafshan | 3:2 | ||||||
Khodzent | | Tselinnik Turtkul | 4:1 | ||||||
Vahsh | | Pakhtakor | 5:0 | ||||||
Yeshlik | | Traktor Tashkent | 1:2 | ||||||
Surkhan | | Kasansayets | 1:0 | ||||||
Yangier | | Sokhibkor | 2:0 | ||||||
Metallurg Almalyk | | Alay | 1:0 | ||||||
Shakhtyor Angren | | Alga | 0:0 | ||||||
Day 22 | |||||||||
Spartak Semipalatinsk | | Traktor Pavlodar | 1:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Meliorator Chimkent | 28 | 21 | 2 | 5 | 70-23 | 44 | ||
2. | Traktor Pavlodar | 28 | 13 | 12 | 3 | 33-21 | 38 | ||
3. | Khimik Zhambyl | 28 | 14 | 7 | 7 | 50-29 | 35 | ||
4. | Meliorator Kzyl-Orda | 28 | 14 | 5 | 9 | 56-25 | 33 | ||
5. | Tselinnik Tselinograd | 28 | 13 | 7 | 8 | 35-25 | 33 | ||
6. | Spartak Semipalatinsk | 28 | 14 | 4 | 10 | 55-35 | 32 | ||
7. | Aktyubinets | 28 | 14 | 4 | 10 | 35-27 | 32 | ||
8. | Ekibastuzets | 28 | 13 | 5 | 10 | 54-41 | 31 | ||
9. | Shakhtyor Karaganda | 28 | 11 | 9 | 8 | 49-32 | 31 | ||
10. | Energetik | 28 | 14 | 2 | 12 | 45-47 | 30 |
Day 8 | |||||||||
Admira/Wacker | | Austria Klagenfurt | 6:2 | ||||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
LASK | | First Vienna | 0:4 | ||||||
Linz | |||||||||
Mödling | | Swarovski Tirol | 1:3 | ||||||
Maria Enzersdorf |
17:30 | Südwest (Ludwigshafen am Rhein) | | Fortuna (Köln) | 1:6 (0:3) | |||||
Ludwigshafen am Rhein | |||||||||
18:00 | Pforzheim (Pforzheim) | | Saarbrücken (Saarbrücken) | 3:2 (2:1) | |||||
Pforzheim | |||||||||
18:00 | Sankt Pauli (Hamburg) | | Blau-Weiß (Berlin) | 0:3 aet (0:0, 0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
18:45 | Oldenburg (Oldenburg) | | Bochum (Bochum) | 0:0 aet | |||||
Oldenburg | |||||||||
19:30 | Verden (Verden) | | Werder (Bremen) | 0:4 (0:1) | |||||
Verden | |||||||||
20:00 | Eintracht (Frankfurt am Main) | | Schalke 04 (Gelsenkirchen) | 3:2 (2:1) | |||||
Frankfurt am Main |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
15:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
15:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
* | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
* | |
14:00 | |
16:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
19:30 | |
16:30 | |
18:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
14:50 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
20:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |