05.10.1990 < | Football matches for 6.10.1990 | > 07.10.1990 |
Iran | | North Korea | 0:0 aet, pen. 4:1 | ||||||
Běijīng |
Day 31 | |||||||||
Dynamo Makhachkala | | Luch Azov | 1:1 (0:0) | ||||||
Makhachkala | |||||||||
16:00 | Atommash | | Golubaya Niva | 2:1 | |||||
Volgodonsk | |||||||||
16:00 | Shakhtyor Shahty | | Torpedo Taganrog | 0:1 (0:1) | |||||
Shakhty |
Day 31 | |||||||||
Asmaral | | Salyut | 4:2 | ||||||
Moscow | |||||||||
Tighina | | Khimik Semiluki | 1:0 (0:0) | ||||||
Kuban | | Khimik Dzerzhinsk | 1:0 (0:0) | ||||||
Baranikovsky | |||||||||
Oka | | Saturn | 1:1 (0:0) | ||||||
Kolomna | |||||||||
Spartak Tambov | | Avangard Kursk | 2:1 (1:0) | ||||||
Tambov | |||||||||
Gomselmash | | Buran | 2:1 (1:1) | ||||||
Gomel | |||||||||
Spartak Oryol | | Torgmash | 1:1 (0:0) | ||||||
Livny | |||||||||
18:30 | Arsenal | | Znamya Truda | 1:1 (0:0) | |||||
Tula |
Day 31 | |||||||||
Volga | | KIM | 2:1 (2:1) | ||||||
Tver | |||||||||
Khimik Cherepovets | | Spartak Petrozavodsk | 2:0 | ||||||
Mashinostroitel | | Volzhanin | 1:0 (0:0) | ||||||
Pskov | |||||||||
Dynamo Leningrad | | Granit | 0:0 | ||||||
Dynamo Vologda | | Kirovets | 2:1 | ||||||
Sokol | |||||||||
Zvezda Moskva | | Olimpija | 1:2 (1:1) | ||||||
14:00 | RAF | | Tekstilshchik | 1:1 (1:0) | |||||
Rīga |
Day 31 | |||||||||
Druzhba | | Stal | 3:1 | ||||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
Torpedo Miass | | Bashselmash | 4:0 | ||||||
Miass Torpedo Stadium | |||||||||
Zenit | | Uralets Nizhniy Tagil | 0:0 | ||||||
Chelyabinsk | |||||||||
Zauralye | | Dynamo Kirov | 1:0 (1:0) | ||||||
Kurgan | |||||||||
Avtopribor | | Zarya | 4:0 | ||||||
Kauchuk | | Gazovik | 2:0 | ||||||
Sterlitamak | |||||||||
18:30 | Lada | | Svetotechnika | 3:2 (1:0) | |||||
Tolyatti |
Day 25 | |||||||||
Lokomotiv Chita | | Luch Vladivostok | 6:1 (3:1) | ||||||
Metallurg Novokuznetsk | | Selenga | 3:0 | ||||||
Novokuznetsk | |||||||||
Torpedo Rubtsovsk | | Angara | 2:0 | ||||||
Rubtsovsk | |||||||||
Progress | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 1:0 | ||||||
Biysk | |||||||||
19:00 | SKA Khabarovsk | | Sakhalin | 0:2 (0:0) | |||||
Khabarovsk |
Day 14 | |||||||||
Alpine | | Wiener Sport-Club | 1:1 | ||||||
Leoben Stadion Donawitz | |||||||||
Sturm | | Admira/Wacker | 1:1 | ||||||
Graz | |||||||||
St. Pölten | | Swarovski Tirol | 0:0 | ||||||
St. Pölten | |||||||||
Vorwärts | | Kremser | 3:2 | ||||||
Steyr Vorwärts-Platz | |||||||||
Austria Wien | | Rapid | 0:3 | ||||||
Wien |
Day 8 | |||||||||
Queens Park Rangers | | Tottenham Hotspur | 0:0 | ||||||
London | |||||||||
Manchester City | | Coventry City | 2:0 (0:0) | ||||||
Manchester | |||||||||
Sheffield United | | Wimbledon | 1:2 (1:1) | ||||||
Sheffield | |||||||||
Southampton | | Chelsea | 3:3 (2:2) | ||||||
Southampton | |||||||||
Crystal Palace | | Leeds United | 1:1 (0:0) | ||||||
London | |||||||||
Arsenal | | Norwich City | 2:0 (2:0) | ||||||
London | |||||||||
Aston Villa | | Sunderland | 3:0 (1:0) | ||||||
Birmingham | |||||||||
Liverpool | | Derby County | 2:0 (1:0) | ||||||
Liverpool |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Arsenal | 38 | 24 | 13 | 1 | 74-18 | 83 | ||
2. | Liverpool | 38 | 23 | 7 | 8 | 77-40 | 76 | ||
3. | Crystal Palace | 38 | 20 | 9 | 9 | 50-41 | 69 | ||
4. | Leeds United | 38 | 19 | 7 | 12 | 65-47 | 64 | ||
5. | Manchester City | 38 | 17 | 11 | 10 | 64-53 | 62 | ||
6. | Manchester United | 38 | 16 | 12 | 10 | 58-45 | 59 | ||
7. | Wimbledon | 38 | 14 | 14 | 10 | 53-46 | 56 | ||
8. | Nottingham Forest | 38 | 14 | 12 | 12 | 65-50 | 54 | ||
9. | Everton | 38 | 13 | 12 | 13 | 50-46 | 51 | ||
10. | Tottenham Hotspur | 38 | 11 | 16 | 11 | 51-50 | 49 |
Day 10 | |||||||||
Barnsley | | Oxford United | 3:0 | ||||||
Barnsley | |||||||||
Brighton & Hove Albion | | Swindon Town | 3:3 | ||||||
Hove | |||||||||
Bristol Rovers | | Sheffield Wednesday | 0:1 | ||||||
Bath | |||||||||
Leicester City | | Notts County | 2:1 | ||||||
Leicester | |||||||||
Millwall | | West Bromwich Albion | 4:1 | ||||||
London | |||||||||
Newcastle United | | Portsmouth | 2:1 | ||||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
Oldham Athletic | | Blackburn Rovers | 1:1 | ||||||
Oldham | |||||||||
Plymouth Argyle | | Ipswich Town | 0:0 | ||||||
Plymouth | |||||||||
Port Vale | | Charlton Athletic | 1:1 | ||||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
Watford | | Middlesbrough | 0:3 | ||||||
Watford | |||||||||
West Ham United | | Hull City | 7:1 | ||||||
London | |||||||||
Wolverhampton Wanderers | | Bristol City | 4:0 | ||||||
Wolverhampton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Oldham Athletic | 46 | 25 | 13 | 8 | 83-53 | 88 | ||
2. | West Ham United | 46 | 24 | 15 | 7 | 60-34 | 87 | ||
3. | Sheffield Wednesday | 46 | 22 | 16 | 8 | 80-51 | 82 | ||
4. | Notts County | 46 | 23 | 11 | 12 | 76-55 | 80 | ||
5. | Millwall | 46 | 20 | 13 | 13 | 70-51 | 73 | ||
6. | Brighton & Hove Albion | 46 | 21 | 7 | 18 | 63-69 | 70 | ||
7. | Middlesbrough | 46 | 20 | 9 | 17 | 66-47 | 69 | ||
8. | Barnsley | 46 | 19 | 12 | 15 | 63-48 | 69 | ||
9. | Bristol City | 46 | 20 | 7 | 19 | 68-71 | 67 | ||
10. | Oxford United | 46 | 14 | 19 | 13 | 69-66 | 61 |
Day 8 | |||||||||
Liège | | Charleroi | 2:0 | ||||||
Anderlecht | | Germinal Ekeren | 4:0 | ||||||
Mechelen | | Genk | 6:0 | ||||||
Sint-Truiden | | Standard | 0:1 | ||||||
Day 9 | |||||||||
Botev | | Beroe | 0:0 | ||||||
Dunav | | Lokomotiv Plovdiv | 3:0 | ||||||
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | | Yantra | 3:1 | ||||||
Pirin | | Minyor | 4:0 | ||||||
Slavia | | Chernomorets | 1:0 | ||||||
Sliven | | Levski | 1:1 | ||||||
Haskovo | | Etar | 3:2 | ||||||
CSKA | | Lokomotiv Sofia | 0:2 | ||||||
Day 8 | |||||||||
Ferencváros | | MTK | 4:0 (0:0) | ||||||
Budapest | |||||||||
Veszprém | | Videoton | 2:2 (0:1) | ||||||
Veszprém | |||||||||
Tatabánya | | Munkás | 2:1 (2:1) | ||||||
Tatabánya | |||||||||
Újpesti Dózsa | | Honvéd | 1:2 (1:2) | ||||||
Budapest | |||||||||
Szegedi SC | | Vasas SC | 2:1 (1:1) | ||||||
Szeged | |||||||||
Debrecen | | Siófok | 1:1 (0:1) | ||||||
Debrecen | |||||||||
Békéscsabai Előre | | Vác | 0:1 (0:1) | ||||||
Békéscsaba | |||||||||
Volán SC | | Rába ETO | 3:2 (1:0) | ||||||
Budapest |
Day 13 | |||||||||
15:00 | Darmstadt 98 | | Eintracht | 2:1 | |||||
Darmstadt | |||||||||
15:00 | Mainz 05 | | Schweinfurt 05 | 2:0 | |||||
Mainz | |||||||||
15:00 | Oldenburg | | Schalke 04 | 0:0 | |||||
Bremen | |||||||||
15:00 | Rot-Weiß | | Osnabrück | 0:0 | |||||
Essen |
Day 9 | |||||||||
15:30 | Sankt Pauli | | Kaiserslautern | 1:0 (0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Hertha | | Köln | 0:0 | |||||
West Berlin | |||||||||
15:30 | Bayern | | Borussia Mönchengladbach | 4:1 (0:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Wattenscheid | | Eintracht | 1:0 (1:0) | |||||
Wattenscheid | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Fortuna | 1:1 (0:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Borussia Dortmund | | Hamburger SV | 1:1 (0:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Karlsruher | 2:2 (1:2) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Nürnberg | | Werder | 2:3 (1:1) | |||||
Nürnberg |
Day 7 | |||||||||
15:00 | Stahl Eisenhüttenstadt | | Berlin | 0:0 | |||||
Eisenhüttenstadt | |||||||||
15:00 | Lokomotive | | Chemie | 0:3 (0:2) | |||||
Leipzig | |||||||||
15:00 | Magdeburg | | Chemnitzer | 4:0 (2:0) | |||||
Magdeburg | |||||||||
15:00 | Dynamo | | Rot-Weiß | 3:0 (1:0) | |||||
Dresden |
Day 29 | |||||||||
Sveikata | | Atletas | 0:0 | ||||||
Politechnika | | Dainava | 0:0 | ||||||
Geležinis vilkas | | Elektronas | 0:2 (0:1) | ||||||
Sirijietis | | Nevėžis | 1:0 (0:0) | ||||||
Panerys | | Tauras | 4:2 (3:2) | ||||||
Mastis | | Vienybė | 1:3 (0:2) | ||||||
Širvinta | | Vilija | 0:2 (0:2) | ||||||
Granitas | | Viltis | 1:0 (1:0) | ||||||
Day 12 | |||||||||
Nice | | Auxerre | 1:1 | ||||||
Toulouse | | Sochaux-Montbéliard | 0:0 | ||||||
Cannes | | Monaco | 1:2 | ||||||
Caen | | Toulon | 2:0 | ||||||
Bordeaux | | Paris Saint-Germain | 3:0 | ||||||
Metz | | Nancy-Lorraine | 4:0 | ||||||
Marseille | | Saint-Étienne | 3:1 | ||||||
Lyon | | Montpellier | 3:3 | ||||||
Day 7 | |||||||||
Aberdeen | | Rangers | 0:0 | ||||||
Motherwell | | Hearts | 1:1 | ||||||
Celtic | | St. Johnstone | 0:0 | ||||||
Hibernian | | St. Mirren | 1:0 | ||||||
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
0:1* | |
1:3 | |
1:2 | |
2:0 | |
14:00* | |
1:1 | |
16:30* | |
2:0 | |
4:2 | |
4:3 aet | |
2:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
5:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:0 | |
4:0 | |
5:1 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
3:1 | |
0:4 | |
1:0 | |
2:3 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:1 | |
2:0 | |
0:3 | |
0:0 | |
1:3 | |
18:00* | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:1 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
6:1 | |
1:1 | |
5:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
3:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:6 | |
0:0 | |
0:3 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
12:00* | |
1:2 | |
2:0 | |
Local time |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |