01.10.1996 < | Football matches for 2.10.1996 | > 03.10.1996 |
Venezuela | | Costa Rica | 2:0 (1:0) | ||||||
Barinas |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Cruzeiro | | Nacional | 3:1 | 1:1 | 4:2 | ||||
Belo Horizonte | |||||||||
Vélez Sársfield | | Grêmio | 1:0 (0:0) | 3:3 (1:2) | 4:3 | ||||
Buenos Aires |
Racing | | Boca Juniors | 0:0 | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Fluminense | | Guaraní | 2:2 | 1:3 (1:1) | 3:5 | ||||
Rio de Janeiro |
Day 30 | |||||||||
16:00 | Alaniya | | Rotor | 3:2 (2:1) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
16:00 | Baltika | | Lokomotiv Moscow | 0:1 (0:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
16:00 | KAMAZ-Chally | | Spartak | 1:2 (0:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
16:00 | Dynamo | | Krylia Sovetov | 2:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Uralmash | | Chernomorets | 4:0 (4:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
16:00 | Torpedo-Luzhniki | | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Rostselmash | | Energiya-Tekstilshchik | 2:1 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
16:00 | Zenit | | Lada | 2:1 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
16:00 | Zhemchuzhina | | CSKA | 0:1 (0:1) | |||||
Sochi |
Day 37 | |||||||||
Lokomotiv Chita | | Neftekhimik | 3:1 (1:0) | ||||||
Chita | |||||||||
Torpedo Volzhskiy | | Torpedo Arzamas | 2:0 (2:0) | ||||||
Volzhsky | |||||||||
Uralan | | Saturn | 2:1 (1:1) | ||||||
Elista | |||||||||
16:00 | Zarya | | Shinnik | 0:0 | |||||
Leninsk-Kuznetsky | |||||||||
16:30 | Sokol-PZhD | | Druzhba | 2:0 (1:0) | |||||
Saratov | |||||||||
17:00 | Fakel | | Kuban | 2:0 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
18:30 | Chkalovets | | Dynamo Stavropol | 0:3 (0:1) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
18:30 | Dynamo-Gazovik | | Spartak | 2:1 (2:1) | |||||
Tyumen | |||||||||
18:30 | Metallurg | | Lokomotiv Sankt-Petersburg | 1:0 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
18:30 | Zverda | | Gazovik-Gazprom | 2:1 (0:1) | |||||
Irkutsk |
Day 37 | |||||||||
Avangard-Kortek | | Torgmash | 1:2 | ||||||
Lokomotiv-D Moskva | | Dynamo-2 | 0:2 | ||||||
Mashinostroitel Moskva | | Avtomobilist | 0:0 | ||||||
Mosenergo | | Oka | 3:0 | ||||||
Spartak-D Moskva | | Krasnogvardeyets | 3:1 | ||||||
Fabus | | Titan | 2:0 | ||||||
Day 11 | |||||||||
Rapid | | GAK | 4:0 | ||||||
Wien | |||||||||
Admira/Wacker | | Casino | 1:1 | ||||||
St. Pölten | |||||||||
Linz | | Tirol | 3:0 | ||||||
Linz | |||||||||
Sturm | | Austria Wien | 4:1 | ||||||
Graz | |||||||||
Ried | | LASK | 2:0 | ||||||
Ried im Innkreis Rieder Stadion |
Day 10 | |||||||||
Bradford City | | Swindon Town | 2:1 (1:1) | ||||||
Bradford | |||||||||
Queens Park Rangers | | Port Vale | 1:2 (0:0) | ||||||
London | |||||||||
Wolverhampton Wanderers | | Bolton Wanderers | 1:2 (1:0) | ||||||
Wolverhampton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Bolton Wanderers | 46 | 28 | 14 | 4 | 100-53 | 98 | ||
2. | Barnsley | 46 | 22 | 14 | 10 | 76-55 | 80 | ||
3. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 22 | 10 | 14 | 68-51 | 76 | ||
4. | Ipswich Town | 46 | 20 | 14 | 12 | 68-50 | 74 | ||
5. | Sheffield United | 46 | 20 | 13 | 13 | 75-52 | 73 | ||
6. | Crystal Palace | 46 | 19 | 14 | 13 | 78-48 | 71 | ||
7. | Portsmouth | 46 | 20 | 8 | 18 | 59-53 | 68 | ||
8. | Port Vale | 46 | 17 | 16 | 13 | 58-55 | 67 | ||
9. | Queens Park Rangers | 46 | 18 | 12 | 16 | 64-60 | 66 | ||
10. | Birmingham City | 46 | 17 | 15 | 14 | 52-48 | 66 |
Stansted | | Hampton | 2:1* | ||||||
Grantham Town | | Canvey Island | 0:1* | ||||||
Taunton Town | | Yeovil Town | 3:5* | ||||||
Knypersley Victoria | | Stourbridge | 1:0* | ||||||
Bilston Town | | Desborough Town | 5:2* | ||||||
Yeading | | St Albans City | 0:1* | ||||||
Emley | | Southport | 2:3* | ||||||
Atherstone United | | Kettering Town | 1:6* | ||||||
Grays Athletic | | Hayes | 0:0 aet* | ||||||
Fisher Athletic | | Hendon | 0:1* | ||||||
Bedworth United | | Hinckley Athletic | 3:1* | ||||||
Tonbridge | | Molesey | 1:2* | ||||||
Corby Town | | Billericay Town | 1:1 aet* | ||||||
Chelmsford City | | Heybridge Swifts | 2:1* | ||||||
Baldock Town | | Stevenage Borough | 1:2* | ||||||
Flixton | | Arnold Town | 2:0* | ||||||
Shepshed Dynamo | | Solihull Borough | 1:0* | ||||||
Harrow Borough | | Dagenham & Redbridge | 0:2* | ||||||
Billingham Synthonia | | Leigh Railway Mechanics Institute | 2:3* | ||||||
Cambridge City | | Wroxham | 2:0* | ||||||
Day 6 | |||||||||
Athletic | | Real Sociedad | 1:3 (1:2) | ||||||
Extremadura | | Racing | 1:2 (0:1) | ||||||
Deportivo La Coruna | | Rayo Vallecano | 1:1 (0:0) | ||||||
Barcelona | | Tenerife | 1:1 (0:0) | ||||||
Valencia | | Logroñés | 0:1 (0:1) | ||||||
Hércules | | Real Betis | 0:1 (0:0) | ||||||
Celta de Vigo | | Real Oviedo | 3:1 (2:0) | ||||||
Real Valladolid | | Real Zaragoza | 1:1 (1:0) | ||||||
Sporting Gijon | | Compostela | 1:1 (1:0) | ||||||
Day 12 | |||||||||
14:30 | Žalgiris-Volmeta | | Žalgiris | 1:5 (1:1) | |||||
Vilnius |
Day 10 | |||||||||
20:00 | Marseille | | Guingamp | 2:1 (1:0) | |||||
Marseille | |||||||||
20:00 | Metz | | Cannes | 0:0 | |||||
Metz | |||||||||
20:00 | Rennes | | Montpellier | 2:0 (1:0) | |||||
Rennes | |||||||||
20:00 | Nice | | Nancy-Lorraine | 1:0 (1:0) | |||||
Nice | |||||||||
20:00 | Bordeaux | | Strasbourg | 1:2 (0:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
20:00 | Auxerre | | Monaco | 2:0 (0:0) | |||||
Auxerre | |||||||||
20:00 | Bastia | | Nantes | 0:0 | |||||
Bastia | |||||||||
20:00 | Lille | | Caen | 1:0 (1:0) | |||||
Lille | |||||||||
20:00 | Lyon | | Paris Saint-Germain | 1:1 (0:0) | |||||
Lyon | |||||||||
20:00 | Le Havre | | Lens | 0:0 | |||||
Le Havre |
Day 8 | |||||||||
Boby | | Slavia | 1:1 (0:1) | ||||||
Brno | |||||||||
Viktoria Plzeň | | Bohemians | 0:1 (0:1) | ||||||
Plzeň | |||||||||
Teplice | | Viktoria Žižkov | 1:0 (0:0) | ||||||
Teplice | |||||||||
Karviná | | Kaučuk | 1:1 (0:1) | ||||||
Karviná | |||||||||
Sigma | | České Budějovice | 1:1 (1:1) | ||||||
Olomouc | |||||||||
Slovan | | Jablonec | 1:0 (1:0) | ||||||
Liberec | |||||||||
Sparta | | Hradec Králové | 1:0 (1:0) | ||||||
Praha | |||||||||
Petra | | Baník | 5:2 (2:2) | ||||||
Drnovice |
Day 2 | |||||||||
Atlético-PR | | Botafogo | 1:0 (0:0) | ||||||
Curitiba | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Internacional | | Vasco da Gama | 4:1 (2:0) | ||||||
Florianópolis | |||||||||
São Paulo | | Flamengo | 4:1 (3:0) | ||||||
São Paulo |
Day 3 | |||||||||
Dallas Burn | | Kansas City Wiz | 2:3 (1:1), pen. 2:3 | ||||||
Dallas | |||||||||
Tampa Bay Mutiny | | Columbus Crew | 4:1 (2:1) | ||||||
Tampa | |||||||||
D.C. United | | NY/NJ MetroStars | 2:1 (0:0) | ||||||
Washington | |||||||||
Los Angeles Galaxy | | San Jos? Clash | 2:0 (2:0) | ||||||
Pasadena |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
0:1* | |
1:3 | |
1:2 | |
2:0 | |
14:00* | |
1:1 | |
16:30* | |
2:0 | |
4:2 | |
4:3 aet | |
2:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
5:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:0 | |
4:0 | |
5:1 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
3:1 | |
0:4 | |
1:0 | |
2:3 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:1 | |
2:0 | |
0:3 | |
0:0 | |
1:3 | |
18:00* | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:1 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
6:1 | |
1:1 | |
5:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
3:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:6 | |
0:0 | |
0:3 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
12:00* | |
1:2 | |
2:0 | |
Local time |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |