01.09.1967 < | Football matches for 2.09.1967 | > 03.09.1967 |
Day 28 | |||||||||
Dynamo Bryansk | | Spartak Oryol | 0:0 | ||||||
Iskra | | Spartak Tambov | 1:0 | ||||||
Trudovye Rezervy | | Khimik Novomoskovsk | 3:1 (1:0) | ||||||
Kursk | |||||||||
Dvina | | Avangard Kolomna | 3:0 | ||||||
Spartak Mogilyov | | Spartak Ryazan | 0:1 | ||||||
Spartak Brest | | Znamya Truda | 1:4 (0:2) | ||||||
Brest |
Traktor | | Metallurg Cherepovets | 1:1 | ||||||
Saturn | | Metallurg Lipetsk | 0:1 (0:0) | ||||||
Rybinsk | |||||||||
Sever | | Spartak Saransk | 1:0 | ||||||
Murmansk | |||||||||
Kovrovets | | Bolshevik | 3:2 | ||||||
Kovrov | |||||||||
Energiya Cheboksary | | Torpedo Lyubertsy | 0:0 | ||||||
17:00 | Torpedo Pavlovo | | Dynamo Vologda | 0:0 | |||||
Pavlovo |
Urozhay Krymsk | | Dila | 0:0 | ||||||
Guria | | Spartak Kislovodsk | 2:0 | ||||||
Sevan | | Kolkhida | 2:0 (1:0) | ||||||
Hoktemberyan | |||||||||
Inguri | | Urozhay Maykop | 0:1 (0:0) | ||||||
18:00 | Dynamo Makhachkala | | Dynamo Sukhumi | 3:0 | |||||
Makhachkala |
Spartak Yoshkar-Ola | | Torpedo Miass | 5:1 | ||||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
Metallurg Magnitogorsk | | Aktyubinets | 4:1 (2:1) | ||||||
Magnitogorsk | |||||||||
Khimik Salavat | | Zenit | 0:3 | ||||||
Neftyanik Bugulma | | Metallurg Zlatoust | 1:0 | ||||||
Kauchuk | | Dynamo Kirov | 1:2 (1:1) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Zenit | 36 | 21 | 12 | 3 | 57-22 | 54 | ||
2. | Spartak Yoshkar-Ola | 36 | 21 | 9 | 6 | 53-19 | 51 | ||
3. | Metallurg Magnitogorsk | 36 | 19 | 11 | 6 | 53-21 | 49 | ||
4. | Metallurg Zlatoust | 36 | 18 | 9 | 9 | 44-25 | 45 | ||
5. | Kalininets | 36 | 14 | 17 | 5 | 43-26 | 45 | ||
6. | Dynamo Kirov | 36 | 18 | 6 | 12 | 44-32 | 42 | ||
7. | Khimik Salavat | 36 | 12 | 17 | 7 | 40-33 | 41 | ||
8. | Neftyanik Bugulma | 36 | 15 | 10 | 11 | 46-37 | 40 | ||
9. | Neftyanik Tumen | 36 | 12 | 16 | 8 | 36-28 | 40 | ||
10. | Lokomotiv Orenburg | 36 | 10 | 15 | 11 | 32-36 | 35 |
Day 3 | |||||||||
Sturm | | Eisenstadt | 2:0 | ||||||
Graz | |||||||||
Wacker | | Admira | 4:1 | ||||||
Innsbruck | |||||||||
Austria Salzburg | | Austria Klagenfurt | 0:0 | ||||||
Salzburg | |||||||||
LASK | | GAK | 0:1 | ||||||
Linz | |||||||||
Wiener Sport-Club | | Schwarz-Weiß | 2:0 | ||||||
Wien |
Day 5 | |||||||||
Newcastle United | | Stoke City | 1:1 | ||||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
West Ham United | | Manchester United | 1:3 | ||||||
London | |||||||||
West Bromwich Albion | | Liverpool | 0:2 | ||||||
West Bromwich | |||||||||
Everton | | Wolverhampton Wanderers | 4:2 | ||||||
Liverpool | |||||||||
Arsenal | | Coventry City | 1:1 | ||||||
London | |||||||||
Burnley | | Tottenham Hotspur | 5:1 | ||||||
Burnley | |||||||||
Chelsea | | Southampton | 2:6 | ||||||
London | |||||||||
Manchester City | | Nottingham Forest | 2:0 | ||||||
Manchester | |||||||||
Leeds United | | Fulham | 2:0 | ||||||
Leeds | |||||||||
Leicester City | | Sunderland | 0:2 | ||||||
Leicester | |||||||||
Sheffield United | | Sheffield Wednesday | 0:1 | ||||||
Sheffield |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 42 | 26 | 6 | 10 | 86-43 | 58 | ||
2. | Manchester United | 42 | 24 | 8 | 10 | 89-55 | 56 | ||
3. | Liverpool | 42 | 22 | 11 | 9 | 71-40 | 55 | ||
4. | Leeds United | 42 | 22 | 9 | 11 | 71-41 | 53 | ||
5. | Everton | 42 | 23 | 6 | 13 | 67-40 | 52 | ||
6. | Chelsea | 42 | 18 | 12 | 12 | 62-68 | 48 | ||
7. | Tottenham Hotspur | 42 | 19 | 9 | 14 | 70-59 | 47 | ||
8. | West Bromwich Albion | 42 | 17 | 12 | 13 | 75-62 | 46 | ||
9. | Arsenal | 42 | 17 | 10 | 15 | 60-56 | 44 | ||
10. | Newcastle United | 42 | 13 | 15 | 14 | 54-67 | 41 |
Birmingham City | | Ipswich Town | 0:0 | ||||||
Birmingham | |||||||||
Bolton Wanderers | | Huddersfield Town | 3:1 | ||||||
Bolton | |||||||||
Bristol City | | Carlisle United | 1:0 | ||||||
Bristol | |||||||||
Derby County | | Aston Villa | 3:1 | ||||||
Derby | |||||||||
Hull City | | Blackpool | 0:1 | ||||||
Kingston upon Hull | |||||||||
Middlesbrough | | Blackburn Rovers | 0:0 | ||||||
Middlesbrough | |||||||||
Millwall | | Charlton Athletic | 0:0 | ||||||
London | |||||||||
Norwich City | | Plymouth Argyle | 2:0 | ||||||
Norwich | |||||||||
Portsmouth | | Cardiff City | 3:1 | ||||||
Portsmouth | |||||||||
Preston North End | | Crystal Palace | 0:0 | ||||||
Preston | |||||||||
Rotherham United | | Queens Park Rangers | 1:3 | ||||||
Rotherham |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Ipswich Town | 42 | 22 | 15 | 5 | 79-44 | 59 | ||
2. | Queens Park Rangers | 42 | 25 | 8 | 9 | 67-36 | 58 | ||
3. | Blackpool | 42 | 24 | 10 | 8 | 71-43 | 58 | ||
4. | Birmingham City | 42 | 19 | 14 | 9 | 83-51 | 52 | ||
5. | Portsmouth | 42 | 18 | 13 | 11 | 68-55 | 49 | ||
6. | Middlesbrough | 42 | 17 | 12 | 13 | 60-54 | 46 | ||
7. | Millwall | 42 | 14 | 17 | 11 | 62-50 | 45 | ||
8. | Blackburn Rovers | 42 | 16 | 11 | 15 | 56-49 | 43 | ||
9. | Norwich City | 42 | 16 | 11 | 15 | 60-65 | 43 | ||
10. | Carlisle United | 42 | 14 | 13 | 15 | 58-52 | 41 |
Day 4 | |||||||||
Beroe | | CSKA Cherveno Zname | 4:3 | ||||||
Botev Burgas | | Spartak Pleven | 2:0 | ||||||
Lokomotiv Plovdiv | | Cherno More | 5:1 | ||||||
Minyor | | Dobrudzha | 3:2 | ||||||
Spartak Sofia | | Slavia | 3:2 | ||||||
Day 3 | |||||||||
16:00 | Bayern | | Köln | 0:3 (0:0) | |||||
München | |||||||||
16:00 | Schalke 04 | | 1860 München | 0:0 | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
16:00 | Hannover 96 | | Borussia Dortmund | 2:2 (1:0) | |||||
Hannover | |||||||||
16:00 | Werder | | Borussia Mönchengladbach | 0:4 (0:1) | |||||
Bremen | |||||||||
16:00 | Duisburg | | Borussia Neunkirchen | 3:1 (1:1) | |||||
Duisburg | |||||||||
16:00 | Stuttgart | | Eintracht Braunschweig | 0:0 | |||||
Stuttgart | |||||||||
16:00 | Kaiserslautern | | Eintracht Frankfurt | 1:1 (1:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
16:00 | Nürnberg | | Hamburger SV | 4:0 (2:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
16:00 | Alemannia | | Karlsruher | 2:1 (0:0) | |||||
Aachen |
Day 4 | |||||||||
Göttingen 05 | | Osnabrück | 4:1 (2:0) | ||||||
Göttingen | |||||||||
Wolfsburg | | Phönix | 3:0 (3:0) | ||||||
Wolfsburg | |||||||||
Lübeck | | Oldenburg | 1:0 (1:0) | ||||||
Lübeck | |||||||||
Sperber | | Bremerhaven 93 | 4:2 (3:1) | ||||||
Itzehoe | | Arminia Hannover | 3:2 (1:1) | ||||||
Bergedorf | | Barmbek-Uhlenhorst | 0:3 (0:1) | ||||||
Hamburg | |||||||||
Altona 93 | | Concordia | 0:3 (0:2) | ||||||
Hamburg | |||||||||
Haste 01 | | Holstein | 0:2 (0:0) | ||||||
Day 3 | |||||||||
Tennis Borussia | | Neukölln | 5:0 (1:0) | ||||||
Berlin | |||||||||
Wacker 04 | | Hermsdorf | 4:0 (2:0) | ||||||
Berlin | |||||||||
Tasmania | | Hertha Zehlendorf | 2:4 (1:2) | ||||||
Berlin | |||||||||
Spandauer SV | | Südring | 3:1 (1:0) | ||||||
Berlin | |||||||||
Blau-Weiß | | Reinickendorfer Füchse | 1:2 (0:0) | ||||||
Berlin | |||||||||
Alemannia | | Berliner SV 1892 | 1:2 (0:2) | ||||||
Rapide Wedding | | Hertha | 0:6 (0:2) | ||||||
Kickers Berlin | | Neuköllner Sportfreunde | 3:3 (1:1) | ||||||
Day 4 | |||||||||
Bayer 04 | | Eintracht Gelsenkirchen | 4:0 (2:0) | ||||||
Leverkusen | |||||||||
Bochum | | Rot-Weiß Oberhausen | 2:0 (1:0) | ||||||
Bochum | |||||||||
Schwarz-Weiß | | Fortuna Düsseldorf | 1:1 (0:1) | ||||||
Essen | |||||||||
Lüner SV | | Arminia Bielefeld | 4:1 (1:1) | ||||||
Lünen | |||||||||
Viktoria | | Marl-Hüls | 4:0 (1:0) | ||||||
Köln | |||||||||
Neuss | | Hamborn 07 | 2:2 (1:2) | ||||||
Preußen | | Fortuna Köln | 5:2 (0:1) | ||||||
Münster | |||||||||
Wuppertaler SV | | Rot-Weiß Essen | 0:0 | ||||||
Wuppertal | |||||||||
Bottrop | | Westfalia | 0:0 | ||||||
Bottrop |
Day 4 | |||||||||
Neuendorf | | Frankenthal | 5:0 (2:0) | ||||||
Koblenz | |||||||||
Pirmasens | | Alsenborn | 2:3 (2:1) | ||||||
Pirmasens | |||||||||
Südwest | | Eintracht | 3:2 (2:1) | ||||||
Röchling | | Homburg | 2:1 (1:1) | ||||||
Völklingen | |||||||||
Saar 05 | | Mülheim | 2:4 (1:1) | ||||||
Weisenau-Mainz | | Ludwigshafener SC | 2:1 (2:0) | ||||||
Wormatia | | Mainz 05 | 2:1 (1:1) | ||||||
Worms | |||||||||
Friedrichsthal | | Saarbrücken | 1:3 (0:0) | ||||||
Day 4 | |||||||||
Reutlingen 05 | | Fürth | 0:2 (0:1) | ||||||
Reutlingen | |||||||||
Freiburger FC | | Bayern | 1:2 (1:1) | ||||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
Villingen | | Kickers Offenbach | 0:0 | ||||||
Opel | | Stuttgarter Kickers | 0:3 (0:1) | ||||||
Waldhof | | Hessen | 1:0 (1:0) | ||||||
Mannheim | |||||||||
Schwaben | | Backnang | 1:1 (1:0) | ||||||
Regensburg | | Schweinfurt 05 | 0:1 (0:0) | ||||||
Regensburg | |||||||||
FSV Frankfurt | | Mannheim | 0:2 (0:1) | ||||||
Frankfurt am Main | |||||||||
Wiesbaden | | Darmstadt 98 | 1:3 (0:2) | ||||||
Day 5 | |||||||||
15:00 | Magdeburg | | Chemie Halle-Leuna | 3:2 | |||||
15:00 | Chemie Leipzig | | Carl Zeiss | 0:2 | |||||
15:00 | Union | | Hansa | 2:1 | |||||
15:00 | Dynamo Dresden | | Motor | 2:0 | |||||
15:00 | Wismut | | Lokomotive Leipzig | 1:0 | |||||
15:00 | Rot-Weiß | | Karl-Marx-Stadt | 2:1 | |||||
15:00 | Lokomotive Stendal | | Vorwärts | 2:0 | |||||
Day 4 | |||||||||
Rouen | | Sedan | 0:0 | ||||||
Rouen | |||||||||
Lyon | | Angers | 8:0 (3:0) | ||||||
Lyon | |||||||||
Lille | | Rennes | 2:0 (0:0) | ||||||
Lille | |||||||||
ASA | | Monaco | 0:0 | ||||||
Aix-en-Provence | |||||||||
Valenciennes | | Strasbourg | 0:1 (0:0) | ||||||
Valenciennes | |||||||||
Bordeaux | | Lens | 6:1 (3:1) | ||||||
Bordeaux | |||||||||
Nantes | | Saint-Étienne | 1:1 (1:1) | ||||||
Nantes |
Day 6 | |||||||||
Dunfermline Athletic | | Airdrieonians | 2:1 | ||||||
Partick Thistle | | Kilmarnock | 1:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kilmarnock | 6 | 3 | 2 | 1 | 11-5 | 8 | ||
2. | Dunfermline Athletic | 6 | 2 | 2 | 2 | 11-12 | 6 | ||
3. | Airdrieonians | 6 | 2 | 1 | 3 | 7-8 | 5 | ||
4. | Partick Thistle | 6 | 2 | 1 | 3 | 6-10 | 5 |
Day 6 | |||||||||
Aberdeen | | Celtic | 1:5 | ||||||
Dundee United | | Rangers | 0:3 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Clyde | | Hibernian | 0:2 | ||||||
Motherwell | | Dundee | 2:5 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Hearts | | Falkirk | 3:1 | ||||||
Stirling Albion | | St. Johnstone | 1:0 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Ayr United | | Berwick Rangers | 2:1 | ||||||
St. Mirren | | Stranraer | 2:1 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Montrose | | Cowdenbeath | 2:1 | ||||||
Queen's Park | | Hamilton Academical | 1:1 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Dumbarton | | Morton | 1:3 | ||||||
Queen of the South | | Raith Rovers | 3:2 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Albion Rovers | | Alloa Athletic | 4:3 | ||||||
East Fife | | Arbroath | 3:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Forfar Athletic | | Clydebank | 1:2 | ||||||
Stenhousemuir | | Brechin City | 2:4 | ||||||
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |