31.12.1969 < | Football matches for 0.09.1953 | > 02.01.1970 |
Luxembourg | | France | 1:6 (1:4) | ||||||
Lëtzebuerg |
Bulgaria | | Czechoslovakia | 1:2 (0:2) | ||||||
Sofia |
Czechoslovakia | | Switzerland | 5:0 (1:0) | ||||||
Praha |
Bulgaria | | Poland | 2:2 (1:0) | ||||||
Sofia | |||||||||
Norway | | Netherlands | 4:0 (0:0) | ||||||
Oslo | |||||||||
New Caledonia | | Tahiti | 5:0 | ||||||
New Caledonia | | Tahiti | 4:1 | ||||||
New Caledonia | | Tahiti | 4:1 | ||||||
New Hebrides | | Tahiti | 2:4 | ||||||
New Hebrides | | Tahiti | 2:4 | ||||||
Day 22 | |||||||||
Dynamo Leningrad | | Spartak Vilnius | 1:0 (1:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Zenit Leningrad | | Spartak Moscow | 1:0 (1:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Dynamo Moscow | | Torpedo | 0:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 21 | |||||||||
Spartak Moscow | | Dynamo Leningrad | 2:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 20 | |||||||||
Dynamo Moscow | | Zenit Kuybyshev | 1:1 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 19 | |||||||||
Dynamo Leningrad | | Dynamo Kiev | 1:1 (0:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Day 17 | |||||||||
Torpedo | | Dynamo Tbilisi | 1:2* | ||||||
Moscow | |||||||||
Torpedo | | Dynamo Tbilisi | 4:1 (2:0)* | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 13 | |||||||||
Spartak Moscow | | Zenit Kuybyshev | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow |
Day 5 | |||||||||
Znamya | | Spartak Tbilisi | 2:0 | ||||||
Gorky | |||||||||
Shakhtyor Stalino | | Dynamo Yerevan | 2:0 | ||||||
Gorky | |||||||||
Torpedo Gorkiy | | Dynamo Minsk | 0:2 (0:2) | ||||||
Gorky | |||||||||
Day 4 | |||||||||
Dynamo Minsk | | Spartak Tbilisi | 4:0 | ||||||
Gorky | |||||||||
Znamya | | Dynamo Yerevan | 2:1 | ||||||
Gorky | |||||||||
Torpedo Gorkiy | | Shakhtyor Stalino | 3:0 (2:0) | ||||||
Gorky | |||||||||
Day 3 | |||||||||
Shakhtyor Stalino | | Spartak Tbilisi | 2:1 (0:1) | ||||||
Gorky | |||||||||
Dynamo Minsk | | Znamya | 4:1 (1:1) | ||||||
Gorky | |||||||||
Torpedo Gorkiy | | Dynamo Yerevan | 1:1 (0:1) | ||||||
Gorky | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Dynamo Yerevan | | Spartak Tbilisi | 0:0 | ||||||
Gorky | |||||||||
Dynamo Minsk | | Shakhtyor Stalino | 1:0 (1:0) | ||||||
Gorky | |||||||||
Torpedo Gorkiy | | Znamya | 3:1 (2:0) | ||||||
Gorky | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Dynamo Minsk | | Dynamo Yerevan | 0:0 | ||||||
Gorky | |||||||||
Torpedo Gorkiy | | Spartak Tbilisi | 2:0 (0:0) | ||||||
Gorky | |||||||||
Shakhtyor Stalino | | Znamya | 2:0 | ||||||
Gorky |
Torpedo Rostov-on-Don | | Metallurg Odessa | 0:1 (0:0) | ||||||
Rostov-on-Don |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
7. | Metallurg Odessa | 2 | 2 | 0 | 0 | 5-1 | 4 | |
8. | Torpedo Rostov-on-Don | 2 | 1 | 0 | 1 | 5-5 | 2 | |
9. | Metallurg Zaporozhye | 2 | 0 | 0 | 2 | 5-9 | 0 |
Neftyanik | | Torpedo Stalingrad | 3:2 | ||||||
Baku | |||||||||
Zenit | | Torpedo Stalingrad | 2:1 | ||||||
Baku |
Burevestnik | | Spartak Ashkhabad | 1:1 | ||||||
Kishinyov |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
16. | Burevestnik | 2 | 1 | 1 | 0 | 5-2 | 3 | |
17. | Molotov team | 2 | 1 | 0 | 1 | 2-4 | 2 | |
18. | Spartak Ashkhabad | 2 | 0 | 1 | 1 | 1-2 | 1 |
Avangard Sverdlovsk | | Spartak Tashkent | 7:1 | ||||||
Sverdlovsk | |||||||||
Kalev | | Spartak Tashkent | 2:0 | ||||||
Sverdlovsk |
Spartak Kalinin | | Iskra | 9:2 | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Metallurg Dnepropetrovsk | | Spartak Kalinin | 3:0 (1:0) | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Metallurg Dnepropetrovsk | | Iskra | 2:0 | ||||||
Dnepropetrovsk |
Khimik | | Leninabad team | 7:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Krasnaya Zvezda | | Leninabad team | 5:1 | ||||||
Moscow | |||||||||
Khimik | | Krasnaya Zvezda | 1:1 | ||||||
Moscow |
Torpedo (Moscow) | | Zenit (Kuybyshev) | 0:1 (0:1) | ||||||
Moscow |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Dynamo (Moscow) | | Dynamo (Leningrad) | 3:0 (1:0)* | 3:0 | |||||
Moscow | |||||||||
Shakhtyor (Stalino) | | Dynamo (Alma-Ata) | 2:0 (2:0)* | 2:0 | |||||
Moscow | |||||||||
Day 0 | |||||||||
Torpedo (Moscow) | | Zenit (Leningrad) | 3:1 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo (Moscow) | | Dynamo (Leningrad) | 2:2 aet (1:2, 2:2) | ||||||
Moscow | |||||||||
Lokomotiv (Moscow) | | Lokomotiv (Kharkov) | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Daugava (Riga) | | Spartak (Vilnius) | 0:0 aet | ||||||
Rīga | |||||||||
Daugava (Riga) | | Spartak (Vilnius) | 1:0 (1:0) | ||||||
Rīga | |||||||||
Spartak (Moscow) | | Metallurg (Zaporozhye) | 5:0 (3:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo (Tbilisi) | | Dynamo (Kiev) | 4:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Shakhtyor (Stalino) | | Dynamo (Alma-Ata) | 0:0 aet | ||||||
Moscow |
Daugava (Riga) | | Metallurg (Dnepropetrovsk) | 5:1 (4:0) | ||||||
Rīga | |||||||||
Shakhtyor (Stalino) | | Avangard (Chelyabinsk) | +:- | ||||||
Gorky | |||||||||
Dynamo (Alma-Ata) | | Leninabad team (Leninabad) | 6:2 (4:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Metallurg (Zaporozhye) | | Spartak (Ashkhabad) | 6:2 (3:0) | ||||||
Moscow |
Metallurg (Dnepropetrovsk) | | Torpedo (Rostov-on-Don) | 1:0 (1:0) | ||||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
Iskra (Frunze) | | Daugava (Riga) | 0:2 (0:2) | ||||||
Frunze | |||||||||
Avangard (Chelyabinsk) | | Dynamo (Yerevan) | +:- | ||||||
Chelyabinsk | |||||||||
Burevestnik (Kishinyov) | | Dynamo (Alma-Ata) | 0:1 (0:0) | ||||||
Chişinău | |||||||||
Spartak (Ashkhabad) | | Spartak (Tashkent) | 1:0 (0:0) | ||||||
Aşgabat Republican Stadium | |||||||||
Torpedo (Stalingrad) | | Metallurg (Zaporozhye) | 1:4 (1:1) | ||||||
Stalingrad | |||||||||
Leninabad team (Leninabad) | | Neftyanik (Baku) | 8:4 (4:2) | ||||||
Leninabad Gornyak Stadium |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Dynamo (Stalinabad) | | Avangard (Chelyabinsk) | 1:3 (1:1)* | 1:3 | |||||
Stalinabad | |||||||||
Spartak (Tashkent) | | Dynamo (Kutaisi) | 4:2 (2:2)* | 4:2 | |||||
Toshkent Spartak Stadium | |||||||||
Dynamo (Kishinyov) | | Dynamo (Alma-Ata) | 0:1 (0:1)* | 0:1 | |||||
Chişinău | |||||||||
Neftyanik (Baku) | | Khimik (Moscow) | 4:1 (1:0)* | 4:1 | |||||
Bakı | |||||||||
Day 0 | |||||||||
Leninabad team (Leninabad) | | Avangard (Sverdlovsk) | +:- | ||||||
Leninabad | |||||||||
Khimik (Chirchik) | | Daugava (Riga) | 0:3 (0:1) | ||||||
Toshkent | |||||||||
Dynamo (Stalinabad) | | Avangard (Chelyabinsk) | 3:3 aet (2:1, 3:3) | ||||||
Stalinabad | |||||||||
Spartak (Tashkent) | | Dynamo (Kutaisi) | 0:0 aet | ||||||
Toshkent Spartak Stadium | |||||||||
Dynamo (Kishinyov) | | Dynamo (Alma-Ata) | 1:1 aet (1:0, 1:1) | ||||||
Chişinău | |||||||||
Neftyanik (Baku) | | Khimik (Moscow) | 1:1 aet (1:0, 1:1) | ||||||
Bakı | |||||||||
Burevestnik (Kishinyov) | | Dynamo-2 (Leningrad) | 3:0 (1:0) | ||||||
Chişinău | |||||||||
Torpedo (Stalingrad) | | Dynamo (Frunze) | +:- | ||||||
Stalingrad | |||||||||
Metallurg (Zaporozhye) | | Khimik (Kirovakan) | 8:3 (2:0) | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
Spartak (Ashkhabad) | | Krasny Metallurg (Liepaja) | 2:1 (1:0) | ||||||
Aşgabat Republican Stadium |
Dynamo (Chimkent) | | Metallurg (Zaporozhye) | 1:4 (0:1) | ||||||
Guryev | |||||||||
Spartak (Ashkhabad) | | Metallurg (Odessa) | 4:1 (3:0) | ||||||
Aşgabat Republican Stadium | |||||||||
Dynamo (Tallin) | | Khimik (Moscow) | 1:2 (0:0) | ||||||
Tallinn | |||||||||
Dynamo-2 (Leningrad) | | Kalev (Tallin) | 3:1 (1:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Dynamo (Kishinyov) | | Dynamo (Minsk) | +:- | ||||||
Chişinău | |||||||||
Khimik (Kirovakan) | | Spartak (Kalinin) | 1:0 (1:0) | ||||||
Kirovakan | |||||||||
Dynamo (Frunze) | | Znamya (Ivanovo) | +:- | ||||||
Frunze | |||||||||
Neftyanik (Baku) | | Krasnaya Zvezda (Petrozavodsk) | 4:2 (2:1) | ||||||
Bakı |
Day 8 | |||||||||
Wiener Sport-Club | | Admira | 3:5 | ||||||
Wien | |||||||||
Simmering | | GAK | 0:0 | ||||||
Simmering Simmering-Platz | |||||||||
First Vienna | | Austria Salzburg | 5:0 | ||||||
Wien | |||||||||
FAC | | FC Wien | 2:2 | ||||||
Wien Jedlesee I | |||||||||
LASK | | Austria Wien | 1:2 | ||||||
Linz | |||||||||
WAC | | Wacker | 2:1 | ||||||
Wien | |||||||||
Sturm | | Rapid | 2:4 | ||||||
Graz | |||||||||
Day 7 | |||||||||
Rapid | | LASK | 8:0 | ||||||
Wien | |||||||||
Admira | | First Vienna | 2:2 | ||||||
Wien Jedlesee II | |||||||||
Austria Salzburg | | Sturm | 5:2 | ||||||
Salzburg | |||||||||
GAK | | Wiener Sport-Club | 3:2 | ||||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
Wacker | | Simmering | 2:2 | ||||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
Austria Wien | | FC Wien | 3:2 | ||||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
WAC | | FAC | 3:2 | ||||||
Wien | |||||||||
Day 6 | |||||||||
Simmering | | WAC | 2:0 | ||||||
Simmering Simmering-Platz | |||||||||
Wiener Sport-Club | | Wacker | 2:4 | ||||||
Wien | |||||||||
First Vienna | | GAK | 4:0 | ||||||
Wien | |||||||||
FAC | | Austria Wien | 2:2 | ||||||
Wien Jedlesee I | |||||||||
LASK | | Austria Salzburg | 3:0 | ||||||
Linz LASK-Platz | |||||||||
Sturm | | Admira | 2:3 | ||||||
Graz | |||||||||
FC Wien | | Rapid | 0:3 | ||||||
Wien FC Wien-Platz | |||||||||
Day 5 | |||||||||
Simmering | | FAC | 6:1 | ||||||
Simmering Simmering-Platz | |||||||||
WAC | | Wiener Sport-Club | 1:4 | ||||||
Wien | |||||||||
Admira | | LASK | 0:0 | ||||||
Wien | |||||||||
Wacker | | First Vienna | 4:2 | ||||||
Wien | |||||||||
Austria Salzburg | | FC Wien | 2:0 | ||||||
Salzburg | |||||||||
GAK | | Sturm | 4:3 | ||||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
Rapid | | Austria Wien | 3:4 | ||||||
Wien | |||||||||
Day 4 | |||||||||
FC Wien | | Admira | 2:2 | ||||||
Wien FC Wien-Platz | |||||||||
Wiener Sport-Club | | Simmering | 2:1 | ||||||
Wien | |||||||||
Sturm | | Wacker | 1:1 | ||||||
Graz | |||||||||
First Vienna | | WAC | 7:0 | ||||||
Wien | |||||||||
Austria Wien | | Austria Salzburg | 2:3 | ||||||
Wien | |||||||||
LASK | | GAK | 5:0 | ||||||
Linz LASK-Platz | |||||||||
FAC | | Rapid | 0:7 | ||||||
Wien Jedlesee I |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Wolverhampton Wanderers | 42 | 25 | 7 | 10 | 96-56 | 57 | ||
2. | West Bromwich Albion | 42 | 22 | 9 | 11 | 86-63 | 53 | ||
3. | Huddersfield Town | 42 | 20 | 11 | 11 | 78-61 | 51 | ||
4. | Manchester United | 42 | 18 | 12 | 12 | 73-58 | 48 | ||
5. | Bolton Wanderers | 42 | 18 | 12 | 12 | 75-60 | 48 | ||
6. | Blackpool | 42 | 19 | 10 | 13 | 80-69 | 48 | ||
7. | Burnley | 42 | 21 | 4 | 17 | 78-67 | 46 | ||
8. | Chelsea | 42 | 16 | 12 | 14 | 74-68 | 44 | ||
9. | Charlton Athletic | 42 | 19 | 6 | 17 | 75-77 | 44 | ||
10. | Cardiff City | 42 | 18 | 8 | 16 | 51-71 | 44 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Leicester City | 42 | 23 | 10 | 9 | 97-60 | 56 | ||
2. | Everton | 42 | 20 | 16 | 6 | 92-58 | 56 | ||
3. | Blackburn Rovers | 42 | 23 | 9 | 10 | 86-50 | 55 | ||
4. | Nottingham Forest | 42 | 20 | 12 | 10 | 86-59 | 52 | ||
5. | Rotherham United | 42 | 21 | 7 | 14 | 80-67 | 49 | ||
6. | Luton Town | 42 | 18 | 12 | 12 | 64-59 | 48 | ||
7. | Birmingham City | 42 | 18 | 11 | 13 | 78-58 | 47 | ||
8. | Fulham | 42 | 17 | 10 | 15 | 98-85 | 44 | ||
9. | Bristol Rovers | 42 | 14 | 16 | 12 | 64-58 | 44 | ||
10. | Leeds United | 42 | 15 | 13 | 14 | 89-81 | 43 |
Day 4 | |||||||||
Daring | | La Gantoise | 0:3 | ||||||
Union Saint-Gilloise | | Standard | 1:0 | ||||||
Day 3 | |||||||||
La Gantoise | | Tilleur | 2:1 | ||||||
Standard | | Liège | 0:2 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Mechelen | | La Gantoise | 0:0 | ||||||
Standard | | Charleroi | 2:3 | ||||||
Day 1 | |||||||||
La Gantoise | | Charleroi | 4:4 | ||||||
Racing Mechelen | | Standard | 3:0 | ||||||
Day 0 | |||||||||
Lyra | | Liège | 1:4 | ||||||
Antwerp | | Lyra | 1:3 | ||||||
Lyra | | Daring | 1:2 | ||||||
Day 30 | |||||||||
Spartak Plovdiv | | Minyor | 1:2 | ||||||
Day 29 | |||||||||
Udarnik | | DNA | 5:2 | ||||||
Akademik | | Spartak Plovdiv | 2:1 | ||||||
Day 28 | |||||||||
Spartak Pleven | | OSG | 3:1 | ||||||
VMS | | Udarnik | 3:0 | ||||||
Stroitel | | DNA | 1:0 | ||||||
Day 27 | |||||||||
Lokomotiv Sofia | | VVS | 1:1 | ||||||
Udarnik | | Spartak Pleven | 0:0 | ||||||
Dynamo | | Spartak Sofia | 0:0 | ||||||
OSG | | Spartak Plovdiv | 1:0 | ||||||
Day 26 | |||||||||
Lokomotiv Plovdiv | | Lokomotiv Sofia | 0:0 | ||||||
Stroitel | | VMS | 0:1 | ||||||
Spartak Sofia | | OSG | 2:2 | ||||||
VVS | | Minyor | 3:0 | ||||||
Day 25 | |||||||||
Akademik | | VVS | 1:0 | ||||||
DNA | | Spartak Plovdiv | 0:0 | ||||||
Lokomotiv Sofia | | Stroitel | 1:1 | ||||||
VMS | | Spartak Pleven | 2:0 | ||||||
Day 23 | |||||||||
Minyor | | Stroitel | 1:0 | ||||||
VMS | | Spartak Sofia | 1:2 | ||||||
Day 22 | |||||||||
Spartak Sofia | | Spartak Pleven | 2:3 | ||||||
Minyor | | Akademik | 2:0 | ||||||
Lokomotiv Sofia | | Dynamo | 0:3 | ||||||
VVS | | Udarnik | 0:3 | ||||||
Day 21 | |||||||||
Akademik | | Stroitel | 0:0 | ||||||
Day 20 | |||||||||
Lokomotiv Plovdiv | | DNA | 2:0 | ||||||
Lokomotiv Sofia | | Udarnik | 0:5 | ||||||
Stroitel | | Spartak Sofia | 1:1 | ||||||
Day 19 | |||||||||
Dynamo | | Stroitel | 1:0 | ||||||
VMS | | Lokomotiv Plovdiv | 0:0 | ||||||
Day 18 | |||||||||
Lokomotiv Plovdiv | | Spartak Pleven | 2:0 | ||||||
Dynamo | | OSG | 0:5 | ||||||
VVS | | Spartak Plovdiv | 1:0 | ||||||
Day 2 | |||||||||
15:00 | Aktivist | | Stahl | 4:0 | |||||
15:00 | Empor | | Chemie | 1:1 | |||||
15:00 | Rotation Babelsberg | | Turbine Erfurt | 1:2 | |||||
15:00 | Lokomotive | | Motor Dessau | 3:0 | |||||
15:00 | Turbine Halle | | Motor Zwickau | 1:2 | |||||
15:00 | Einheit Ost | | Wismut | 1:2 | |||||
15:00 | Fortschritt | | Dynamo | 4:2 | |||||
Day 1 | |||||||||
15:00 | Wismut | | Fortschritt | 4:1 | |||||
15:00 | Motor Zwickau | | Einheit Ost | 2:1 | |||||
15:00 | Motor Dessau | | Turbine Halle | 1:1 | |||||
15:00 | Turbine Erfurt | | Lokomotive | 1:2 | |||||
15:00 | Chemie | | Rotation Babelsberg | 3:1 | |||||
15:00 | Stahl | | Empor | 1:1 | |||||
15:00 | Rotation Dresden | | Aktivist | 1:1 | |||||
Day 3 | |||||||||
Atlético Osasuna | | Athlético Bilbao | 3:2 (1:2) | ||||||
Valencia | | Real Oviedo | 3:0 (1:0) | ||||||
Español | | Real Sociedad | 1:1 (0:1) | ||||||
Celta de Vigo | | Deportivo La Coruna | 3:1 (3:0) | ||||||
Real Jaén | | Atlético Madrid | 1:0 (0:0) | ||||||
Real Madrid | | Real Santander | 4:2 (2:0) | ||||||
Real Valladolid | | Barcelona | 2:2 (2:1) | ||||||
Real Gijón | | Sevilla | 3:1 (2:0) | ||||||
Day 2 | |||||||||
Athlético Bilbao | | Real Madrid | 2:3 (1:2) | ||||||
Atlético Madrid | | Real Sociedad | 1:1 (1:0) | ||||||
Atlético Osasuna | | Español | 2:3 (1:1) | ||||||
Deportivo La Coruna | | Real Gijón | 2:1 (2:1) | ||||||
Barcelona | | Real Jaén | 6:2 (1:1) | ||||||
Sevilla | | Real Valladolid | 3:1 (2:0) | ||||||
Real Santander | | Valencia | 3:1 (1:0) | ||||||
Real Oviedo | | Celta de Vigo | 0:1 (0:1) | ||||||
Day 1 | |||||||||
Valencia | | Athlético Bilbao | 3:0 (3:0) | ||||||
Español | | Atlético Madrid | 3:1 (1:1) | ||||||
Celta de Vigo | | Real Santander | 1:2 (0:2) | ||||||
Real Jaén | | Sevilla | 3:1 (1:1) | ||||||
Real Madrid | | Atlético Osasuna | 2:0 (1:0) | ||||||
Real Sociedad | | Barcelona | 0:3 (0:1) | ||||||
Real Valladolid | | Deportivo La Coruna | 2:1 (1:1) | ||||||
Real Gijón | | Real Oviedo | 0:0 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Bologna | | Torino | 2:0 | ||||||
Inter | | SPAL | 4:2 | ||||||
Juventus | | Fiorentina | 0:0 | ||||||
Torino | |||||||||
Napoli | | Atalanta | 6:3 | ||||||
Novara | | Lazio | 2:1 | ||||||
Palermo | | Legnano | 3:3 | ||||||
Roma | | Udinese | 3:0 | ||||||
Sampdoria | | Milan | 2:1 | ||||||
Triestina | | Genoa | 1:1 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Genoa | | Juventus | 1:3 (0:1) | ||||||
Genova | |||||||||
Atalanta | | Inter | 0:2 | ||||||
Fiorentina | | Roma | 2:0 | ||||||
Lazio | | Legnano | 1:1 | ||||||
Milan | | Novara | 0:0 | ||||||
Palermo | | Udinese | 4:0 | ||||||
SPAL | | Sampdoria | 2:1 | ||||||
Torino | | Napoli | 0:2 | ||||||
Triestina | | Bologna | 3:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Juventus | | Triestina | 3:1 (2:1) | ||||||
Torino | |||||||||
Bologna | | Atalanta | 2:1 | ||||||
Inter | | Lazio | 2:0 | ||||||
Legnano | | Fiorentina | 1:2 | ||||||
Napoli | | Palermo | 3:0 | ||||||
Novara | | SPAL | 4:2 | ||||||
Roma | | Genoa | 4:0 | ||||||
Sampdoria | | Torino | 1:1 | ||||||
Udinese | | Milan | 2:2 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Geithus | | Fredrikstad | 2:3 | ||||||
Sarpsborg | | Moss | 3:2 | ||||||
Strømmen | | Lillestrøm | 5:2 | ||||||
Freidig | | Odd | 1:3 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Moss | | Freidig | 0:0 | ||||||
Odd | | Geithus | 2:1 | ||||||
Lillestrøm | | Sarpsborg | 3:1 | ||||||
Fredrikstad | | Strømmen | 0:1 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Metz | | Lille | 2:2 | ||||||
Marseille | | Reims | 0:2 | ||||||
Sochaux-Montbéliard | | Saint-Étienne | 1:2 | ||||||
Le Havre | | Toulouse | 1:1 | ||||||
Sete | | Bordeaux | 0:2 | ||||||
Roubaix | | Lorraine | 4:2 | ||||||
Nice | | Stade Français | 1:1 | ||||||
Strasbourg | | Monaco | 3:0 | ||||||
Lens | | Nîmes | 4:1 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Lorraine | | Marseille | 2:1 | ||||||
Monaco | | Le Havre | 4:1 | ||||||
Sete | | Reims | 0:2 | ||||||
Stade Français | | Lens | 5:2 | ||||||
Bordeaux | | Metz | 3:0 | ||||||
Toulouse | | Nice | 4:1 | ||||||
Saint-Étienne | | Strasbourg | 1:0 | ||||||
Lille | | Sochaux-Montbéliard | 0:0 | ||||||
Nîmes | | Roubaix | 1:0 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Marseille | | Lille | 1:1 | ||||||
Metz | | Monaco | 1:0 | ||||||
Sochaux-Montbéliard | | Le Havre | 0:1 | ||||||
Sete | | Saint-Étienne | 1:2 | ||||||
Roubaix | | Bordeaux | 0:2 | ||||||
Stade Français | | Nîmes | 1:3 | ||||||
Nice | | Lorraine | 2:1 | ||||||
Strasbourg | | Toulouse | 2:0 | ||||||
Lens | | Reims | 0:0 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Metz | | Sochaux-Montbéliard | 1:1 | ||||||
Monaco | | Roubaix | 0:2 | ||||||
Le Havre | | Marseille | 1:0 | ||||||
Bordeaux | | Stade Français | 3:2 | ||||||
Saint-Étienne | | Lens | 5:2 | ||||||
Toulouse | | Lorraine | 3:2 | ||||||
Lille | | Nice | 3:1 | ||||||
Reims | | Nîmes | 2:1 | ||||||
Strasbourg | | Sete | 4:0 | ||||||
Day 9 | |||||||||
AIK | | Elfsborg | 0:2 | ||||||
Solna | |||||||||
Göteborg | | Djurgårdens | 2:0 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Helsingborgs | | Jönköpings Södra | 2:1 | ||||||
Helsingborg | |||||||||
Kalmar | | GAIS | 3:2 | ||||||
Kalmar | |||||||||
Norrköping | | Degerfors | 1:2 | ||||||
Norrköping | |||||||||
Sandvikens | | Malmö | 2:2 | ||||||
Sandviken | |||||||||
Day 8 | |||||||||
Degerfors | | Sandvikens | 3:1 | ||||||
Degerfors | |||||||||
Djurgårdens | | Norrköping | 0:1 | ||||||
Solna | |||||||||
GAIS | | Elfsborg | 1:0 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Helsingborgs | | AIK | 1:3 | ||||||
Helsingborg | |||||||||
Jönköpings Södra | | Göteborg | 1:1 | ||||||
Jönköping | |||||||||
Malmö | | Kalmar | 0:0 | ||||||
Malmö | |||||||||
Day 7 | |||||||||
AIK | | GAIS | 1:1 | ||||||
Solna | |||||||||
Elfsborg | | Malmö | 2:0 | ||||||
Borås | |||||||||
Göteborg | | Helsingborgs | 1:0 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Kalmar | | Degerfors | 3:1 | ||||||
Kalmar | |||||||||
Norrköping | | Jönköpings Södra | 2:1 | ||||||
Norrköping | |||||||||
Sandvikens | | Djurgårdens | 2:2 | ||||||
Sandviken | |||||||||
Day 6 | |||||||||
Degerfors | | GAIS | 0:1 | ||||||
Degerfors | |||||||||
Djurgårdens | | Elfsborg | 6:0 | ||||||
Solna | |||||||||
Göteborg | | Norrköping | 1:1 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Helsingborgs | | Sandvikens | 1:0 | ||||||
Helsingborg | |||||||||
Jönköpings Södra | | Kalmar | 2:3 | ||||||
Jönköping | |||||||||
Malmö | | AIK | 0:3 | ||||||
Malmö |
Clyde | | Airdrieonians | 4:1 | ||||||
Hamilton | | Celtic | 2:0 | ||||||
Hearts | | East Fife | 2:2 | ||||||
Falkirk | | Dundee | 4:0 | ||||||
Raith Rovers | | Hibernian | 4:0 | ||||||
Rangers | | Partick Thistle | 3:0 | ||||||
Aberdeen | | St. Mirren | 0:3 | ||||||
Queen of the South | | Stirling Albion | 4:1 | ||||||
Stirling Albion | | Aberdeen | 1:0 | ||||||
Celtic | | Clyde | 1:0 | ||||||
Airdrieonians | | Falkirk | 2:2 | ||||||
St. Mirren | | Hamilton | 3:2 | ||||||
Hearts | | Queen of the South | 1:4 | ||||||
Dundee | | Raith Rovers | 0:0 | ||||||
Hamilton | | Airdrieonians | 0:1 | ||||||
Rangers | | Celtic | 1:1 | ||||||
Raith Rovers | | East Fife | 2:2 | ||||||
Aberdeen | | Dundee | 1:1 | ||||||
Hearts | | Hibernian | 4:0 | ||||||
Clyde | | Partick Thistle | 0:4 | ||||||
Queen of the South | | St. Mirren | 4:0 | ||||||
Falkirk | | Stirling Albion | 2:0 | ||||||
Celtic | | Aberdeen | 3:0 | ||||||
Dundee | | Clyde | 2:0 | ||||||
East Fife | | Falkirk | 4:1 | ||||||
Stirling Albion | | Rangers | 2:0 | ||||||
Hibernian | | Hamilton | 4:1 | ||||||
Airdrieonians | | Hearts | 2:1 | ||||||
Partick Thistle | | Queen of the South | 1:2 | ||||||
St. Mirren | | Raith Rovers | 3:0 | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Ayr United | | Rangers | 3:2 | 2:4 | 5:6 | ||||
Dunfermline Athletic | | East Fife | 2:3 | 2:6 | 4:9 | ||||
Hibernian | | Third Lanark | 4:0 | 4:0 | 8:0 | ||||
Partick Thistle | | Kilmarnock | 4:0 | 3:4 | 7:4 | ||||
Day 1 | |||||||||
East Fife | | Dunfermline Athletic | 6:2 | ||||||
Kilmarnock | | Partick Thistle | 4:3 | ||||||
Rangers | | Ayr United | 4:2 | ||||||
Third Lanark | | Hibernian | 0:4 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | River Plate | 30 | 18 | 7 | 5 | 60-36 | 43 | ||
2. | Vélez Sársfield | 30 | 13 | 13 | 4 | 53-35 | 39 | ||
3. | Racing Club | 30 | 16 | 7 | 7 | 53-40 | 39 | ||
4. | Independiente | 30 | 14 | 7 | 9 | 52-47 | 35 | ||
5. | San Lorenzo de Almagro | 30 | 15 | 4 | 11 | 55-36 | 34 | ||
6. | Gimnasia y Esgrima | 30 | 13 | 6 | 11 | 55-43 | 32 | ||
7. | Rosario Central | 30 | 10 | 8 | 12 | 43-51 | 28 | ||
8. | Chacarita Juniors | 30 | 9 | 10 | 11 | 35-38 | 28 | ||
9. | Boca Juniors | 30 | 11 | 6 | 13 | 41-37 | 28 | ||
10. | Lanús | 30 | 11 | 5 | 14 | 44-45 | 27 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
18:00 | |
15:30* | |
17:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
17:30 | |
18:30 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
15:30 | |
19:00 | |
21:15 | |
21:15 | |
Local time | |
3:0 | |
1:0 | |
4:2 aet | |
2:1 | |
2:2 | |
1:2 | |
2:1 | |
0:8 | |
0:6 | |
1:2 | |
2:2 | |
0:2 | |
1:2 | |
4:2 | |
2:0 | |
19:30* | |
1:0 | |
20:00* | |
2:1 | |
21:30* | |
1:2 | |
2:2 | |
2:0 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
08.02.2024 – 24.05.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
08.08.2023 – 22.05.2024
18.08.2023 – 19.05.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |