Brazil

FIFA rank: 3

National stadium: Estádio Jornalista Mário Filho (Maracanã)

Last results
Fixtures

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats World Cup - overall stats
World Cup 2018. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 2018. Qualifying tournament, South America - Qualifying round - place 1
World Cup 2014. Final tournament - place 4
World Cup 2010. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 2010. Qualifying tournament, South America - Qualifying round - place 1
World Cup 2006. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 2006. Qualifying tournament, South America - Qualifying round - place 1
World Cup 2002. Final tournament - Winner
World Cup 2002. Qualifying tournament, South America - Qualifying round - place 3
World Cup 1998. Final tournament - place 2
World Cup 1994. Final tournament - Winner
World Cup 1994. Qualifying tournament, South America - Group 2 - place 1
World Cup 1990. Final tournament - 1/8 finals
World Cup 1990. Qualifying tournament, South America - Group 3 - place 1
World Cup 1986. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 1986. Qualifying tournament, South America - Group 3 - place 1
World Cup 1982. Final tournament - Quarterfinal group C - place 2
World Cup 1982. Qualifying tournament, South America - Group 1 - place 1
World Cup 1978. Final tournament - place 3
World Cup 1978. Qualifying tournament, South America - Final round - place 1
World Cup 1974. Final tournament - place 4
World Cup 1970. Final tournament - Winner
World Cup 1970. Qualifying tournament, South America - Group 2 - place 1
World Cup 1966. Final tournament - Group 3 - place 3
World Cup 1962. Final tournament - Winner
World Cup 1958. Final tournament - Winner
World Cup 1958. Qualifying tournament, South America - Group 1 - place 1
World Cup 1954. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 1954. Qualifying tournament - Group 11 - place 1
World Cup 1950. Final tournament - place 2
World Cup 1938. Final tournament - place 3
World Cup 1938. Qualifying tournament - Group 10
World Cup 1934. Final tournament - 1/8 finals
World Cup 1934. Qualifying tournament - Group 9
World Cup 1930 - Group 2 - place 2

Overall stats Copa América - overall stats
Copa América 2016 - Group B - place 3
Copa América 2015 - Quarterfinal
Copa América 2011 - Quarterfinal
Copa América 2007 - Winner
Copa América 2004 - Winner
Copa América 2001 - Quarterfinal
Copa América 1999 - Winner
Copa América 1997 - Winner
Copa América 1995 - place 2
Copa América 1993 - Quarterfinal
Copa América 1991 - place 2
Copa América 1989 - Winner
Copa América 1987 - Group B - place 2
Copa América 1983 - Final
Copa América 1979 - Semifinal
Copa América 1975 - Semifinal
South American Championship 1963 - place 4
South American Championship 1959 - place 2
South American Championship 1959 (unofficial) - place 3
South American Championship 1957 - place 2
South American Championship 1956 (unofficial) - place 4
South American Championship 1953 - place 2
South American Championship 1949 - Winner
South American Championship 1946 (unofficial) - place 2
South American Championship 1945 (unofficial) - place 2
South American Championship 1942 - place 3
South American Championship 1937 - place 2
South American Championship 1925 - place 2
South American Championship 1923 - place 4
South American Championship 1922 - Winner
South American Championship 1921 - place 2
South American Championship 1920 - place 3
South American Championship 1919 - Winner
South American Championship 1917 - place 3
South American Championship 1916 (unofficial) - place 3

Overall stats CCCF/CONCACAF Championship/Gold Cup - overall stats
CONCACAF Gold Cup 2003. Final tournament - place 2
CONCACAF Gold Cup 1998. Final tournament - place 3
CONCACAF Gold Cup 1996. Final tournament - place 2

Overall stats Olympic Games - overall stats
Olympic Games 1988. Final tournament - place 2
Olympic Games 1988. Qualifying tournament, South America - Final group - place 1
Olympic Games 1984. Final tournament - place 2
Olympic Games 1984. Qualifying tournament, South America - Final group - place 1
Olympic Games 1980. Qualifying tournament, South America - Qualifying round - place 5
Olympic Games 1976. Final tournament - place 4
Olympic Games 1976. Qualifying tournament, South America - Qualifying round - place 1
Olympic Games 1972. Final tournament - Group 3 - place 4
Olympic Games 1972. Qualifying tournament, South America - Final group - place 1
Olympic Games 1968. Final tournament - Group B - place 3
Olympic Games 1968. Qualifying tournament, South America - Final group - place 1
Olympic Games 1964. Final tournament - Group C - place 3
Olympic Games 1964. Qualifying tournament, South America - 2nd place match
Olympic Games 1960. Final tournament - Group 2 - place 2
Olympic Games 1960. Qualifying tournament, America - Final round - place 3
Olympic Games 1952 - Quarterfinal

Overall stats Copa del Atlantico - overall stats
Copa del Atlantico 1976 - Winner
Copa del Atlantico 1960 - Winner
Copa del Atlantico 1956 - Winner

Overall stats Brazil Independence Cup - overall stats
Brazil Independence Cup 1972 - Winner

Overall stats Caribbean Championship - overall stats
Caribbean Cup 1999. Final tournament - Group B - place 3

Overall stats FIFA Confederations Cup - overall stats
FIFA Confederations Cup 2013 - Winner
FIFA Confederations Cup 2009 - Winner
FIFA Confederations Cup 2005 - Winner
FIFA Confederations Cup 2003 - Group B - place 3
FIFA Confederations Cup 2001 - place 4
FIFA Confederations Cup 1999 - place 2
FIFA Confederations Cup 1997 - Winner

Overall stats Mundialito - overall stats
Mundialito 1980 - Final

Overall stats King's Cup - overall stats
King's Cup 2000 - place 3
King's Cup 1999 - Winner

Overall stats Merdeka Tournament - overall stats
Merdeka Tournament 1982 - Winner
Merdeka Tournament 1981 - Final

Overall stats Pan American Championship - overall stats
Pan American Championship 1960 - place 2
Pan American Championship 1956 - Winner
Pan American Championship 1952 - Winner

Overall stats President's Cup/Korea Cup - overall stats
Korea Cup 1995 - Group A - place 3
President's Cup 1985 - place 3
President's Cup 1984 - Winner
President's Cup 1982 - Winner
President's Cup 1981 - place 3
President's Cup 1979 - Winner
President's Cup 1978 - Quarterfinal
President's Cup 1977 - Winner
President's Cup 1976 - Winner

Overall stats Tournoi de France - overall stats
Tournoi de France 1997 - place 2

Overall stats U.S. Cup - overall stats
U.S. Cup 1993 - place 2

Overall stats Umbro Cup - overall stats
Umbro Cup 1995 - Winner

Overall stats British Home Championship - overall stats
Rous Cup 1987 - Winner

Overall stats Copa Rio Branco - overall stats
Copa Rio Branco 1968 - Winner
Copa Rio Branco 1967 - Winner
Copa Rio Branco 1950 - Winner
Copa Rio Branco 1948 - Final
Copa Rio Branco 1947 - Winner
Copa Rio Branco 1946 - Final
Copa Rio Branco 1940 - Final
Copa Rio Branco 1932 - Final
Copa Rio Branco 1931 - Winner

Overall stats Superclásico de las Américas - overall stats
Superclásico de las Américas 2012 - Final
Superclásico de las Américas 2011 - Winner
Copa Julio Roca 1971 - Winner
Copa Julio Roca 1963 - Winner
Copa Julio Roca 1960 - Winner
Copa Julio Roca 1957 - Winner
Copa Julio Roca 1945 - Winner
Copa Julio Roca 1940 - Final
Copa Julio Roca 1939/40 - Final
Copa Julio Roca 1923 - Final
Copa Julio Roca 1922 - Winner
Copa Julio Roca 1914 - Winner

Overall stats Copa Oswaldo Cruz - overall stats
Copa Oswaldo Cruz 1968 - Winner
Copa Oswaldo Cruz 1962 - Winner
Copa Oswaldo Cruz 1961 - Winner
Copa Oswaldo Cruz 1958 - Winner
Copa Oswaldo Cruz 1956 - Winner
Copa Oswaldo Cruz 1955 - Winner
Copa Oswaldo Cruz 1950 - Winner

Overall stats Taça Bernardo O'Higgins - overall stats
Taça Bernardo O'Higgins 1966 - Winner
Taça Bernardo O'Higgins 1961 - Winner
Taça Bernardo O'Higgins 1959 - Winner
Taça Bernardo O'Higgins 1957 - Final
Taça Bernardo O'Higgins 1955 - Winner

Overall stats Copa Rodrigues Alves - overall stats
Copa Rodrigues Alves 1923 - Winner
Copa Rodrigues Alves 1922 - Winner

Overall stats Friendly internationals - overall stats
2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 1996 1995 1994 1993 1992 1991 1990 1989 1988 1987 1986 1985 1984 1983 1982 1981 1980 1979 1978 1977 1976 1974 1973 1972 1971 1970 1969 1968 1967 1966 1965 1964 1963 1962 1961 1960 1959 1958 1957 1956 1947 1944 1940 1934 1930 1923 1920 1919 1917 1916 1914

Clubs:

Águia de Marabá Futebol Clube (Marabá)
Águia Negra (Rio Brilhante)
15 de Novembro (Campo Bom)
4 de Julho Esporte Clube (Piripiri)
ABC (Natal)
Aimoré (São Leopoldo)
Alecrim (Natal)
Alegrense Futebol Clube (Alegre)
Altos (Altos)
América (Belo Horizonte)
América (Rio de Janeiro)
América (Rio Grande do Norte)
América (São José do Rio Preto)
América Futebol Clube (Manaus)
América Futebol Clube (Propriá)
Amadense (Tobias Barreto)
Amapá Clube (Macapá)
Americana Futebol (Americana)
Americano (Campos dos Goytacazes)
Anápolis (Anápolis)
Anapolina (Anápolis)
Aparecidense (Aparecida de Goiânia)
Aquidauanense (Aquidauana)
Aracruz (Aracruz)
Araguaína Futebol e Regatas (Araguaína)
Araguaia Atlético Clube (Alto Araguaia)
Arapongas (Arapongas)
ASA (Arapiraca)
Associação Atlética Alvorada (Alvorada)
Associação Atlética Cori-Sabbá (Floriano)
Associação Atlética Coruripe (Coruripe)
Associação Botafogo Futebol Clube (Guará)
Associação Cultural e Desportiva Potiguar (Mossoró)
Associação Cultural Esporte Clube Baraúnas (Mossoró)
Associação Desportiva Cabofriense (Cabo Frio)
Associação Desportiva Recreativa Cultural Icasa (Juazeiro do Norte)
Associação Desportiva Senador Guiomard (Senador Guiomard)
Associação Desportiva Vasco da Gama (Rio Branco)
Associação Jaguaré Esporte Clube (Jaguaré)
Associação Pinheiro Futebol Clube (Rolim de Moura)
Associação Sportiva Sociedade Unida (Assu)
Associacao Desportiva Atletica do Parana (Campo Mourão)
Atlético (Goiânia)
Atlético (Itapemirim)
Atlético (Tubarão)
Atlético Acreano (Rio Branco)
Atlético Cajazeirense de Desportos (Cajazeiras)
Atlético Cearense (Fortaleza)
Atlético Clube Corintians (Caicó)
Atlético Clube Juventus (Rio Branco)
Atlético Clube Lagartense (Lagarto)
Atlético Clube Paranavaí (Paranavaí)
Atlético Mineiro (Belo Horizonte)
Atlético Paranaense (Curitiba)
Atlético Rio Negro Clube (Boa Vista)
Atlético Roraima Clube (Boa Vista)
Audax (Osasco)
Auto Esporte (João Pessoa)
Avaí (Florianópolis)
Avenida (Santa Cruz do Sul)
Bahia (Salvador)
Bandeirante (Núcleo Bandeirante)
Bangu (Rio de Janeiro)
Baré (Boa Vista)
Barbalha (Barbalha)
Barra do Garças Futebol Clube ( Barra do Garças)
Barras Futebol Club (Barras)
Betim (Betim)
Blumenau Esporte Clube (Blumenau)
Boa Esporte Clube (Varginha)
Boavista (Saquarema)
Botafogo (João Pessoa)
Botafogo (Ribeirão Preto)
Botafogo (Rio de Janeiro)
Bragantino (Bragança)
Bragantino (Bragança Paulista)
Brasília (Brasília)
Brasil (Pelotas)
Brasiliense (Taguatinga)
Brusque Futebol Clube (Brusque)
Cacerense Esporte Clube (Cáceres)
Cachoeiro Futebol Clube (Cachoeiro de Itapemirim)
Caiçara Esporte Clube (Campo Maior)
Caldense (Poços de Caldas)
Camaçari (Camaçari)
Cametá (Cametá)
Campinense (Campina Grande)
Campo Grande (Campo Grande)
Canoas Sport Club (Canoas)
Capivariano (Capivari)
Cascavel (Cascavel)
Castanhal Esporte Clube (Castanhal)
Catuense (Catu)
Caxias (Joinville)
Ceará (Fortaleza)
Ceilândia Esporte Clube (Ceilândia)
Central (Caruaru)
Centro de Futebol Amazônia (Porto Velho)
Centro Educativo Recreativo Associação Atlética São Mateus (São Mateus)
Centro Sportivo Capelense (Capela)
Cerâmica Atlético Clube (Gravataí)
CEUB (Brasília)
CFZ de Brasília Sociedade Esportiva (Brasília)
Chapecoense (Chapecó)
Cianorte (Cianorte )
Clube Atlético Hermann Aichinger (Ibirama)
Clube Atlético Sorocaba (Sorocaba)
Clube de Regatas Brasil (Maceió)
Clube Esportivo Bento Gonçalves (Bento Gonçalves)
Clube Esportivo Naviraiense (Naviraí)
Clube Municipal Ananindeua (Belém)
Clube Recreativo e Atlético Catalano (Catalão)
Colatina (Colatina)
Colinas Esporte Clube (Colinas do Tocantins)
Colo Colo de Futebol e Regatas (Ilhéus)
Colorado (Curitiba)
Comercial (Campo Grande)
Comercial (Cornélio Procópio)
Comercial (Ribeirão Preto)
Comercial Atlético Clube (Campo Maior)
Confiança (Aracaju)
Cordino (Barra do Corda)
Corinthians (São Paulo)
Corinthians Alagoano (Maceió)
Coritiba (Curitiba)
Corumbaense (Corumbá)
Coxim Atlético Clube (Coxim)
Criciúma (Criciúma)
Cristal Atlético Clube (Macapá)
Cruzeiro (Belo Horizonte)
Cruzeiro do Sul (Brasília)
CSA (Maceió)
CSP (João Pessoa)
Cuiabá Esporte Clube (Cuiabá)
Defelê (Brasília)
Desportiva (Cariacica)
Dom Bosco (Cuiabá)
Dom Pedro (Núcleo Bandeirante)
Duque de Caxias (Duque de Caxias)
Eletrovapo (Niterói)
Espírito Santo Sociedade Esportiva (Colatina)
Espigão (Espigão d'Oeste)
Esporte Clube Democrata (Governador Valadares)
Esporte Clube Guarani (Venâncio Aires)
Esporte Clube Poções (Poções)
Esporte Clube São José (Porto Alegre)
Esporte Clube Tigres do Brasil (Duque de Caxias)
Estanciano (Estância)
Estrela do Mar (João Pessoa)
Estrela do Norte Futebol Clube (Cachoeiro de Itapemirim)
Fast Clube (Manaus)
Feira de Santana (Feira de Santana)
Ferroviária (Araraquara)
Ferroviário (Curitiba)
Ferroviário (Fortaleza)
Figueirense (Florianópolis)
Flamengo (Rio de Janeiro)
Flamengo (Teresina)
Floresta (Fortaleza)
Fluminense (Rio de Janeiro)
Fluminense de Feira (Feira de Santana)
Fonseca (Niterói)
Fortaleza (Fortaleza)
Foz do Iguaçu (Foz do Iguaçu)
Francana (Franca)
Friburguense (Nova Friburgo)
Galícia (Salvador)
Galo Maringá (Maringá)
Galvez (Acre)
Gama (Brasília)
Genus (Porto Velho)
Globo (Ceará-Mirim)
Goiás (Goiânia)
Goiânia (Goiânia)
Goianésia (Goianésia)
Goiatuba Esporte Clube (Goiatuba)
Goytacaz (Campos dos Goytacazes)
Grêmio (Maringá)
Grêmio (Porto Alegre)
Grêmio Barueri (Barueri)
Grêmio Esportivo Jaciara (Jaciara)
Grêmio Esportivo Tiradentes (Ceilândia)
Guajará Esporte Clube (Guajará-Mirim)
Guanabara (Brasília)
Guará (Guará)
Guarani (Campinas)
Guarani (Juazeiro do Norte)
Guarany (Sobral)
Gurupi Esporte Clube (Gurupi)
Hercílio Luz (Tubarão)
Holanda Esporte Clube (Rio Preto da Eva)
Horizonte Futebol Clube (Horizonte)
Ibiraçu Esporte Clube (Ibiraçu )
Independência Futebol Clube (Rio Branco)
Independente (Tucuruí)
Independente Esporte Clube (Santana)

Instituto de Administração de Projetos Educacionais Futebol Clube (São Luís)
Inter (Limeira)
Inter (Santa Maria)
Inter de Lages (Lages)
Internacional (Lages)
Internacional (Porto Alegre)
Interporto Futebol Clube (Porto Nacional)
Ipatinga (Ipatinga)
Iraty Sport Club (Iraty)
Itabaiana (Itabaiana)
Itabuna (Itabuna)
Ituano (Itu)
Itumbiara (Itumbiara)
Ivinhema Futebol Clube (Ivinhema)
J.Malucelli (São José dos Pinhais)
Jacuipense (Riachão do Jacuípe)
Ji-Paraná Futebol Clube (Ji Paraná)
Joinville (Joinville)
Juazeirense (Juazeiro)
Juazeiro Social Clube (Juazeiro)
Juventude (Caxias do Sul)
Juventus (São Paulo)
JV Lideral Futebol Clube (Imperatriz)
Kaburé Esporte Clube (Colinas do Tocantins)
Lagarto (Lagarto)
Lajeadense (Lajeado)
Leônico (Salvador)
Linense (Lins)
Linhares Esporte Clube (Linhares)
Londrina (Londrina)
Luverdense Esporte Clube (Lucas do Rio Verde)
Luziânia (Luziânia)
Madureira (Rio de Janeiro)
Manaus (Manaus)
Maranhão (São Luís)
Marcílio Dias (Itajaí)
Maringá (Maringá)
Matonense (Matão)
Metropol (Criciúma)
Mineiros Esporte Clube (Mineiros)
Misto Esporte Clube (Três Lagoas)
Mixto (Cuiabá)
Mogi Mirim (Mogi Mirim)
Moto Club (São Luís)
Muniz Freire Futebol Clube (Muniz Freire)
Murici Futebol Clube (Murici)
Náutico (Recife)
Nacional (Manaus)
Nacional (São Paulo)
Nacional Atlético Clube (Patos)
Nautico (Caracaraí)
Niterói (Niterói)
Noroeste (Bauru)
Nova Esperança (Jardim)
Nova Iguaçu (Nova Iguaçu)
Novo Hamburgo (Novo Hamburgo)
Novo Horizonte Futebol Clube (Ipameri)
Novoperário (Campo Grande)
Oeste (Itápolis)
Olímpia (Olímpia)
Olímpico (Blumenau)
Olímpico (Manaus)
Olímpico Pirambu Futebol Clube (Pirambu)
Olaria (Rio de Janeiro)
Operário (Campo Grande)
Operário (Várzea Grande)
Operário Ferroviário (Ponta Grossa)
Oratório (Macapá)
Palmas Futebol e Regatas (Palmas)
Palmeiras (São Paulo)
Paragominas (Paragominas)
Paraná (Curitiba)
Parauapebas (Parauapebas)
Parnahyba Sport Club (Parnahyba)
Paula Ramos (Florianópolis)
Paulista (Jundiaí)
Paysandu (Belém)
Pelotas (Pelotas)
Penarol (Itacoatiara)
Perdigão (Videira)
Piauí (Teresina)
Pinheiros (Curitiba)
Plácido de Castro (Plácido de Castro)
Ponte Preta (Campinas)
Porto (Caruaru)
Portuguesa (São Paulo)
Portuguesa (Santos)
Potiguar (Parnamirim)
Princesa do Solimões (Manacapuru)
Prudentópolis Esporte Clube (Prudentópolis)
PSTC (Londrina)
Ríver (Teresina)
Rabello (Brasília)
Real (Ariquemes)
Real (São Luís do Anauá)
Real Noroeste (Águia Branca)
Red Bull Brasil (Campinas)
Remo (Belém)
Resende (Resende)
Rio Branco (Americana)
Rio Branco (Campos dos Goytacazes)
Rio Branco (Cariacica)
Rio Branco (Paranaguá)
Rio Branco (Rio Branco)
Rio Negro (Manaus)
Roma Esporte Apucarana (Apucarana)
Rondonópolis (Rondonópolis)
Rondoniense (Porto Velho)
São Bento (Sorocaba)
São Bernardo (São Bernardo do Campo)
São Caetano (São Caetano do Sul)
São Cristóvão (Rio de Janeiro)
São Domingos Futebol Clube (São Domingos)
São Francisco (Santarém)
São Gabriel Futebol Clube (São Gabriel)
São Gonçalo Futebol Clube (São Gonçalo do Amarante)
São José (São José dos Campos)
São Luiz (Ijuí)
São Paulo (Rio Grande)
São Paulo (São Paulo)
São Raimundo (Manaus)
São Raimundo Esporte Clube (Boa Vista)
São Raimundo Esporte Clube (Santarém)
Salgueiro (Salgueiro)
Sampaio Corrêa (São Luís)
Santa Cruz (Estância)
Santa Cruz (Natal)
Santa Cruz (Recife)
Santa Cruz (Santa Cruz)
Santa Cruz Recreativo Esporte Clube (Santa Rita)
Santa Helena Esporte Clube (Santa Helena de Goiás)
Santa Quitéria (Santa Quitéria do Maranhão)
Santa Rita (Boca da Mata)
Santo André (Santo André)
Santo Antônio (Vitória)
Santos (Santos)
Santos Futebol Clube (Macapá)
Sapucaiense (Sapucaia do Sul)
SER Caxias (Caxias do Sul)
Sergipe (Aracaju)
Serra (Serra)
Sete de Setembro (Dourados)
Siderúrgica (Sabará)
Sinop Futebol Clube (Sinop)
Sobradinho (Sobradinho)
Sociedade Esportiva Ariquemes (Ariquemes)
Sociedade Esportiva e Recreativa Chapadão (Chapadão do Sul)
Sociedade Esportiva e Recreativa Juventude (Primavera do Leste)
Sociedade Esportiva e Recreativa São José (Macapá)
Sociedade Esportiva Palmares (Porto Velho)
Sociedade Esportiva Picos (Picos)
Sociedade Esportiva Pontaporanense (Ponta Porã)
Sociedade Esportiva River Plate (Carmópolis)
Sociedade Esportiva União Cacoalense (Cacoal)
Sociedade Esportiva Vila Aurora (Rondonópolis)
Sociedade Imperatriz de Desportos (Imperatriz)
Sorriso Esporte Clube (Sorriso)
Sousa Esporte Clube (Sousa)
Sport (Belém)
Sport (Recife)
Sport Club Ulbra Ji-Paraná (Ji-Paraná)
Sul América Esporte Clube (Manaus)
Taguatinga (Taguatinga)
Tiradentes (Teresina)
Tocantinópolis (Tocantinópolis)
Tocantins Futebol Clube (Palmas)
Tombense (Tombos)
Trem Desportivo Clube (Macapá)
Treze (Campina Grande)
Tubarão (Tubarão)
Tuna Luso (Belém)
Tupi Football Club (Juiz de Fora)
Uberaba (Uberaba)
Uberlândia (Uberlândia)
Ubiratan (Dourados)
União (Rondonópolis)
União Bandeirante (Bandeirantes)
União Barbarense (Santa Bárbara d'Oeste)
União Recreativa dos Trabalhadores (Patos de Minas)
União São João (Araras)
Vasco da Gama (Rio de Janeiro)
Veranópolis Esporte Clube Recreativo e Cultural (Veranópolis)
Vila Nova (Goiânia)
Vilavelhense Futebol Clube (Vila Velha)
Vilhena Esporte Clube (Vilhena)
Villa Nova (Nova Lima)
Vitória (Salvador)
Vitória (Vitória)
Vitória da Conquista (Vitória da Conquista)
Volta Redonda (Volta Redonda)
Votoraty Futebol Clube (Votorantim)
Votuporanguense (Votuporanga)
XV de Jaú (Jaú)
XV de Piracicaba (Piracicaba)
Ypiranga (Erechim)
Ypiranga (Macapá)

Football calendar
Now in database:

Years:148
Tourneys:8 864
Matches:1 020 807
Clubs:10 769
National teams:259
Stadiums:9 489
Site news
15.04.2019
current

Semifinal of the
CAF Confederation Cup 2018/19
added

14.04.2019
current

Semifinal of the
CAF Champions League 2018/19
added

12.04.2019
current

Fourth round of the
Copa do Brasil 2019
added

Fixtures
Russia 2018/19, Second division

Day 20

20.04

Znamya Truda - FK Kolomna

15:00

20.04

FK Dolgoprudny - Lokomotiv-Kazanka

16:00

21.04

FK Chertanovo-2 - Leningradets

15:00

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, April 20

 

FK UfaArsenal

13:30

FK OrenburgFK Rostov

16:00

DynamoKrylia Sovetov

16:30

LokomotivCSKA

19:00

FK KrasnodarZenit

21:00

 

FK SochiFK Chertanovo

14:00

Rotor-VolgogradFK Armavir

14:00

AvangardFK Tambov

15:00

ShinnikFK Tyumen

15:00

Zenit-2FK Nizhniy Novgorod

15:00

TomLuch

16:00

Spartak-2Mordovia

16:00

FakelSKA-Khabarovsk

17:00

 

Znamya TrudaFK Kolomna

15:00

FK DolgoprudnyLokomotiv-Kazanka

16:00

 

KhimikTorpedo

13:00

FK KalugaFK Strogino

14:00

KvantSalyut-Belgorod

14:00

DynamoZorkiy

15:00

SokolFK Ryazan

15:30

MetallurgSaturn

16:00

 

GandzasarPyunik

14:00

 

SlaviaBATE

15:00

TarpedaDynamo Mn

17:00

FK HaradzeyaTarpeda-BelAZ

19:00

 

AtyrauOkzhetpes

17:00

IrtyshAqtöbe

17:00

QayratAstana

17:00

KaysarOrdabasy

17:00

TarazShakhtyor

17:00

TobilZhetysu

17:00

 

Manchester CityTottenham Hotspur

12:30

AFC BournemouthFulham

15:00

Huddersfield TownWatford

15:00

West Ham UnitedLeicester City

15:00

Wolverhampton WanderersBrighton & Hove Albion

15:00

Newcastle UnitedSouthampton

17:30

 

PuskásMezőkövesd-Zsóry

17:00

ÚjpestHonvéd

17:00

MTKKisvárda

17:00

DiósgyőrPaks

17:00

DebrecenHaladás

17:00

FerencvárosVidi

19:30

 

AugsburgStuttgart

15:30

BayernWerder

15:30

Mainz 05Fortuna

15:30

Bayer 04Nürnberg

15:30

Borussia MRB Leipzig

18:30

Schalke 04Hoffenheim

20:30

 

EmmenUtrecht

18:30

GroningenAjax

18:30

VitesseZwolle

19:45

FeyenoordAZ

20:45

VVV-VenloDe Graafschap

20:45

 

SioniSaburtalo

16:00

DilaMetalurgi

19:00

Dinamo BtLokomotivi

21:00

 

Celta de VigoGirona

13:00

EibarAtlético

16:15

Rayo VallecanoHuesca

18:30

BarcelonaReal Sociedad

20:45

 

ParmaMilan

12:30

LazioChievo

15:00

CagliariFrosinone

15:00

BolognaSampdoria

15:00

UdineseSassuolo

15:00

EmpoliSPAL

15:00

GenoaTorino

15:00

JuventusFiorentina

18:00

InterRoma

20:30

 

RFSRiga FC

16:00

 

PalangaStumbras

13:00

RiteriaiAtlantas

15:00

 

BelenensesRio Ave

15:30

MoreirenseChaves

15:30

FeirenseBraga

18:00

PortoSanta Clara

20:30

 

TriglavMura

14:45

MariborRudar

17:00

 

GuingampMarseille

17:00

NiceCaen

20:00

NîmesBordeaux

20:00

StrasbourgMontpellier

20:00

 

RudešLokomotiva

14:30

InterGorica

16:30

HajdukRijeka

19:00

 

IskraZeta

15:00

LovćenMornar

16:30

RudarGrbalj

16:30

 

SundsvallKalmar

13:30

SiriusMalmö

16:00

 

MaarduTulevik

13:00

Nõmme KaljuKalev

13:00

TammekaTrans

16:00

 

Bragantino (Bragança)Vila Nova (Goiânia)

16:00

 

Chicago FireColorado Rapids

12:00

Philadelphia UnionMontreal Impact

13:00

Orlando CityVancouver Whitecaps

15:00

Atlanta UnitedDallas

16:00

San Jose EarthquakesSporting Kansas City

19:00

Columbus CrewPortland Timbers

19:30

New England RevolutionNew York Red Bulls

19:30

 

Beijing RenheShenzhen

15:30

Hebei China FortuneBeijing Sinobo Guoan

19:35

Henan JianyeTianjin Teda

19:35

 

Brisbane RoarNewcastle United Jets

17:35

Central Coast MarinersWestern Sydney Wanderers

19:50

Local time

Yesterday, April 18

ChelseaSlavia Praha

4:3

NapoliArsenal

0:1

Eintracht FrankfurtBenfica

2:0

ValenciaVillarreal

2:0

Mushuc RunaUnión Española

1:1
pen. 5:6

Sport HuancayoMontevideo Wanderers

1:1

 

BaltikaSibir

1:1

 

Sibir-2Irtysh

0:3

FK ChitaZenit

1:1

SakhalinDynamo

4:3

 

ZirkaPrykarpattya

-:+

FK SumyObolon-Brovar

0:0

Hirnyk-SportKolos

2:1

AhrobiznesBalkany

0:2

 

ChaikaNyva V

2:1

PolissyaFK Mynai

0:1

 

MFK Mykolaiv-2Myr

0:0

KreminKrystal

1:0

FK NikopolTavriya

0:0

Real PharmaHirnyk

0:2

 

SumqayıtSəbail

1:2

QarabağKeşlə

3:0

 

Bahia (Salvador)Londrina (Londrina)

4:0

 

SydneyPerth Glory

1:0

International tournaments

Current

21.03.2019 – 31.03.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

26.06.2018 – 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 – 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2019 – 23.11.2019

Copa Libertadores 2019

05.02.2019 – 09.11.2019

Copa Sudamericana 2019

05.02.2019 – 24.11.2019

AFC Champions League 2019

05.02.2019 – 02.11.2019

AFC Cup 2019

27.11.2018 – 01.06.2019

CAF Champion's League 2018/19

27.11.2018 – 26.05.2019

CAF Confederation Cup 2018/19

26.01.2019 – 12.05.2019

OFC Champions League 2019

19.02.2019 – 01.05.2019

CONCACAF Champions League 2019,
Final tournament

© WildSoft 2007-2019 info@wildstat.ru