01.09.1979 < | Football matches for 2.09.1979 | > 03.09.1979 |
Day 33 | |||||||||
14:00 | Volzhanin | | Stroitel Cherepovets | 5:1 (1:1) | |||||
Kineshma | |||||||||
15:00 | FShM | | TOZ | 2:2 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Atlantas | | Zveinieks | 2:1 (0:1) | |||||
Klaipėda | |||||||||
17:00 | Dynamo Bryansk | | Lokomotiv Kaluga | 2:1 (1:1) | |||||
Bryansk | |||||||||
17:00 | Sever | | Iskra | 0:2 (0:1) | |||||
Murmansk | |||||||||
17:00 | Dnepr Mogilyov | | Tekstilshchik Ivanovo | 3:1 (2:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
17:30 | Dvina | | Volga Kalinin | 0:1 (0:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
18:00 | Baltika | | Khimik Grodno | 0:2 (0:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
18:30 | Daugava | | Dynamo Brest | 0:1 (0:0) | |||||
Rīga |
Day 38 | |||||||||
Mashuk | | Khimik Dzerzhinsk | 0:1 | ||||||
Spartak Oryol | | Revtrud | 2:0 (0:0) | ||||||
Oryol | |||||||||
Dynamo Makhachkala | | Volga Gorkiy | 2:3 | ||||||
Znamya Truda | | Uralan | 1:0 | ||||||
Spartak Ryazan | | Druzhba Maykop | 1:0 | ||||||
Trud Volzhskiy | | Rostselmash | 1:1 (0:0) | ||||||
Volzhsky | |||||||||
Khimik Novomoskovsk | | Dynamo Stavropol | 0:2 | ||||||
Volgar | | Torpedo Vladimir | 1:1 | ||||||
Astrakhan | |||||||||
Turbina Syzran | | Avangard Kursk | 1:2 (0:1) | ||||||
Syzran | |||||||||
17:00 | Sokol | | Salyut | 2:0 | |||||
Saratov | |||||||||
18:00 | Rotor | | Tsement | 3:1 | |||||
Volgograd |
Day 30 | |||||||||
Spartak Semipalatinsk | | SKA Khabarovsk | 2:2 | ||||||
Zvezda Irkutsk | | Amur Blagoveshchensk | 1:0 | ||||||
Tselinnik | | Torpedo Kokchetav | 5:0 (1:0) | ||||||
Tselinograd | |||||||||
Angara | | Chkalovets | 0:0 | ||||||
Irtysh | | Shakhtyor Karaganda | 2:1 | ||||||
Vostok | | Amur Komsomolsk-na-Amure | 3:0 | ||||||
Bulat | | Luch | 2:0 | ||||||
Manometr | | Dynamo Barnaul | 1:1 | ||||||
Tomsk | |||||||||
Ugolshchik | | Avangard Petropavlovsk | 1:0 | ||||||
17:00 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Torpedo Rubtsovsk | 1:2 | |||||
Krasnoyarsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKA Khabarovsk | 40 | 25 | 9 | 6 | 84-37 | 59 | ||
2. | Shakhtyor Karaganda | 40 | 25 | 8 | 7 | 64-31 | 58 | ||
3. | Luch | 40 | 22 | 8 | 10 | 69-38 | 52 | ||
4. | Amur Blagoveshchensk | 40 | 22 | 7 | 11 | 53-25 | 51 | ||
5. | Spartak Semipalatinsk | 40 | 22 | 6 | 12 | 74-49 | 50 | ||
6. | Torpedo Rubtsovsk | 40 | 22 | 6 | 12 | 60-43 | 50 | ||
7. | Dynamo Barnaul | 40 | 19 | 12 | 9 | 65-43 | 50 | ||
8. | Zvezda Irkutsk | 40 | 20 | 8 | 12 | 73-54 | 48 | ||
9. | Dynamo Tselinograd | 40 | 19 | 10 | 11 | 77-43 | 48 | ||
10. | Angara | 40 | 19 | 7 | 14 | 54-46 | 45 |
Day 2 | |||||||||
Lokeren | | Beveren | 2:0 (1:0) | ||||||
Lokeren | |||||||||
Standard | | Waregem | 1:0 (1:0) | ||||||
Liège | |||||||||
Lierse | | Waterschei | 3:1 (1:0) | ||||||
Lier | |||||||||
Cercle | | Anderlecht | 2:1 (1:0) | ||||||
Brugge |
Day 2 | |||||||||
Rio Ave | | Benfica | 0:3 (0:1) | ||||||
Vila do Conde | |||||||||
União de Leiria | | Boavista | 3:1 (0:1) | ||||||
Leiria | |||||||||
Beira Mar | | Braga | 0:2 (0:0) | ||||||
Aveiro | |||||||||
Vitória Guimarães | | Espinho | 1:0 (1:0) | ||||||
Guimarães | |||||||||
Belenenses | | Sporting | 2:1 (0:1) | ||||||
Lisboa |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Hamilton Academical | | Clydebank | 1:0 | 0:0 | 1:0 | ||||
Day 1 | |||||||||
Alianza Juventud | | San Martín Tucumán | 0:0 | ||||||
Atlético Ledesma | | Vélez Sársfield | 0:0 | ||||||
Ferro Carril Oeste | | Unión | 0:1 | ||||||
Argentinos Juniors | | Altos Hornos Zapla | 0:1 | ||||||
Atlético Tucumán | | Independiente Rivadavia | 2:0 | ||||||
Colón | | All Boys | 0:1 | ||||||
Racing Club | | Independiente Avellaneda | 2:3 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Gimnasia y Tiro | | Huracán | 2:2 | ||||||
River Plate | | Newell's Old Boys | 3:0 | ||||||
Talleres | | Kimberley | 1:0 | ||||||
Cipolletti | | Instituto | 0:0 | ||||||
Rosario Central | | Boca Juniors | 0:1 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Chaco For Ever | 6:1 | ||||||
Estudiantes | | Quilmes | 2:1 | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Tampa Bay Rowdies | | San Diego Sockers | 3:2 | 1:2 | 4:4 | ||||
Tampa |
Day 23 | |||||||||
Adelaide City | | South Melbourne Hellas | 3:0 | ||||||
Adelaide | |||||||||
Brisbane Lions | | Sydney Olympic | 0:0 | ||||||
Brisbane | |||||||||
Marconi Fairfield | | APIA Leichhardt | 2:0 | ||||||
Sydney | |||||||||
Saint George Saints | | Brisbane City | 0:1 | ||||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Marconi Fairfield | 26 | 15 | 6 | 5 | 58-32 | 40 | ||
2. | Heidelberg United | 26 | 14 | 7 | 5 | 44-30 | 36 | ||
3. | Sydney City | 26 | 15 | 3 | 8 | 47-29 | 34 | ||
4. | Brisbane City | 26 | 14 | 5 | 7 | 38-30 | 34 | ||
5. | Adelaide City | 26 | 13 | 6 | 7 | 43-27 | 33 | ||
6. | Newcastle KB United | 26 | 11 | 9 | 6 | 43-30 | 32 | ||
7. | West Adelaide Hellas | 26 | 10 | 4 | 12 | 28-31 | 25 | ||
8. | APIA Leichhardt | 26 | 11 | 3 | 12 | 29-37 | 25 | ||
9. | Brisbane Lions | 26 | 8 | 6 | 12 | 28-40 | 22 | ||
10. | Footscray JUST | 26 | 8 | 3 | 15 | 29-43 | 20 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |