18.09.1979 < | Football matches for 19.09.1979 | > 20.09.1979 |
16:00 | Brazil XI | | Bahrain | 2:2 aet (2:0, 2:2), pen. 5:4 | |||||
Seoul | |||||||||
17:45 | South Korea | | South Korea B | 4:1 (0:1) | |||||
Seoul |
Day 1 | |||||||||
20:15 | Vejle | | Austria Wien | 3:2 (3:2) | |||||
Vejle | |||||||||
20:15 | Servette | | Beveren | 3:1 (1:1) | |||||
Genève | |||||||||
20:15 | Red Boys | | Omonia | 2:1 (1:1) | |||||
Déifferdang | |||||||||
20:15 | Levski | | Real Madrid | 0:1 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
20:15 | Start | | Strasbourg | 1:2 (0:1) | |||||
Kristiansand | |||||||||
20:15 | Valur | | Hamburger SV | 0:3 (0:2) | |||||
Reykjavík | |||||||||
20:15 | Argeş | | AÉK | 3:0 (0:0) | |||||
Piteşti | |||||||||
20:15 | HJK | | Ajax | 1:8 (0:4) | |||||
Helsinki | |||||||||
20:15 | Porto | | Milan | 0:0 | |||||
Porto | |||||||||
20:15 | Dundalk | | Hibernians Paola | 2:0 (1:0) | |||||
Dún Dealgan | |||||||||
20:15 | Dynamo Berlin | | Ruch | 4:1 (3:0) | |||||
Berlin | |||||||||
20:15 | Partizani | | Celtic | 1:0 (1:0) | |||||
Tiranë | |||||||||
20:15 | Nottingham Forest | | Östers | 2:0 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
20:15 | Újpesti Dózsa | | Dukla Praha | 3:2 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
20:15 | Hajduk Split | | Trabzonspor | 1:0 (0:0) | |||||
Split | |||||||||
20:15 | Liverpool | | Dynamo Tbilisi | 2:1 (2:1) | |||||
Liverpool |
Day 1 | |||||||||
20:00 | Dundee United | | Anderlecht | 0:0 | |||||
Dundee | |||||||||
20:00 | Dynamo Kiev | | CSKA Sofia | 2:1 (1:1) | |||||
Kiev | |||||||||
20:00 | Dinamo Bucureşti | | Alki | 3:0 (2:0) | |||||
Bucureşti | |||||||||
20:00 | Zbrojovka | | Esbjerg | 6:0 (1:0) | |||||
Brno | |||||||||
20:00 | Feyenoord | | Everton | 1:0 (1:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
20:00 | Skeid | | Ipswich Town | 1:3 (1:2) | |||||
Oslo | |||||||||
20:00 | Valetta | | Leeds United | 0:4 (0:2) | |||||
Gżira | |||||||||
20:00 | Carl Zeiss | | West Bromwich Albion | 2:0 (1:0) | |||||
Jena | |||||||||
20:00 | Inter Milano | | Real Sociedad | 3:0 (0:0) | |||||
Milano | |||||||||
20:00 | Shakhtyor Donetsk | | Monaco | 2:1 (1:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
20:00 | Widzew | | Saint-Étienne | 2:1 (0:1) | |||||
Łódź | |||||||||
20:00 | Zürich | | Kaiserslautern | 1:3 (0:1) | |||||
Zürich | |||||||||
20:00 | Bohemians Praha | | Bayern | 0:2 (0:1) | |||||
Praha | |||||||||
20:00 | Aberdeen | | Eintracht Frankfurt | 1:1 (0:1) | |||||
Aberdeen | |||||||||
20:00 | Atlético Madrid | | Dynamo Dresden | 1:2 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
20:00 | Napoli | | Olympiakós Pireus | 2:0 (1:0) | |||||
Napoli | |||||||||
20:00 | Sporting Gijon | | PSV | 0:0 | |||||
Gijón | |||||||||
20:00 | Rapid Wien | | Diósgyőr | 0:1 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
20:00 | Sporting | | Bohemian Dublin | 2:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
20:00 | Kalmar | | Keflavík | 2:1 (2:0) | |||||
Kalmar | |||||||||
20:00 | Stuttgart | | Torino | 1:0 (0:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
20:00 | Borussia M'gladbach | | Viking | 3:0 (2:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
20:00 | Aarhus | | Stal Mielec | 1:1 (0:0) | |||||
Århus | |||||||||
20:00 | Árīs | | Benfica | 3:1 (2:1) | |||||
Thessaloniki | |||||||||
20:00 | Wiener Sport-Club | | Universitatea Craiova | 0:0 | |||||
Wien | |||||||||
20:00 | Kuopio | | Malmö | 1:2 (0:1) | |||||
Kuopio Väinölänniemi | |||||||||
20:00 | Orduspor | | Baník | 2:0 (1:0) | |||||
Ankara | |||||||||
20:00 | Galatasaray | | Crvena Zvezda | 0:0 | |||||
İstanbul | |||||||||
20:00 | Perugia | | Dinamo Zagreb | 1:0 (1:0) | |||||
Perugia |
Day 1 | |||||||||
Arka | | Beroe | 3:2 (1:1) | ||||||
Gdynia | |||||||||
B 1903 | | Valencia | 2:2 (1:2) | ||||||
København | |||||||||
Rangers | | Fortuna | 2:1 (0:0) | ||||||
Glasgow | |||||||||
Wrexham | | Magdeburg | 3:2 (1:2) | ||||||
Wrexham | |||||||||
Paniṓnios | | Twente | 4:0 (1:0) | ||||||
Athens | |||||||||
Juventus | | Rába ETO | 2:0 (0:0) | ||||||
Torino | |||||||||
IFK | | Waterford | 1:0 (0:0) | ||||||
Göteborg | |||||||||
Reipas | | Aris | 0:1 (0:0) | ||||||
Lahti | |||||||||
Young Boys | | Steaua | 2:2 (1:2) | ||||||
Bern | |||||||||
SSW Innsbruck | | Lokomotíva | 1:2 (1:1) | ||||||
Innsbruck | |||||||||
Arsenal | | Fenerbahçe | 2:0 (1:0) | ||||||
London | |||||||||
Germinal Ekeren | | Rijeka | 0:0 | ||||||
Antwerpen |
Day 1 | |||||||||
Udinese | | Rudá Hvězda Cheb | 3:2 (1:1) | ||||||
Čelik | | Debrecen | 2:0 (0:0) | ||||||
Zenica |
Day 37 | |||||||||
16:00 | Volzhanin | | Tekstilshchik Ivanovo | 0:1 (0:1) | |||||
Kineshma | |||||||||
16:30 | FShM | | Daugava | 1:5 (0:2) | |||||
Moscow | |||||||||
16:30 | Stroitel Cherepovets | | Volga Kalinin | 0:4 (0:3) | |||||
Cherepovets | |||||||||
17:30 | Sever | | Zveinieks | 2:2 (1:2) | |||||
Murmansk | |||||||||
18:00 | Iskra | | Dynamo Brest | 1:0 (0:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
18:00 | Saturn | | Dvina | 0:0 | |||||
Rybinsk | |||||||||
18:00 | Lokomotiv Kaluga | | Khimik Grodno | 0:2 (0:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
18:00 | TOZ | | Atlantas | 1:1 (1:0) | |||||
Tula | |||||||||
18:30 | Dynamo Vologda | | Gomselmash | 2:0 (0:0) | |||||
Vologda | |||||||||
18:30 | Spartak Kostroma | | Dnepr Mogilyov | 5:0 (1:0) | |||||
Kostroma | |||||||||
18:30 | Dynamo Bryansk | | Baltika | 3:1 (2:1) | |||||
Bryansk |
Ramsgate | | Sheppey United | 5:2* | ||||||
Brigg Town | | Gainsborough Trinity | 1:5* | ||||||
Welling United | | Sittingbourne | 5:0* | ||||||
Bridgend Town | | Oxford City | 5:2* | ||||||
Winsford United | | South Liverpool | 3:1* | ||||||
Burgess Hill Town | | Erith & Belvedere | 0:0 aet* | ||||||
Willesden | | Metropolitan Police | 1:1 aet* | ||||||
Horsham | | Chatham Town | 1:2* | ||||||
Walton & Hersham | | Rainham Town | 5:2* | ||||||
Alvechurch | | Lye Town | 1:2* | ||||||
Dulwich Hamlet | | Canterbury City | 4:0* | ||||||
Yeovil Town | | Bridgwater Town | 2:0* | ||||||
Alfreton Town | | Louth United | 4:2* | ||||||
Valley Sports Rugby | | Soham Town Rangers | 3:0* | ||||||
Slough Town | | Crawley Town | 3:0* | ||||||
Whitby Town | | Thackley | 2:0* | ||||||
Pagham | | Tunbridge Wells | 1:2* | ||||||
Eastbourne Town | | Ringmer | 2:0* | ||||||
Haverhill Rovers | | Letchworth Garden City | 1:0* | ||||||
Gornal Athletic | | Racing Club Warwick | 2:3* | ||||||
Bishop Auckland | | Carlisle City | 2:2 aet* | ||||||
Eastbourne United | | Dorking Town | 4:1* | ||||||
Crook Town | | Gateshead | 2:0* | ||||||
Northwich Victoria | | Caernarfon Town | 4:0* | ||||||
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:15 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |