17.05.1969 < | Football matches for 18.05.1969 | > 19.05.1969 |
Day 1 | |||||||||
Águila | | Jong Colombia | 3:1 | ||||||
San Salvador |
Day 1 | |||||||||
Dynamo Moscow | | Uralmash | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Ararat | | SKA | 2:0 (1:0) | ||||||
Erevan |
Day 9 | |||||||||
Kairat | | Dynamo Tbilisi | 1:1 (1:0) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Shakhtyor | | Dynamo Minsk | 1:1 (1:1) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Pakhtakor | | Torpedo Kutaisi | 1:0 (0:0) | ||||||
Tashkent |
Azovets | | Metallurg Zaporozhye | 0:2 | ||||||
Metallist | | Tavriya | 2:2 (1:1) | ||||||
Kharkiv | |||||||||
15:00 | Sudostroitel | | Lokomotiv Vinnitsa | 1:0 | |||||
Mykolaiv | |||||||||
17:00 | Shakhtyor Kadiyevka | | Zvezda Kirovograd | 0:1 | |||||
Kadievka | |||||||||
19:00 | Dnepr | | Stroitel Poltava | 2:0 | |||||
Dnipropetrovsk |
Day 12 | |||||||||
Dynamo Batumi | | Zhalgiris | 0:0 | ||||||
Batumi | |||||||||
Dynamo Kirovabad | | Moldova | 1:0 | ||||||
Kirovabad | |||||||||
Zarafshan | | Alga | 0:0 | ||||||
Navoiy City Stadium | |||||||||
Lokomotiv Tbilisi | | Spartak Brest | 1:0 | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Neftyanik | | Shakhtyor Karaganda | 2:1 | ||||||
Fergana | |||||||||
Polad | | Neman | 1:2 | ||||||
Sumqayıt | |||||||||
15:00 | Shirak | | Daugava | 1:1 (1:1) | |||||
Leninakan | |||||||||
17:00 | Energetik | | Vostok | 0:0 | |||||
Dushanbe | |||||||||
18:00 | Stroitel Ashkhabad | | Politotdel | 0:1 | |||||
Aşgabat |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Spartak (Yoshkar-Ola) | | Sokol (Saratov) | 2:3 aet (1:1, 2:2)* | 2:3 | |||||
Yoshkar-Ola |
Avangard Kolomna | | Dvina | 1:0 (0:0) | ||||||
Saturn Ramenskoye | | Granitas | 1:0 | ||||||
Elektron | | Spartak Mogilyov | 0:0 | ||||||
Novgorod | |||||||||
Neva | | Znamya Truda Orehovo-Zuevo | 0:2 (0:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
16:00 | Onezhets | | Kovrovets | 1:1 | |||||
Petrozavodsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Motor Vladimir | 32 | 16 | 10 | 6 | 45-23 | 42 | ||
2. | Gomselmash | 32 | 16 | 9 | 7 | 44-18 | 41 | ||
3. | Znamya Truda Orehovo-Zuevo | 32 | 12 | 17 | 3 | 28-13 | 41 | ||
4. | Iskra Smolensk | 32 | 13 | 14 | 5 | 42-21 | 40 | ||
5. | Avangard Kolomna | 32 | 13 | 10 | 9 | 41-29 | 36 | ||
6. | Mashinostroitel | 32 | 14 | 8 | 10 | 35-28 | 36 | ||
7. | Spartak Mogilyov | 32 | 12 | 11 | 9 | 37-23 | 35 | ||
8. | Sever | 32 | 11 | 12 | 9 | 23-21 | 34 | ||
9. | Granitas | 32 | 10 | 13 | 9 | 31-24 | 33 | ||
10. | Zveinieks | 32 | 7 | 19 | 6 | 37-31 | 33 |
Day 5 | |||||||||
Shakhtyor Kiselyovsk | | Avangard Komsomolsk-na-Amure | 2:0 | ||||||
Metallurg Novokuznetsk | | Rybak | 1:0 (1:0) | ||||||
Shakhtyor Prokopievsk | | Sakhalin | 1:0 (0:0) | ||||||
Prokopyevsk | |||||||||
Torpedo Rubtsovsk | | Amur | 1:0 (0:0) | ||||||
Rubtsovsk | |||||||||
Motor Mezhdurechensk | | Granit | 1:1 | ||||||
Progress Biysk | | Gornyak | 2:0 (1:0) | ||||||
Biysk | |||||||||
Sibelektrotyazhmash | | Stroitel Birobidzhan | 0:1 (0:0) | ||||||
Lokomotiv Abakan | | Stroitel Khabarovsk | 1:1 (0:0) | ||||||
Abakan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shakhtyor Kiselyovsk | 38 | 27 | 5 | 6 | 66-19 | 59 | ||
2. | Metallurg Novokuznetsk | 38 | 22 | 12 | 4 | 55-20 | 56 | ||
3. | Rybak | 38 | 21 | 7 | 10 | 55-31 | 49 | ||
4. | Start Angarsk | 38 | 17 | 14 | 7 | 56-34 | 48 | ||
5. | Shakhtyor Prokopievsk | 38 | 17 | 13 | 8 | 46-30 | 47 | ||
6. | Granit | 38 | 16 | 15 | 7 | 38-28 | 47 | ||
7. | Torpedo Rubtsovsk | 38 | 19 | 8 | 11 | 65-47 | 46 | ||
8. | Pursey | 38 | 16 | 11 | 11 | 40-26 | 43 | ||
9. | Motor Mezhdurechensk | 38 | 13 | 14 | 11 | 34-26 | 40 | ||
10. | Khimik Usolye-Sibirskoye | 38 | 14 | 11 | 13 | 36-38 | 39 |
Day 25 | |||||||||
Schwarz-Weiß | | Wacker Wien | 4:1 | ||||||
Bregenz | |||||||||
Wacker Innsbruck | | Wattens | 4:1 | ||||||
Innsbruck |
Day 25 | |||||||||
Beroe | | Minyor | 2:0 | ||||||
Botev | | Spartak Pleven | 2:1 | ||||||
Dobrudzha | | Cherno More | 0:1 | ||||||
Day 33 | |||||||||
Lübeck | | Sankt Pauli | 3:1 (1:1) | ||||||
Lübeck | |||||||||
Göttingen 05 | | Sperber | 3:3 (2:0) | ||||||
Göttingen | |||||||||
Wolfsburg | | Osnabrück | 0:2 (0:0) | ||||||
Wolfsburg | |||||||||
Holstein | | Phönix | 0:0 | ||||||
Kiel | |||||||||
Bremerhaven 93 | | Celle | 1:4 (0:3) | ||||||
Bremerhaven | |||||||||
Barmbek-Uhlenhorst | | Arminia Hannover | 0:3 (0:0) | ||||||
Concordia | | Oldenburg | 0:0 | ||||||
Itzehoe | | Bergedorf | 4:2 (0:1) | ||||||
Day 30 | |||||||||
Tasmania | | Wacker 04 | 1:0 (1:0) | ||||||
Berlin | |||||||||
Tennis Borussia | | Spandauer SV | 2:0 (0:0) | ||||||
Berlin | |||||||||
Kickers Berlin | | Hertha Zehlendorf | 1:2 (1:1) | ||||||
Berliner SV 1892 | | Staaken | 4:1 (1:0) | ||||||
Meteor | | Neukölln | 5:0 (1:0) | ||||||
Südring | | Nord Berlin | 5:2 (2:0) | ||||||
Alemannia | | Rapide Wedding | 1:0 (0:0) | ||||||
Reinickendorfer Füchse | | Blau-Weiß | 0:6 (0:1) | ||||||
Day 30 | |||||||||
Strasbourg | | Rouen | 2:0 (1:0) | ||||||
Strasbourg | |||||||||
Rennes | | Nice | 4:2 (2:0) | ||||||
Rennes | |||||||||
Monaco | | Sochaux-Montbéliard | 2:1 (1:0) | ||||||
Monte Carlo | |||||||||
Metz | | Saint-Étienne | 0:1 (0:0) | ||||||
Metz | |||||||||
Bastia | | Ajaccio | 1:0 (0:0) | ||||||
Bastia |
Day 15 | |||||||||
Gimnasia y Esgrima | | Atlanta | 1:0 | ||||||
Lanús | | Colón | 2:2 | ||||||
Rosario Central | | Boca Juniors | 0:0 | ||||||
Racing Club | | Huracán | 3:1 | ||||||
Unión | | Quilmes | 0:0 | ||||||
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
0:1* | |
1:3 | |
1:2 | |
2:0 | |
14:00* | |
1:1 | |
16:30* | |
2:0 | |
4:2 | |
4:3 aet | |
2:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
5:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:0 | |
4:0 | |
5:1 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
3:1 | |
0:4 | |
1:0 | |
2:3 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:1 | |
2:0 | |
0:3 | |
0:0 | |
1:3 | |
18:00* | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:1 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
6:1 | |
1:1 | |
5:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
3:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:6 | |
0:0 | |
0:3 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
12:00* | |
1:2 | |
2:0 | |
Local time |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |