Russia 2018/19, Second division

West

Centre

South

Urals-Volga, First Stage

East

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Tekstilshchik22154339 - 194983021 - 62771318 - 1322
2.Lokomotiv-Kazanka23154448 - 244981225 - 102573223 - 1424
3.Veles22134534 - 174372218 - 62362316 - 1120
4.FK Dolgoprudny22104837 - 213472228 - 12233269 - 911
5.Znamya Truda22104829 - 223452412 - 111752417 - 1117
6.Leningradets22104828 - 233462316 - 92042512 - 1414
7.Torpedo2286828 - 243053313 - 91833515 - 1512
8.FK Murom2286835 - 373063223 - 152123612 - 229
9.Pskov-74722921131 - 362961414 - 121931717 - 2410
10.Luki-Energiya2285922 - 212953314 - 10183268 - 1111
11.FK Kolomna22631325 - 472151516 - 20161289 - 275
12.Dnepr24421816 - 59143279 - 241110117 - 353
13.FK Chertanovo-223341626 - 481321916 - 29713710 - 196

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 25
Day 24
Day 23
Статистика личных встреч  11.05.2019 17:00Lokomotiv-Kazanka Torpedo3:2 (1:1)
 Moscow
Статистика личных встреч  11.05.2019 16:00Pskov-747 FK Dolgoprudny1:0 (1:0)
 Pskov
Статистика личных встреч  11.05.2019 15:00Leningradets Tekstilshchik0:1 (0:0)
 Saint Petersburg
Статистика личных встреч  11.05.2019 15:00Znamya Truda FK Chertanovo-20:0
 Orekhovo-Zuyevo
Статистика личных встреч  11.05.2019 14:00FK Kolomna FK Murom2:2 (0:1)
 Kolomna
Статистика личных встреч  11.05.2019Dnepr Veles0:3
 Smolensk

Local time

Football calendar
Now in database:

Years:148
Tourneys:8 869
Matches:1 021 186
Clubs:10 770
National teams:259
Stadiums:9 491
Site news
21.05.2019
current

Round of 16 of the
AFC Champions League 2019
added

Fixtures
Russia 2018/19, Second division

Day 25

25.05

Luki-Energiya - FK Murom

16:00

26.05

FK Kolomna - Tekstilshchik

14:00

26.05

Pskov-747 - Veles

16:00

26.05

Leningradets - Torpedo

17:00

26.05

Znamya Truda - FK Dolgoprudny

17:30

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, May 25

 

BaltikaFK Tyumen

14:00

ShinnikAvangard

15:00

Spartak-2FK Sochi

15:00

FakelTom

15:00

FK KhimkiLuch

15:00

FK TambovZenit-2

15:00

FK Nizhniy NovgorodMordovia

15:00

FK ArmavirSKA-Khabarovsk

15:00

Rotor-VolgogradFK Chertanovo

16:00

SibirFK Krasnodar-2

17:00

 

Luki-EnergiyaFK Murom

16:00

 

ZenitIrtysh

16:00

FK ChitaDynamo

18:00

 

KarpatyOlympik

17:00

VorsklaChornomorets

17:00

DesnaArsenal-Kiev

17:00

 

ZirkaAhrobiznes

-:+

MFK MykolaivDnipro-1

14:00

KolosObolon-Brovar

17:00

RukhFK Sumy

17:00

Hirnyk-SportVolyn

17:00

AvanhardMetalist 1925

17:00

 

FK KalushBukovyna

17:00

VeresCherkashchyna-Akademiya

17:00

PodillyaNyva V

17:00

Nyva TFK Mynai

17:00

ChaikaPolissya

17:00

 

MyrFK Nikopol

17:00

TavriyaMetalurh

17:00

MFK Mykolaiv-2Hirnyk

17:00

EnerhiyaKrystal

17:00

Real PharmaKremin

17:00

 

GandzasarLori

17:00

 

FK MinskFK Haradzeya

16:15

SlaviaTarpeda

18:15

Dynamo BrNeman

20:45

 

DinamoQizilqum

17:45

SurkhonQoʼqon 1912

17:45

NavbahorFK Andijon

18:50

MetallurgBunyodkor

19:00

 

HKGrindavík

16:00

KAÍBV

16:30

Víkingur RKR

18:00

 

FrosinoneChievo

18:00

BolognaNapoli

20:30

 

SpartaksMETTA/LU

16:00

 

DomžaleMaribor

15:45

KrškoGorica

17:55

AluminijOlimpija

17:55

MuraCelje

17:55

RudarTriglav

17:55

 

SlavenRijeka

20:00

 

BudućnostSutjeska

17:30

ZetaLovćen

17:30

GrbaljMornar

17:30

IskraRudar

17:30

TitogradPetrovac

17:30

 

HäckenGöteborg

16:00

MalmöAFC Eskilstuna

16:00

HelsingborgsFalkenbergs

18:00

 

BotafogoPalmeiras

16:00

GrêmioAtlético Mineiro

19:00

 

Chicago FireNew York City

14:30

Vancouver WhitecapsDallas

16:00

Minnesota UnitedHouston Dynamo

19:00

Colorado RapidsColumbus Crew

19:00

CincinnatiNew York Red Bulls

19:30

New England RevolutionDC United

19:30

Philadelphia UnionPortland Timbers

19:30

 

Beijing RenheTianjin Teda

15:30

Wuhan ZallTianjin Tianhai

19:35

Hebei China FortuneJiangsu Suning

19:35

Local time

Yesterday, May 23

Montevideo WanderersCerro

0:0

CorinthiansDeportivo Lara

2:0

Independiente del ValleUniversidad Católica

5:0

Argentinos JuniorsDeportes Tolima

1:0

FluminenseAtlético Nacional

4:1

 

InguletsAhrobiznes

0:0

 

ChikhuraDinamo Bt

1:2

WIT GeorgiaLokomotivi

0:3

 

Internacional (Porto Alegre)Paysandu (Belém)

3:1

International tournaments

Current

21.03.2019 – 31.03.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

26.06.2018 – 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 – 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2019 – 23.11.2019

Copa Libertadores 2019

05.02.2019 – 09.11.2019

Copa Sudamericana 2019

05.02.2019 – 24.11.2019

AFC Champions League 2019

05.02.2019 – 02.11.2019

AFC Cup 2019

27.11.2018 – 01.06.2019

CAF Champion's League 2018/19

27.11.2018 – 26.05.2019

CAF Confederation Cup 2018/19

22.05.2019 – 30.05.2019

Recopa Sudamericana 2019

© WildSoft 2007-2019 info@wildstat.ru