Football matches in June 1955 |
Yugoslavia | | Switzerland | 0:0 | ||||||
Belgrade |
Real Madrid | | Reims | 2:0 (1:0) | ||||||
Paris |
Milan | | Belenenses | 3:1 | ||||||
Paris |
Real Madrid | | Belenenses | 2:0 | ||||||
Paris | |||||||||
Reims | | Milan | 3:2 aet | ||||||
Paris |
Day 1 | |||||||||
29.06 | Vörös Lobogó | | Wacker Wien | 3:3 (1:2) | |||||
Budapest | |||||||||
29.06 | Vojvodina | | Roma | 4:1 (2:1) | |||||
Novi Sad |
Day 19 | |||||||||
Trudovye Rezervy | | Shakhtyor | 1:1 (0:0) | ||||||
Leningrad |
Day 11 | |||||||||
Dynamo Kiev | | CDSA | 3:2 (0:2) | ||||||
Kiev | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Torpedo | 3:1 (1:1) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Trudovye Rezervy | | Spartak Minsk | 3:0 (0:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Dynamo Moscow | | Spartak Moscow | 1:4 (1:2) | ||||||
Moscow | |||||||||
Krylya Sovetov | | Shakhtyor | 1:1 (0:0) | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Zenit | | Lokomotiv | 1:1 (1:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Day 10 | |||||||||
Spartak Minsk | | Lokomotiv | 0:1 (0:0) | ||||||
Minsk | |||||||||
Trudovye Rezervy | | CDSA | 1:1 (1:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Krylya Sovetov | | Dynamo Kiev | 0:2 (0:1) | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Zenit | | Torpedo | 2:2 (2:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Dynamo Moscow | | Shakhtyor | 6:0 (3:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Spartak Moscow | | Dynamo Tbilisi | 5:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 9 | |||||||||
Dynamo Moscow | | Trudovye Rezervy | 3:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Krylya Sovetov | | Spartak Moscow | 1:0 (1:0) | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Spartak Minsk | | CDSA | 0:0 | ||||||
Minsk | |||||||||
Shakhtyor | | Dynamo Tbilisi | 0:1 (0:1) | ||||||
Stalino | |||||||||
Day 8 | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Lokomotiv | 2:3 (2:1) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Torpedo | | Dynamo Moscow | 1:1 (0:0) | ||||||
Moscow |
03.06 03:00 | Spartak Kalinin | | Daugava | 3:0 (0:0) | |||||
Kalinin | |||||||||
04.06 03:00 | Krasnoye Znamya | | Dynamo Tallin | 1:1 (0:1) | |||||
Ivanovo | |||||||||
05.06 03:00 | Burevestnik | | DOF | 6:0 | |||||
Chişinău | |||||||||
05.06 03:00 | Pishchevik Odessa | | Metallurg Zaporozhye | 2:2 (2:0) | |||||
Odesa | |||||||||
05.06 03:00 | Spartak Vilnius | | Lokomotiv | 0:0 | |||||
Vilnius | |||||||||
05.06 03:00 | Shakhtyor Stalinogorsk | | Spartak Uzhgorod | 0:0 | |||||
Stalinogorsk | |||||||||
05.06 03:00 | Stupino team | | ODO Lvov | 1:1 | |||||
Stupino | |||||||||
05.06 03:00 | ODO Kiev | | Metallurg Dnepropetrovsk | 2:0 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
08.06 03:00 | Daugava | | Dynamo Tallin | 3:1 | |||||
Rīga | |||||||||
09.06 03:00 | Krasnoye Znamya | | Shakhtyor Stalinogorsk | 2:0 (1:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
10.06 03:00 | Metallurg Zaporozhye | | ODO Lvov | 1:0 (0:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
10.06 03:00 | Spartak Kalinin | | Stupino team | 1:0 | |||||
Kalinin | |||||||||
12.06 03:00 | Daugava | | Spartak Vilnius | 1:1 (1:1) | |||||
Rīga | |||||||||
12.06 03:00 | Dynamo Tallin | | ODO Kiev | 1:1 (1:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
12.06 03:00 | Lokomotiv | | Pishchevik Odessa | 7:0 (4:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
12.06 03:00 | Metallurg Dnepropetrovsk | | Burevestnik | 2:1 (1:1) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
12.06 03:00 | DOF | | Spartak Uzhgorod | 0:1 | |||||
Sevastopol | |||||||||
14.06 03:00 | Krasnoye Znamya | | Stupino team | 1:0 | |||||
Ivanovo | |||||||||
16.06 03:00 | Spartak Kalinin | | Shakhtyor Stalinogorsk | 1:1 (1:0) | |||||
Kalinin | |||||||||
17.06 03:00 | Daugava | | ODO Kiev | 1:1 (1:1) | |||||
Rīga | |||||||||
17.06 03:00 | Dynamo Tallin | | Spartak Vilnius | 0:1 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
17.06 03:00 | Metallurg Dnepropetrovsk | | Pishchevik Odessa | 3:0 (0:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
17.06 03:00 | Metallurg Zaporozhye | | Spartak Uzhgorod | 2:0 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
17.06 03:00 | DOF | | ODO Lvov | 0:0 | |||||
Sevastopol | |||||||||
26.06 03:00 | Spartak Vilnius | | Krasnoye Znamya | 4:0 | |||||
Vilnius | |||||||||
26.06 03:00 | Shakhtyor Stalinogorsk | | Metallurg Zaporozhye | 1:1 (1:0) | |||||
Stalinogorsk | |||||||||
26.06 03:00 | Stupino team | | DOF | 3:0 | |||||
Stupino | |||||||||
26.06 03:00 | ODO Kiev | | Spartak Kalinin | 1:4 (1:2) | |||||
Kiev | |||||||||
26.06 03:00 | ODO Lvov | | Metallurg Dnepropetrovsk | 0:1 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
28.06 03:00 | Burevestnik | | Daugava | 3:3 (0:1) | |||||
Chişinău | |||||||||
28.06 03:00 | Pishchevik Odessa | | Dynamo Tallin | 2:0 (1:0) | |||||
Odesa | |||||||||
30.06 03:00 | Spartak Uzhgorod | | Lokomotiv | 1:1 | |||||
Uzhgorod Profsoyuz Stadium |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Burevestnik | 30 | 20 | 6 | 4 | 86-46 | 46 | ||
2. | Spartak Kalinin | 30 | 16 | 5 | 9 | 48-31 | 37 | ||
3. | ODO Kiev | 30 | 14 | 8 | 8 | 44-27 | 36 | ||
4. | Spartak Vilnius | 30 | 13 | 10 | 7 | 40-29 | 36 | ||
5. | Krasnoye Znamya | 30 | 13 | 10 | 7 | 43-33 | 36 | ||
6. | Stupino team | 30 | 13 | 6 | 11 | 48-35 | 32 | ||
7. | ODO Lvov | 30 | 13 | 6 | 11 | 47-40 | 32 | ||
8. | Metallurg Zaporozhye | 30 | 13 | 6 | 11 | 37-33 | 32 | ||
9. | Lokomotiv | 30 | 12 | 6 | 12 | 48-34 | 30 | ||
10. | Metallurg Dnepropetrovsk | 30 | 14 | 2 | 14 | 53-47 | 30 |
01.06 03:00 | Avangard Sverdlovsk | | Torpedo Rostov-on-Don | 0:2 (0:1) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
01.06 03:00 | Molotov team | | Neftyanik Baku | 0:0 | |||||
Molotov Krylia Sovetov Stadium | |||||||||
04.06 03:00 | ODO Sverdlovsk | | Torpedo Rostov-on-Don | 3:0 (2:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
05.06 03:00 | Avangard Sverdlovsk | | Neftyanik Baku | 1:1 (1:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
05.06 03:00 | Avangard Chelyabinsk | | Spartak Yerevan | 0:4 (0:4) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
05.06 03:00 | Neftyanik Krasnodar | | Urozhay | 0:0 | |||||
Krasnodar | |||||||||
05.06 03:00 | Torpedo Stalingrad | | Zenit | 1:1 | |||||
Stalingrad | |||||||||
05.06 03:00 | Energiya | | Torpedo Gorkiy | 1:1 (0:0) | |||||
Saratov | |||||||||
05.06 03:00 | Voronezh team | | Spartak Tashkent | 3:3 | |||||
Voronezh | |||||||||
05.06 03:00 | Molotov team | | ODO Tbilisi | 1:3 | |||||
Molotov Krylia Sovetov Stadium | |||||||||
09.06 03:00 | Avangard Chelyabinsk | | ODO Tbilisi | 0:3 (0:1) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
09.06 03:00 | ODO Sverdlovsk | | Neftyanik Baku | 1:2 (1:1) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
10.06 03:00 | Torpedo Gorkiy | | Urozhay | 1:0 (0:0) | |||||
Gorky | |||||||||
10.06 03:00 | Zenit | | Spartak Tashkent | 2:0 | |||||
Kaliningrad | |||||||||
12.06 03:00 | Neftyanik Krasnodar | | Energiya | 2:2 | |||||
Krasnodar | |||||||||
12.06 03:00 | Voronezh team | | Torpedo Stalingrad | 1:0 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
12.06 03:00 | Molotov team | | Torpedo Rostov-on-Don | 1:3 | |||||
Molotov Krylia Sovetov Stadium | |||||||||
12.06 03:00 | ODO Sverdlovsk | | Spartak Yerevan | 0:1 (0:1) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
13.06 03:00 | Avangard Sverdlovsk | | ODO Tbilisi | 0:2 | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
14.06 03:00 | Avangard Chelyabinsk | | Neftyanik Baku | 1:4 (1:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
14.06 03:00 | Torpedo Gorkiy | | Spartak Tashkent | 2:1 (1:1) | |||||
Gorky | |||||||||
14.06 03:00 | Zenit | | Urozhay | 0:0 | |||||
Kaliningrad | |||||||||
16.06 03:00 | Avangard Sverdlovsk | | Spartak Yerevan | 0:1 (0:1) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
16.06 03:00 | Neftyanik Krasnodar | | Torpedo Stalingrad | 3:2 (2:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
17.06 03:00 | Avangard Chelyabinsk | | Torpedo Rostov-on-Don | 0:0 | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
17.06 03:00 | Neftyanik Baku | | Urozhay | 3:0 (2:0) | |||||
Bakı | |||||||||
17.06 03:00 | Spartak Yerevan | | Spartak Tashkent | 2:0 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
17.06 03:00 | Torpedo Rostov-on-Don | | Torpedo Stalingrad | 5:2 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
17.06 03:00 | Zenit | | Avangard Chelyabinsk | 2:0 | |||||
Kaliningrad | |||||||||
19.06 03:00 | Spartak Tashkent | | ODO Tbilisi | 2:1 (1:0) | |||||
Toshkent Spartak Stadium | |||||||||
19.06 03:00 | Voronezh team | | Energiya | 1:1 | |||||
Voronezh | |||||||||
20.06 03:00 | Molotov team | | Spartak Yerevan | 0:0 | |||||
Molotov Krylia Sovetov Stadium | |||||||||
22.06 03:00 | Urozhay | | Torpedo Rostov-on-Don | 1:1 (0:0) | |||||
Almaty | |||||||||
26.06 03:00 | Avangard Chelyabinsk | | Voronezh team | 0:3 | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
26.06 03:00 | Neftyanik Baku | | Energiya | 2:0 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
26.06 03:00 | Spartak Tashkent | | Torpedo Rostov-on-Don | 0:0 | |||||
Toshkent Spartak Stadium | |||||||||
26.06 03:00 | Torpedo Gorkiy | | ODO Sverdlovsk | 1:0 (0:0) | |||||
Gorky | |||||||||
26.06 03:00 | Urozhay | | ODO Tbilisi | 2:3 (0:1) | |||||
Almaty | |||||||||
29.06 03:00 | Avangard Sverdlovsk | | Neftyanik Krasnodar | 3:1 | |||||
Sverdlovsk |
Torpedo (Moscow) | | Spartak (Minsk) | 1:2 (1:1) | ||||||
Moscow |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Krasny Metallurg (Liepaja) | | Daugava (Riga) | +:-* | 0:0 | |||||
Liepāja | |||||||||
Day 0 | |||||||||
Voronezh team (Voronezh) | | FShM (Moscow) | 2:1 (0:0) | ||||||
Voronezh | |||||||||
Krasnovodsk team (Krasnovodsk) | | Avangard (Sverdlovsk) | +:- | ||||||
Aşgabat | |||||||||
Pishchevik (Odessa) | | FShM (Kiev) | 5:1 (2:1) | ||||||
Odesa | |||||||||
Burevestnik (Minsk) | | Metallurg (Zaporozhye) | 0:2 (0:1) | ||||||
Minsk | |||||||||
Avangard (Leningrad) | | Spartak (Uzhgorod) | 1:2 (0:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Krasny Metallurg (Liepaja) | | Daugava (Riga) | 2:2 aet (0:0, 2:2) | ||||||
Liepāja | |||||||||
Neftyanik (Baku) | | DO (Baku) | 3:2 (1:0) | ||||||
Bakı | |||||||||
Burevestnik (Kishinyov) | | Selkhozinstitut team (Chisinau) | 8:0 | ||||||
Chişinău Burevestnik Stadium |
Metallurg (Leninabad) | | ODO (Sverdlovsk) | 1:7 (1:3) | ||||||
Chkalovsk | |||||||||
DO (Khabarovsk) | | Krasnoye Znamya (Ivanovo) | 3:4 aet (2:1, 3:3) | ||||||
Khabarovsk | |||||||||
Spartak (Kalinin) | | FShM (Minsk) | 6:1 (2:1) | ||||||
Kalinin | |||||||||
Mashinostroitel (Kiev) | | Metallurg (Dnepropetrovsk) | 1:2 (1:1) | ||||||
Kiev | |||||||||
ODO (Tallin) | | Dynamo (Tallin) | 1:0 (0:0) | ||||||
Tallinn | |||||||||
Spartak (Frunze) | | Molotov team (Molotov) | 0:3 (0:2) | ||||||
Frunze | |||||||||
Spartak (Samarkand) | | Spartak (Tashkent) | 1:10 (0:5) | ||||||
Samarqand | |||||||||
Kaliningrad team (Kaliningrad) | | Avangard (Chelyabinsk) | 2:0 (1:0) | ||||||
Kaliningrad |
Krylya Sovetov-3 (Moscow) | | Kaliningrad team (Kaliningrad) | 1:2 (1:2) | ||||||
Moscow |
Lokomotiv (Kharkov) | | Torpedo (Gorkiy) | 1:3 (0:1) | ||||||
Kharkiv | |||||||||
Shakhtyor (Stalinogorsk) | | DOF (Sevastopol) | 2:0 (1:0) | ||||||
Donskoy |
Shakhtyor (Stalinogorsk) | | Stupino team (Stupino) | 3:1 (1:0) | ||||||
Donskoy | |||||||||
Politekhnik Institute (Kaunas) | | Spartak (Vilnius) | 0:3 | ||||||
Kaunas | |||||||||
Urozhay (Alma-Ata) | | Dynamo (Chimkent) | 3:1 (0:0) | ||||||
Almaty |
ODO (Kiev) | | ODO (Lvov) | 2:0 (2:0) | ||||||
Kiev |
Krasnoye Znamya (Leninakan) | | Spartak (Yerevan) | +:- | ||||||
Leninakan | |||||||||
ODO (Petrozavodsk) | | Neftyanik (Krasnodar) | 1:0 (0:0) | ||||||
Petrozavodsk |
Day 26 | |||||||||
22.06 | Rapid | | Austria Salzburg | 7:2 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
25.06 | Austria Wien | | First Vienna | 3:1 | |||||
Wien | |||||||||
25.06 | GAK | | Wiener Sport-Club | 1:1 | |||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
26.06 | Simmering | | Wacker | 3:4 | |||||
Simmering Simmering-Platz | |||||||||
26.06 | Schwarz-Weiß | | Kapfenberg | 2:4 | |||||
Bregenz | |||||||||
26.06 | Admira | | FC Wien | 6:0 | |||||
Wien Jedlesee II | |||||||||
26.06 | LASK | | Stadlau | 1:2 | |||||
Day 25 | |||||||||
18.06 | Admira | | Wiener Sport-Club | 0:2 | |||||
Wien | |||||||||
18.06 | Rapid | | Wacker | 3:1 | |||||
Wien | |||||||||
19.06 | FC Wien | | Simmering | 1:3 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
19.06 | Austria Wien | | Schwarz-Weiß | 2:0 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
19.06 | Kapfenberg | | GAK | 0:0 | |||||
Kapfenberg | |||||||||
19.06 | Stadlau | | First Vienna | 0:3 | |||||
Wien Stadlauer Platz | |||||||||
19.06 | Austria Salzburg | | LASK | 5:2 | |||||
Salzburg | |||||||||
Day 24 | |||||||||
12.06 | Admira | | Kapfenberg | 3:3 | |||||
Wien Jedlesee II | |||||||||
12.06 | Schwarz-Weiß | | GAK | 0:4 | |||||
Bregenz | |||||||||
12.06 | First Vienna | | Austria Salzburg | 3:0 | |||||
Wien | |||||||||
12.06 | Austria Wien | | Stadlau | 6:1 | |||||
Wien | |||||||||
12.06 | LASK | | Wacker | 1:2 | |||||
Linz | |||||||||
12.06 | Simmering | | Wiener Sport-Club | 3:1 | |||||
Simmering Simmering-Platz | |||||||||
12.06 | Rapid | | FC Wien | 3:3 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
Day 23 | |||||||||
08.06 | FC Wien | | LASK | 0:1 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
09.06 | GAK | | Admira | 0:3 | |||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
09.06 | Kapfenberg | | Simmering | 3:2 | |||||
Kapfenberg | |||||||||
09.06 | Austria Salzburg | | Austria Wien | 2:2 | |||||
Salzburg | |||||||||
09.06 | Stadlau | | Schwarz-Weiß | 3:0 | |||||
Wien Stadlauer Platz | |||||||||
09.06 | Wacker | | First Vienna | 2:3 | |||||
Wien | |||||||||
09.06 | Wiener Sport-Club | | Rapid | 2:2 | |||||
Wien | |||||||||
Day 22 | |||||||||
04.06 | Simmering | | GAK | 2:1 | |||||
Simmering Simmering-Platz | |||||||||
04.06 | LASK | | Wiener Sport-Club | 0:3 | |||||
Linz | |||||||||
05.06 | Austria Wien | | Wacker | 3:2 | |||||
Wien | |||||||||
05.06 | Schwarz-Weiß | | Admira | 1:1 | |||||
Bregenz | |||||||||
05.06 | Stadlau | | Austria Salzburg | 1:1 | |||||
Wien Stadlauer Platz | |||||||||
05.06 | First Vienna | | FC Wien | 10:2 | |||||
Wien | |||||||||
05.06 | Rapid | | Kapfenberg | 1:2 | |||||
Wien Wacker-Platz |
Day 13 | |||||||||
11.06 | Lokomotiv Sofia | | Minyor | 0:2 | |||||
13.06 | CDNA | | Cherveno zname | 2:0 | |||||
15.06 | DNA | | VVS | 1:1 | |||||
19.06 | VMS | | Spartak Plovdiv | 0:1 | |||||
21.06 | Spartak Stalin | | Udarnik | 1:1 | |||||
25.06 | Zavod 12 | | Spartak Pleven | 1:0 | |||||
29.06 | Dynamo | | Lokomotiv Plovdiv | 1:0 | |||||
Day 12 | |||||||||
04.06 | Lokomotiv Plovdiv | | Zavod 12 | 2:2 | |||||
05.06 | Spartak Pleven | | Lokomotiv Sofia | 2:3 | |||||
05.06 | DNA | | Udarnik | 1:0 | |||||
05.06 | Cherveno zname | | VMS | 0:0 | |||||
12.06 | Dynamo | | Spartak Stalin | 1:0 | |||||
30.06 | Minyor | | CDNA | 2:2 | |||||
30.06 | VVS | | Spartak Plovdiv | 0:2 | |||||
Day 10 | |||||||||
08.06 | CDNA | | Spartak Stalin | 5:2 | |||||
17.06 | Dynamo | | Udarnik | 1:2 | |||||
Day 9 | |||||||||
19.06 | CDNA | | DNA | 1:1 | |||||
Day 5 | |||||||||
18.06 | Lokomotiv Sofia | | Zavod 12 | 1:1 | |||||
Day 10 | |||||||||
26.06 | Real Zaragoza | | Real Oviedo | 7:0 | |||||
26.06 | Granada | | Atlético Tetuán | 3:1 | |||||
26.06 | Español | | Real Sociedad | 1:2 | |||||
Day 9 | |||||||||
19.06 | Real Oviedo | | Español | 1:3 | |||||
19.06 | Atlético Tetuán | | Real Zaragoza | 2:0 | |||||
19.06 | Real Sociedad | | Granada | 6:1 | |||||
Day 8 | |||||||||
12.06 | Real Oviedo | | Atlético Tetuán | 0:0 | |||||
12.06 | Real Zaragoza | | Real Sociedad | 1:2 | |||||
12.06 | Granada | | Español | 1:3 | |||||
Day 7 | |||||||||
05.06 | Español | | Atlético Tetuán | 4:1 | |||||
05.06 | Real Sociedad | | Real Oviedo | 3:2 | |||||
05.06 | Granada | | Real Zaragoza | 3:1 | |||||
Day 34 | |||||||||
19.06 | Juventus | | Sampdoria | 2:2 (2:1) | |||||
Torino | |||||||||
19.06 | Catania | | Napoli | 1:1 | |||||
19.06 | Genoa | | Torino | 2:0 | |||||
19.06 | Inter | | Novara | 3:0 | |||||
19.06 | Lazio | | Bologna | 0:0 | |||||
19.06 | Pro Patria | | Milan | 1:1 | |||||
19.06 | SPAL | | Roma | 2:5 | |||||
19.06 | Triestina | | Fiorentina | 1:1 | |||||
19.06 | Udinese | | Atalanta | 3:1 | |||||
Day 33 | |||||||||
12.06 | Atalanta | | Juventus | 2:1 (1:0) | |||||
Bergamo | |||||||||
12.06 | Bologna | | Pro Patria | 5:0 | |||||
12.06 | Fiorentina | | Inter | 3:3 | |||||
12.06 | Milan | | SPAL | 6:0 | |||||
12.06 | Novara | | Genoa | 3:1 | |||||
12.06 | Roma | | Catania | 3:1 | |||||
12.06 | Sampdoria | | Napoli | 5:2 | |||||
12.06 | Torino | | Udinese | 1:1 | |||||
12.06 | Triestina | | Lazio | 1:3 | |||||
Day 32 | |||||||||
02.06 | Pro Patria | | Catania | 2:1 | |||||
04.06 | Juventus | | Bologna | 5:1 (3:1) | |||||
Torino | |||||||||
05.06 | Fiorentina | | Torino | 2:2 | |||||
05.06 | Genoa | | Milan | 0:8 | |||||
05.06 | Inter | | Lazio | 2:1 | |||||
05.06 | Napoli | | Atalanta | 1:0 | |||||
05.06 | Novara | | Udinese | 3:3 | |||||
05.06 | Roma | | Sampdoria | 1:1 | |||||
05.06 | SPAL | | Triestina | 1:0 | |||||
05.06 | Larvik | | Fredrikstad | 4:2 | |||||
Day 22 | |||||||||
10.06 | AIK | | Hammarby | 1:2 | |||||
Solna | |||||||||
10.06 | Degerfors | | Sandvikens AIK | 2:1 | |||||
Degerfors | |||||||||
10.06 | GAIS | | Norrköping | 1:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
10.06 | Halmstad | | Djurgårdens | 0:0 | |||||
Halmstad | |||||||||
10.06 | Kalmar | | Helsingborgs | 0:0 | |||||
Kalmar | |||||||||
10.06 | Malmö | | Göteborg | 0:2 | |||||
Malmö | |||||||||
Day 21 | |||||||||
04.06 | Hammarby | | Degerfors | 0:0 | |||||
Stockholm | |||||||||
05.06 | Djurgårdens | | GAIS | 2:0 | |||||
Solna | |||||||||
05.06 | Göteborg | | AIK | 5:3 | |||||
Göteborg | |||||||||
05.06 | Helsingborgs | | Halmstad | 1:3 | |||||
Helsingborg | |||||||||
05.06 | Norrköping | | Malmö | 4:2 | |||||
Norrköping | |||||||||
05.06 | Sandvikens AIK | | Kalmar | 2:1 | |||||
Sandviken |
Day 8 | |||||||||
26.06 | Boca Juniors | | Rosario Central | 3:2 | |||||
26.06 | Gimnasia y Esgrima | | Lanús | 1:0 | |||||
26.06 | Huracán | | Chacarita Juniors | 2:3 | |||||
26.06 | Newell's Old Boys | | Ferro Carril Oeste | 4:1 | |||||
26.06 | Racing Club | | Estudiantes | 1:1 | |||||
26.06 | River Plate | | Independiente | 1:0 | |||||
26.06 | Tigre | | Platense | 2:0 | |||||
26.06 | Vélez Sársfield | | San Lorenzo de Almagro | 0:0 | |||||
Day 7 | |||||||||
12.06 | Chacarita Juniors | | San Lorenzo de Almagro | 4:2 | |||||
12.06 | Estudiantes | | Boca Juniors | 2:1 | |||||
12.06 | Ferro Carril Oeste | | Gimnasia y Esgrima | 3:3 | |||||
12.06 | Huracán | | Newell's Old Boys | 1:1 | |||||
12.06 | Independiente | | Tigre | 3:0 | |||||
12.06 | Lanús | | River Plate | 2:2 | |||||
12.06 | Platense | | Racing Club | 3:3 | |||||
12.06 | Rosario Central | | Vélez Sársfield | 3:0 | |||||
Day 6 | |||||||||
05.06 | Boca Juniors | | Platense | 3:1 | |||||
05.06 | Gimnasia y Esgrima | | Huracán | 0:2 | |||||
05.06 | Newell's Old Boys | | Chacarita Juniors | 2:1 | |||||
05.06 | Racing Club | | Independiente | 1:1 | |||||
05.06 | River Plate | | Ferro Carril Oeste | 2:1 | |||||
05.06 | San Lorenzo de Almagro | | Rosario Central | 0:0 | |||||
05.06 | Tigre | | Lanús | 3:1 | |||||
05.06 | Vélez Sársfield | | Estudiantes | 4:0 | |||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
13:00* | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
+:- | |
* | |
12:15* | |
13:45* | |
14:30* | |
18:00 | |
16:00 | |
19:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:15 | |
14:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
20:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
16:15 | |
18:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
17:30 | |
20:15 | |
17:00 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
12:30 | |
18:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
17:15 | |
19:15 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
0:2 | |
0:2 | |
20:00 | |
2:0 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
2:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
0:4 | |
0:8 | |
1:3 | |
1:2* | |
0:1 | |
2:1 | |
4:2 | |
2:3 | |
2:1 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |