24.07.1970 < | Football matches for 25.07.1970 | > 26.07.1970 |
Day 5 | |||||||||
Eintracht Braunschweig | | Wiener SC | 3:0 | ||||||
Grasshopper | | Norrköping | 2:1 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Slavia Praha | | GAIS | 4:0 | ||||||
First Vienna | | Servette | 4:1 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Marseille | | AIK | 6:2 | ||||||
Lausanne | | Zagłębie Sosnowiec | 1:1 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Werder | | Östers | 2:1 | ||||||
Beveren Waas | | Linzer ASK | 4:2 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Wisła Kraków | | Hvidovre | 1:0 | ||||||
Utrecht | | Winterthur | 4:3 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Austria Salzburg | | Tatran | 2:1 | ||||||
KB | | Kaiserslautern | 0:1 | ||||||
Day 5 | |||||||||
AaB | | Swarowski Wattens | 2:3 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Wacker | | Rot-Weiß Essen | 4:1 | ||||||
Horsens | | Polonia Bytom | 1:1 | ||||||
Day 21 | |||||||||
Stroitel | | Volgar | 1:0 (1:0) | ||||||
Aşgabat | |||||||||
Alga | | Pamir | 3:1 (3:1) | ||||||
Frunze | |||||||||
SKA Khabarovsk | | Lokomotiv Tbilisi | 1:0 (0:0) | ||||||
Khabarovsk | |||||||||
Kairat | | Metallist | 2:1 (1:1) | ||||||
Almaty | |||||||||
Dynamo | | Zhalgiris | 1:0 (0:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
16:30 | Uralmash | | SKA Kiev | 0:0 | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
17:00 | Tekstilshchik | | Moldova | 1:0 (0:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
18:00 | Shakhtyor | | Kuban | 0:0 | |||||
Karagandy | |||||||||
19:00 | Krylya Sovetov | | Karpaty | 2:0 (1:0) | |||||
Kuybyshev | |||||||||
19:00 | Rubin | | Daugava | 1:0 (0:0) | |||||
Kazan |
Dynamo (Moscow) | | Dynamo (Kiev) | 2:1 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo (Tbilisi) | | Neftchi (Baku) | 1:0 (1:0) | ||||||
Tbilisi |
Day 20 | |||||||||
Stroitel Poltava | | Shakhtyor Gorlovka | 0:1 | ||||||
Day 17 | |||||||||
Shakhtyor Gorlovka | | Baltika | 2:1 (0:1) | ||||||
Day 4 | |||||||||
Shakhtyor Kadiyevka | | Avangard | 2:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Metallurg Zaporozhye | 42 | 26 | 10 | 6 | 73-33 | 62 | ||
2. | Tavriya | 42 | 21 | 15 | 6 | 70-36 | 57 | ||
3. | Avtomobilist Zhitomir | 42 | 20 | 15 | 7 | 61-27 | 55 | ||
4. | Spartak Ivano-Frankovsk | 42 | 18 | 14 | 10 | 58-53 | 50 | ||
5. | Sudostroitel | 42 | 17 | 14 | 11 | 47-36 | 48 | ||
6. | Azovets | 42 | 15 | 18 | 9 | 44-34 | 48 | ||
7. | Zvezda Kirovograd | 42 | 19 | 9 | 14 | 48-41 | 47 | ||
8. | Bukovina | 42 | 17 | 12 | 13 | 45-39 | 46 | ||
9. | Shakhtyor Kadiyevka | 42 | 16 | 13 | 13 | 49-37 | 45 | ||
10. | Lokomotiv Kherson | 42 | 16 | 12 | 14 | 60-50 | 44 |
Shinnik | | Polad | 1:0 (0:0) | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
Metallurg Tula | | Dynamo Stavropol | 0:1 (0:0) | ||||||
Tula | |||||||||
Lokomotiv Kaluga | | Stal | 3:2 | ||||||
Kaluga | |||||||||
16:00 | Dynamo Batumi | | Dila | 2:1 | |||||
Batumi | |||||||||
19:00 | Volga Kalinin | | Dynamo Makhachkala | 1:1 (0:1) | |||||
Kalinin | |||||||||
19:00 | Trud | | Avtomobilist Nalchik | 0:0 | |||||
Voronezh | |||||||||
19:30 | Metallurg Lipetsk | | Mashuk | 1:1 | |||||
Lipetsk | |||||||||
19:30 | Saturn | | Dynamo Kirovabad | 0:2 (0:1) | |||||
Rybinsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shinnik | 42 | 24 | 14 | 4 | 66-31 | 62 | ||
2. | Avtomobilist Nalchik | 42 | 22 | 15 | 5 | 58-17 | 59 | ||
3. | Volga Kalinin | 42 | 22 | 11 | 9 | 57-31 | 55 | ||
4. | Metallurg Tula | 42 | 21 | 11 | 10 | 80-38 | 53 | ||
5. | Mashuk | 42 | 17 | 16 | 9 | 52-36 | 50 | ||
6. | Dynamo Stavropol | 42 | 15 | 16 | 11 | 37-38 | 46 | ||
7. | Metallurg Lipetsk | 42 | 17 | 10 | 15 | 51-48 | 44 | ||
8. | Lokomotiv Kaluga | 42 | 14 | 16 | 12 | 47-56 | 44 | ||
9. | Trud | 42 | 16 | 11 | 15 | 56-43 | 43 | ||
10. | Dynamo Batumi | 42 | 14 | 15 | 13 | 35-40 | 43 |
Neftyanik Tumen | | Torpedo Miass | 2:0 (1:0) | ||||||
Khimik Dzerzhinsk | | Energiya | 5:1 (2:1) | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
Tyazhmash | | Neftyanik Salavat | 1:0 | ||||||
Torpedo Pavlovo | | Ufimets | 2:0 | ||||||
Khimmashevets | | Lokomotiv | 1:0 | ||||||
Khimik Berezniki | | Metallurg Zlatoust | 0:1 (0:0) | ||||||
17:00 | Dynamo Kirov | | Burovik | 2:2 | |||||
Kirov | |||||||||
18:30 | Uralets | | Zauralets | 1:0 | |||||
Nizhny Tagil |
Day 17 | |||||||||
Metallurg Novokuznetsk | | Vulkan | 0:1 | ||||||
Novokuznetsk | |||||||||
Amur | | Ugolshchik | 0:1 | ||||||
Blagoveshchensk | |||||||||
Gornyak | | Rybak | 0:1 | ||||||
Raychikhinsk | |||||||||
Stroitel | | Progress Biysk | 2:0 | ||||||
Kansk | |||||||||
Sibiryak | | Sibelektrotyazhmash | 0:0 | ||||||
Bratsk | |||||||||
Shakhtyor Kiselyovsk | | Avangard | 3:1 | ||||||
Kiselyovsk | |||||||||
Shakhtyor Prokopyevsk | | Sakhalin | 0:1 (0:0) | ||||||
Prokopyevsk | |||||||||
Start | | Granit | 0:0 | ||||||
Angarsk |
Torpedo | | Dynamo | 0:0 | ||||||
19:00 | Traktor | | Tsementnik | 0:2 | |||||
Pavlodar |
Dallas Tornado | | Kansas City Spurs | 3:3 | ||||||
Dallas | |||||||||
Atlanta Chiefs | | Saint Louis Stars | 6:1 | ||||||
Jonesboro |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Rochester Lancers | 24 | 9 | 6 | 9 | 41-45 | 72 | ||
2. | Kansas City Spurs | 24 | 8 | 6 | 10 | 42-44 | 66 | ||
3. | Saint Louis Stars | 24 | 5 | 2 | 17 | 26-71 | 36 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Washington Darts | 24 | 14 | 4 | 6 | 52-29 | 96 | ||
2. | Atlanta Chiefs | 24 | 11 | 5 | 8 | 53-33 | 81 | ||
3. | Dallas Tornado | 24 | 8 | 4 | 12 | 39-39 | 60 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
13:00* | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
+:- | |
* | |
12:15* | |
13:45* | |
14:30* | |
18:00 | |
16:00 | |
19:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:15 | |
14:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
20:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
16:15 | |
18:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
17:30 | |
20:15 | |
17:00 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
12:30 | |
18:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
17:15 | |
19:15 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
0:2 | |
0:2 | |
3:1 | |
2:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
4:2 | |
2:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
0:4 | |
0:8 | |
1:3 | |
1:2* | |
0:1 | |
2:1 | |
4:2 | |
2:3 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |