11.05.1957 < | Football matches for 12.05.1957 | > 13.05.1957 |
Yugoslavia | | Italy | 6:1 (3:0) | ||||||
Zagreb Stadion Dinamo |
Day 5 | |||||||||
Trudovye Rezervy Voroshilovgrad | | Shakhtyor Kadiyevka | 0:0 | ||||||
Voroshilovgrad |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Avangard Leningrad | 34 | 21 | 10 | 3 | 63-25 | 52 | ||
2. | Torpedo Taganrog | 34 | 18 | 10 | 6 | 61-28 | 46 | ||
3. | Avangard Kharkov | 34 | 18 | 5 | 11 | 65-42 | 41 | ||
4. | Neftyanik Krasnodar | 34 | 17 | 7 | 10 | 56-45 | 41 | ||
5. | Torpedo Rostov-on-Don | 34 | 16 | 8 | 10 | 69-47 | 40 | ||
6. | Voronezh team | 34 | 15 | 9 | 10 | 54-40 | 39 | ||
7. | Krasnoye Znamya | 34 | 13 | 13 | 8 | 45-34 | 39 | ||
8. | Metallurg Zaporozhye | 34 | 14 | 11 | 9 | 41-34 | 39 | ||
9. | SKChF | 34 | 15 | 5 | 14 | 72-49 | 35 | ||
10. | Torpedo Gorkiy | 34 | 12 | 10 | 12 | 43-45 | 34 |
Dynamo Kirov | | SKVO Tbilisi | 0:2 | ||||||
Kirov | |||||||||
Zenit | | Neftyanik Baku | 1:2 | ||||||
Izhevsk | |||||||||
Lokomotiv Chelyabinsk | | Spartak Frunze | 2:1 (1:1) | ||||||
Chelyabinsk | |||||||||
Molotov team | | Lokomotiv Kutaisi | 0:1 (0:0) | ||||||
Molotov |
Dynamo (Vladivostok) | | OSK (Khabarovsk) | 1:0 (1:0) | ||||||
Vladivostok | |||||||||
Sibselmash (Novosibirsk) | | Shakhtyor (Kemerovo) | 1:2 aet (1:1, 1:1) | ||||||
Novosibirsk |
OSK (Chita) | | Urozhay (Barnaul) | 3:0 (1:0) | ||||||
Chita |
Day 20 | |||||||||
Austria Salzburg | | Sturm | 1:2 | ||||||
Salzburg | |||||||||
GAK | | Kremser | 3:2 | ||||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
Kapfenberg | | Wiener Sport-Club | 2:1 | ||||||
Kapfenberg | |||||||||
First Vienna | | Stadlau | 3:0 | ||||||
Wien | |||||||||
Austria Wien | | Rapid | 2:3 | ||||||
Wien |
Day 8 | |||||||||
CDNA | | SKNA Plovdiv | 2:0 | ||||||
Minyor | | Levski | 2:4 | ||||||
Spartak Plovdiv | | Slavia | 5:4 | ||||||
Spartak Varna | | Spartak Pleven | 3:1 | ||||||
Marek | | Spartak Sofia | 0:0 | ||||||
Day 7 | |||||||||
16:00 | Fortschritt | | Rotation Babelsberg | 1:1 | |||||
16:00 | Lokomotive Leipzig | | Lokomotive Stendal | 3:0 | |||||
16:00 | Motor Jena | | Wismut | 1:2 | |||||
16:00 | Turbine | | Aktivist | 1:1 | |||||
16:00 | Chemie | | Vorwärts | 0:4 | |||||
16:00 | Einheit | | Rotation Leipzig | 0:1 | |||||
16:00 | Motor Karl-Marx-Stadt | | Motor Zwickau | 2:2 | |||||
Day 10 | |||||||||
Fredrikstad | | Rapid | 7:1 | ||||||
Lillestrøm | | Steinkjer | 1:1 | ||||||
Asker | | Vålerengen | 2:0 | ||||||
Frigg | | Strømmen | 1:1 | ||||||
Day 33 | |||||||||
Nice | | Lens | 3:2 | ||||||
Lyon | | Monaco | 1:0 | ||||||
Nîmes | | Angers | 3:1 | ||||||
Strasbourg | | Saint-Étienne | 1:1 | ||||||
Lorraine | | Valenciennes | 1:4 | ||||||
Rennes | | Reims | 1:1 | ||||||
Racing | | Toulouse | 6:2 | ||||||
Sedan | | Metz | 3:2 | ||||||
Sochaux-Montbéliard | | Marseille | 3:0 | ||||||
Day 17 | |||||||||
GAIS | | Malmö | 0:1 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Hammarby | | Göteborg | 3:6 | ||||||
Stockholm | |||||||||
IFK Malmö | | AIK | 0:2 | ||||||
Malmö | |||||||||
Norrköping | | Helsingborgs | 4:2 | ||||||
Norrköping | |||||||||
Sandvikens | | Halmstad | 2:2 | ||||||
Sandviken |
Day 2 | |||||||||
Argentinos Juniors | | San Lorenzo de Almagro | 3:3 | ||||||
Boca Juniors | | Gimnasia y Esgrima | 3:1 | ||||||
Estudiantes | | Tigre | 6:1 | ||||||
Ferro Carril Oeste | | Vélez Sársfield | 1:2 | ||||||
Huracán | | Atlanta | 3:0 | ||||||
Newell's Old Boys | | Independiente | 1:1 | ||||||
Racing Club | | Rosario Central | 2:1 | ||||||
River Plate | | Lanús | 5:2 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | River Plate | 30 | 19 | 8 | 3 | 75-34 | 46 | ||
2. | San Lorenzo de Almagro | 30 | 15 | 8 | 7 | 66-42 | 38 | ||
3. | Racing Club | 30 | 15 | 6 | 9 | 59-41 | 36 | ||
4. | Boca Juniors | 30 | 13 | 8 | 9 | 45-34 | 34 | ||
5. | Vélez Sársfield | 30 | 12 | 10 | 8 | 42-43 | 34 | ||
6. | Huracán | 30 | 14 | 5 | 11 | 46-39 | 33 | ||
7. | Estudiantes | 30 | 12 | 9 | 9 | 46-50 | 33 | ||
8. | Independiente | 30 | 11 | 9 | 10 | 35-31 | 31 | ||
9. | Newell's Old Boys | 30 | 11 | 9 | 10 | 38-39 | 31 | ||
10. | Argentinos Juniors | 30 | 9 | 10 | 11 | 49-57 | 28 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |