14.06.1947 < | Football matches for 15.06.1947 | > 16.06.1947 |
Day 12 | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Zenit | 5:2 (3:2) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Day 9 | |||||||||
VVS | | Dynamo Kiev | 2:3 (2:1) | ||||||
Moscow |
Spartak Lvov | | Pishchevik Odessa | 1:1 (1:1) | ||||||
Lviv | |||||||||
18:30 | Dzerzhinets Kharkov | | ODO Kiev | 1:4 (0:2) | |||||
Kharkiv |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Lokomotiv Kharkov | 24 | 19 | 4 | 1 | 60-23 | 42 | ||
2. | Shakhtyor | 24 | 15 | 4 | 5 | 48-19 | 34 | ||
3. | Pishchevik Odessa | 24 | 14 | 5 | 5 | 44-21 | 33 | ||
4. | Stal | 24 | 11 | 8 | 5 | 54-35 | 30 | ||
5. | ODO Kiev | 24 | 13 | 1 | 10 | 56-34 | 27 | ||
6. | Spartak Lvov | 24 | 11 | 4 | 9 | 47-41 | 26 | ||
7. | Spartak Kherson | 24 | 11 | 3 | 10 | 40-46 | 25 | ||
8. | Spartak Uzhgorod | 24 | 9 | 3 | 12 | 42-41 | 21 | ||
9. | Dzerzhinets Kharkov | 24 | 9 | 3 | 12 | 43-47 | 21 | ||
10. | Sudostroitel Nikolayev | 24 | 7 | 5 | 12 | 35-53 | 19 |
Dynamo (Saratov) | | Traktor (Kuybyshev) | 1:2 aet (1:1, 1:1) | ||||||
Saratov | |||||||||
Torpedo (Ulyanovsk) | | Khimik (Dzerzhinsk) | +:- | ||||||
Ulyanovsk | |||||||||
Torpedo (Gorkiy) | | Krasnoye Znamya (Ivanovo) | 5:2 (0:1) | ||||||
Gorky |
Dynamo (Chelyabinsk) | | ODO (Novosibirsk) | 2:1 (2:1) | ||||||
Chelyabinsk | |||||||||
Dynamo (Sverdlovsk) | | ODO (Sverdlovsk) | 1:0 (0:0) | ||||||
Sverdlovsk |
Stal (Dnepropetrovsk) | | Spartak (Uzhgorod) | 6:2 (3:0) | ||||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
Shakhtyor (Stalino) | | Bolshevik (Zaporozhye) | 5:0 (3:0) | ||||||
Stalino | |||||||||
Dynamo (Voroshilovgrad) | | Lokomotiv (Kharkov) | 2:0 | ||||||
Voroshilovgrad | |||||||||
Spartak (Kherson) | | Dynamo (Kishinyov) | 3:1 | ||||||
Kherson |
Dynamo (Tashkent) | | Dynamo (Stalinabad) | 0:2 (0:1) | ||||||
Toshkent |
Day 8 | |||||||||
Polonia Warszawa | | Wisła | 2:2 (2:0) | ||||||
Warszawa | |||||||||
KKS Poznan | | Skra | 7:1 (1:0) | ||||||
Ognisko | | Polonia Świdnica | 2:3 (2:1) | ||||||
Motor | | Polonia Bytom | 0:4 (0:1) | ||||||
Day 8 | |||||||||
Tęcza | | ŁKS | 1:3 (0:2) | ||||||
Lublinianka | | Czuwaj | 9:1 (1:0) | ||||||
WMKS | | Garbarnia | 1:6 (1:0) | ||||||
PKS | | KKS Olsztyn | 1:2 (0:2) | ||||||
Day 23 | |||||||||
Porto | | Vitória Setubal | 5:0 (4:0) | ||||||
Porto |
Day 9 | |||||||||
Banfield | | Racing Club | 1:4 | ||||||
Boca Juniors | | Atlanta | 2:0 | ||||||
Chacarita Juniors | | Tigre | 4:2 | ||||||
Estudiantes | | River Plate | 1:2* | ||||||
Newell's Old Boys | | Independiente | 1:2 | ||||||
Platense | | Lanús | 2:3 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Rosario Central | 2:1 | ||||||
Vélez Sársfield | | Huracán | 3:3 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | River Plate | 30 | 22 | 4 | 4 | 90-37 | 48 | ||
2. | Boca Juniors | 30 | 17 | 8 | 5 | 70-43 | 42 | ||
3. | Independiente | 30 | 17 | 7 | 6 | 66-42 | 41 | ||
4. | Estudiantes | 30 | 15 | 7 | 8 | 64-35 | 37 | ||
4. | San Lorenzo de Almagro | 30 | 13 | 11 | 6 | 71-43 | 37 | ||
6. | Racing Club | 30 | 15 | 6 | 9 | 63-45 | 36 | ||
7. | Chacarita Juniors | 30 | 14 | 4 | 12 | 66-52 | 32 | ||
8. | Vélez Sársfield | 30 | 11 | 7 | 12 | 51-44 | 29 | ||
9. | Platense | 30 | 9 | 8 | 13 | 38-54 | 26 | ||
10. | Rosario Central | 30 | 9 | 7 | 14 | 55-68 | 25 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
13:00* | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
+:- | |
* | |
12:15* | |
13:45* | |
14:30* | |
18:00 | |
16:00 | |
19:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:15 | |
14:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
20:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
16:15 | |
18:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
17:30 | |
20:15 | |
17:00 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
12:30 | |
18:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
17:15 | |
19:15 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
0:2 | |
0:2 | |
3:1 | |
2:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
4:2 | |
2:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
0:4 | |
0:8 | |
1:3 | |
1:2* | |
0:1 | |
2:1 | |
4:2 | |
2:3 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |