03.06.2023 < | Football matches for 4.06.2023 | > 05.06.2023 |
Day 1 | |||||||||
21:00 | Al-Ahly Cairo | | Wydad Casablanca | 2:1 (1:0) | |||||
Cairo |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
18:00 | Los Angeles | | León | 0:1 (0:1) | 1:2 (0:2) | 1:3 | |||
Los Angeles |
Day 5 | |||||||||
16:30 | FK Forte | | Chernomorets | 0:1 (0:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
17:30 | Rotor | | Kuban-Holding | 1:0 (0:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
21:00 | Biolog-Novokubansk | | Chaika | 1:4 (0:2)* | |||||
Peschanokopskoye |
Day 6 | |||||||||
16:00 | Spartak-Nalchik | | Mashuk-KMV | 4:0 (1:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
16:00 | Druzhba | | Legion | 1:4 (0:2) | |||||
Maykop | |||||||||
16:00 | SKA | | Dynamo | 1:0 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don |
Day 11 | |||||||||
14:00 | Baltika-2 | | Tekstilshchik | 2:0 (0:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
14:15 | Zvezda | | FK Chertanovo | 0:1 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
15:00 | Luki-Energiya | | Torpedo Vladimir | 2:3 (1:2) | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
17:00 | Yenisey-2 | | FK Murom | 0:2 (0:2) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
17:00 | Dynamo Vologda | | Zorkiy | 3:1 (1:1) | |||||
Krasnogorsk | |||||||||
18:00 | Leningradets | | Spartak Kostroma | 3:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg |
Day 11 | |||||||||
14:00 | Sakhalinets | | Sokol | 0:3 (0:2) | |||||
Moscow | |||||||||
14:00 | Metallurg | | Kosmos | 2:0 (2:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
16:00 | Rodina-2 | | Saturn | 4:1 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Dynamo Bryansk | | FK Kaluga | 7:0 (5:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
18:00 | Avangard | | Salyut-Belgorod | 2:0 (0:0) | |||||
Kursk |
Day 11 | |||||||||
13:00 | FK Strogino | | FK Balashikha | 4:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
14:00 | Arsenal-2 | | FK Kolomna | 1:1 (0:0) | |||||
Tula | |||||||||
16:00 | Sakhalin | | SKA-Khabarovsk-2 | 2:1 (1:0) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
16:00 | Spartak Tambov | | Znamya | 1:2 (1:1) | |||||
Tambov | |||||||||
18:00 | Kvant | | Zenit Penza | 2:2 (2:0) | |||||
Obninsk |
Day 5 | |||||||||
15:00 | Amkar | | Torpedo Miass | 1:1 (0:0) | |||||
Perm | |||||||||
15:00 | FK Chelyabinsk | | Irtysh | 1:1 (1:1) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
17:00 | FK Novosibirsk | | FK Tyumen | 0:2 (0:2) | |||||
Novosibirsk |
Day 5 | |||||||||
13:00 | Ural-2 | | Dynamo Barnaul | 1:2 (0:1) | |||||
Sysert | |||||||||
14:00 | Khimik-Avgust | | Zenit-Izhevsk | 0:0 | |||||
Vurnary Khimik Stadium | |||||||||
18:00 | FK Orenburg-2 | | Nosta | 3:0 (2:0) | |||||
Orenburg |
Day 30 | |||||||||
15:00 | Dnipro-1 | | Kryvbas | 1:0 (0:0)* | |||||
Uzhgorod | |||||||||
15:00 | Kolos | | FK Lviv | 1:0 (1:0)* | |||||
Kovalivka | |||||||||
15:00 | Metalist 1925 | | Dynamo | 1:1 (1:1)* | |||||
Kiev | |||||||||
15:00 | Metalist | | Chornomorets | 0:3 (0:0)* | |||||
Odesa | |||||||||
15:00 | FK Mynai | | Zorya | 0:3 (0:2)* | |||||
Mynai | |||||||||
15:00 | Rukh | | FK Oleksandriya | 0:0* | |||||
Lviv | |||||||||
15:00 | Veres | | Ingulets | 1:0 (0:0)* | |||||
Rivne | |||||||||
15:00 | Vorskla | | Shakhtar | 2:1 (1:0)* | |||||
Poltava |
Day 12 | |||||||||
18:00 | Zhetysu | | Caspiy | 3:2 (1:2) | |||||
Taldykorgan | |||||||||
20:00 | Kaysar | | Makhtaaral | 0:2 (0:1) | |||||
Kyzylorda |
Day 6 | |||||||||
18:30 | Genk | | Antwerp | 2:2 (1:0) | |||||
Genk | |||||||||
18:30 | Union Saint-Gilloise | | Brugge | 1:3 (0:0) | |||||
Bruxelles |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
14:30 | Twente | | Heerenveen | 4:0 (3:0) | 2:1 (1:1) | 6:1 | |||
Enschede | |||||||||
18:00 | Sparta | | Utrecht | 0:1 aet (0:0, 0:1), pen. 5:4 | 2:1 (2:0) | 2:2 | |||
Rotterdam |
Day 38 | |||||||||
18:30 | Atlético Osasuna | | Girona | 2:1 (0:0) | |||||
Pamplona | |||||||||
18:30 | Villarreal | | Atlético | 2:2 (1:1) | |||||
Villarreal | |||||||||
18:30 | Mallorca | | Rayo Vallecano | 3:0 (0:0) | |||||
Palma de Mallorca | |||||||||
18:30 | Real Madrid | | Athletic | 1:1 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
18:30 | Real Sociedad | | Sevilla | 2:1 (1:0) | |||||
San Sebastián | |||||||||
21:00 | Real Betis | | Valencia | 1:1 (1:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
21:00 | Celta de Vigo | | Barcelona | 2:1 (1:0) | |||||
Vigo | |||||||||
21:00 | Español | | Almería | 3:3 (1:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
21:00 | Elche | | Cádiz | 1:1 (0:1) | |||||
Elche | |||||||||
21:00 | Real Valladolid | | Getafe | 0:0 | |||||
Valladolid |
Day 17 | |||||||||
15:00 | METTA/LU | | Riga FC | 0:2 (0:2) | |||||
Rīga | |||||||||
18:00 | Super Nova | | RFS | 1:6 (1:1) | |||||
Salaspils |
Day 16 | |||||||||
17:55 | Žalgiris Vilnius | | Šiauliai | 2:2 (1:2) | |||||
Vilnius |
Day 9 | |||||||||
17:00 | Ålesund | | Brann | 1:3 (1:0) | |||||
Ålesund | |||||||||
17:00 | Lillestrøm | | Stabæk | 3:1 (1:1) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
17:00 | Rosenborg | | Ham-Kam | 4:0 (1:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
17:00 | Sandefjord | | Odd | 4:1 (1:0) | |||||
Sandefjord | |||||||||
17:00 | Strømsgodset | | Haugesund | 1:2 (0:1) | |||||
Drammen | |||||||||
17:00 | Tromsø | | Sarpsborg 08 | 2:1 (0:1) | |||||
Tromsø | |||||||||
17:00 | Vålerenga | | Bodø/Glimt | 1:3 (0:1) | |||||
Oslo | |||||||||
19:15 | Viking | | Molde | 3:4 (1:2) | |||||
Stavanger |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
16:00 | Radnik | | Grafičar | 2:0 (1:0) | 1:1 (0:0) | 3:1 | |||
Surdulica | |||||||||
18:30 | Radnički Niš | | Inđija | 3:0 (1:0) | 1:3 (0:2) | 4:3 | |||
Niŝ |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
16:30 | Ross County | | Partick Thistle | 3:1 aet (0:1, 3:1), pen. 5:4 | 0:2 (0:2) | 3:3 | |||
Dingwall |
Day 19 | |||||||||
11:00 | Unión | | Gimnasia y Esgrima | 2:0 (0:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
14:00 | San Lorenzo de Almagro | | Colón | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
17:00 | Godoy Cruz | | Independiente | 2:1 (2:0) | |||||
Mendoza | |||||||||
21:30 | Lanús | | Atlético Tucumán | 2:1 (2:1) | |||||
Lanús |
Day 9 | |||||||||
16:00 | Fluminense | | Bragantino | 2:1 (2:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
16:00 | Grêmio | | São Paulo | 2:1 (2:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
18:30 | Goiás | | Cuiabá Esporte Clube | 0:1 (0:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
18:30 | Palmeiras | | Coritiba | 3:1 (2:0) | |||||
São Paulo |
Day 11 | |||||||||
15:30 | Cangzhou Mighty Lions | | Shanghai Shenhua | 0:1 (0:0) | |||||
Shijiazhuang | |||||||||
17:30 | Nantong Zhiyun | | Qingdao Hainiu | 1:0 (0:0) | |||||
Nantong | |||||||||
19:35 | Tianjin Jinmen Tiger | | Wuhan Three Towns | 1:1 (1:1) | |||||
Tianjin |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shanghai Port | 30 | 19 | 6 | 5 | 61-30 | 63 | ||
2. | Shandong Taishan | 30 | 16 | 10 | 4 | 59-25 | 58 | ||
3. | Zhejiang Professional | 30 | 16 | 7 | 7 | 57-34 | 55 | ||
4. | Chengdu Rongcheng | 30 | 15 | 8 | 7 | 51-32 | 53 | ||
5. | Shanghai Shenhua | 30 | 15 | 7 | 8 | 34-31 | 52 | ||
6. | Beijing Guoan | 30 | 14 | 9 | 7 | 53-35 | 51 | ||
7. | Wuhan Three Towns | 30 | 14 | 9 | 7 | 51-35 | 51 | ||
8. | Tianjin Jinmen Tiger | 30 | 11 | 15 | 4 | 40-29 | 48 | ||
9. | Changchun Yatai | 30 | 10 | 9 | 11 | 44-48 | 39 | ||
10. | Henan | 30 | 9 | 9 | 12 | 38-40 | 36 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |