10.08.2015 < | Football matches for 11.08.2015 | > 12.08.2015 |
Day 1 | |||||||||
16:45 | Universidad Católica Quito | | Deportivo La Guaira | 1:1 (1:0) | |||||
Quito | |||||||||
19:00 | Universidad Católica Santiago | | Danubio | 1:0 (0:0) | |||||
Santiago | |||||||||
19:30 | Carabobo | | Deportes Tolima | 0:0 | |||||
Valencia | |||||||||
20:15 | Oriente Petrolero | | Nacional Montevideo | 0:3 (0:2) | |||||
Santa Cruz de la Sierra | |||||||||
21:15 | Universitario de Deportes | | Deportivo Anzoátegui | 3:1 (2:0) | |||||
Lima |
Day 1 | |||||||||
18:00 | KESC | | Druk United | 3:3 (2:1) | |||||
Thimphu |
Day 1 | |||||||||
18:00 | Benfica de Macau | | Alga | 0:2 (0:1) | |||||
Bishkek |
Day 4 | |||||||||
17:00 | FK Tambov | | Zenit | 0:0 | |||||
Tambov | |||||||||
18:00 | Torpedo Moskva | | FK Chertanovo | 0:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
18:00 | Metallurg | | Dynamo Bryansk | 3:2 (2:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
18:00 | Lokomotiv | | Vityaz | 1:2 (1:1) | |||||
Liski | |||||||||
18:00 | FK Oryol | | FK Kaluga | 0:0 | |||||
Oryol | |||||||||
18:30 | FK Ryazan | | Avangard | 0:0 | |||||
Ryazan | |||||||||
19:00 | Energomash | | Arsenal-2 | 2:2 (0:0) | |||||
Belgorod |
Day 4 | |||||||||
17:00 | MITOS | | Chernomorets | 0:0 | |||||
Novocherkassk |
19:45 | Accrington Stanley | | Hull City | 2:2 aet (0:0), pen. 3:4 | |||||
Accrington | |||||||||
19:45 | Blackburn Rovers | | Shrewsbury Town | 1:2 (1:2) | |||||
Blackburn | |||||||||
19:45 | Brentford | | Oxford United | 0:4 (0:3) | |||||
Brentford | |||||||||
19:45 | Bristol Rovers | | Birmingham City | 1:2 (0:0) | |||||
Bristol | |||||||||
19:45 | Cardiff City | | AFC Wimbledon | 1:0 (1:0) | |||||
Cardiff | |||||||||
19:45 | Carlisle United | | Chesterfield | 3:1 aet (0:0, 1:1) | |||||
Carlisle | |||||||||
19:45 | Charlton Athletic | | Dagenham & Redbridge | 4:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
19:45 | Colchester United | | Reading | 0:1 aet (0:0) | |||||
Colchester | |||||||||
19:45 | Fleetwood Town | | Hartlepool United | 0:1 (0:0) | |||||
Fleetwood | |||||||||
19:45 | Huddersfield Town | | Notts County | 1:2 (1:1) | |||||
Huddersfield | |||||||||
19:45 | Ipswich Town | | Stevenage | 2:1 (0:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
19:45 | Luton Town | | Bristol City | 3:1 (1:0) | |||||
Luton | |||||||||
19:45 | Millwall | | Barnet | 1:2 aet (0:1, 1:1) | |||||
London | |||||||||
19:45 | Milton Keynes Dons | | Leyton Orient | 2:1 (0:1) | |||||
Milton Keynes | |||||||||
19:45 | Northampton Town | | Blackpool | 3:0 (3:0) | |||||
Northampton | |||||||||
19:45 | Nottingham Forest | | Walsall | 3:4 (1:2) | |||||
Nottingham | |||||||||
19:45 | Peterborough United | | Crawley Town | 2:0 (1:0) | |||||
Peterborough | |||||||||
19:45 | Plymouth Argyle | | Gillingham | 1:2 (0:0) | |||||
Plymouth | |||||||||
19:45 | Port Vale | | Burnley | 1:0 (0:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
19:45 | Rochdale | | Coventry City | 1:1 aet (1:0, 1:1), pen. 5:3 | |||||
Rochdale | |||||||||
19:45 | Rotherham United | | Cambridge United | 1:0 (1:0) | |||||
Rotherham | |||||||||
19:45 | Scunthorpe United | | Barnsley | 1:1 aet (0:0, 1:1), pen. 6:7 | |||||
Scunthorpe | |||||||||
19:45 | Sheffield Wednesday | | Mansfield Town | 4:1 (2:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
19:45 | Morecambe | | Sheffield United | 0:1 (0:0) | |||||
Morecambe | |||||||||
19:45 | Southend United | | Brighton & Hove Albion | 0:1 (0:0) | |||||
Southend-on-Sea | |||||||||
19:45 | Swindon Town | | Exeter City | 1:2 (0:2) | |||||
Swindon | |||||||||
19:45 | Wigan Athletic | | Bury | 1:2 (0:0) | |||||
Wigan | |||||||||
19:45 | Wolverhampton Wanderers | | Newport County | 2:1 (1:1) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
19:45 | Wycombe Wanderers | | Fulham | 0:1 (0:0) | |||||
High Wycombe | |||||||||
19:45 | Yeovil Town | | Queens Park Rangers | 0:3 (0:2) | |||||
Yeovil | |||||||||
19:45 | York City | | Bradford City | 2:2 aet (0:1, 2:2), pen. 4:2 | |||||
York | |||||||||
20:00 | Bolton Wanderers | | Burton Albion | 0:1 (0:0) | |||||
Bolton |
Day 1 | |||||||||
18:30 | Den Haag | | PSV | 2:2 (1:1) | |||||
Den Haag | |||||||||
20:45 | Heerenveen | | De Graafschap | 3:1 (2:0) | |||||
Heerenveen |
Day 3 | |||||||||
19:45 | Dundee United | | Dundee | 2:2 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
19:45 | St. Johnstone | | Ross County | 1:1 (0:1) | |||||
Perth |
Day 19 | |||||||||
21:30 | San Martín | | Lanús | 1:1 (0:1) | |||||
San Juan |
Day 22 | |||||||||
19:35 | Guangzhou R&F | | Changchun Yatai | 2:2 (0:1) | |||||
Guangzhou | |||||||||
19:35 | Hangzhou Greentown | | Shanghai Shenhua | 4:1 (3:1) | |||||
Hangzhou | |||||||||
19:35 | Chongqing Lifan | | Guizhou Renhe | 1:1 (0:0) | |||||
Chongqing | |||||||||
19:45 | Shanghai Shenxin | | Liaoning Whowin | 2:1 (2:0) | |||||
Shanghai |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 19 | 10 | 1 | 71-28 | 67 | ||
2. | Shanghai SIPG | 30 | 19 | 8 | 3 | 63-35 | 65 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 18 | 5 | 7 | 66-41 | 59 | ||
4. | Beijing Guoan | 30 | 16 | 8 | 6 | 46-26 | 56 | ||
5. | Henan Construction | 30 | 12 | 10 | 8 | 35-30 | 46 | ||
6. | Shanghai Shenhua | 30 | 12 | 6 | 12 | 42-44 | 42 | ||
7. | Shijiazhuang Ever Bright | 30 | 8 | 15 | 7 | 34-31 | 39 | ||
8. | Chongqing Lifan | 30 | 9 | 8 | 13 | 37-52 | 35 | ||
9. | Jiangsu Sainty | 30 | 9 | 8 | 13 | 39-48 | 35 | ||
10. | Changchun Yatai | 30 | 8 | 11 | 11 | 39-47 | 35 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
13:00* | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
+:- | |
* | |
12:15* | |
13:45* | |
14:30* | |
18:00 | |
16:00 | |
19:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:15 | |
14:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
20:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
16:15 | |
18:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
17:30 | |
20:15 | |
17:00 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
12:30 | |
18:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
17:15 | |
19:15 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
0:2 | |
0:2 | |
3:1 | |
2:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
4:2 | |
2:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
0:4 | |
0:8 | |
1:3 | |
1:2* | |
0:1 | |
2:1 | |
4:2 | |
2:3 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |