14.08.2015 < | Football matches for 15.08.2015 | > 16.08.2015 |
Day 3 | |||||||||
18:00 | Druk United | | Khoromkhon | 0:0 | |||||
Thimphu |
Day 3 | |||||||||
18:00 | Alga | | Sheikh Jamal Dhanmondi | 1:1 (1:0) | |||||
Bishkek |
18:00 | Pskov-747 (Pskov) | | FK Domodedovo (Domodedovo) | 2:1 (1:1) | |||||
Pskov |
Day 5 | |||||||||
16:30 | Zenit | | FK Krasnodar | 0:2 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
21:30 | Kuban | | Rubin | 0:1 (0:1) | |||||
Krasnodar |
Day 4 | |||||||||
17:30 | Avanhard | | Obolon-Brovar | 1:2 (1:2) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
18:00 | MFK Mykolaiv | | FK Poltava | 1:1 (0:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
18:00 | Cherkasky Dnipro | | Illichovets | 3:2 (1:2) | |||||
Cherkasy | |||||||||
18:00 | FK Sumy | | Zirka | 0:1 (0:1) | |||||
Sumy | |||||||||
18:00 | Desna | | Helios | 0:1 (0:1) | |||||
Chernigiv | |||||||||
18:30 | Naftovyk-Ukrnafta | | Dynamo-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Okhtyrka |
Day 4 | |||||||||
17:30 | Arsenal-Kyivshchyna | | Skala | 0:2 (0:2) | |||||
Bila Tserkva | |||||||||
18:00 | Myr | | Kolos | 0:1 (0:0) | |||||
Hornostayivka | |||||||||
18:00 | Enerhiya | | Real Pharma | 0:2 (0:0) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
18:00 | Ingulets | | Nikopol-NPGU | 2:0 (1:0) | |||||
Petrove | |||||||||
18:30 | Arsenal-Kiev | | Krystal | 2:1 (0:0) | |||||
Boryspil |
Day 16 | |||||||||
15:30 | Belshina | | Neman | 0:0 | |||||
Babruysk | |||||||||
17:00 | Dynamo Minsk | | Shakhtsyor | 1:0 (1:0) | |||||
Minsk |
Day 18 | |||||||||
17:00 | FK Andijon | | FK Olmaliq | 2:4 (2:2) | |||||
Andijon | |||||||||
18:00 | Navbahor | | Neftchi | 1:0 (0:0) | |||||
Namangan | |||||||||
18:30 | Mashʼal | | Metallurg | 1:1 (0:1) | |||||
Muborak | |||||||||
18:30 | Qizilqum | | Dinamo | 1:0 (1:0) | |||||
Zarafshon SC Eshlar |
Day 5 | |||||||||
16:00 | Austria | | Mattersburg | 5:1 (3:1) | |||||
Wien | |||||||||
18:30 | Admira Wacker | | Ried | 3:1 (2:0) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
18:30 | Wolfsberg | | Grödig | 3:2 (3:2) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
18:30 | Red Bull | | Altach | 2:0 (1:0) | |||||
Salzburg |
Day 2 | |||||||||
12:45 | Southampton | | Everton | 0:3 (0:2) | |||||
Southampton | |||||||||
15:00 | Sunderland | | Norwich City | 1:3 (0:2) | |||||
Sunderland | |||||||||
15:00 | Swansea City | | Newcastle United | 2:0 (1:0) | |||||
Swansea | |||||||||
15:00 | Tottenham Hotspur | | Stoke City | 2:2 (2:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Watford | | West Bromwich Albion | 0:0 | |||||
Watford | |||||||||
15:00 | West Ham United | | Leicester City | 1:2 (0:2) | |||||
London |
Day 2 | |||||||||
12:30 | Burnley | | Birmingham City | 2:2 (0:1) | |||||
Burnley | |||||||||
15:00 | Bristol City | | Brentford | 2:4 (2:2) | |||||
Bristol | |||||||||
15:00 | Derby County | | Charlton Athletic | 1:1 (0:0) | |||||
Derby | |||||||||
15:00 | Fulham | | Brighton & Hove Albion | 1:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Huddersfield Town | | Blackburn Rovers | 1:1 (1:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
15:00 | Ipswich Town | | Sheffield Wednesday | 2:1 (1:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
15:00 | Milton Keynes Dons | | Preston North End | 0:1 (0:1) | |||||
Milton Keynes | |||||||||
15:00 | Nottingham Forest | | Rotherham United | 2:1 (1:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
15:00 | Middlesbrough | | Bolton Wanderers | 3:0 (3:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
17:15 | Queens Park Rangers | | Cardiff City | 2:2 (1:0) | |||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Burnley | 46 | 26 | 15 | 5 | 72-35 | 93 | ||
2. | Middlesbrough | 46 | 26 | 11 | 9 | 63-31 | 89 | ||
3. | Brighton & Hove Albion | 46 | 24 | 17 | 5 | 72-42 | 89 | ||
4. | Hull City | 46 | 24 | 11 | 11 | 69-35 | 83 | ||
5. | Derby County | 46 | 21 | 15 | 10 | 66-43 | 78 | ||
6. | Sheffield Wednesday | 46 | 19 | 17 | 10 | 66-45 | 74 | ||
7. | Ipswich Town | 46 | 18 | 15 | 13 | 53-51 | 69 | ||
8. | Cardiff City | 46 | 17 | 17 | 12 | 56-51 | 68 | ||
9. | Brentford | 46 | 19 | 8 | 19 | 72-67 | 65 | ||
10. | Birmingham City | 46 | 16 | 15 | 15 | 53-49 | 63 |
Day 4 | |||||||||
18:00 | Mouscron-Péruwelz | | Standard | 1:1 (1:1) | |||||
Mouscron | |||||||||
20:00 | Lokeren | | Mechelen | 2:0 (1:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
20:00 | Waasland-Beveren | | Zulte Waregem | 2:1 (1:0) | |||||
Beveren | |||||||||
20:00 | Genk | | Westerlo | 2:1 (1:1) | |||||
Genk |
Day 5 | |||||||||
20:00 | Levski | | PFC Montana | 2:0 (0:0) | |||||
Sofia |
Day 1 | |||||||||
15:30 | Mainz 05 | | Ingolstadt 04 | 0:1 (0:0) | |||||
Mainz | |||||||||
15:30 | Darmstadt 98 | | Hannover | 2:2 (1:0) | |||||
Darmstadt | |||||||||
15:30 | Werder | | Schalke 04 | 0:3 (0:1) | |||||
Bremen | |||||||||
15:30 | Augsburg | | Hertha | 0:1 (0:0) | |||||
Augsburg | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Hoffenheim | 2:1 (1:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
18:30 | Borussia Dortmund | | Borussia Mönchengladbach | 4:0 (3:0) | |||||
Dortmund |
Day 18 | |||||||||
18:00 | FK Liepāja | | METTA/LU | 2:0 (2:0) | |||||
Liepāja | |||||||||
18:00 | BFC Daugava | | Ventspils | 1:1 (0:1) | |||||
Daugavpils | |||||||||
19:00 | Jelgava | | Spartaks | 1:0 (1:0) | |||||
Jelgava |
Day 20 | |||||||||
15:30 | Molde | | Sarpsborg 08 | 0:0 | |||||
Molde | |||||||||
18:00 | Viking | | Bodø/Glimt | 2:1 (0:0) | |||||
Stavanger |
Day 5 | |||||||||
15:30 | Termalica | | Górnik Zabrze | 3:0 (2:0) | |||||
Nieciecza | |||||||||
18:00 | Górnik Łęczna | | Śląsk | 2:3 (2:2) | |||||
Łęczna | |||||||||
20:30 | Piast | | Legia | 2:1 (1:1) | |||||
Gliwice |
Day 1 | |||||||||
18:30 | Belenenses | | Rio Ave | 3:3 (1:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
20:45 | Porto | | Vitória Guimarães | 3:0 (1:0) | |||||
Porto |
Day 4 | |||||||||
15:00 | Celtic | | Inverness | 4:2 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Dundee | | St. Johnstone | 2:1 (2:0) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Hamilton Academical | | Dundee United | 4:0 (3:0) | |||||
Hamilton | |||||||||
15:00 | Motherwell | | Aberdeen | 1:2 (1:1) | |||||
Motherwell | |||||||||
15:00 | Partick Thistle | | Kilmarnock | 2:2 (1:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Ross County | | Hearts | 1:2 (1:2) | |||||
Dingwall |
Day 20 | |||||||||
15:00 | Nueva Chicago | | Huracán | 3:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
16:00 | Godoy Cruz | | Banfield | 1:2 (1:2) | |||||
Mendoza | |||||||||
17:10 | Aldosivi | | Colón | 1:1 (1:1) | |||||
Mar del Plata | |||||||||
18:10 | Unión | | Racing Club | 1:2 (0:2) | |||||
Santa Fe | |||||||||
20:30 | Lanús | | Estudiantes | 0:0 | |||||
Lanús |
Day 19 | |||||||||
18:30 | Vasco da Gama | | Coritiba | 0:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
18:30 | Atlético Paranaense | | Santos | 0:0 | |||||
Curitiba | |||||||||
21:00 | São Paulo | | Goiás | 0:3 (0:2) | |||||
São Paulo |
19:00 | New York Red Bulls | | Toronto | 3:0 (1:0) | |||||
Harrison | |||||||||
19:30 | New England Revolution | | Houston Dynamo | 2:0 (0:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
20:00 | Sporting Kansas City | | Vancouver Whitecaps | 4:3 (0:2) | |||||
Kansas City | |||||||||
20:00 | Real Salt Lake | | Portland Timbers | 0:1 (0:0) | |||||
Sandy | |||||||||
20:00 | Dallas | | Los Angeles Galaxy | 1:2 (1:0) | |||||
Frisco |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Red Bulls | 34 | 18 | 6 | 10 | 62-43 | 60 | ||
2. | Columbus Crew | 34 | 15 | 8 | 11 | 58-53 | 53 | ||
3. | Montreal Impact | 34 | 15 | 6 | 13 | 48-44 | 51 | ||
4. | DC United | 34 | 15 | 6 | 13 | 43-45 | 51 | ||
5. | New England Revolution | 34 | 14 | 8 | 12 | 48-47 | 50 | ||
6. | Toronto | 34 | 15 | 4 | 15 | 58-58 | 49 | ||
7. | Orlando City | 34 | 12 | 8 | 14 | 46-56 | 44 | ||
8. | New York City | 34 | 10 | 7 | 17 | 49-58 | 37 | ||
9. | Philadelphia Union | 34 | 10 | 7 | 17 | 42-55 | 37 | ||
10. | Chicago Fire | 34 | 8 | 6 | 20 | 43-58 | 30 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dallas | 34 | 18 | 6 | 10 | 52-39 | 60 | ||
2. | Vancouver Whitecaps | 34 | 16 | 5 | 13 | 45-36 | 53 | ||
3. | Portland Timbers | 34 | 15 | 8 | 11 | 41-39 | 53 | ||
4. | Seattle Sounders | 34 | 15 | 6 | 13 | 44-36 | 51 | ||
5. | Los Angeles Galaxy | 34 | 14 | 9 | 11 | 56-46 | 51 | ||
6. | Sporting Kansas City | 34 | 14 | 9 | 11 | 48-45 | 51 | ||
7. | San Jose Earthquakes | 34 | 13 | 8 | 13 | 41-39 | 47 | ||
8. | Houston Dynamo | 34 | 11 | 9 | 14 | 42-49 | 42 | ||
9. | Real Salt Lake | 34 | 11 | 8 | 15 | 38-48 | 41 | ||
10. | Colorado Rapids | 34 | 9 | 10 | 15 | 33-43 | 37 |
Day 23 | |||||||||
19:00 | Changchun Yatai | | Tianjin Teda | 2:2 (1:1) | |||||
Changchun | |||||||||
19:35 | Shijiazhuang Ever Bright | | Beijing Guoan | 2:2 (1:0) | |||||
Shijiazhuang | |||||||||
19:45 | Shanghai Shenxin | | Jiangsu Sainty | 0:1 (0:1) | |||||
Shanghai | |||||||||
20:00 | Guangzhou Evergrande | | Shanghai Shenhua | 2:2 (0:1) | |||||
Guangzhou |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 19 | 10 | 1 | 71-28 | 67 | ||
2. | Shanghai SIPG | 30 | 19 | 8 | 3 | 63-35 | 65 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 18 | 5 | 7 | 66-41 | 59 | ||
4. | Beijing Guoan | 30 | 16 | 8 | 6 | 46-26 | 56 | ||
5. | Henan Construction | 30 | 12 | 10 | 8 | 35-30 | 46 | ||
6. | Shanghai Shenhua | 30 | 12 | 6 | 12 | 42-44 | 42 | ||
7. | Shijiazhuang Ever Bright | 30 | 8 | 15 | 7 | 34-31 | 39 | ||
8. | Chongqing Lifan | 30 | 9 | 8 | 13 | 37-52 | 35 | ||
9. | Jiangsu Sainty | 30 | 9 | 8 | 13 | 39-48 | 35 | ||
10. | Changchun Yatai | 30 | 8 | 11 | 11 | 39-47 | 35 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |