17.07.2009 < | Football matches for 18.07.2009 | > 19.07.2009 |
Day 1 | |||||||||
14:30 | Zesco United | | Kano Pillars | 1:1 (1:0) | |||||
Ndola | |||||||||
19:00 | Al Merreikh | | Al Hilal | 0:0 | |||||
Omdurman |
Day 1 | |||||||||
Stade Malien | | Primeiro de Agosto | 0:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Stade Malien | 6 | 2 | 3 | 1 | 5-3 | 9 | |||
2. | Bayelsa United | 6 | 3 | 0 | 3 | 9-6 | 9 | |||
3. | Primeiro de Agosto | 6 | 2 | 2 | 2 | 5-10 | 8 | |||
4. | Haras El-Hedood | 6 | 2 | 1 | 3 | 7-7 | 7 |
Day 19 | |||||||||
18:00 | Volochanin-Ratmir | | Lokomotiv-2 | 0:0 | |||||
Vyshny Volochyok | |||||||||
18:00 | Pskov-747 | | Dmitrov | 3:0 (1:0) | |||||
Pskov | |||||||||
18:00 | Spartak Kostroma | | Sever | 3:0 (3:0) | |||||
Karavayevo | |||||||||
18:00 | Spartak Shchyolkovo | | Nara-ShBFR | 0:3 (0:2) | |||||
Shchyolkovo | |||||||||
18:00 | Tekstilshchik | | Dynamo Sankt-Petersburg | 0:3 (0:1) | |||||
Ivanovo | |||||||||
18:00 | Sheksna | | Volga Tver | 3:0 (1:0) | |||||
Cherepovets | |||||||||
18:20 | Zelenograd | | Dynamo Vologda | 1:0 (0:0) | |||||
Zelenograd | |||||||||
18:30 | Sportakademklub | | Torpedo-ZIL | 0:2 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
19:00 | Torpedo Vladimir | | FK Istra | 3:1 (0:0) | |||||
Vladimir |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dynamo Sankt-Petersburg | 36 | 24 | 7 | 5 | 63-28 | 79 | ||
2. | Torpedo Vladimir | 36 | 22 | 7 | 7 | 59-25 | 73 | ||
3. | Spartak Kostroma | 36 | 19 | 10 | 7 | 47-27 | 67 | ||
4. | FK Istra | 36 | 18 | 8 | 10 | 56-42 | 62 | ||
5. | Lokomotiv-2 | 36 | 16 | 10 | 10 | 62-38 | 58 | ||
6. | Sever | 36 | 16 | 8 | 12 | 57-56 | 56 | ||
7. | Volga Tver | 36 | 15 | 10 | 11 | 47-45 | 55 | ||
8. | Dynamo Vologda | 36 | 14 | 11 | 11 | 52-40 | 53 | ||
9. | Volochanin-Ratmir | 36 | 12 | 16 | 8 | 52-38 | 52 | ||
10. | Dmitrov | 36 | 14 | 8 | 14 | 40-36 | 50 |
Day 18 | |||||||||
16:00 | Znamya Truda | | Spartak Tambov | 5:0 (4:0) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
18:00 | Zodiak-Oskol | | Zvezda | 0:0 | |||||
Stary Oskol | |||||||||
18:00 | FK Yelyets | | Fakel-Voronezh | 1:3 (0:1) | |||||
Yelets | |||||||||
18:30 | Dynamo Bryansk | | Avangard Kursk | 1:0 (1:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
19:00 | Dnepr Smolensk | | FK Gubkin | 1:0 (1:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
19:00 | Rusichi | | Lokomotiv | 1:2 (0:1) | |||||
Oryol | |||||||||
19:00 | FSA | | Avangard Podolsk | 0:1 (0:0) | |||||
Voronezh |
Day 19 | |||||||||
18:00 | Kavkaztransgaz-2005 | | FK Taganrog | 3:1 (2:0) | |||||
Rydzvyany | |||||||||
18:00 | Mashuk-KMV | | Bataisk-2007 | 0:0 | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
18:00 | Rotor | | Dagdizel | 3:0 (3:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
18:30 | Zhemchuzhina-Sochi | | Angusht | 4:0 (1:0) | |||||
Sochi | |||||||||
18:30 | SKA | | FK Volgograd | 1:4 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
18:30 | FK Stavropol | | Stavropolye-2009 | 3:1 (1:1) | |||||
Stavropol | |||||||||
18:30 | Energiya | | FK Astrakhan | 1:1 (0:1) | |||||
Volzhsky | |||||||||
19:00 | Torpedo Armavir | | Druzhba | 1:0 (0:0) | |||||
Armavir |
Day 16 | |||||||||
13:00 | Neftekhimik | | Lada | 1:3 (0:1) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
17:00 | FK Tolyatti | | Khimik | 3:1 (2:0) | |||||
Dimitrovgrad | |||||||||
18:00 | Volga Ulyanovsk | | FK Chelyabinsk | 1:1 (1:1) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
18:00 | Mordovia | | FK Tyumen | 5:0 (3:0) | |||||
Saransk | |||||||||
18:00 | Soyuz-Gazprom | | Sokol-Saratov | 1:0 (1:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
19:00 | Bashinvormsvyaz-Dynamo | | Akademiya | 3:2 (2:1) | |||||
Ufa | |||||||||
19:00 | Gazovik | | Dynamo Kirov | 3:0 (1:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
19:00 | Gornyak | | Rubin-2 | 2:0 (0:0) | |||||
Uchaly |
Morshin (Morshin) | | Olympic (Donetsk) | +:- | ||||||
Stryi | |||||||||
Tytan (Donetsk) | | Yednist (Plysky) | -:+ | ||||||
17:00 | Bastion (Illichivsk) | | Kremin (Kremenchuk) | 2:1 (1:0) | |||||
Illichivsk | |||||||||
17:00 | Hirnyk (Kryvyi Rih) | | Dnipro-75 (Dnipropetrovsk) | 2:2 aet (1:2, 2:2), pen. 3:1 | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
17:30 | Shakhtar (Sverdlovsk) | | Ros (Bila Tserkva) | 1:0 (0:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
18:00 | MFK Mykolaiv (Mykolaiv) | | Olkom (Melitopol) | 3:0 (1:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
18:00 | Veres (Rivne) | | Hirnyk-Sport (Komsomolsk) | 2:0 (2:0) | |||||
Rivne | |||||||||
18:00 | Irpin (Horenychy) | | Dinamo (Khmelnytskyi) | +:- | |||||
Bucha | |||||||||
18:00 | FK Sumy (Sumy) | | Bukovyna (Chernivtsy) | 2:1 (1:1) | |||||
Sumy |
Day 1 | |||||||||
18:00 | PFK Sevastopol | | Zirka | 4:0 (1:0) | |||||
Bakhchisaray | |||||||||
18:00 | Nyva | | FK Lviv | 0:4 (0:2) | |||||
Ternopil |
Day 3 | |||||||||
Sfîntul Gheorghe | | CSCA-Rapid | 0:3 (0:2) | ||||||
Day 1 | |||||||||
19:30 | Kapfenberg | | Ried | 0:1 (0:1) | |||||
Kapfenberg | |||||||||
19:30 | LASK | | Mattersburg | 4:0 (4:0) | |||||
Linz |
19:00 | Debrecen (Debrecen) | | Honvéd (Budapest) | 1:0 (0:0) | |||||
Siófok |
Day 1 | |||||||||
Olimpija | | Interblock | 1:3 (0:1) | ||||||
Maribor | | Gorica | 0:1 (0:0) | ||||||
Luka Koper | | Celje | 1:0 (1:0) | ||||||
Day 15 | |||||||||
18:00 | Kalmar | | Brommapojkarna | 3:1 (0:1) | |||||
Kalmar |
Day 20 | |||||||||
Sillamäe Kalev | | Tallinna Kalev | 7:0 (2:0) | ||||||
Tammeka | | Kuressaare | 1:2 (0:1) | ||||||
Nõmme Kalju | | Paide | 10:0 (4:0) | ||||||
Day 12 | |||||||||
18:30 | Palmeiras | | Santo André | 1:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
18:30 | Fluminense | | Goiás | 1:4 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro |
13:00 | Toronto | | Houston Dynamo | 1:1 (1:0) | |||||
Toronto | |||||||||
19:30 | Chicago Fire | | San Jose Earthquakes | 2:0 (0:0) | |||||
Bridgeview | |||||||||
20:00 | Columbus Crew | | Real Salt Lake | 3:1 (2:0) | |||||
Columbus | |||||||||
20:00 | D.C. United | | Colorado Rapids | 3:1 (0:1) | |||||
Washington |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
13:00* | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
+:- | |
* | |
12:15* | |
13:45* | |
14:30* | |
18:00 | |
16:00 | |
19:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:15 | |
14:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
20:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
16:15 | |
18:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
17:30 | |
20:15 | |
17:00 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
12:30 | |
18:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
17:15 | |
19:15 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
0:2 | |
0:2 | |
3:1 | |
2:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
4:2 | |
2:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
0:4 | |
0:8 | |
1:3 | |
1:2* | |
0:1 | |
2:1 | |
4:2 | |
2:3 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |