28.10.1997 < | Football matches for 29.10.1997 | > 30.10.1997 |
Day 6 | |||||||||
Boca Juniors | | Colo-Colo | 2:2 (0:2) | ||||||
Buenos Aires | |||||||||
Independiente | | Cruzeiro | 3:1 | ||||||
Avellaneda |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Atlético Mineiro | | Universitario de Deportes | 4:0 (2:0) | 2:0 (1:0) | 6:0 | ||||
Belo Horizonte | |||||||||
21:00 | Lanús | | Colón | 1:1 (0:0) | 2:0 (1:0) | 3:1 | |||
Lanús |
Day 1 | |||||||||
Real España | | Saprissa | 1:0 | ||||||
Motagua | | Aurora | -:- | ||||||
Day 1 | |||||||||
Motagua | | Comunicaciones | 0:0 | ||||||
Day 42 | |||||||||
Zarya | | Spartak | 1:3 (0:2) | ||||||
Leninsk-Kuznetsky | |||||||||
Sokol-PZhD | | Metallurg | 0:1 (0:1) | ||||||
Saratov | |||||||||
Lada-Tolyatti-VAZ | | Saturn | 4:2 (1:0) | ||||||
Tolyatti | |||||||||
Luch | | Lada-Grad | 0:2 (0:0) | ||||||
Vladivostok | |||||||||
Lokomotiv Chita | | Neftekhimik | 5:3 (2:0) | ||||||
Chita | |||||||||
14:00 | Uralan | | Energiya | 3:1 (2:1) | |||||
Elista | |||||||||
15:00 | Anzhi | | Torpedo | 2:0 (2:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
15:00 | Uralmash | | Kuban | 1:2 (1:2) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
15:30 | Irtysh | | Dynamo | 2:2 (1:2) | |||||
Omsk | |||||||||
17:00 | Gazovik-Gazprom | | Druzhba | 2:1 (0:0) | |||||
Izhevsk |
Day 43 | |||||||||
Avtodor-BMK | | Avangard | 1:0 (0:0) | ||||||
Vladikavkaz | |||||||||
Avtozapchast | | Mosenergo | 2:0 (1:0) | ||||||
Baksan | |||||||||
Angusht | | Avtomobilist | 1:0 (0:0) | ||||||
Nazran | |||||||||
Volgar-Gazprom | | MChS-Selyatino | 3:0 (2:0) | ||||||
Astrakhan | |||||||||
Kavkazkabel | | Salyut-YUKOS | 3:1 (1:0) | ||||||
Prokhladny | |||||||||
SKA Rostov-on-Don | | Lokomotiv | 1:2 (1:1) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
15:30 | Torpedo Taganrog | | Arsenal | 3:1 (3:1) | |||||
Taganrog |
Day 43 | |||||||||
Volga Tver | | Torpedo Pavlovo | 1:1 (0:0) | ||||||
Tver | |||||||||
Dynamo Sankt-Petersburg | | Torpedo Arzamas | 0:0 | ||||||
Saint Petersburg | |||||||||
Spartak Ryazan | | Volga Ulyanovsk | 1:0 (0:0) | ||||||
Ryazan | |||||||||
14:00 | Don | | Sodovik | 3:1 (0:0) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
14:00 | Spartak Shchyolkovo | | Amkar | 1:0 (0:0) | |||||
Shchyolkovo | |||||||||
15:00 | Magnitka | | Sibir | 3:1 (0:1) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
15:00 | Nosta | | UralAZ | 3:1 (1:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
15:00 | Spartak-Orekhovo | | Zenit | 4:0 (2:0) | |||||
Orehovo-Zuevo | |||||||||
15:00 | Tekstilshchik | | Rubin | 1:3 (0:2) | |||||
Ivanovo | |||||||||
15:00 | FK Oryol | | Energiya Chaikovskiy | 2:2 (2:0) | |||||
Orel |
Day 43 | |||||||||
Industria | | Dynamo Bryansk | 0:3 | ||||||
Lokomotiv Kaluga | | Zenit-D | 3:2 (1:1) | ||||||
Kaluga | |||||||||
Lokomotiv-D Nizhniy Novgorod | | Mashinostroitel | 3:0 | ||||||
Luch | | Neftyanik Yaroslavl | 3:1 (2:0) | ||||||
Tula | |||||||||
Metallurg Vyksa | | Torpedo-Viktoriya | 0:0 | ||||||
Spartak Bryansk | | Lokomotiv-D Sankt-Petersburg | 4:1 | ||||||
Stroitel | | Energetik | 0:1 | ||||||
Khimik | | Volochanin | 0:2 (0:1) | ||||||
Dzerzhinsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Metallurg Vyksa | 36 | 24 | 7 | 5 | 54-20 | 79 | |
2. | Energetik | 36 | 23 | 7 | 6 | 70-35 | 76 | |
3. | Torpedo Vladimir | 36 | 21 | 10 | 5 | 60-27 | 73 | |
4. | Torpedo-Viktoriya | 36 | 21 | 7 | 8 | 62-18 | 70 | |
5. | Spartak Bryansk | 36 | 17 | 10 | 9 | 54-38 | 61 | |
6. | Stroitel | 36 | 19 | 2 | 15 | 53-42 | 59 | |
7. | Luch | 36 | 17 | 7 | 12 | 41-37 | 58 | |
8. | Lokomotiv Kaluga | 36 | 16 | 6 | 14 | 56-47 | 54 | |
9. | Energiya Velikiye Luki | 36 | 13 | 14 | 9 | 43-36 | 53 | |
10. | Volochanin | 36 | 14 | 8 | 14 | 33-40 | 50 |
Manchester City | | Crewe Alexandra | 1:0 (1:0) | ||||||
Manchester |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Nottingham Forest | 46 | 28 | 10 | 8 | 82-42 | 94 | ||
2. | Middlesbrough | 46 | 27 | 10 | 9 | 77-41 | 91 | ||
3. | Sunderland | 46 | 26 | 12 | 8 | 86-50 | 90 | ||
4. | Charlton Athletic | 46 | 26 | 10 | 10 | 80-49 | 88 | ||
5. | Ipswich Town | 46 | 23 | 14 | 9 | 77-43 | 83 | ||
6. | Sheffield United | 46 | 19 | 17 | 10 | 69-54 | 74 | ||
7. | Birmingham City | 46 | 19 | 17 | 10 | 60-35 | 74 | ||
8. | Stockport County | 46 | 19 | 8 | 19 | 71-69 | 65 | ||
9. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 18 | 11 | 17 | 57-53 | 65 | ||
10. | West Bromwich Albion | 46 | 16 | 13 | 17 | 50-56 | 61 |
Hayes | | Yeovil Town | 1:0* | ||||||
Hereford United | | Sittingbourne | 3:0* | ||||||
Farnborough Town | | Bognor Regis Town | 2:1* | ||||||
Solihull Borough | | Stalybridge Celtic | 4:3* | ||||||
Wisbech Town | | Gloucester City | 3:2* | ||||||
Camberley Town | | Billericay Town | 0:1* | ||||||
Boreham Wood | | Rushden & Diamonds | 1:0* | ||||||
Day 11 | |||||||||
Botev | | Minyor | 3:0 | ||||||
Dobrudzha | | Etar | 3:0 | ||||||
Levski Kyustendil | | Spartak Varna | 2:0 | ||||||
Lokomotiv Sofia | | CSKA | 1:2 | ||||||
Metalurg | | Spartak Pleven | 3:0 | ||||||
Neftochimik | | Lokomotiv Plovdiv | 4:0 | ||||||
Olimpik | | Slavia | 0:2 | ||||||
Day 12 | |||||||||
NEC | | De Graafschap | 0:4 (0:0) | ||||||
Feyenoord | | Fortuna Sittard | 1:3 (0:0) | ||||||
Day 1 | |||||||||
Djurgårdens | | Östers | 1:1 | ||||||
Stockholm |
Day 10 | |||||||||
Hearts | | Dunfermline Athletic | 3:1 (1:0) | ||||||
Edinburgh |
Day 23 | |||||||||
Fluminense | | Criciúma | 2:0 (0:0) | ||||||
Rio de Janeiro |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |