13.10.1997 < | Football matches for 14.10.1997 | > 15.10.1997 |
Day 5 | |||||||||
Malaysia | | Laos | 0:1 | ||||||
Jakarta | |||||||||
Philippines | | Vietnam | 0:3 | ||||||
Jakarta |
Day 4 | |||||||||
Vélez Sársfield | | Olimpia | 1:1 (1:1) | ||||||
Buenos Aires | |||||||||
São Paulo | | Flamengo | 1:0 (0:0) | ||||||
São Paulo |
Day 4 | |||||||||
Atlético Nacional | | Estudiantes | 2:0 (0:0) | ||||||
Medellín |
Day 31 | |||||||||
Zhemchuzhina | | Rotor | 0:2 (0:1) | ||||||
Sochi | |||||||||
Zenit | | Baltika | 0:1 (0:1) | ||||||
Saint Petersburg | |||||||||
Shinnik | | Alaniya | 3:0 (1:0) | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
Torpedo-Luzhniki | | Dynamo | 0:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Krylia Sovetov | | FK Tyumen | 1:0 (0:0) | ||||||
Samara | |||||||||
CSKA | | Rostselmash | 2:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Chernomorets | | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | 3:0 (0:0) | ||||||
Novorossiysk | |||||||||
18:00 | KAMAZ-Chally | | Lokomotiv Moscow | 0:2 (0:2) | |||||
Naberezhnye Chelny |
Day 34 | |||||||||
Angara | | Irtysh | 1:2 (1:1) | ||||||
Angarsk | |||||||||
Viktoria | | SKA Khabarovsk | 2:0 (1:0) | ||||||
Nazarovo | |||||||||
Dynamo Barnaul | | Kuzbass | 0:0 | ||||||
Barnaul | |||||||||
Zvezda | | Samotlor-XXI | 1:2 (0:0) | ||||||
Irkutsk | |||||||||
Torpedo Rubtsovsk | | Metallurg-ZAPSIB | 0:0 | ||||||
Rubtsovsk | |||||||||
Chkalovets | | FK Mezhdurechensk | 1:2 (1:2) | ||||||
Novosibirsk | |||||||||
16:00 | Selenga | | Dynamo Omsk | 2:4 (2:1) | |||||
Ulan-Ude | |||||||||
16:30 | Tom | | Okean | 5:1 (2:1) | |||||
Tomsk | |||||||||
17:00 | Metallurg | | Amur-Energiya | 1:1 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk |
Day 36 | |||||||||
Volga | | Druzhba | 0:0 | ||||||
Iskra | | Progress | 2:1 | ||||||
KAMAZ-Chally-D | | Neftyanik Bugulma | 2:3 | ||||||
Neftyanik Pokhvistnevo | | Zenit Penza | 1:0 | ||||||
Energiya Ulyanovsk | | Biokhimik-Mordovia | 0:0 | ||||||
15:00 | Elektron | | Uralets | 0:1 (0:1) | |||||
Vyatskiye Polyany | |||||||||
16:00 | Dynamo Perm | | Gornyak | 1:0 (1:0) | |||||
Perm | |||||||||
16:30 | Metiznik | | Trubnik | 2:1 (2:0) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
17:00 | Gazovik | | Zenit Chelyabinsk | 1:0 (0:0) | |||||
Orenburg |
Day 25 | |||||||||
15:00 | Lokomotiv-96 | | Transmash | 3:0 (2:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
15:00 | FK Maladzyechna | | Tarpeda Minsk | 0:0 | |||||
Maladzyechna | |||||||||
15:00 | Naftan-Devon | | Neman | 1:1 (1:0) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
15:30 | Dynamo-93 | | MPKC | 0:1 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
16:00 | Dnepr | | Shakhtsyor | 0:0 | |||||
Mogilev | |||||||||
16:00 | Dynamo Brest | | Kamunalnik | 5:3 (3:1) | |||||
Brest |
Huddersfield Town | | Charlton Athletic | 0:3 (0:1) | ||||||
Huddersfield |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Nottingham Forest | 46 | 28 | 10 | 8 | 82-42 | 94 | ||
2. | Middlesbrough | 46 | 27 | 10 | 9 | 77-41 | 91 | ||
3. | Sunderland | 46 | 26 | 12 | 8 | 86-50 | 90 | ||
4. | Charlton Athletic | 46 | 26 | 10 | 10 | 80-49 | 88 | ||
5. | Ipswich Town | 46 | 23 | 14 | 9 | 77-43 | 83 | ||
6. | Sheffield United | 46 | 19 | 17 | 10 | 69-54 | 74 | ||
7. | Birmingham City | 46 | 19 | 17 | 10 | 60-35 | 74 | ||
8. | Stockport County | 46 | 19 | 8 | 19 | 71-69 | 65 | ||
9. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 18 | 11 | 17 | 57-53 | 65 | ||
10. | West Bromwich Albion | 46 | 16 | 13 | 17 | 50-56 | 61 |
Arsenal | | Birmingham City | 4:1 aet (0:1, 1:1) | ||||||
London | |||||||||
Barnsley | | Southampton | 1:2 (1:1) | ||||||
Barnsley | |||||||||
Bolton Wanderers | | Wimbledon | 2:0 aet (0:0) | ||||||
Bolton | |||||||||
Grimsby Town | | Leicester City | 3:1 (0:1) | ||||||
Cleethorpes | |||||||||
Ipswich Town | | Manchester United | 2:0 (2:0) | ||||||
Ipswich | |||||||||
Oxford United | | Tranmere Rovers | 1:1 aet (0:1, 1:1), pen. 6:5 | ||||||
Oxford | |||||||||
Reading | | Wolverhampton Wanderers | 4:2 (2:1) | ||||||
Reading | |||||||||
Walsall | | Sheffield United | 2:1 (0:0) | ||||||
Walsall |
Day 10 | |||||||||
20:00 | Borussia Dortmund | | Bayer 04 | 0:1 (0:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
20:00 | Hamburger SV | | Karlsruher | 3:1 (1:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
20:00 | Köln | | Schalke 04 | 0:2 (0:1) | |||||
Köln | |||||||||
20:00 | Hertha | | Bochum | 2:2 (1:1) | |||||
Berlin | |||||||||
20:00 | Wolfsburg | | Werder | 1:0 (0:0) | |||||
Wolfsburg |
Dunfermline Athletic | | Celtic | 0:1 (0:0) | ||||||
Glasgow |
Day 21 | |||||||||
Santos | | Corinthians | 1:0 (0:0) | ||||||
Santos |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
19:00 | |
21:00 | |
18:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
17:00 | |
19:30 | |
17:30 | |
20:00 | |
20:30 | |
21:00 | |
18:30 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
19:45 | |
Local time | |
1:1 aet | |
1:0 | |
1:0 | |
4:2 | |
1:1 | |
1:3 | |
2:4 | |
0:0 | |
0:2 | |
1:3* | |
2:2* | |
* | |
+:- | |
0:3* | |
1:7* | |
1:0* | |
2:0* | |
4:0* | |
0:1 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:2 | |
2:1 | |
0:0 | |
1:3 | |
2:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
1:1 | |
2:0 | |
0:1 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |