30.09.1997 < | Football matches for 1.10.1997 | > 02.10.1997 |
Day 2 | |||||||||
20:45 | Borussia Dortmund | | Sparta Praha | 4:1 (1:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
20:45 | Parma | | Galatasaray | 2:0 (2:0) | |||||
Parma |
Day 2 | |||||||||
19:45 | Manchester United | | Juventus | 3:2 (1:1) | |||||
Manchester | |||||||||
20:45 | Feyenoord | | Košice | 2:0 (0:0) | |||||
Rotterdam |
Day 2 | |||||||||
20:45 | Barcelona | | PSV | 2:2 (0:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
21:45 | Dynamo Kiev | | Newcastle United | 2:2 (2:0) | |||||
Kiev |
Day 2 | |||||||||
19:45 | Porto | | Real Madrid | 0:2 (0:1) | |||||
Porto | |||||||||
20:45 | Rosenborg | | Olympiakós Pireus | 5:1 (3:0) | |||||
Trondheim |
Day 2 | |||||||||
20:45 | IFK | | Bayern | 1:3 (0:2) | |||||
Göteborg | |||||||||
21:45 | Beşiktaş | | Paris Saint-Germain | 3:1 (2:0) | |||||
İstanbul |
Day 37 | |||||||||
Avangard | | SKA Rostov-on-Don | 4:0 (2:0) | ||||||
Kursk | |||||||||
Venets | | Avtozapchast | 0:0 | ||||||
Gulkevichi | |||||||||
Volgar-Gazprom | | Avtodor-BMK | 1:2 (1:1) | ||||||
Astrakhan | |||||||||
Mosenergo | | Lokomotiv | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
MChS-Selyatino | | Spartak Anapa | 1:1 (1:0) | ||||||
Selyatino | |||||||||
Salyut-YUKOS | | Torpedo Taganrog | 5:1 (2:0) | ||||||
Belgorod | |||||||||
Torpedo Armavir | | Angusht | 0:1 (0:0) | ||||||
Armavir | |||||||||
16:00 | Avtomobilist | | Arsenal | 2:4 (2:3) | |||||
Noginsk |
Day 37 | |||||||||
Don | | FK Oryol | 1:0 (1:0) | ||||||
Novomoskovsk | |||||||||
Svetotechnika | | Dynamo Sankt-Petersburg | 3:2 (0:0) | ||||||
Saransk | |||||||||
Torpedo Arzamas | | Rubin | 1:3 (0:2) | ||||||
Arzamas | |||||||||
14:00 | Spartak Ryazan | | Spartak Shchyolkovo | 3:0 (1:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
16:00 | Amkar | | Tekstilshchik | 4:0 (3:0) | |||||
Perm | |||||||||
16:30 | Sibir | | UralAZ | 3:3 (1:1) | |||||
Kurgan | |||||||||
17:00 | Volga Ulyanovsk | | Nosta | 1:0 (1:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
17:00 | Energiya Chaikovskiy | | Spartak-Orekhovo | 1:0 (1:0) | |||||
Chaykovsky | |||||||||
17:30 | Torpedo Pavlovo | | Zenit | 2:1 (0:1) | |||||
Pavlovo | |||||||||
17:45 | Sodovik | | Magnitka | 0:0 | |||||
Sterlitamak |
Day 31 | |||||||||
Irtysh | | Metallurg | 4:0 (1:0) | ||||||
Tobolsk | |||||||||
Kuzbass | | Zvezda | 1:0 (0:0) | ||||||
Kemerovo | |||||||||
Metallurg-ZAPSIB | | Angara | 5:1 (3:0) | ||||||
Novokuznetsk | |||||||||
Okean | | Dynamo Barnaul | 1:2 (0:2) | ||||||
Nakhodka | |||||||||
Samotlor-XXI | | Tom | 0:1 (0:0) | ||||||
Nizhnevartovsk | |||||||||
FK Mezhdurechensk | | Selenga | 2:1 (1:1) | ||||||
Mezhdurechensk | |||||||||
17:00 | Amur-Energiya | | Torpedo Rubtsovsk | 6:0 (2:0) | |||||
Blagoveshchensk | |||||||||
17:00 | Dynamo Omsk | | Viktoria | 4:2 (1:2) | |||||
Omsk | |||||||||
19:00 | SKA Khabarovsk | | Chkalovets | 1:0 (1:0) | |||||
Khabarovsk |
Day 37 | |||||||||
Dynamo Bryansk | | Metallurg Vyksa | 0:2 | ||||||
Industria | | Stroitel | 0:3 | ||||||
Luch | | Lokomotiv-D Nizhniy Novgorod | 1:0 (1:0) | ||||||
Tula | |||||||||
Neftyanik Yaroslavl | | Torpedo Vladimir | 1:1 | ||||||
Torpedo-Viktoriya | | Zenit-D | 2:1 | ||||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
Energetik | | Lokomotiv-D Sankt-Petersburg | 3:0 | ||||||
Uren | |||||||||
Energiya Velikiye Luki | | Spartak Bryansk | 0:0 | ||||||
15:00 | Spartak Kostroma | | Khimik | 4:1 | |||||
Kostroma | |||||||||
16:00 | Mashinostroitel | | Lokomotiv Kaluga | 2:0 (0:0) | |||||
Pskov |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Metallurg Vyksa | 36 | 24 | 7 | 5 | 54-20 | 79 | |
2. | Energetik | 36 | 23 | 7 | 6 | 70-35 | 76 | |
3. | Torpedo Vladimir | 36 | 21 | 10 | 5 | 60-27 | 73 | |
4. | Torpedo-Viktoriya | 36 | 21 | 7 | 8 | 62-18 | 70 | |
5. | Spartak Bryansk | 36 | 17 | 10 | 9 | 54-38 | 61 | |
6. | Stroitel | 36 | 19 | 2 | 15 | 53-42 | 59 | |
7. | Luch | 36 | 17 | 7 | 12 | 41-37 | 58 | |
8. | Lokomotiv Kaluga | 36 | 16 | 6 | 14 | 56-47 | 54 | |
9. | Energiya Velikiye Luki | 36 | 13 | 14 | 9 | 43-36 | 53 | |
10. | Volochanin | 36 | 14 | 8 | 14 | 33-40 | 50 |
Day 7 | |||||||||
16:00 | Chornomorets | | Tavriya | 1:2 (1:0) | |||||
Odesa |
Day 16 | |||||||||
Zorya | | Khimik | 3:2 (1:1) | ||||||
Lugansk | |||||||||
Avanhard-Industriya | | Metalist | 0:0 | ||||||
Rovenky | |||||||||
Kremin | | Verkhovyna | 2:1 (2:1) | ||||||
Kremenchuk | |||||||||
Polihraftekhnika | | FK Lviv | 2:0 (2:0) | ||||||
Oleksandriia | |||||||||
Nyva | | Shakhtar | 5:2 (1:2) | ||||||
Vinnytsia | |||||||||
Polissya | | Stal | 2:1 (1:1) | ||||||
Zhytomyr | |||||||||
Desna | | Naftovyk | 1:1 (1:0) | ||||||
Chernigiv | |||||||||
Metalurh | | Bukovyna | 1:1 (1:1) | ||||||
Nikopol | |||||||||
SK Mykolaiv | | Volyn | 2:0 (2:0) | ||||||
Mykolaiv |
Coventry City | | Blackpool | 3:1 (0:1) | ||||||
Coventry | |||||||||
Sheffield Wednesday | | Grimsby Town | 3:2 (1:0) | ||||||
Sheffield | |||||||||
Everton | | Scunthorpe United | 5:0 (2:0) | ||||||
Liverpool | |||||||||
Derby County | | Southend United | 5:0 (1:0) | ||||||
Derby | |||||||||
Millwall | | Wimbledon | 1:4 (0:2) | ||||||
London |
Bishop Auckland | | Chorley | 2:3* | ||||||
Wokingham Town | | Chippenham Town | 0:1* | ||||||
Halesowen Town | | Rothwell Town | 4:1* | ||||||
Worksop Town | | Brigg Town | 3:1* | ||||||
Farsley Celtic | | Guiseley | 1:4* | ||||||
Wivenhoe Town | | Metropolitan Police | 2:1* | ||||||
Cambridge City | | Kettering Town | 2:4* | ||||||
Slough Town | | Walton & Hersham | 0:0, pen. 3:2* | ||||||
Bath City | | Basingstoke Town | 1:3* | ||||||
North Ferriby United | | Morpeth Town | 1:0* | ||||||
Erith & Belvedere | | Ruislip Manor | 3:0* | ||||||
Parkgate | | Belper Town | 0:2* | ||||||
Nuneaton Borough | | Bedworth United | 6:0* | ||||||
Sutton United | | Welling United | 2:1* | ||||||
Deal Town | | Portfield | 2:1* | ||||||
Rocester | | Brackley Town | 2:1* | ||||||
Bromsgrove Rovers | | Sudbury Wanderers | 2:0* | ||||||
Weston-Super-Mare | | Salisbury City | 2:2, pen. 3:4* | ||||||
Waterlooville | | Portsmouth Royal Navy | 7:0* | ||||||
Day 7 | |||||||||
Boca Juniors | | Independiente | 2:1 | ||||||
Platense | | Estudiantes | 1:0 | ||||||
Racing Club | | River Plate | 2:3 | ||||||
Español | | Ferro Carril Oeste | 1:1 | ||||||
Vélez Sársfield | | Argentinos Juniors | 0:1 | ||||||
Unión | | Gimnasia y Esgrima de Jujuy | 1:1 | ||||||
Gimnasia y Esgrima La Plata | | Lanús | 2:1 | ||||||
Gimnasia y Tiro | | Colón | 0:2 | ||||||
Newell's Old Boys | | San Lorenzo de Almagro | 2:2 | ||||||
Huracán | | Rosario Central | 0:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | River Plate | 19 | 14 | 3 | 2 | 43-17 | 45 | ||
2. | Boca Juniors | 19 | 13 | 5 | 1 | 35-12 | 44 | ||
3. | Rosario Central | 19 | 10 | 5 | 4 | 35-20 | 35 | ||
4. | Vélez Sársfield | 19 | 8 | 8 | 3 | 42-23 | 32 | ||
5. | San Lorenzo de Almagro | 19 | 9 | 5 | 5 | 42-33 | 32 | ||
6. | Gimnasia y Esgrima La Plata | 19 | 9 | 5 | 5 | 33-27 | 32 | ||
7. | Independiente | 19 | 9 | 3 | 7 | 29-31 | 30 | ||
8. | Argentinos Juniors | 19 | 9 | 2 | 8 | 24-25 | 29 | ||
9. | Platense | 19 | 7 | 7 | 5 | 25-26 | 28 | ||
10. | Estudiantes | 19 | 7 | 5 | 7 | 25-24 | 26 |
Day 19 | |||||||||
Botafogo | | Sport | 1:0 (1:0) | ||||||
Niterói | |||||||||
Juventude | | Flamengo | 0:1 (0:1) | ||||||
Caxias do Sul | |||||||||
Grêmio | | Cruzeiro | 0:0 | ||||||
Porto Alegre | |||||||||
Criciúma | | Internacional | 0:1 (0:0) | ||||||
Cascavel | |||||||||
Vasco da Gama | | Palmeiras | 2:1 (2:0) | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Bahia | | Goiás | 3:1 (2:0) | ||||||
Salvador | |||||||||
Vitória | | América-RN | 1:1 (0:1) | ||||||
Salvador | |||||||||
Santos | | União São João | 3:1 (2:0) | ||||||
Santos | |||||||||
Corinthians | | Bragantino | 2:0 (2:0) | ||||||
São Paulo | |||||||||
Guarani | | São Paulo | 0:0 | ||||||
Campinas |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
15:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
15:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
* | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
* | |
14:00 | |
16:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
19:30 | |
16:30 | |
18:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
14:50 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
20:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |