13.06.1990 < | Football matches for 14.06.1990 | > 15.06.1990 |
Day 2 | |||||||||
17:00 | Yugoslavia | | Colombia | 1:0 (0:0) | |||||
Bologna |
Day 15 | |||||||||
18:30 | Tiras | | Fakel | 2:0 (1:0) | |||||
Tiraspol | |||||||||
18:30 | Shinnik | | Kuzbass | 2:1 (0:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
18:30 | Spartak | | Pakhtakor | 3:4 (1:3) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
19:00 | Tavriya | | Lokomotiv Gorkiy | 3:1 (1:0) | |||||
Simferopol | |||||||||
19:00 | Kuban | | Nistru | 0:1 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
19:00 | Dynamo Sukhumi | | Metallurg | 0:1 (0:0) | |||||
Sukhumi | |||||||||
19:00 | Geolog | | Lokomotiv Moscow | 0:0 | |||||
Tyumen | |||||||||
19:00 | Kotaik | | Kairat | 2:1 (2:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
19:00 | Zenit | | Neftchi | 2:2 (1:0) | |||||
Leningrad |
Day 15 | |||||||||
Lori | | Niva Ternopol | 1:2 (1:1) | ||||||
Zakarpatye | | Vorskla | 0:0 | ||||||
Uzhgorod | |||||||||
18:30 | SKA Odessa | | Daugava | 2:0 (1:0) | |||||
Odesa | |||||||||
18:30 | Zarya Beltsy | | Iskra | 3:2 (2:0) | |||||
Beltsy | |||||||||
18:30 | Dnepr | | Niva Vinnitsa | 1:1 (0:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
18:30 | Khimik Grodno | | Start | 2:0 (0:0) | |||||
Grodno | |||||||||
19:00 | Zarya Lugansk | | Bukovina | 2:1 (0:0) | |||||
Lugansk | |||||||||
19:00 | Dynamo Brest | | Spartak Nalchik | 2:1 (0:0) | |||||
Brest | |||||||||
19:00 | Baltika | | Kremen | 0:2 (0:1) | |||||
Kaliningrad |
Day 15 | |||||||||
Sokol | | Uralmash | 1:1 (1:0) | ||||||
Saratov | |||||||||
Volgar | | Terek | 1:1 | ||||||
Astrakhan | |||||||||
18:00 | Tsement | | Goyazan | 1:0 (1:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
18:30 | Tekstilshchik | | Torpedo Ryazan | 2:1 (2:1) | |||||
Kamyshin | |||||||||
18:30 | Metallurg | | Zarya Kaluga | 3:0 (2:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
18:30 | Druzhba | | Kapaz | 6:2 (1:1) | |||||
Maykop | |||||||||
18:30 | Torpedo Volzhskiy | | Torpedo Vladimir | 2:1 (0:0) | |||||
Volzhsky | |||||||||
18:30 | Mashuk | | Zenit | 3:0 (2:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
19:00 | Krylya Sovetov | | Zvezda Perm | 1:0 (1:0) | |||||
Kuybyshev | |||||||||
19:00 | Nart | | Gastello | 1:1 (1:0) | |||||
Cherkessk Nart Stadium | |||||||||
19:00 | SKA Rostov-on-Don | | Dynamo Bryansk | 1:2 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don |
Day 15 | |||||||||
Novbakhor | | Traktor | 2:1 (1:1) | ||||||
Namangan | |||||||||
Kopet-dag | | Tselinnik | 0:1 | ||||||
Aşgabat | |||||||||
Alga | | Amur | 3:1 | ||||||
Zvezda Irkutsk | | Shakhtyor | 2:0 (1:0) | ||||||
Irkutsk | |||||||||
Vahsh | | Neftyanik | 0:0 | ||||||
Surkhan | | Avtomobilist | 2:1 | ||||||
Irtysh | | Kaysar | 2:0 | ||||||
Omsk | |||||||||
Zarafshan | | Ekibastuzets | 1:1 | ||||||
Spartak Andizhan | | Dynamo Barnaul | 1:2 (1:1) | ||||||
Chirchiq |
Day 12 | |||||||||
Avangard Kursk | | Kuban | 2:0 (1:0) | ||||||
Kursk | |||||||||
Khimik Semiluki | | Saturn | 0:3 (0:3) | ||||||
Znamya Truda | | Tighina | 1:0 (0:0) | ||||||
Buran | | Oka | 1:0 (0:0) | ||||||
Voronezh | |||||||||
Torgmash | | Gomselmash | 2:2 (1:1) | ||||||
Lyubertsy | |||||||||
Spartak Oryol | | Spartak Tambov | 1:0 | ||||||
Oryol | |||||||||
17:00 | Arsenal | | Asmaral | 0:1 (0:1) | |||||
Tula |
Day 7 | |||||||||
18:30 | Progress | | Luch Vladivostok | 0:0 | |||||
Biysk |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
13:00* | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
+:- | |
* | |
12:15* | |
13:45* | |
14:30* | |
18:00 | |
16:00 | |
19:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:15 | |
14:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
20:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
16:15 | |
18:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
17:30 | |
20:15 | |
17:00 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
12:30 | |
18:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
17:15 | |
19:15 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
0:2 | |
0:2 | |
3:1 | |
2:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
4:2 | |
2:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
0:4 | |
0:8 | |
1:3 | |
1:2* | |
0:1 | |
2:1 | |
4:2 | |
2:3 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |