10.10.1966 < | Football matches for 11.10.1966 | > 12.10.1966 |
Day 31 | |||||||||
Dynamo Moscow | | Chernomorets | 2:0 (1:0) | ||||||
Moscow |
Day 32 | |||||||||
Dynamo Batumi | | Dynamo Kirovabad | 1:1 | ||||||
Batumi | |||||||||
Spartak Nalchik | | Lokomotiv Tbilisi | 2:1 (1:1) | ||||||
Nalchik | |||||||||
Shirak | | Dynamo Stavropol | 1:1 | ||||||
Leninakan | |||||||||
Kuban | | Daugava | 4:0 | ||||||
Krasnodar | |||||||||
Traktor | | Dynamo Tallin | 2:0 | ||||||
Volgograd | |||||||||
Zhalgiris | | Baltika | 1:0 | ||||||
Vilnius | |||||||||
Rubin | | Spartak Gomel | 2:1 | ||||||
Kazan | |||||||||
Rostselmash | | Tekstilshchik | 2:2 | ||||||
Day 32 | |||||||||
Vostok | | SKA Novosibirsk | 3:1 | ||||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
Shakhtyor | | Temp | 3:2 | ||||||
Karaganda | |||||||||
Luch | | Politotdel | 1:0 | ||||||
Vladivostok | |||||||||
Neftyanik | | Irtysh | 2:0 | ||||||
Fergana | |||||||||
Kuzbass | | Alga | 1:0 | ||||||
Kemerovo | |||||||||
Stroitel Ufa | | Zvezda Perm | 3:0 | ||||||
Ufa | |||||||||
18:30 | Energetik | | SKA Khabarovsk | 2:1 | |||||
Dushanbe |
Traktor | | Velozavodets | 1:1 (1:1) | ||||||
Vladimir | |||||||||
Saturn | | Torpedo Lyubertsy | 4:0 (4:0) | ||||||
Rybinsk | |||||||||
Metallurg Cherepovets | | Torpedo Podolsk | 1:1 | ||||||
Onezhets | | Sever | 2:0 | ||||||
Torpedo Pavlovo | | Khimik Klin | 0:0 | ||||||
Pavlovo | |||||||||
Kovrovets | | Volga | 0:0 | ||||||
Kovrov | |||||||||
Dynamo Vologda | | Metallurg Lipetsk | 0:1 (0:1) | ||||||
Vologda | |||||||||
16:00 | Tekmash | | Spartak Saransk | 2:1 (0:0) | |||||
Kostroma |
Volgar | | Energiya Volzhskiy | 3:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Metallurg Kuybyshev | 34 | 18 | 11 | 5 | 66-31 | 47 | ||
2. | Torpedo Taganrog | 34 | 18 | 10 | 6 | 41-19 | 46 | ||
3. | Polad | 34 | 15 | 12 | 7 | 37-26 | 42 | ||
4. | Volgar | 34 | 16 | 7 | 11 | 45-33 | 39 | ||
5. | Energiya Volzhskiy | 34 | 14 | 11 | 9 | 41-30 | 39 | ||
6. | Lokomotiv Baku | 34 | 14 | 8 | 12 | 32-32 | 36 | ||
7. | Trud Kursk | 34 | 13 | 9 | 12 | 50-43 | 35 | ||
8. | Torpedo Armavir | 34 | 12 | 11 | 11 | 33-30 | 35 | ||
9. | Progress Kamensk | 34 | 14 | 6 | 14 | 44-34 | 34 | ||
10. | Tyazhmash | 34 | 12 | 10 | 12 | 42-43 | 34 |
Metallurg Zlatoust | | Neftyanik Bugulma | 1:1 (1:1) | ||||||
16:00 | Dynamo Kirov | | Trud Kurgan | 4:0 (3:0) | |||||
Kirov |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Strela | 32 | 17 | 9 | 6 | 40-16 | 43 | ||
2. | Spartak Yoshkar-Ola | 32 | 17 | 7 | 8 | 46-25 | 41 | ||
3. | Metallurg Magnitogorsk | 32 | 16 | 7 | 9 | 40-28 | 39 | ||
4. | Neftyanik Bugulma | 32 | 15 | 7 | 10 | 35-35 | 37 | ||
5. | Neftyanik Tumen | 32 | 12 | 11 | 9 | 36-25 | 35 | ||
6. | Metallurg Zlatoust | 32 | 12 | 11 | 9 | 33-24 | 35 | ||
7. | Zenit | 32 | 11 | 12 | 9 | 40-36 | 34 | ||
8. | Khimik Salavat | 32 | 13 | 7 | 12 | 33-23 | 33 | ||
9. | Lokomotiv Orenburg | 32 | 12 | 9 | 11 | 33-30 | 33 | ||
10. | Uralets | 32 | 11 | 9 | 12 | 49-36 | 31 |
Spartak Melitopol | | Volyn | 1:1 | ||||||
Dnepr | | Shakhtyor Torez | 2:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Avangard Zheltye Vody | 38 | 23 | 9 | 6 | 61-24 | 55 | ||
2. | Lokomotiv Kherson | 38 | 20 | 10 | 8 | 55-30 | 50 | ||
3. | Dnepr | 38 | 19 | 12 | 7 | 44-26 | 50 | ||
4. | Spartak Ivano-Frankovsk | 38 | 14 | 16 | 8 | 40-29 | 44 | ||
5. | Chaika | 38 | 15 | 14 | 9 | 40-29 | 44 | ||
6. | Khimik | 38 | 16 | 11 | 11 | 55-34 | 43 | ||
7. | Shakhtyor Gorlovka | 38 | 15 | 13 | 10 | 44-27 | 43 | ||
8. | Torpedo Kharkov | 38 | 14 | 13 | 11 | 39-32 | 41 | ||
9. | Spartak Sumy | 38 | 11 | 17 | 10 | 31-28 | 39 | ||
10. | Bukovina | 38 | 12 | 14 | 12 | 45-48 | 38 |
Coventry City | | Brighton & Hove Albion | 1:3* | ||||||
Swindon Town | | Doncaster Rovers | 4:2 aet* | ||||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
13:00* | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
+:- | |
* | |
12:15* | |
13:45* | |
14:30* | |
18:00 | |
16:00 | |
19:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:15 | |
14:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
20:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
16:00 | |
12:45 | |
18:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
17:15 | |
19:15 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
0:2 | |
0:2 | |
3:1 | |
2:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
4:2 | |
2:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
0:4 | |
0:8 | |
1:3 | |
1:2* | |
0:1 | |
2:1 | |
4:2 | |
2:3 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |