19.06.1965 < | Football matches for 20.06.1965 | > 21.06.1965 |
Day 9 | |||||||||
Dynamo Moscow | | Dynamo Minsk | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Shakhtyor | 1:1 (1:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Krylya Sovetov | | Neftyanik | 3:1 (1:0) | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
SKA Rostov-on-Don | | Torpedo Kutaisi | 3:1 (1:1) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Chernomorets | | CSKA | 0:2 (0:1) | ||||||
Odessa |
Rubin | | Znamya | 1:0 (1:0) | ||||||
Kazan | |||||||||
Zenit | | Neftyanik Tumen | 0:0 | ||||||
Izhevsk | |||||||||
Neftyanik Bugulma | | Spartak Ryazan | 1:3 (0:1) | ||||||
Bugulma Stroitel Stadium | |||||||||
Khimik Berezniki | | Uralets | 2:1 (2:0) | ||||||
Berezniki | |||||||||
Progress Zelenodolsk | | Traktor | 3:1 (2:1) | ||||||
Zelenodolsk | |||||||||
18:30 | Dynamo Kirov | | Salyut | 2:0 (1:0) | |||||
Kirov |
Torpedo Armavir | | Trud Tolyatti | 0:0 | ||||||
Trudovye Rezervy Kursk | | Trud Penza | 4:0 | ||||||
Kursk | |||||||||
Spartak Belgorod | | Spartak Tambov | 3:2 | ||||||
Progress Kamensk | | Torpedo Lipetsk | 0:1 | ||||||
Shakhtyor Shakhty | | Neftyanik Syzran | 2:2 | ||||||
Energiya Novocherkassk | | Metallurg Kuybyshev | 1:0 (1:0) | ||||||
Novocherkassk NEVZ Stadium | |||||||||
Torpedo Taganrog | | Volga | 1:2 (1:0) | ||||||
Taganrog | |||||||||
18:00 | Spartak Oryol | | Spartak Saransk | 2:1 (1:1) | |||||
Orel |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sokol | 38 | 24 | 12 | 2 | 63-25 | 60 | ||
2. | Torpedo Armavir | 38 | 17 | 13 | 8 | 47-39 | 47 | ||
3. | Volgar | 38 | 18 | 8 | 12 | 70-50 | 44 | ||
4. | Torpedo Lipetsk | 38 | 14 | 16 | 8 | 34-28 | 44 | ||
5. | Trudovye Rezervy Kursk | 38 | 15 | 13 | 10 | 48-36 | 43 | ||
6. | Volga | 38 | 16 | 11 | 11 | 45-40 | 43 | ||
7. | Spartak Belgorod | 38 | 14 | 14 | 10 | 41-34 | 42 | ||
8. | Spartak Oryol | 38 | 15 | 10 | 13 | 42-34 | 40 | ||
9. | Torpedo Taganrog | 38 | 13 | 13 | 12 | 45-30 | 39 | ||
10. | Metallurg Kuybyshev | 38 | 15 | 8 | 15 | 42-45 | 38 |
Stroitel | | Torpedo Miass | 3:1 | ||||||
Ufa | |||||||||
Metallurg Magnitogorsk | | Irtysh Omsk | 1:1 | ||||||
Magnitogorsk | |||||||||
Metallist | | Spartak Andizhan | 1:1 | ||||||
Khimik Chirchik | | Pamir | 1:0 | ||||||
Dynamo Tselinograd | | Shakhtyor Osh | 1:0 | ||||||
Tselinograd | |||||||||
Zarafshan | | Zakhmet | 4:1 | ||||||
Metallurg Chimkent | | Neftyanik Fergana | 0:0 | ||||||
Spartak Samarkand | | Sverdlovets | 0:1 | ||||||
18:00 | Lokomotiv Orenburg | | Trud Kurgan | 0:1 (0:1) | |||||
Orenburg |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Irtysh Omsk | 38 | 24 | 7 | 7 | 67-27 | 55 | ||
2. | Neftyanik Fergana | 38 | 22 | 9 | 7 | 56-25 | 53 | ||
3. | Stroitel | 38 | 21 | 9 | 8 | 65-30 | 51 | ||
4. | Metallurg Magnitogorsk | 38 | 19 | 11 | 8 | 57-31 | 49 | ||
5. | Pamir | 38 | 18 | 10 | 10 | 59-34 | 46 | ||
6. | Metallist | 38 | 15 | 15 | 8 | 55-35 | 45 | ||
7. | Khimik Chirchik | 38 | 19 | 7 | 12 | 59-42 | 45 | ||
8. | Dynamo Tselinograd | 38 | 14 | 13 | 11 | 51-38 | 41 | ||
9. | Lokomotiv Orenburg | 38 | 14 | 13 | 11 | 51-38 | 41 | ||
10. | Zarafshan | 38 | 15 | 10 | 13 | 56-62 | 40 |
Kolos | | Desna | 2:2 | ||||||
Spartak Mogilyov | | Shakhtyor Aleksandriya | 0:0 | ||||||
Day 26 | |||||||||
Wiener Sport-Club | | First Vienna | 0:2 | ||||||
Wien | |||||||||
Austria Wien | | Wacker Innsbruck | 0:4 | ||||||
Wien Red Star-Platz | |||||||||
Schwechat | | WAC | 2:1 | ||||||
Schwechat | |||||||||
Sturm | | Kapfenberg | 3:0 | ||||||
Graz | |||||||||
Wacker Wien | | Wiener Neustadt | 0:3 | ||||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
LASK | | GAK | 4:0 | ||||||
Linz | |||||||||
Rapid | | Admira | 0:2 | ||||||
Wien |
Day 9 | |||||||||
Skeid | | Lyn | 1:5 | ||||||
Viking | | Sarpsborg | 0:2 | ||||||
Sandefjord | | Frigg | 2:2 | ||||||
Fredrikstad | | Odd | 2:1 | ||||||
Day 13 | |||||||||
Vélez Sársfield | | Banfield | 3:1 | ||||||
Atlanta | | Independiente | 0:0 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Rosario Central | 3:0 | ||||||
River Plate | | Estudiantes | 2:0 | ||||||
Chacarita Juniors | | Platense | 1:0 | ||||||
Gimnasia y Esgrima | | Boca Juniors | 1:1 | ||||||
Newell's Old Boys | | Huracán | 1:2 | ||||||
Lanús | | Argentinos Juniors | 1:1 | ||||||
Racing Club | | Ferro Carril Oeste | 1:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Boca Juniors | 34 | 19 | 12 | 3 | 55-30 | 50 | ||
2. | River Plate | 34 | 22 | 5 | 7 | 55-24 | 49 | ||
3. | Vélez Sársfield | 34 | 14 | 12 | 8 | 48-32 | 40 | ||
4. | Ferro Carril Oeste | 34 | 11 | 15 | 8 | 41-33 | 37 | ||
5. | Estudiantes | 34 | 13 | 10 | 11 | 41-39 | 36 | ||
6. | Racing Club | 34 | 10 | 16 | 8 | 39-35 | 36 | ||
7. | Platense | 34 | 12 | 11 | 11 | 37-30 | 35 | ||
8. | San Lorenzo de Almagro | 34 | 12 | 10 | 12 | 41-35 | 34 | ||
9. | Banfield | 34 | 11 | 12 | 11 | 34-32 | 34 | ||
10. | Rosario Central | 34 | 9 | 14 | 11 | 37-39 | 32 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |