15.05.1954 < | Football matches for 16.05.1954 | > 17.05.1954 |
Yugoslavia | | England | 1:0 (0:0) | ||||||
Belgrade |
Day 9 | |||||||||
Torpedo Gorkiy | | Dynamo Tbilisi | 0:1 (0:0) | ||||||
Gorky | |||||||||
Dynamo Kiev | | Trudovye Rezervy | 3:2 (2:2) | ||||||
Kiev |
Avangard Chelyabinsk | | Neftyanik Baku | 1:0 (1:0) | ||||||
Chelyabinsk | |||||||||
Iskra | | Spartak Tashkent | 2:3 | ||||||
Frunze | |||||||||
Lokomotiv Alma-Ata | | Spartak Ashkhabad | 3:0 | ||||||
Almaty | |||||||||
Molotov team | | ODO Tbilisi | 0:3 (0:0) | ||||||
Molotov | |||||||||
ODO Sverdlovsk | | Leninabad team | 1:0 (1:0) | ||||||
Sverdlovsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Spartak Yerevan | 22 | 13 | 9 | 0 | 34-9 | 35 | ||
2. | Neftyanik Baku | 22 | 13 | 8 | 1 | 59-23 | 34 | ||
3. | ODO Tbilisi | 22 | 12 | 5 | 5 | 47-22 | 29 | ||
4. | Lokomotiv Alma-Ata | 22 | 11 | 7 | 4 | 25-13 | 29 | ||
5. | Leninabad team | 22 | 10 | 5 | 7 | 27-27 | 25 | ||
6. | Avangard Chelyabinsk | 22 | 7 | 7 | 8 | 31-37 | 21 | ||
7. | Avangard Sverdlovsk | 22 | 8 | 5 | 9 | 24-30 | 21 | ||
8. | Spartak Ashkhabad | 22 | 6 | 6 | 10 | 22-29 | 18 | ||
9. | Spartak Tashkent | 22 | 4 | 6 | 12 | 17-32 | 14 | ||
10. | ODO Sverdlovsk | 22 | 5 | 3 | 14 | 20-34 | 13 |
Daugava | | Shakhtyor Mosbass | 0:2 | ||||||
Rīga | |||||||||
Krasnoye Znamya | | Kalev | 3:0 (2:0) | ||||||
Ivanovo | |||||||||
Pishchevik | | Voronezh team | 1:0 (0:0) | ||||||
Minsk | |||||||||
Spartak Vilnius | | Khimik | 1:1 | ||||||
Vilnius | |||||||||
Spartak Kalinin | | Krasnaya Zvezda | 5:1 | ||||||
Kalinin | |||||||||
Energiya | | Zenit | 2:1 | ||||||
Saratov |
Burevestnik | | Torpedo Rostov-on-Don | 2:2 | ||||||
Chişinău | |||||||||
Metallurg Zaporozhye | | Shakhtyor Stalino | 1:0 | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
Neftyanik Krasnodar | | Metallurg Dnepropetrovsk | 0:1 (0:0) | ||||||
Krasnodar | |||||||||
Torpedo Stalingrad | | ODO Kiev | 2:0 (1:0) | ||||||
Stalingrad | |||||||||
DOF | | Metallurg Odessa | 0:0 | ||||||
Sevastopol | |||||||||
ODO Lvov | | Spartak Uzhgorod | 0:0 | ||||||
Lviv |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shakhtyor Stalino | 22 | 17 | 4 | 1 | 56-16 | 38 | ||
2. | Torpedo Rostov-on-Don | 22 | 11 | 7 | 4 | 35-20 | 29 | ||
3. | Metallurg Zaporozhye | 22 | 11 | 5 | 6 | 34-24 | 27 | ||
4. | Metallurg Dnepropetrovsk | 22 | 8 | 9 | 5 | 30-27 | 25 | ||
5. | Spartak Uzhgorod | 22 | 9 | 5 | 8 | 37-35 | 23 | ||
6. | Metallurg Odessa | 22 | 8 | 4 | 10 | 37-42 | 20 | ||
7. | ODO Lvov | 22 | 7 | 6 | 9 | 24-32 | 20 | ||
8. | Torpedo Stalingrad | 22 | 7 | 5 | 10 | 31-39 | 19 | ||
9. | DOF | 22 | 5 | 8 | 9 | 19-31 | 18 | ||
10. | Neftyanik Krasnodar | 22 | 6 | 5 | 11 | 29-41 | 17 |
Day 29 | |||||||||
Charleroi | | La Gantoise | 1:0 | ||||||
Standard | | Racing Mechelen | 1:1 | ||||||
Day 0 | |||||||||
Liège | | Lyra | 4:1 | ||||||
Day 10 | |||||||||
CDNA | | Spartak Pleven | 4:0 | ||||||
Lokomotiv Plovdiv | | Cherveno zname | 3:0 | ||||||
Minyor | | Dynamo | 0:2 | ||||||
Spartak Stalin | | VMS | 1:1 | ||||||
Torpedo Pleven | | Lokomotiv Sofia | 1:2 | ||||||
Udarnik Stara Zagora | | Zavod 12 | 0:0 | ||||||
Day 26 | |||||||||
Porto | | Académica | 4:1 (0:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Belenenses | | Atlético | 1:2 (1:1) | ||||||
Lusitano | | Barreirense | 6:4 (2:3) | ||||||
Sporting | | Benfica | 3:2 (1:2) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Covilhã | | Boavista | 4:0 (2:0) | ||||||
Vitória Setubal | | Oriental | 4:1 (1:1) | ||||||
Braga | | Vitória Guimarães | 3:2 (2:1) | ||||||
Braga |
Day 34 | |||||||||
Metz | | Marseille | 3:2 | ||||||
Monaco | | Stade Français | 1:4 | ||||||
Sochaux-Montbéliard | | Roubaix | 0:1 | ||||||
Le Havre | | Nice | 2:2 | ||||||
Sete | | Toulouse | 1:1 | ||||||
Saint-Étienne | | Nîmes | 2:1 | ||||||
Lille | | Lorraine | 3:0 | ||||||
Bordeaux | | Reims | 0:0 | ||||||
Strasbourg | | Lens | 5:2 | ||||||
Day 19 | |||||||||
Degerfors | | Jönköpings Södra | 2:0 | ||||||
Degerfors | |||||||||
Elfsborg | | Norrköping | 1:0 | ||||||
Borås | |||||||||
Kalmar | | Sandvikens | 2:1 | ||||||
Kalmar |
Day 6 | |||||||||
Boca Juniors | | Chacarita Juniors | 1:0 | ||||||
Ferro Carril Oeste | | Independiente | 2:1 | ||||||
Huracán | | Newell's Old Boys | 1:0 | ||||||
Lanús | | Banfield | 4:0 | ||||||
Racing Club | | San Lorenzo de Almagro | 3:1 | ||||||
River Plate | | Gimnasia y Esgrima | 1:0 | ||||||
Rosario Central | | Platense | 2:1 | ||||||
Tigre | | Vélez Sársfield | 0:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Boca Juniors | 30 | 21 | 3 | 6 | 60-26 | 45 | ||
2. | Independiente | 30 | 15 | 11 | 4 | 61-29 | 41 | ||
3. | River Plate | 30 | 16 | 6 | 8 | 56-37 | 38 | ||
4. | Platense | 30 | 10 | 13 | 7 | 54-50 | 33 | ||
5. | Lanús | 30 | 11 | 11 | 8 | 45-51 | 33 | ||
6. | Ferro Carril Oeste | 30 | 8 | 16 | 6 | 42-41 | 32 | ||
7. | San Lorenzo de Almagro | 30 | 12 | 7 | 11 | 58-48 | 31 | ||
8. | Chacarita Juniors | 30 | 10 | 9 | 11 | 37-40 | 29 | ||
9. | Vélez Sársfield | 30 | 10 | 8 | 12 | 50-47 | 28 | ||
10. | Racing Club | 30 | 10 | 7 | 13 | 42-54 | 27 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
19:15 | |
20:30 | |
13:00 | |
14:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
14:00 | |
14:30 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
13:00 | |
13:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
12:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
13:00* | |
14:30* | |
15:30 | |
17:45 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:00 | |
15:00* | |
16:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
15:15 | |
17:45 | |
15:30 | |
17:30 | |
19:30 | |
12:15 | |
12:15 | |
14:30 | |
16:45 | |
16:45 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
13:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:15 | |
12:30 | |
16:00 | |
17:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:05 | |
19:00 | |
20:45 | |
17:00 | |
19:20 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
14:30 | |
17:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
Local time | |
0:1 | |
3:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
4:0 | |
1:0 | |
3:2 | |
2:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:0 | |
2:2 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
3:4 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |