08.05.1954 < | Football matches for 9.05.1954 | > 10.05.1954 |
Austria | | Wales | 2:0 (0:0) | ||||||
Wien | |||||||||
Yugoslavia | | Belgium | 0:2 (0:1) | ||||||
Zagreb Stadion Dinamo |
Avangard Sverdlovsk | | Neftyanik Baku | 1:1 | ||||||
Sverdlovsk | |||||||||
Avangard Chelyabinsk | | ODO Tbilisi | 2:0 (2:0) | ||||||
Chelyabinsk | |||||||||
Iskra | | Spartak Ashkhabad | 2:0 | ||||||
Frunze | |||||||||
Lokomotiv Alma-Ata | | Leninabad team | 0:0 | ||||||
Almaty | |||||||||
Molotov team | | Spartak Yerevan | 0:1 (0:0) | ||||||
Molotov |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Spartak Yerevan | 22 | 13 | 9 | 0 | 34-9 | 35 | ||
2. | Neftyanik Baku | 22 | 13 | 8 | 1 | 59-23 | 34 | ||
3. | ODO Tbilisi | 22 | 12 | 5 | 5 | 47-22 | 29 | ||
4. | Lokomotiv Alma-Ata | 22 | 11 | 7 | 4 | 25-13 | 29 | ||
5. | Leninabad team | 22 | 10 | 5 | 7 | 27-27 | 25 | ||
6. | Avangard Chelyabinsk | 22 | 7 | 7 | 8 | 31-37 | 21 | ||
7. | Avangard Sverdlovsk | 22 | 8 | 5 | 9 | 24-30 | 21 | ||
8. | Spartak Ashkhabad | 22 | 6 | 6 | 10 | 22-29 | 18 | ||
9. | Spartak Tashkent | 22 | 4 | 6 | 12 | 17-32 | 14 | ||
10. | ODO Sverdlovsk | 22 | 5 | 3 | 14 | 20-34 | 13 |
Krasnaya Zvezda | | Daugava | 0:1 | ||||||
Petrozavodsk | |||||||||
Zenit | | Krasnoye Znamya | 1:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Kalev | | Shakhtyor Mosbass | 3:0 (1:0) | ||||||
Tallinn | |||||||||
Pishchevik | | Khimik | 1:1 (0:0) | ||||||
Minsk | |||||||||
Spartak Vilnius | | Voronezh team | 2:1 | ||||||
Vilnius | |||||||||
Spartak Kalinin | | Energiya | 3:3 | ||||||
Kalinin |
Metallurg Dnepropetrovsk | | Metallurg Odessa | 2:1 (1:0) | ||||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
Spartak Uzhgorod | | Shakhtyor Stalino | 0:3 (0:1) | ||||||
Uzhgorod Profsoyuz Stadium | |||||||||
Torpedo Rostov-on-Don | | ODO Kiev | 1:0 | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Torpedo Stalingrad | | Neftyanik Krasnodar | 1:2 (0:2) | ||||||
Stalingrad | |||||||||
DOF | | Burevestnik | 1:0 | ||||||
Sevastopol |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shakhtyor Stalino | 22 | 17 | 4 | 1 | 56-16 | 38 | ||
2. | Torpedo Rostov-on-Don | 22 | 11 | 7 | 4 | 35-20 | 29 | ||
3. | Metallurg Zaporozhye | 22 | 11 | 5 | 6 | 34-24 | 27 | ||
4. | Metallurg Dnepropetrovsk | 22 | 8 | 9 | 5 | 30-27 | 25 | ||
5. | Spartak Uzhgorod | 22 | 9 | 5 | 8 | 37-35 | 23 | ||
6. | Metallurg Odessa | 22 | 8 | 4 | 10 | 37-42 | 20 | ||
7. | ODO Lvov | 22 | 7 | 6 | 9 | 24-32 | 20 | ||
8. | Torpedo Stalingrad | 22 | 7 | 5 | 10 | 31-39 | 19 | ||
9. | DOF | 22 | 5 | 8 | 9 | 19-31 | 18 | ||
10. | Neftyanik Krasnodar | 22 | 6 | 5 | 11 | 29-41 | 17 |
Day 9 | |||||||||
Dynamo | | Lokomotiv Plovdiv | 6:0 | ||||||
VMS | | Udarnik Sofia | 1:2 | ||||||
Spartak Plovdiv | | Spartak Pleven | 1:0 | ||||||
Cherveno zname | | Spartak Stalin | 1:0 | ||||||
Udarnik Stara Zagora | | CDNA | 0:4 | ||||||
Day 9 | |||||||||
Freidig | | Strømmen | 0:1 | ||||||
Sarpsborg | | Odd | 1:1 | ||||||
Moss | | Geithus | 3:5 | ||||||
Lillestrøm | | Fredrikstad | 3:3 | ||||||
Day 25 | |||||||||
Boavista | | Belenenses | 2:0 (1:0) | ||||||
Benfica | | Porto | 2:2 (0:1) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Vitória Guimarães | | Lusitano | 3:1 (2:0) | ||||||
Guimarães | |||||||||
Oriental | | Braga | 2:1 (1:0) | ||||||
Académica | | Covilhã | 1:3 (1:2) | ||||||
Barreirense | | Sporting | 1:1 (1:1) | ||||||
Atlético | | Vitória Setubal | 1:0 (1:0) | ||||||
Lisboa |
Day 33 | |||||||||
Lorraine | | Saint-Étienne | 0:1 | ||||||
Stade Français | | Le Havre | 1:2 | ||||||
Marseille | | Sete | 2:0 | ||||||
Roubaix | | Metz | 3:0 | ||||||
Toulouse | | Bordeaux | 3:1 | ||||||
Reims | | Lille | 0:3 | ||||||
Nice | | Strasbourg | 4:3 | ||||||
Nîmes | | Monaco | 1:3 | ||||||
Lens | | Sochaux-Montbéliard | 2:0 | ||||||
Day 18 | |||||||||
Degerfors | | Norrköping | 2:2 | ||||||
Degerfors | |||||||||
Djurgårdens | | Göteborg | 5:0 | ||||||
Solna | |||||||||
Elfsborg | | AIK | 1:1 | ||||||
Borås | |||||||||
GAIS | | Kalmar | 3:1 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Jönköpings Södra | | Helsingborgs | 0:2 | ||||||
Jönköping | |||||||||
Malmö | | Sandvikens | 4:1 | ||||||
Malmö |
Day 5 | |||||||||
Banfield | | Racing Club | 2:1 | ||||||
Gimnasia y Esgrima | | Huracán | 4:3 | ||||||
Independiente | | Lanús | 0:0 | ||||||
Newell's Old Boys | | Ferro Carril Oeste | 2:2 | ||||||
Platense | | Boca Juniors | 2:0 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Rosario Central | 6:1 | ||||||
Tigre | | River Plate | 2:3 | ||||||
Vélez Sársfield | | Chacarita Juniors | 1:2 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Boca Juniors | 30 | 21 | 3 | 6 | 60-26 | 45 | ||
2. | Independiente | 30 | 15 | 11 | 4 | 61-29 | 41 | ||
3. | River Plate | 30 | 16 | 6 | 8 | 56-37 | 38 | ||
4. | Platense | 30 | 10 | 13 | 7 | 54-50 | 33 | ||
5. | Lanús | 30 | 11 | 11 | 8 | 45-51 | 33 | ||
6. | Ferro Carril Oeste | 30 | 8 | 16 | 6 | 42-41 | 32 | ||
7. | San Lorenzo de Almagro | 30 | 12 | 7 | 11 | 58-48 | 31 | ||
8. | Chacarita Juniors | 30 | 10 | 9 | 11 | 37-40 | 29 | ||
9. | Vélez Sársfield | 30 | 10 | 8 | 12 | 50-47 | 28 | ||
10. | Racing Club | 30 | 10 | 7 | 13 | 42-54 | 27 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |