Russia 2006, Second division

West

Centre

South

Urals-Volga

East

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Nosta24165345 - 13531D84018 - 42881327 - 925
2.Gazovik24127534 - 244383122 - 122744412 - 1216
3.Dinamo24119434 - 204292121 - 52927313 - 1513
4.Alnas24109531 - 253964214 - 112245317 - 1417
5.Soyuz-Gazprom241221034 - 263861515 - 121961519 - 1419
6.Energetik241221026 - 2838x81319 - 10254177 - 1813
7.Volga24108631 - 233864218 - 122244413 - 1116
8.Zenit241111236 - 333490326 - 122721910 - 217
9.Yunit24941135 - 383153426 - 23184179 - 1513
10.FK Tyumen24861038 - 433034517 - 201352521 - 2317
11.Neftekhimik24471323 - 381935414 - 15141299 - 235
12.Rubin-224361529 - 411532717 - 171104812 - 244
13.Krylia Sovetov-SOK24421815 - 59143188 - 231011107 - 364

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 8
Статистика личных встреч  20.06.2006Uralets Neftekhimik0:1 (0:1)
 
Day 7
Статистика личных встреч  13.06.2006Volga Uralets1:1 (0:0)
 
Day 6
Статистика личных встреч  06.06.2006Uralets FK Tyumen1:0 (0:0)
 
Day 5
Day 4
Статистика личных встреч  22.05.2006Uralets Rubin-23:1 (1:1)
 
Day 3
Статистика личных встреч  14.05.2006Soyuz-Gazprom Uralets1:0 (1:0)
 
Day 2
Статистика личных встреч  07.05.2006Uralets Yunit0:3 (0:1)
 
Day 1
Статистика личных встреч  29.04.2006Nosta Uralets3:0 (1:0)
 

Local time

Football calendar
Now in database:

Years:150
Tourneys:9 337
Matches:1 062 278
Clubs:11 103
National teams:259
Stadiums:9 792
Site news
16.09.2021
current

Semifinal & Final of the
Copa do Brasil 2021
added

In the football world

Tomorrow, September 23

PeñarolAtlético Paranaense

21:30

Santos de GuápilesPlaza Amador

16:00

Santa LucíaSaprissa

18:00

ChorrilloMotagua

21:00

 

Torpedo (Vladimir)Ural (Ekaterinburg)

18:00

Zenit-Izhevsk (Izhevsk)CSKA (Moscow)

15:00

 

Epitsentr (Dunaivtsi)Metalist 1925 (Kharkiv)

13:00

Hirnyk-Sport (Horishni Plavni)FK Lviv (Lviv)

15:00

Prikarpattya (Ivano-Frankivsk)Chornomorets (Odesa)

17:00

Alians (Lypova Dolyna)FK Mynai (Mynai)

19:00

 

PyunikFC Sevan

18:00

 

AnderlechtGent

20:45

 

CambuurHeracles Almelo

18:45

TwenteAZ

21:00

 

Atlético OsasunaReal Betis

19:30

GranadaReal Sociedad

19:30

CádizBarcelona

22:00

 

TorinoLazio

18:30

SampdoriaNapoli

18:30

RomaUdinese

20:45

 

MladostPartizan

17:55

Crvena ZvezdaVoždovac

20:00

 

TaborMura

15:00

KoperAluminij

17:00

MariborCelje

20:15

 

HammarbyGöteborg

19:00

KalmarAIK

19:00

MjällbyHalmstad

19:00

VarbergsHäcken

19:00

 

CelticRaith Rovers

19:45

Dundee UnitedHibernian

19:45

Local time

Yesterday, September 21

PalmeirasAtlético Mineiro

0:0

Al KuwaitAl-Salt

2:0

Inter MoengotapoeOlimpia

0:6

ForgeIndependiente La Chorrera

0:0

GuastatoyaAlajuelense

1:1

 

FK ChertanovoYenisey-2

1:3

 

PeresvetFK Kolomna

5:0

 

MFK Mykolaiv (Mykolaiv)Rukh (Vynnyky)

0:3

Metalist (Kharkiv)Desna (Chernigiv)

2:1

 

CSKAArarat

0:2

 

Sfîntul GheorghePetrocub

0:1

 

MashʼalSoʼgʼdiyona

0:0

BunyodkorLokomotiv

3:2

 

BrentfordOldham Athletic

7:0

BurnleyRochdale

4:1

FulhamLeeds United

0:0
pen. 5:6

Manchester CityWycombe Wanderers

6:1

Norwich CityLiverpool

0:3

Preston North EndCheltenham Town

4:1

Queens Park RangersEverton

2:2
pen. 8:7

Sheffield UnitedSouthampton

2:2
pen. 2:4

WatfordStoke City

1:3

Wigan AthleticSunderland

0:2

 

Jersey BullsSutton Common Rovers

3:2*

HadleyEnfield Town

1:2*

Needham MarketEast Thurrock United

2:3*

Stowmarket TownAFC Sudbury

0:1*

St Albans CityConcord Rangers

2:0*

LeistonKings Langley

3:1*

Hemel Hempstead TownWare

0:1*

HorshamKingstonian

1:0*

SouthportChorley

1:0*

ChesterDarlington

1:0*

United of ManchesterBlyth Spartans

0:2*

Kettering TownSpalding United

2:0*

HerefordLymington Town

4:0*

Chippenham TownPoole Town

1:0*

FarnboroughMetropolitan Police

0:1*

Corinthian-CasualsLeatherhead

3:0*

Spennymoor TownAFC Fylde

1:0*

 

FortunaAjax

0:5

WaalwijkWillem II

1:2

 

GetafeAtlético

1:2

AthleticRayo Vallecano

1:2

LevanteCelta de Vigo

0:2

 

BolognaGenoa

2:2

FiorentinaInter

1:3

AtalantaSassuolo

2:1

 

RadnikTSC

16:30*

VojvodinaKolubara

2:1

RadničkiMetalac

18:30*

Local time

International tournaments

Current

24.03.2021 – 29.03.2022

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Europe

04.09.2019 – 16.11.2021

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Africa

24.03.2021 – 30.03.2022

World Cup 2022,
Qualifying tournament, CONCACAF

06.06.2019 – 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

22.06.2021 – 28.05.2022

UEFA Champions League 2021/22

03.08.2021 – 18.05.2022

Europa League 2021/22

06.07.2021 – 25.05.2022

UEFA Europa Conference League 2021/22

23.02.2021 – 20.11.2021

Copa Libertadores 2021

16.03.2021 – 06.11.2021

Copa Sudamericana 2021

07.04.2021 – 27.11.2021

AFC Champions League 2021

07.04.2021 – 05.11.2021

AFC Cup 2021

03.08.2021 – 15.12.2021

CONCACAF League 2021

06.04.2021 – 28.10.2021

CONCACAF Champions League 2021,
Final tournament

10.08.2021 – 22.09.2021

Leagues Cup 2021

© WildSoft 2007-2021 info@wildstat.ru