Football matches in July 1951 |
05.07 | Rapid Wien | | Wacker Wien | 3:2 (1:1) | |||||
Wien |
05.07 | Dinamo Zagreb | | Lazio | 2:0 | |||||
Wien |
03.07 | Wacker Wien | | Dinamo Zagreb | 4:1 (2:0) | |||||
Wien | |||||||||
03.07 | Rapid Wien | | Lazio | 5:0 (2:0) | |||||
Wien |
Day 30 | |||||||||
Torpedo Moscow | | Torpedo Gorkiy | 2:1 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Leningrad | | Zenit | 1:1 (1:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Day 29 | |||||||||
Dynamo Leningrad | | Krylya Sovetov | 1:2* | ||||||
Leningrad | |||||||||
Torpedo Gorkiy | | Dynamo Tbilisi | 2:1 (0:1) | ||||||
Gorky | |||||||||
Shakhtyor | | VMS | 1:1 (0:0) | ||||||
Stalino | |||||||||
Day 25 | |||||||||
Torpedo Gorkiy | | Zenit | 1:1 (1:0) | ||||||
Gorky | |||||||||
Day 23 | |||||||||
Spartak Moscow | | Krylya Sovetov | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Spartak Tbilisi | | Daugava | 3:1 (1:1) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Day 22 | |||||||||
VMS | | Spartak Moscow | 1:6 (0:5) | ||||||
Moscow | |||||||||
VVS | | Shakhtyor | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Dynamo Leningrad | 2:2 (1:1) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Torpedo Moscow | | Krylya Sovetov | 4:1 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Spartak Tbilisi | | Zenit | 1:2 (1:2) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Day 21 | |||||||||
Torpedo Gorkiy | | Spartak Tbilisi | 1:2 (0:2) | ||||||
Gorky | |||||||||
VVS | | Dynamo Tbilisi | 1:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
VMS | | CDSA | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 20 | |||||||||
Spartak Tbilisi | | VMS | 0:0 | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Torpedo Moscow | | Dynamo Tbilisi | 1:3 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Spartak Moscow | | Dynamo Leningrad | 3:1 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Daugava | | Krylya Sovetov | 0:2 (0:1) | ||||||
Rīga | |||||||||
CDSA | | Shakhtyor | 1:1 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 19 | |||||||||
Shakhtyor | | Torpedo Moscow | 0:0 | ||||||
Stalino | |||||||||
Zenit | | Krylya Sovetov | 0:1 (0:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Dynamo Moscow | | Spartak Tbilisi | 3:1 (3:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Leningrad | | CDSA | 0:2 (0:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Dynamo Kiev | | VVS | 1:2 (0:1) | ||||||
Kiev | |||||||||
Daugava | | Spartak Moscow | 2:3 (1:2) | ||||||
Rīga | |||||||||
Day 18 | |||||||||
VVS | | Krylya Sovetov | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Shakhtyor | | Daugava | 3:1 (0:1) | ||||||
Stalino | |||||||||
Dynamo Moscow | | Dynamo Tbilisi | 2:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Zenit | | CDSA | 1:3 (1:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Day 17 | |||||||||
Dynamo Leningrad | | Torpedo Gorkiy | 1:0 (0:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Daugava | 3:0 (1:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Dynamo Moscow | | Shakhtyor | 3:4 (1:4) | ||||||
Moscow | |||||||||
CDSA | | Spartak Moscow | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Kiev | | Torpedo Moscow | 4:4 (1:3) | ||||||
Kiev | |||||||||
VVS | | Spartak Tbilisi | 0:6 (0:4) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 16 | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | VMS | 1:0 (1:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Zenit | | Shakhtyor | 0:1 (0:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
VVS | | Dynamo Moscow | 3:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
CDSA | | Krylya Sovetov | 1:1 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Spartak Moscow | | Dynamo Kiev | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Torpedo Moscow | | Spartak Tbilisi | 0:2 (0:0) | ||||||
Moscow |
01.07 03:00 | Dynamo Yerevan | | Burevestnik | 2:0 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
02.07 03:00 | Dynamo Alma-Ata | | Dynamo Stalinabad | 5:0 | |||||
Almaty | |||||||||
03.07 03:00 | Spartak Uzhgorod | | Krasnoye Znamya | 2:3 | |||||
Uzhgorod Spartak Stadium | |||||||||
04.07 03:00 | Spartak Ashkhabad | | Trudovye Rezervy | 3:1 | |||||
Ashkhabad | |||||||||
05.07 03:00 | Kalev | | Dynamo Minsk | 0:0 | |||||
Tallinn | |||||||||
05.07 03:00 | Krasnaya Zvezda | | Torpedo Stalingrad | 1:0 | |||||
Petrozavodsk | |||||||||
05.07 03:00 | Neftyanik | | Burevestnik | 3:0 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
06.07 03:00 | Krasnoye Znamya | | Kalinin team | 0:1 | |||||
Ivanovo | |||||||||
08.07 03:00 | Dynamo Stalinabad | | Trudovye Rezervy | 1:0 | |||||
Stalinabad | |||||||||
08.07 03:00 | Kalev | | DO | 0:0 | |||||
Tallinn | |||||||||
08.07 03:00 | Lokomotiv Moscow | | Spartak Uzhgorod | 1:5 (1:3) | |||||
Moscow | |||||||||
08.07 03:00 | Lokomotiv Kharkov | | Dynamo Yerevan | 3:1 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
08.07 03:00 | Spartak Ashkhabad | | Dynamo Alma-Ata | 1:1 | |||||
Ashkhabad | |||||||||
10.07 03:00 | Dynamo Minsk | | Kalinin team | 1:0 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
12.07 03:00 | Spartak Vilnius | | Burevestnik | 0:3 (0:0) | |||||
Vilnius National Stadium | |||||||||
13.07 03:00 | Krasnoye Znamya | | Lokomotiv Kharkov | 1:1 (1:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
13.07 03:00 | Torpedo Stalingrad | | Dynamo Yerevan | 0:1 (0:1) | |||||
Stalingrad | |||||||||
15.07 03:00 | Dynamo Minsk | | Dynamo Alma-Ata | 4:1 | |||||
Minsk | |||||||||
15.07 03:00 | Kalev | | Spartak Uzhgorod | 0:0 | |||||
Tallinn | |||||||||
15.07 03:00 | Krasnaya Zvezda | | DO | 0:1 | |||||
Petrozavodsk | |||||||||
15.07 03:00 | Spartak Vilnius | | Dynamo Stalinabad | 6:0 (0:0) | |||||
Vilnius National Stadium | |||||||||
15.07 03:00 | Kalinin team | | Neftyanik | 0:0 | |||||
Kalinin Dinamo Stadium | |||||||||
16.07 03:00 | Lokomotiv Moscow | | Burevestnik | 1:1 | |||||
Moscow | |||||||||
18.07 03:00 | Krasnoye Znamya | | Spartak Ashkhabad | 0:0 | |||||
Ivanovo | |||||||||
18.07 03:00 | Kalinin team | | Dynamo Yerevan | 0:0 | |||||
Kalinin Dinamo Stadium | |||||||||
19.07 03:00 | Dynamo Minsk | | Dynamo Stalinabad | 4:1 | |||||
Minsk | |||||||||
19.07 03:00 | Spartak Vilnius | | Dynamo Alma-Ata | 5:1 (2:1) | |||||
Vilnius National Stadium | |||||||||
20.07 03:00 | Lokomotiv Kharkov | | Burevestnik | 4:0 (2:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
22.07 03:00 | Dynamo Minsk | | DO | 4:2 | |||||
Minsk | |||||||||
22.07 03:00 | Kalev | | Dynamo Alma-Ata | 0:1 | |||||
Tallinn | |||||||||
22.07 03:00 | Krasnoye Znamya | | Trudovye Rezervy | 3:0 (2:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
22.07 03:00 | Lokomotiv Moscow | | Kalinin team | 1:1 (0:1) | |||||
Moscow Dzerzhinets Stadium | |||||||||
22.07 03:00 | Spartak Vilnius | | Spartak Ashkhabad | 3:1 (2:1) | |||||
Vilnius National Stadium | |||||||||
22.07 03:00 | Torpedo Stalingrad | | Neftyanik | 1:2 (0:0) | |||||
Stalingrad | |||||||||
24.07 03:00 | Burevestnik | | Dynamo Yerevan | 1:1 (0:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
24.07 03:00 | Lokomotiv Kharkov | | Spartak Uzhgorod | 0:2 (0:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
25.07 03:00 | Kalev | | Spartak Ashkhabad | 5:0 | |||||
Tallinn | |||||||||
25.07 03:00 | Krasnaya Zvezda | | Dynamo Stalinabad | 2:1 | |||||
Petrozavodsk | |||||||||
26.07 03:00 | Spartak Vilnius | | DO | 1:0 (0:0) | |||||
Vilnius National Stadium | |||||||||
27.07 03:00 | Krasnoye Znamya | | Dynamo Alma-Ata | 2:0 (0:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
29.07 03:00 | Burevestnik | | Neftyanik | 0:1 (0:1) | |||||
Chişinău | |||||||||
29.07 03:00 | Dynamo Minsk | | Trudovye Rezervy | 3:1 | |||||
Minsk | |||||||||
29.07 03:00 | Kalev | | Dynamo Stalinabad | 0:1 (0:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
29.07 03:00 | Krasnaya Zvezda | | Spartak Ashkhabad | 1:3 | |||||
Petrozavodsk | |||||||||
29.07 03:00 | Spartak Uzhgorod | | Dynamo Yerevan | 1:0 | |||||
Uzhgorod Spartak Stadium | |||||||||
29.07 03:00 | Kalinin team | | Torpedo Stalingrad | 2:2 (2:0) | |||||
Kalinin Dinamo Stadium | |||||||||
31.07 03:00 | Krasnoye Znamya | | DO | 2:0 (1:0) | |||||
Ivanovo |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kalinin team | 34 | 19 | 11 | 4 | 62-26 | 49 | ||
2. | Dynamo Minsk | 34 | 21 | 7 | 6 | 57-30 | 49 | ||
3. | Lokomotiv Moscow | 34 | 19 | 10 | 5 | 72-38 | 48 | ||
4. | Neftyanik | 34 | 17 | 11 | 6 | 56-27 | 45 | ||
5. | Torpedo Stalingrad | 34 | 16 | 11 | 7 | 66-38 | 43 | ||
6. | Lokomotiv Kharkov | 34 | 17 | 9 | 8 | 60-38 | 43 | ||
7. | Spartak Vilnius | 34 | 15 | 9 | 10 | 47-40 | 39 | ||
8. | Dynamo Yerevan | 34 | 14 | 10 | 10 | 40-22 | 38 | ||
9. | Spartak Uzhgorod | 34 | 14 | 9 | 11 | 51-41 | 37 | ||
10. | Burevestnik | 34 | 12 | 10 | 12 | 47-37 | 34 |
Day 10 | |||||||||
03.07 | Real Zaragoza | | Real Murcia | 3:2 | |||||
03.07 | Las Palmas | | Málaga | 4:1 | |||||
03.07 | Sabadell | | Salamanca | 3:0 | |||||
Day 9 | |||||||||
01.07 | Real Murcia | | Sabadell | 5:2 | |||||
01.07 | Málaga | | Real Zaragoza | 4:2 | |||||
01.07 | Salamanca | | Las Palmas | 0:2 | |||||
Day 1 | |||||||||
28.07 | Lyn | | Strømmen | 3:5 | |||||
29.07 | Sandefjord | | Fredrikstad | 0:1 | |||||
29.07 | Sarpsborg | | Snøgg | 3:1 | |||||
29.07 | Kvik | | Sparta | 1:1 | |||||
Day 1 | |||||||||
29.07 | Degerfors | | Malmö | 0:2 | |||||
Degerfors | |||||||||
29.07 | Elfsborg | | Norrköping | 1:3 | |||||
Borås | |||||||||
29.07 | GAIS | | Djurgårdens | 1:3 | |||||
Göteborg | |||||||||
29.07 | Jönköpings Södra | | Helsingborgs | 2:1 | |||||
Jönköping | |||||||||
29.07 | Råå | | Göteborg | 2:4 | |||||
Helsingborg | |||||||||
29.07 | Åtvidaberg | | Örebro | 2:3 | |||||
Åtvidaberg |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
19:15 | |
20:30 | |
13:00 | |
14:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
14:00 | |
14:30 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
13:00 | |
13:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
12:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
13:00* | |
14:30* | |
15:30 | |
17:45 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:00 | |
15:00* | |
16:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
15:15 | |
17:45 | |
15:30 | |
17:30 | |
19:30 | |
12:15 | |
12:15 | |
14:30 | |
16:45 | |
16:45 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
13:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:15 | |
12:30 | |
16:00 | |
17:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:05 | |
19:00 | |
20:45 | |
17:00 | |
19:20 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
14:30 | |
17:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
Local time | |
0:1 | |
3:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
4:0 | |
1:0 | |
3:2 | |
2:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:0 | |
2:2 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
3:4 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |