10.07.2019 < | Football matches for 11.07.2019 | > 12.07.2019 |
18:00 | Côte d'Ivoire | | Algeria | 1:1 aet (0:1, 1:1), pen. 3:4 | |||||
Suez | |||||||||
21:00 | Madagascar | | Tunisia | 0:3 (0:0) | |||||
Cairo |
Day 1 | |||||||||
17:30 | Pyunik | | Shkupi | 3:3 (1:2) | |||||
Gyumri | |||||||||
17:30 | Laçi | | Hapoel Be`er Sheva | 1:1 (1:0) | |||||
Laç | |||||||||
17:45 | Ventspils | | Teuta | 3:0 (1:0) | |||||
Ventspils | |||||||||
18:00 | Crusaders | | B36 | 2:0 (1:0) | |||||
Belfast | |||||||||
18:30 | Ružomberok | | Levski | 0:2 (0:1) | |||||
Ružomberok | |||||||||
18:30 | AEK Larnaca | | Petrocub | 1:0 (1:0) | |||||
Larnaca | |||||||||
18:30 | Balzan | | Domžale | 3:4 (2:1) | |||||
Ta' Qali | |||||||||
18:30 | Trans | | Budućnost | 0:2 (0:1) | |||||
Rakvere | |||||||||
19:00 | Malmö | | Ballymena United | 7:0 (3:0) | |||||
Malmö | |||||||||
19:00 | Connah's Quay Nomads | | Kilmarnock | 1:2 (0:0) | |||||
Rhyl | |||||||||
19:00 | Brann | | Shamrock Rovers | 2:2 (2:1) | |||||
Bergen | |||||||||
19:00 | KuPS | | FK Vitebsk | 2:0 (0:0) | |||||
Kuopio | |||||||||
19:00 | Akademija Pandev | | Zrinjski | 0:3 (0:2) | |||||
Skopje | |||||||||
19:00 | Molde | | KR | 7:1 (4:0) | |||||
Molde | |||||||||
19:00 | Alashkert | | Makedonija | 3:1 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
19:00 | Radnik | | Spartak Trnava | 2:0 (1:0) | |||||
Banja Luka | |||||||||
19:00 | Brøndby | | Inter | 4:1 (1:1) | |||||
København | |||||||||
19:00 | Flora | | Radnički | 2:0 (0:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
19:00 | Debrecen | | Kukësi | 3:0 (0:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
19:30 | Riteriai | | Klaksvík | 1:1 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
19:30 | Fola | | Chikhura | 1:2 (1:0) | |||||
Esch-Uelzecht | |||||||||
19:45 | Aberdeen | | RoPS | 2:1 (1:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
19:45 | St. Patrick's | | Norrköping | 0:2 (0:0) | |||||
Dublin | |||||||||
19:45 | Cliftonville | | Haugesund | 0:1 (0:1) | |||||
Belfast | |||||||||
19:45 | Cork City | | Progrès | 0:2 (0:2) | |||||
Cork | |||||||||
20:00 | Breiðablik | | Vaduz | 0:0 | |||||
Kópavogur | |||||||||
20:00 | Ordabasy | | Torpedo Kutaisi | 1:0 (0:0) | |||||
Shymkent | |||||||||
20:00 | Speranţa | | Neftçi | 0:3 (0:2) | |||||
Chişinău | |||||||||
20:00 | Shakhtsyor Soligorsk | | Hibernians | 1:0 (0:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
20:00 | Stjarnan | | Levadia | 2:1 (1:0) | |||||
Garðabær | |||||||||
20:00 | Žalgiris Kaunas | | Apollon | 0:2 (0:1) | |||||
Marijampolė | |||||||||
20:00 | Olimpija Ljubljana | | RFS | 2:3 (0:0) | |||||
Ljubljana Športni park Stožice | |||||||||
20:00 | Səbail | | Universitatea | 2:3 (1:1) | |||||
Bakı | |||||||||
20:00 | FK Liepāja | | Dynamo Minsk | 1:1 (1:0) | |||||
Liepāja | |||||||||
20:00 | Maccabi Haifa | | Mura | 2:0 (0:0) | |||||
Haifa | |||||||||
20:30 | Čukarički | | Banants | 3:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
20:30 | DAC 1904 | | Cracovia | 1:1 (1:1) | |||||
Dunajská Streda | |||||||||
20:30 | Zeta | | MOL Fehérvár | 1:5 (1:3) | |||||
Podgorica | |||||||||
20:30 | Europa | | Legia Warszawa | 0:0 | |||||
Gibraltar | |||||||||
21:00 | Dinamo Tbilisi | | Engordany | 6:0 (2:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
21:00 | Široki Brijeg | | Qayrat | 1:2 (1:1) | |||||
Široki Brijeg | |||||||||
21:00 | Honvéd | | Žalgiris Vilnius | 3:1 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
21:30 | Steaua | | Milsami | 2:0 (1:0) | |||||
Giurgiu |
Day 1 | |||||||||
21:30 | Colón | | Argentinos Juniors | 0:1 (0:1) | |||||
Santa Fe |
Day 2 | |||||||||
20:00 | Luzern | | Eintracht Frankfurt | 1:3 (1:2) | |||||
Biel |
Day 1 | |||||||||
20:00 | Cruzeiro ( | | Atlético (Belo Horizonte) | 3:0 (2:0) | |||||
Belo Horizonte |
Day 17 | |||||||||
20:00 | Tianjin Teda | | Guangzhou Evergrande Taobao | 0:3 (0:1) | |||||
Tianjin |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande Taobao | 30 | 23 | 3 | 4 | 68-24 | 72 | ||
2. | Beijing Sinobo Guoan | 30 | 23 | 1 | 6 | 60-26 | 70 | ||
3. | Shanghai SIPG | 30 | 20 | 6 | 4 | 62-26 | 66 | ||
4. | Jiangsu Suning | 30 | 15 | 8 | 7 | 60-41 | 53 | ||
5. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 15 | 6 | 9 | 55-35 | 51 | ||
6. | Wuhan Zall | 30 | 12 | 8 | 10 | 41-41 | 44 | ||
7. | Tianjin Teda | 30 | 12 | 5 | 13 | 43-45 | 41 | ||
8. | Henan Jianye | 30 | 11 | 8 | 11 | 41-46 | 41 | ||
9. | Dalian Yifang | 30 | 10 | 8 | 12 | 44-51 | 38 | ||
10. | Chongqing Dangdai Lifan | 30 | 9 | 9 | 12 | 36-47 | 36 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |