04.05.1981 < | Football matches for 5.05.1981 | > 06.05.1981 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Juventud Retalhuleu | | Atlético Marte | 1:3 | 2:2 | 3:5 | ||||
Sonsonate |
Day 8 | |||||||||
Neftchi | | Ararat | 0:0 | ||||||
Baku | |||||||||
Shakhtyor | | Kuban | 2:0 (1:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Dynamo Kiev | | CSKA | 0:0 | ||||||
Kiev | |||||||||
Pakhtakor | | Dynamo Minsk | 0:1 (0:1) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Kairat | | Zenit | 1:1 (1:0) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Dnepr | | Tavriya | 2:2 (1:1) | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Chernomorets | | Torpedo | 1:1 (1:1) | ||||||
Odessa | |||||||||
SKA | | Dynamo Tbilisi | 1:1 (0:0) | ||||||
Rostov-on-Don |
Day 2 | |||||||||
Krasnaya Presnya | | Baltika | 0:2 (0:1) | ||||||
Volga Kalinin | | Stroitel | 2:1 (1:1) | ||||||
Kalinin | |||||||||
Volzhanin | | Dynamo Leningrad | 0:1 (0:0) | ||||||
18:00 | Saturn | | Dynamo Vologda | 3:1 (2:0) | |||||
Rybinsk | |||||||||
18:30 | Tekstilshchik | | Sever | 3:0 | |||||
Ivanovo |
Day 2 | |||||||||
Khimik Dzerzhinsk | | Svetotechnika | 2:2 (2:0) | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
Turbina | | Torpedo Vladimir | 3:0 | ||||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
Metallurg Magnitogorsk | | Torpedo Tolyatti | 1:1 | ||||||
Magnitogorsk | |||||||||
18:00 | Volga Gorkiy | | Stal | 2:1 | |||||
Gorky | |||||||||
18:30 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Sokol | 3:0 (0:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
18:30 | Druzhba Yoshkar-Ola | | Dynamo Kirov | 1:3 (0:3) | |||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
19:00 | Krylya Sovetov | | Rubin | 0:0 | |||||
Kuybyshev | |||||||||
19:00 | Gazovik | | Zenit | 1:0 | |||||
Orenburg |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dynamo Kirov | 32 | 22 | 6 | 4 | 62-24 | 50 | ||
2. | Lokomotiv Chelyabinsk | 32 | 16 | 10 | 6 | 44-26 | 42 | ||
3. | Zenit | 32 | 15 | 9 | 8 | 52-31 | 39 | ||
4. | Khimik Dzerzhinsk | 32 | 15 | 6 | 11 | 42-34 | 36 | ||
5. | Rubin | 32 | 14 | 8 | 10 | 46-30 | 36 | ||
6. | Druzhba Yoshkar-Ola | 32 | 13 | 9 | 10 | 38-42 | 35 | ||
7. | Krylya Sovetov | 32 | 11 | 13 | 8 | 41-26 | 35 | ||
8. | Torpedo Tolyatti | 32 | 13 | 7 | 12 | 52-50 | 33 | ||
9. | Svetotechnika | 32 | 10 | 11 | 11 | 31-37 | 31 | ||
10. | Turbina | 32 | 10 | 11 | 11 | 33-41 | 31 |
Day 2 | |||||||||
Terek | | Rotor | 0:0 | ||||||
Grozny | |||||||||
Torpedo Taganrog | | Rostselmash | 2:0 | ||||||
Volgar | | Tsement | 0:0 | ||||||
Uralan | | Druzhba Maykop | 1:1 | ||||||
Spartak Nalchik | | Metallurg Lipetsk | 0:0 | ||||||
Nalchik | |||||||||
Dynamo Makhachkala | | Atommash | 2:0 | ||||||
Spartak Tambov | | Avangard Kursk | 1:0 (0:0) | ||||||
Tambov | |||||||||
Mashuk | | Spartak Oryol | 2:1 | ||||||
18:00 | Torpedo Volzhskiy | | Salyut | 1:0 | |||||
Volzhsky |
Day 2 | |||||||||
Zapsibovets | | Uralets Nizhniy Tagil | 3:1 (1:0) | ||||||
Novokuznetsk | |||||||||
Torpedo Rubtsovsk | | Angara | 1:2 | ||||||
Rubtsovsk | |||||||||
Amur Komsomolsk-na-Amure | | Zvezda Perm | 1:0 | ||||||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||||
Fakel | | Manometr | 2:0 | ||||||
Chkalovets | | Uralmash | 1:3 (1:2) | ||||||
18:30 | Lokomotiv Ulan-Ude | | Amur Blagoveshchensk | 0:2 | |||||
Ulan-Ude | |||||||||
19:00 | Dynamo Barnaul | | Zvezda Irkutsk | 2:1 (1:1) | |||||
Barnaul | |||||||||
19:00 | Irtysh | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 2:0 (1:0) | |||||
Omsk |
Day 22 | |||||||||
Middlesbrough | | Liverpool | 1:2 (1:2) | ||||||
Middlesbrough |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Aston Villa | 42 | 26 | 8 | 8 | 72-40 | 60 | ||
2. | Ipswich Town | 42 | 23 | 10 | 9 | 77-43 | 56 | ||
3. | Arsenal | 42 | 19 | 15 | 8 | 61-45 | 53 | ||
4. | West Bromwich Albion | 42 | 20 | 12 | 10 | 60-42 | 52 | ||
5. | Liverpool | 42 | 17 | 17 | 8 | 62-42 | 51 | ||
6. | Southampton | 42 | 20 | 10 | 12 | 76-56 | 50 | ||
7. | Nottingham Forest | 42 | 19 | 12 | 11 | 62-44 | 50 | ||
8. | Manchester United | 42 | 15 | 18 | 9 | 51-36 | 48 | ||
9. | Leeds United | 42 | 17 | 10 | 15 | 39-47 | 44 | ||
10. | Tottenham Hotspur | 42 | 14 | 15 | 13 | 70-68 | 43 |
Notts County | | Cambridge United | 2:0 | ||||||
Nottingham |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | West Ham United | 42 | 28 | 10 | 4 | 79-29 | 66 | ||
2. | Notts County | 42 | 18 | 17 | 7 | 49-38 | 53 | ||
3. | Swansea City | 42 | 18 | 14 | 10 | 64-44 | 50 | ||
4. | Blackburn Rovers | 42 | 16 | 18 | 8 | 42-29 | 50 | ||
5. | Luton Town | 42 | 18 | 12 | 12 | 61-46 | 48 | ||
6. | Derby County | 42 | 15 | 15 | 12 | 57-52 | 45 | ||
7. | Grimsby Town | 42 | 15 | 15 | 12 | 44-42 | 45 | ||
8. | Queens Park Rangers | 42 | 15 | 13 | 14 | 56-46 | 43 | ||
9. | Watford | 42 | 16 | 11 | 15 | 50-45 | 43 | ||
10. | Sheffield Wednesday | 42 | 17 | 8 | 17 | 53-51 | 42 |
Day 39 | |||||||||
Eintracht Braunschweig | | Fortuna | 1:0 | ||||||
Braunschweig | |||||||||
Alemannia | | Göttingen 05 | 3:1 | ||||||
Aachen | |||||||||
Werder | | Rot-Weiß Lüdenscheid | 2:0 | ||||||
Bremen | |||||||||
Hertha | | Osnabrück | 2:0 | ||||||
Berlin | |||||||||
OSV Hannover | | Viktoria 04 | 0:0 | ||||||
Hannover | |||||||||
Preußen | | Rot-Weiß Oberhausen | 1:2 | ||||||
Münster | |||||||||
Rot-Weiß Essen | | Wattenscheid | 2:2 | ||||||
Essen | |||||||||
Union | | Bocholt | 2:1 | ||||||
Solingen | |||||||||
Herford | | Hannover 96 | 0:2 | ||||||
Herford | |||||||||
Holstein | | Oldenburg | 2:1 | ||||||
Kiel | |||||||||
Erkenschwick | | Tennis Borussia | 1:1 | ||||||
Oer-Erkenschwick |
Day 34 | |||||||||
Metz | | Sochaux-Montbéliard | 4:2 | ||||||
Paris Saint-Germain | | Bastia | 3:1 | ||||||
Valenciennes | | Tours | 1:1 | ||||||
Strasbourg | | Nancy-Lorraine | 2:0 | ||||||
Saint-Étienne | | Lens | 0:0 | ||||||
Lavallois | | Nantes | 2:0 | ||||||
Auxerre | | Bordeaux | 1:2 | ||||||
Angers | | Nice | 1:1 | ||||||
Monaco | | Nîmes | 2:1 | ||||||
Lille | | Lyon | 1:1 | ||||||
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |