31.12.1969 < | Football matches for 0.02.1974 | > 02.01.1970 |
Day 7 | |||||||||
Spain | | Yugoslavia | 0:1 (0:1)* | ||||||
West Germany, Frankfurt am Main |
Day 1 | |||||||||
Cuba | | Barbados | 2:0 | ||||||
Santo Domingo de Guzmán | |||||||||
Puerto Rico | | Nicaragua | 1:2 | ||||||
Santo Domingo de Guzmán |
Day 1 | |||||||||
Bahamas | | Panama | 1:0 | ||||||
Santo Domingo de Guzmán | |||||||||
Dominican Republic | | Bermuda | 2:3 | ||||||
Santo Domingo de Guzmán |
Cyprus | | Bulgaria | 1:4 (0:1) | ||||||
Morfou Morfou Stadium | |||||||||
Kuwait | | Bulgaria | 1:3 (0:1) | ||||||
Kuwait City | |||||||||
Kuwait | | Bulgaria | 1:2 | ||||||
Kuwait City | |||||||||
Spain | | FRG | 1:0 (1:0) | ||||||
Barcelona | |||||||||
Algeria | | Yugoslavia | 0:1 | ||||||
Italy | | FRG | 0:0 | ||||||
Roma | |||||||||
Tunisia | | GDR | 0:4 (0:2) | ||||||
Tunis | |||||||||
Algeria | | GDR | 1:3 | ||||||
Alger | |||||||||
Tahiti | | New Caledonia | 2:1 | ||||||
Tahiti | | New Caledonia | 2:2 | ||||||
Tahiti | | New Caledonia | 1:2 | ||||||
Rosario Central | | Huracán | 1:0 (0:0) | ||||||
Rosario |
Day 3 | |||||||||
Carabobo | | Los Millonarios | 1:1 (0:0) | ||||||
Valencia | |||||||||
Portuguesa | | Atlético Nacional | 0:0 | ||||||
Acarigua | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Portuguesa | | Los Millonarios | 2:0 (0:0) | ||||||
Acarigua | |||||||||
Carabobo | | Atlético Nacional | 1:2 (1:0) | ||||||
Valencia | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Portuguesa | | Carabobo | 0:0 | ||||||
Acarigua | |||||||||
Atlético Nacional | | Los Millonarios | 0:3 (0:2) | ||||||
Medellín |
Day 3 | |||||||||
El Nacional | | Defensor Lima | 0:0 | ||||||
Quito | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Universidad Católica | | Defensor Lima | 1:0 (1:0) | ||||||
Quito | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Defensor Lima | | Sporting Cristal | 2:0 (1:0) | ||||||
Lima | |||||||||
El Nacional | | Universidad Católica | 2:0 (0:0) | ||||||
Quito |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Defensor Lima | 6 | 4 | 1 | 1 | 7-2 | 9 | |||
2. | El Nacional | 6 | 3 | 2 | 1 | 9-3 | 8 | |||
3. | Universidad Católica | 6 | 1 | 2 | 3 | 2-5 | 4 | |||
4. | Sporting Cristal | 6 | 1 | 1 | 4 | 3-11 | 3 |
Day 4 | |||||||||
Peñarol | | Nacional Montevideo | 0:2 (0:1) | ||||||
Montevideo | |||||||||
Olimpia | | Cerro Porteño | 1:1 (1:0) | ||||||
Asunción | |||||||||
Day 3 | |||||||||
Nacional Montevideo | | Olimpia | 1:1 (1:1) | ||||||
Montevideo | |||||||||
Peñarol | | Cerro Porteño | 1:0 (0:0) | ||||||
Montevideo | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Peñarol | | Olimpia | 0:0 | ||||||
Montevideo | |||||||||
Nacional Montevideo | | Cerro Porteño | 1:2 (1:1) | ||||||
Montevideo | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Cerro Porteño | | Olimpia | 1:0 (1:0) | ||||||
Asunción | |||||||||
Nacional Montevideo | | Peñarol | 0:1 (0:1) | ||||||
Montevideo |
Day 18 | |||||||||
First Vienna | | Wiener Sport-Club | 1:2 | ||||||
Wien | |||||||||
SSW Innsbruck | | Austria Wien | 2:1 | ||||||
Innsbruck | |||||||||
Eisenstadt | | Sturm | 1:0 | ||||||
Eisenstadt | |||||||||
LASK | | Radenthein | 1:1 | ||||||
Linz | |||||||||
Austria Salzburg | | Vorarlberg | 1:1 | ||||||
Salzburg | |||||||||
Admira/Wacker | | Simmering | 2:1 | ||||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
GAK | | Alpine | 0:0 | ||||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
Austria Klagenfurt | | VOEST | 3:3 | ||||||
Klagenfurt am Wörthersee |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Middlesbrough | 42 | 27 | 11 | 4 | 77-30 | 65 | ||
2. | Luton Town | 42 | 19 | 12 | 11 | 64-51 | 50 | ||
3. | Carlisle United | 42 | 20 | 9 | 13 | 61-48 | 49 | ||
4. | Orient | 42 | 15 | 18 | 9 | 55-42 | 48 | ||
5. | Blackpool | 42 | 17 | 13 | 12 | 57-40 | 47 | ||
6. | Sunderland | 42 | 19 | 9 | 14 | 58-44 | 47 | ||
7. | Nottingham Forest | 42 | 15 | 15 | 12 | 57-43 | 45 | ||
8. | West Bromwich Albion | 42 | 14 | 16 | 12 | 48-45 | 44 | ||
9. | Hull City | 42 | 13 | 17 | 12 | 46-47 | 43 | ||
10. | Notts County | 42 | 15 | 13 | 14 | 55-60 | 43 |
Leeds United | | Bristol City | 0:1* | ||||||
Queens Park Rangers | | Coventry City | 3:2* | ||||||
Bristol City | | Leeds United | 1:1 | ||||||
Burnley | | Aston Villa | 1:0 | ||||||
Liverpool | | Ipswich Town | 2:0 | ||||||
Southampton | | Wrexham | 0:1 | ||||||
West Bromwich Albion | | Newcastle United | 0:3 | ||||||
Luton Town | | Leicester City | 0:4 | ||||||
Coventry City | | Queens Park Rangers | 0:0 | ||||||
Nottingham Forest | | Portsmouth | 1:0 | ||||||
Portsmouth | | Orient | 2:0* | ||||||
Day 21 | |||||||||
Sint-Truiden | | Mechelen | 1:1 (1:1) | ||||||
Sint-Truiden | |||||||||
Brugge | | Standard | 4:2 (1:1) | ||||||
Brugge | |||||||||
Lierse | | Anderlecht | 1:1 (0:0) | ||||||
Lier | |||||||||
Molenbeek | | Cercle | 3:0 (1:0) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Berchem | | Diest | 3:0 (1:0) | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Day 20 | |||||||||
Sint-Truiden | | Beerschot | 2:0 (2:0) | ||||||
Sint-Truiden | |||||||||
Molenbeek | | Anderlecht | 1:1 (1:1) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Beveren-Waas | | Antwerp | 0:1 (0:0) | ||||||
Beveren | |||||||||
Lierse | | Diest | 1:1 (0:0) | ||||||
Lier | |||||||||
Liège | | Standard | 1:1 (1:1) | ||||||
Liège | |||||||||
Berchem | | Brugge | 1:0 (0:0) | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Beringen | | Mechelen | 1:2 (0:1) | ||||||
Beringen | |||||||||
Cercle | | Waregem | 2:2 (0:1) | ||||||
Brugge | |||||||||
Day 19 | |||||||||
Beerschot | | Molenbeek | 0:2 (0:2) | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Anderlecht | | Standard | 3:1 (1:0) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Diest | | Beveren-Waas | 2:0 (1:0) | ||||||
Diest | |||||||||
Liège | | Beringen | 3:2 (3:1) | ||||||
Liège | |||||||||
Brugge | | Sint-Truiden | 7:1 (1:0) | ||||||
Brugge | |||||||||
Waregem | | Berchem | 0:2 (0:0) | ||||||
Waregem | |||||||||
Mechelen | | Lierse | 2:0 (0:0) | ||||||
Mechelen | |||||||||
Antwerp | | Cercle | 0:0 | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Day 18 | |||||||||
Diest | | Waregem | 3:1 (1:0) | ||||||
Diest | |||||||||
Beveren-Waas | | Mechelen | 0:1 (0:0) | ||||||
Beveren | |||||||||
Brugge | | Beerschot | 3:2 (1:0) | ||||||
Brugge | |||||||||
Standard | | Antwerp | 0:0 | ||||||
Liège | |||||||||
Berchem | | Cercle | 0:0 | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Sint-Truiden | | Anderlecht | 1:1 (0:0) | ||||||
Sint-Truiden | |||||||||
Lierse | | Liège | 0:0 | ||||||
Lier | |||||||||
Molenbeek | | Beringen | 1:1 (1:0) | ||||||
Bruxelles |
Day 19 | |||||||||
Etar | | Spartak | 1:0 | ||||||
Lokomotiv Sofia | | CSKA Septemvriysko Zname | 0:0 | ||||||
Botev | | Beroe | 2:0 | ||||||
Pirin | | Akademik | 0:0 | ||||||
Slavia | | Levski-Spartak | 2:2 | ||||||
Yantra | | JSK Spartak | 3:0 | ||||||
Cherno More | | Minyor | 2:0 | ||||||
Day 18 | |||||||||
CSKA Septemvriysko Zname | | Botev | 1:0 | ||||||
Akademik | | Beroe | 0:2 | ||||||
Levski-Spartak | | Yantra | 6:1 | ||||||
Minyor | | Lokomotiv Sofia | 0:1 | ||||||
Pirin | | Etar | 2:1 | ||||||
Spartak | | Slavia | 2:3 | ||||||
JSK Spartak | | Trakia | 0:1 | ||||||
Lokomotiv Plovdiv | | Cherno More | 0:0 | ||||||
Day 23 | |||||||||
15:30 | Bochum | | Köln | 0:2 (0:1) | |||||
Bochum | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Eintracht | 4:2 (1:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Kaiserslautern | | Fortuna Düsseldorf | 3:2 (2:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
15:30 | Kickers | | Hannover 96 | 2:1 (0:0) | |||||
Offenbach am Main | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Duisburg | 0:1 (0:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Bayern | | Schalke 04 | 5:1 (2:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Borussia | | Werder | 3:1 (0:1) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
15:30 | Fortuna Köln | | Wuppertaler SV | 2:1 (0:0) | |||||
Köln | |||||||||
15:30 | Rot-Weiß | | Hertha | 3:2 (2:1) | |||||
Essen | |||||||||
Day 22 | |||||||||
15:30 | Duisburg | | Kaiserslautern | 2:1 (1:0) | |||||
Duisburg | |||||||||
15:30 | Wuppertaler SV | | Bayern | 1:4 (1:1) | |||||
Wuppertal | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Borussia | 2:0 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Hertha | | Fortuna Köln | 1:1 (1:1) | |||||
West Berlin | |||||||||
15:30 | Hannover 96 | | Hamburger SV | 2:2 (2:1) | |||||
Hannover | |||||||||
15:30 | Werder | | Kickers | 0:2 (0:2) | |||||
Bremen | |||||||||
15:30 | Fortuna Düsseldorf | | Rot-Weiß | 3:0 (0:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
15:30 | Köln | | Stuttgart | 5:2 (3:0) | |||||
Köln | |||||||||
15:30 | Eintracht | | Bochum | 3:1 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main |
Bayern (München) | | Hannover 96 (Hannover) | 3:2 (2:0) | ||||||
München | |||||||||
Wattenscheid (Wattenscheid) | | Hamburger SV (Hamburg) | 0:1 aet (0:0, 0:0) | ||||||
Bochum | |||||||||
Eintracht (Frankfurt am Main) | | Köln (Köln) | 4:3 aet (1:0, 2:2) | ||||||
Frankfurt am Main | |||||||||
Kickers (Offenbach) | | Kaiserslautern (Kaiserslautern) | 2:2 aet (1:2, 2:2) | ||||||
Offenbach |
Day 28 | |||||||||
Tennis Borussia | | Rapide Wedding | 4:0 | ||||||
Blau-Weiß | | Südost | 4:0 | ||||||
Hertha Zehlendorf | | Berliner SV 1892 | 0:1 | ||||||
Neukölln | | Westend | 3:3 | ||||||
Spandauer SV | | Wacker 04 | 0:6 | ||||||
Alemannia Berlin | | BFC Preussen | 1:3 | ||||||
Day 27 | |||||||||
Hertha Zehlendorf | | Spandauer SV | 1:0 | ||||||
Rapide Wedding | | Berliner SV 1892 | 1:3 | ||||||
Neukölln | | Tennis Borussia | 0:3 | ||||||
Südost | | Westend | 4:2 | ||||||
BFC Preussen | | Blau-Weiß | 3:4 | ||||||
Alemannia Berlin | | Wacker 04 | 0:7 | ||||||
Day 26 | |||||||||
Tennis Borussia | | Berliner SV 1892 | 9:1 | ||||||
Blau-Weiß | | Wacker 04 | 1:4 | ||||||
Hertha Zehlendorf | | Alemannia Berlin | 3:0 | ||||||
Westend | | BFC Preussen | 3:2 | ||||||
Rapide Wedding | | Spandauer SV | 1:2 | ||||||
Südost | | Neukölln | 3:0 | ||||||
Day 25 | |||||||||
Wacker 04 | | Westend | 2:0 | ||||||
Hertha Zehlendorf | | Blau-Weiß | 2:0 | ||||||
Neukölln | | BFC Preussen | 0:4 | ||||||
Berliner SV 1892 | | Spandauer SV | 2:1 | ||||||
Südost | | Tennis Borussia | 0:2 | ||||||
Alemannia Berlin | | Rapide Wedding | 0:2 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Wattenscheid | 34 | 25 | 5 | 4 | 102-39 | 55 | ||
2. | Rot-Weiß Oberhausen | 34 | 25 | 4 | 5 | 85-43 | 54 | ||
3. | Bayer 05 | 34 | 22 | 7 | 5 | 82-40 | 51 | ||
4. | Mülheim | 34 | 20 | 4 | 10 | 76-49 | 44 | ||
5. | Preußen Muenster | 34 | 15 | 8 | 11 | 57-49 | 38 | ||
6. | Borussia Dortmund | 34 | 15 | 7 | 12 | 63-50 | 37 | ||
7. | Alemannia Aachen | 34 | 15 | 7 | 12 | 57-55 | 37 | ||
8. | Schwarz-Weiß | 34 | 12 | 10 | 12 | 57-53 | 34 | ||
9. | DJK Gütersloh | 34 | 10 | 12 | 12 | 54-55 | 32 | ||
10. | Rot-Weiß Lüdenscheid | 34 | 12 | 8 | 14 | 47-58 | 32 |
Day 30 | |||||||||
Borussia Neunkirchen | | Ensdorf | 6:1 | ||||||
Homburg | | Eisbachtaler Sportfreunde | 4:1 | ||||||
Mainz 05 | | Neuendorf | 3:0 | ||||||
Eintracht Bad-Kreuznach | | Alsenborn | 3:1 | ||||||
Landau | | Pirmasens | 1:1 | ||||||
Südwest | | Wormatia | 1:1 | ||||||
Theley | | Röchling | 0:1 | ||||||
Speyer | | Saarbrücken | 4:3 | ||||||
Day 29 | |||||||||
Saarbrücken | | Borussia Neunkirchen | 3:1 | ||||||
Röchling | | Speyer | 1:1 | ||||||
Wormatia | | Theley | 2:1 | ||||||
Pirmasens | | Südwest | 2:1 | ||||||
Alsenborn | | Landau | 1:0 | ||||||
Neuendorf | | Eintracht Bad-Kreuznach | 0:4 | ||||||
Eisbachtaler Sportfreunde | | Mainz 05 | 3:8 | ||||||
Ensdorf | | Homburg | 1:1 | ||||||
Day 28 | |||||||||
Saarbrücken | | Röchling | 1:0 | ||||||
Homburg | | Borussia Neunkirchen | 0:5 | ||||||
Mainz 05 | | Ensdorf | 5:0 | ||||||
Eintracht Bad-Kreuznach | | Eisbachtaler Sportfreunde | 2:2 | ||||||
Landau | | Neuendorf | 4:0 | ||||||
Südwest | | Alsenborn | 1:1 | ||||||
Theley | | Pirmasens | 2:2 | ||||||
Speyer | | Wormatia | 1:1 | ||||||
Day 27 | |||||||||
Borussia Neunkirchen | | Röchling | 3:1 | ||||||
Homburg | | Mainz 05 | 2:1 | ||||||
Wormatia | | Saarbrücken | 1:2 | ||||||
Pirmasens | | Speyer | 5:0 | ||||||
Alsenborn | | Theley | 2:0 | ||||||
Neuendorf | | Südwest | 0:2 | ||||||
Eisbachtaler Sportfreunde | | Landau | 2:2 | ||||||
Ensdorf | | Eintracht Bad-Kreuznach | 0:2 | ||||||
Day 25 | |||||||||
Augsburg | | Bayern | 3:0 | ||||||
1860 München | | Schweinfurt 05 | 0:1 | ||||||
Bayreuth | | Mannheim | 7:0 | ||||||
Waldhof | | FSV Frankfurt | 3:1 | ||||||
Fürth | | Karlsruher | 1:0 | ||||||
Heilbronn | | Stuttgarter Kickers | 4:2 | ||||||
Bürstadt | | Darmstadt 98 | 0:2 | ||||||
Hessen | | Nürnberg | 0:0 | ||||||
Regensburg | | Freiburger FC | 2:2 | ||||||
Day 24 | |||||||||
Nürnberg | | Bürstadt | 2:2 | ||||||
Darmstadt 98 | | Heilbronn | 1:2 | ||||||
Stuttgarter Kickers | | Fürth | 5:0 | ||||||
Karlsruher | | Augsburg | 1:1 | ||||||
Bayern | | Waldhof | 4:2 | ||||||
FSV Frankfurt | | Bayreuth | 2:0 | ||||||
Mannheim | | 1860 München | 2:2 | ||||||
Schweinfurt 05 | | Regensburg | 4:2 | ||||||
Freiburger FC | | Hessen | 1:1 | ||||||
Day 23 | |||||||||
Augsburg | | Waldhof | 4:3 | ||||||
1860 München | | FSV Frankfurt | 3:0 | ||||||
Bayreuth | | Bayern | 5:1 | ||||||
Karlsruher | | Stuttgarter Kickers | 1:1 | ||||||
Fürth | | Darmstadt 98 | 1:0 | ||||||
Heilbronn | | Nürnberg | 2:1 | ||||||
Bürstadt | | Freiburger FC | 2:2 | ||||||
Hessen | | Schweinfurt 05 | 2:0 | ||||||
Regensburg | | Mannheim | 4:1 | ||||||
Day 22 | |||||||||
Nürnberg | | Fürth | 2:1 | ||||||
Darmstadt 98 | | Karlsruher | 5:2 | ||||||
Stuttgarter Kickers | | Augsburg | 4:1 | ||||||
Waldhof | | Bayreuth | 4:1 | ||||||
Bayern | | 1860 München | 2:1 | ||||||
FSV Frankfurt | | Regensburg | 3:2 | ||||||
Mannheim | | Hessen | 2:1 | ||||||
Schweinfurt 05 | | Bürstadt | 0:1 | ||||||
Freiburger FC | | Heilbronn | 3:1 | ||||||
Day 23 | |||||||||
Haarlem | | Utrecht | 0:2 (0:0) | ||||||
NAC | | MVV | 3:0 (1:0) | ||||||
NEC | | Sparta | 2:1 (0:0) | ||||||
Feyenoord | | Ajax | 2:2 (1:0) | ||||||
Roda | | Go Ahead Eagles | 1:2 (1:0) | ||||||
Twente | | De Graafschap | 7:0 (3:0) | ||||||
Amsterdam | | Telstar | 3:1 (1:0) | ||||||
AZ-67 | | PSV | 2:2 (1:2) | ||||||
Groningen | | Den Haag | 2:2 (0:1) | ||||||
Day 22 | |||||||||
PSV | | Feyenoord | 0:2 (0:0) | ||||||
Sparta | | Amsterdam | 1:0 (0:0) | ||||||
Telstar | | Groningen | 3:0 (2:0) | ||||||
MVV | | Twente | 0:1 (0:0) | ||||||
Go Ahead Eagles | | Haarlem | 1:0 (0:0) | ||||||
Ajax | | NAC | 3:0 (2:0) | ||||||
Den Haag | | Roda | 0:5 (0:2) | ||||||
De Graafschap | | NEC | 1:0 (0:0) | ||||||
Utrecht | | AZ-67 | 2:1 (1:0) | ||||||
Day 21 | |||||||||
Feyenoord | | Utrecht | 2:1 (2:0) | ||||||
NAC | | PSV | 2:4 (1:1) | ||||||
Roda | | Telstar | 2:1 (0:1) | ||||||
Twente | | Ajax | 0:0 | ||||||
NEC | | MVV | 2:2 (2:0) | ||||||
Groningen | | Sparta | 2:2 (2:1) | ||||||
AZ-67 | | Haarlem | 2:0 (1:0) | ||||||
Amsterdam | | De Graafschap | 2:1 (1:1) | ||||||
Den Haag | | Go Ahead Eagles | 1:1 (0:0) | ||||||
Day 23 | |||||||||
Castellon | | Real Zaragoza | 2:1 (0:0) | ||||||
Elche | | Las Palmas | 1:0 (1:0) | ||||||
Granada | | Athletic | 0:0 | ||||||
Racing | | Valencia | 0:1 (0:0) | ||||||
Español | | Real Oviedo | 2:0 (1:0) | ||||||
Celta de Vigo | | Atlético Madrid | 1:3 (1:2) | ||||||
Real Madrid | | Barcelona | 0:5 (0:2) | ||||||
Real Sociedad | | Málaga | 1:1 (0:1) | ||||||
Sporting Gijon | | Real Murcia | 2:1 (2:1) | ||||||
Day 22 | |||||||||
Atlético Madrid | | Racing | 2:1 (1:0) | ||||||
Real Murcia | | Granada | 0:0 | ||||||
Málaga | | Español | 1:1 (0:1) | ||||||
Athletic | | Castellon | 2:0 (1:0) | ||||||
Barcelona | | Real Sociedad | 4:1 (0:0) | ||||||
Valencia | | Elche | 2:0 (0:0) | ||||||
Real Oviedo | | Celta de Vigo | 1:1 (1:0) | ||||||
Las Palmas | | Sporting Gijon | 1:0 (1:0) | ||||||
Real Zaragoza | | Real Madrid | 2:1 (1:0) | ||||||
Day 21 | |||||||||
Las Palmas | | Valencia | 0:0 | ||||||
Castellon | | Real Murcia | 1:0 (1:0) | ||||||
Elche | | Atlético Madrid | 0:0 | ||||||
Racing | | Real Oviedo | 2:0 (2:0) | ||||||
Español | | Barcelona | 0:0 | ||||||
Celta de Vigo | | Málaga | 5:1 (3:1) | ||||||
Real Madrid | | Athletic | 1:0 (0:0) | ||||||
Real Sociedad | | Real Zaragoza | 2:0 (0:0) | ||||||
Sporting Gijon | | Granada | 4:0 (2:0) | ||||||
Day 18 | |||||||||
Lazio | | Juventus | 3:1 (2:0) | ||||||
Roma | |||||||||
Bologna | | Sampdoria | 2:1 | ||||||
Foggia | | Fiorentina | 2:1 | ||||||
Genoa | | Vicenza | 1:1 | ||||||
Milan | | Roma | 2:0 | ||||||
Napoli | | Inter | 2:1 | ||||||
Torino | | Cagliari | 1:2 | ||||||
Hellas Verona | | Cesena | 2:1 | ||||||
Day 17 | |||||||||
Cagliari | | Foggia | 1:0 | ||||||
Juventus | | Napoli | 4:1 (2:0) | ||||||
Torino | |||||||||
Cesena | | Milan | 1:0 | ||||||
Fiorentina | | Genoa | 0:0 | ||||||
Inter | | Hellas Verona | 0:0 | ||||||
Vicenza | | Bologna | 2:1 | ||||||
Roma | | Torino | 0:0 | ||||||
Sampdoria | | Lazio | 1:0 | ||||||
Day 16 | |||||||||
Foggia | | Juventus | 0:0 | ||||||
Foggia | |||||||||
Bologna | | Roma | 0:0 | ||||||
Genoa | | Inter | 1:1 | ||||||
Lazio | | Vicenza | 3:0 | ||||||
Milan | | Sampdoria | 2:1 | ||||||
Napoli | | Cagliari | 1:0 | ||||||
Torino | | Cesena | 2:1 | ||||||
Hellas Verona | | Fiorentina | 1:1 | ||||||
Day 21 | |||||||||
Oriental | | Académica | 0:3 (0:1) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Leixões | | Barreirense | 1:0 (0:0) | ||||||
Matosinhos | |||||||||
CUF | | Benfica | 0:2 (0:0) | ||||||
Barreiro | |||||||||
Beira Mar | | Porto | 1:2 (0:1) | ||||||
Aveiro | |||||||||
Belenenses | | Olhanense | 3:0 (1:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Farense | | Sporting | 0:2 (0:2) | ||||||
Faro | |||||||||
Montijo | | Vitória Guimarães | 1:1 (0:1) | ||||||
Montijo | |||||||||
Boavista | | Vitória Setubal | 0:1 (0:1) | ||||||
Porto | |||||||||
Day 20 | |||||||||
Vitória Setubal | | Beira Mar | 0:0 | ||||||
Setúbal | |||||||||
Académica | | Belenenses | 0:0 | ||||||
Coimbra | |||||||||
Barreirense | | Boavista | 1:0 (0:0) | ||||||
Barreiro | |||||||||
Benfica | | Farense | 1:0 (1:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Vitória Guimarães | | CUF | 2:0 (0:0) | ||||||
Guimarães | |||||||||
Olhanense | | Leixões | 4:0 (2:0) | ||||||
Olhão | |||||||||
Porto | | Montijo | 1:0 (1:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Sporting | | Oriental | 8:0 (4:0) | ||||||
Lisboa |
Day 27 | |||||||||
Nice | | Paris FC | 2:1 | ||||||
Rennes | | Marseille | 3:1 | ||||||
Nîmes | | Angers | 0:0 | ||||||
Strasbourg | | Nantes | 3:2 | ||||||
Troyes | | Monaco | 0:2 | ||||||
Sedan | | Reims | 4:1 | ||||||
Bordeaux | | Saint-Étienne | 0:5 | ||||||
Lens | | Sochaux-Montbéliard | 1:1 | ||||||
Lyon | | Bastia | 1:0 | ||||||
Nancy-Lorraine | | Metz | 2:1 | ||||||
Day 26 | |||||||||
Reims | | Nice | 2:2 | ||||||
Paris FC | | Nancy-Lorraine | 4:2 | ||||||
Saint-Étienne | | Strasbourg | 3:3 | ||||||
Sochaux-Montbéliard | | Lyon | 1:1 | ||||||
Angers | | Rennes | 0:1 | ||||||
Nantes | | Bordeaux | 3:1 | ||||||
Marseille | | Troyes | 2:3 | ||||||
Monaco | | Lens | 4:2 | ||||||
Metz | | Sedan | 4:1 | ||||||
Day 25 | |||||||||
Rennes | | Sochaux-Montbéliard | 0:2 | ||||||
Nice | | Metz | 4:0 | ||||||
Nîmes | | Nantes | 0:0 | ||||||
Strasbourg | | Paris FC | 1:1 | ||||||
Troyes | | Bastia | 1:1 | ||||||
Saint-Étienne | | Reims | 2:2 | ||||||
Sedan | | Marseille | 3:1 | ||||||
Lyon | | Lens | 4:2 | ||||||
Bordeaux | | Angers | 0:2 | ||||||
Nancy-Lorraine | | Monaco | 2:1 | ||||||
Day 25 | |||||||||
Dundee | | Arbroath | 5:2 | ||||||
Dundee | |||||||||
Hibernian | | Celtic | 2:4 | ||||||
Edinburgh | |||||||||
Greenock Morton | | East Fife | 1:0 | ||||||
Greenock | |||||||||
St. Johnstone | | Falkirk | 2:0 | ||||||
Perth | |||||||||
Dumbarton | | Hearts | 0:1 | ||||||
Dumbarton Boghead Park | |||||||||
Clyde | | Partick Thistle | 1:0 | ||||||
Rutherglen | |||||||||
Dunfermline Athletic | | Aberdeen | 0:0 | ||||||
Dunfermline | |||||||||
Motherwell | | Ayr United | 2:0 | ||||||
Motherwell | |||||||||
Rangers | | Dundee United | 3:1 | ||||||
Glasgow | |||||||||
Day 24 | |||||||||
Arbroath | | Clyde | 1:2 | ||||||
Arbroath | |||||||||
Aberdeen | | Dumbarton | 3:0 | ||||||
Aberdeen | |||||||||
East Fife | | Rangers | 0:3 | ||||||
Methil | |||||||||
Falkirk | | Hibernian | 0:0 | ||||||
Falkirk | |||||||||
Partick Thistle | | Motherwell | 1:0 | ||||||
Glasgow | |||||||||
Hearts | | St. Johnstone | 0:2 | ||||||
Edinburgh | |||||||||
Ayr United | | Dunfermline Athletic | 3:1 | ||||||
Ayr | |||||||||
Celtic | | Dundee | 1:2 | ||||||
Glasgow | |||||||||
Day 23 | |||||||||
Hibernian | | Aberdeen | 3:1 | ||||||
Edinburgh | |||||||||
Rangers | | Arbroath | 2:3 | ||||||
Glasgow | |||||||||
St. Johnstone | | Ayr United | 1:1 | ||||||
Perth | |||||||||
Motherwell | | Celtic | 3:2 | ||||||
Motherwell | |||||||||
Clyde | | Dundee United | 1:2 | ||||||
Rutherglen | |||||||||
Greenock Morton | | Falkirk | 0:3 | ||||||
Greenock | |||||||||
Dundee | | Partick Thistle | 4:1 | ||||||
Dundee | |||||||||
Dumbarton | | East Fife | 1:1 | ||||||
Dumbarton Boghead Park |
Day 3 | |||||||||
Palmeiras | | São Paulo | 0:0 | ||||||
São Paulo | |||||||||
Internacional | | Cruzeiro | 1:0 (0:0) | ||||||
Porto Alegre | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Palmeiras | | Internacional | 2:1 (0:1) | ||||||
São Paulo | |||||||||
Cruzeiro | | São Paulo | 1:0 (0:0) | ||||||
Belo Horizonte | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Cruzeiro | | Palmeiras | 0:1 (0:0) | ||||||
Belo Horizonte | |||||||||
São Paulo | | Internacional | 4:1 (3:0) | ||||||
São Paulo |
Day 9 | |||||||||
Vasco da Gama | | Palmeiras | 0:1 | ||||||
Coritiba | | Tiradentes | 0:0 | ||||||
Internacional | | Corinthians | 0:0 | ||||||
Atlético-MG | | Ceará | 2:0 | ||||||
Bahia | | América-MG | 2:2 | ||||||
Day 8 | |||||||||
América-MG | | Coritiba | 0:1 | ||||||
Corinthians | | Tiradentes | 3:0 | ||||||
Internacional | | Bahia | 2:1 | ||||||
Ceará | | Vasco da Gama | 0:2 | ||||||
Palmeiras | | Atlético-MG | 3:0 | ||||||
Day 7 | |||||||||
Atlético-MG | | Coritiba | 2:1 | ||||||
Internacional | | América-MG | 1:0 | ||||||
Bahia | | Vasco da Gama | 1:2 | ||||||
Tiradentes | | Palmeiras | 0:5 | ||||||
Ceará | | Corinthians | 0:1 | ||||||
Day 9 | |||||||||
São Paulo | | Botafogo | 0:0 | ||||||
Grêmio | | Vitória | 1:0 | ||||||
Fortaleza | | Goiás | 0:0 | ||||||
Santa Cruz | | Guarani | 2:1 | ||||||
Santos | | Cruzeiro | 0:0 | ||||||
Day 8 | |||||||||
Vitória | | São Paulo | 0:2 | ||||||
Santa Cruz | | Grêmio | 0:1 | ||||||
Botafogo | | Fortaleza | 6:1 | ||||||
Santos | | Goiás | 4:4 | ||||||
Guarani | | Cruzeiro | 1:2 | ||||||
Day 7 | |||||||||
Fortaleza | | Santa Cruz | 2:3 | ||||||
Botafogo | | Grêmio | 3:0 | ||||||
Cruzeiro | | São Paulo | 1:0 | ||||||
Santos | | Guarani | 2:0 | ||||||
Goiás | | Vitória | 1:2 | ||||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
18:00 | |
15:30* | |
17:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
17:30 | |
18:30 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
15:30 | |
19:00 | |
21:15 | |
21:15 | |
Local time | |
3:0 | |
1:0 | |
4:2 aet | |
2:1 | |
2:2 | |
1:2 | |
2:1 | |
0:8 | |
0:6 | |
1:2 | |
2:2 | |
0:2 | |
1:2 | |
4:2 | |
2:0 | |
19:30* | |
1:0 | |
20:00* | |
2:1 | |
21:30* | |
1:2 | |
2:2 | |
2:0 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
08.02.2024 – 24.05.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
08.08.2023 – 22.05.2024
18.08.2023 – 19.05.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |