01.09.1951 < | Football matches for 2.09.1951 | > 03.09.1951 |
Yugoslavia | | Sweden | 2:1 (1:1) | ||||||
Belgrade |
Dynamo Yerevan | | Lokomotiv Moscow | 3:1 (1:0) | ||||||
Yerevan | |||||||||
Krasnoye Znamya | | Kalev | 5:2 (4:0) | ||||||
Ivanovo | |||||||||
Neftyanik | | Dynamo Minsk | 4:2 (0:0) | ||||||
Bakı | |||||||||
Spartak Ashkhabad | | Lokomotiv Kharkov | 1:5 | ||||||
Ashkhabad | |||||||||
DO | | Torpedo Stalingrad | 1:1 | ||||||
Toshkent Spartak Stadium |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kalinin team | 34 | 19 | 11 | 4 | 62-26 | 49 | ||
2. | Dynamo Minsk | 34 | 21 | 7 | 6 | 57-30 | 49 | ||
3. | Lokomotiv Moscow | 34 | 19 | 10 | 5 | 72-38 | 48 | ||
4. | Neftyanik | 34 | 17 | 11 | 6 | 56-27 | 45 | ||
5. | Torpedo Stalingrad | 34 | 16 | 11 | 7 | 66-38 | 43 | ||
6. | Lokomotiv Kharkov | 34 | 17 | 9 | 8 | 60-38 | 43 | ||
7. | Spartak Vilnius | 34 | 15 | 9 | 10 | 47-40 | 39 | ||
8. | Dynamo Yerevan | 34 | 14 | 10 | 10 | 40-22 | 38 | ||
9. | Spartak Uzhgorod | 34 | 14 | 9 | 11 | 51-41 | 37 | ||
10. | Burevestnik | 34 | 12 | 10 | 12 | 47-37 | 34 |
Day 2 | |||||||||
GAK | | Wiener Sport-Club | 3:0 | ||||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
LASK | | FAC | 2:0 | ||||||
Linz LASK-Platz | |||||||||
Wacker | | First Vienna | 6:2 | ||||||
Wien | |||||||||
Rapid | | Admira | 2:1 | ||||||
Wien |
Day 1 | |||||||||
La Gantoise | | Tilleur | 0:0 | ||||||
Standard | | Anderlecht | 2:3 | ||||||
Day 19 | |||||||||
Stroitel | | Torpedo Ruse | 6:0 | ||||||
Torpedo Dimitrovo | | Lokomotiv | 3:2 | ||||||
Day 2 | |||||||||
15:30 | Rotation Dresden | | Aktivist | 3:1 | |||||
15:30 | Turbine Erfurt | | Wismut | 1:3 | |||||
15:30 | Fortschritt | | Einheit Pankow | 1:1 | |||||
15:30 | Motor Dessau | | Stahl Thale | 2:1 | |||||
15:30 | Lokomotive | | Motor Gera | 3:2 | |||||
15:30 | Motor Oberschöneweide | | Stahl Altenburg | 1:0 | |||||
15:30 | Motor Zwickau | | Turbine Halle | 1:1 | |||||
15:30 | Rotation Babelsberg | | Volkspolizei | 1:3 | |||||
15:30 | Vorwärts | | Motor Wismar | 2:2 | |||||
Day 4 | |||||||||
Fredrikstad | | Lyn | 3:2 | ||||||
Snøgg | | Kvik | 2:6 | ||||||
Strømmen | | Sandefjord | 2:0 | ||||||
Sparta | | Sarpsborg | 1:1 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Atlanta | | Chacarita Juniors | 2:1 | ||||||
Boca Juniors | | Platense | 2:4 | ||||||
Lanús | | Huracán | 1:0 | ||||||
Newell's Old Boys | | Ferro Carril Oeste | 3:2 | ||||||
Racing Club | | Quilmes | 2:0 | ||||||
River Plate | | Estudiantes | 4:1 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Banfield | 1:0 | ||||||
Vélez Sársfield | | Independiente | 3:4 | ||||||
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |