29.09.1951 < | Football matches for 30.09.1951 | > 01.10.1951 |
New Caledonia | | New Zealand | 1:3 | ||||||
Dynamo Stalinabad | | Kalinin team | 1:4 | ||||||
Stalinabad | |||||||||
Torpedo Stalingrad | | Burevestnik | 2:1 (1:0) | ||||||
Stalingrad |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kalinin team | 34 | 19 | 11 | 4 | 62-26 | 49 | ||
2. | Dynamo Minsk | 34 | 21 | 7 | 6 | 57-30 | 49 | ||
3. | Lokomotiv Moscow | 34 | 19 | 10 | 5 | 72-38 | 48 | ||
4. | Neftyanik | 34 | 17 | 11 | 6 | 56-27 | 45 | ||
5. | Torpedo Stalingrad | 34 | 16 | 11 | 7 | 66-38 | 43 | ||
6. | Lokomotiv Kharkov | 34 | 17 | 9 | 8 | 60-38 | 43 | ||
7. | Spartak Vilnius | 34 | 15 | 9 | 10 | 47-40 | 39 | ||
8. | Dynamo Yerevan | 34 | 14 | 10 | 10 | 40-22 | 38 | ||
9. | Spartak Uzhgorod | 34 | 14 | 9 | 11 | 51-41 | 37 | ||
10. | Burevestnik | 34 | 12 | 10 | 12 | 47-37 | 34 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Shakhtyor (Stalino) | | Zenit (Leningrad) | 3:1 (3:1)* | 3:1 | |||||
Moscow | |||||||||
Day 0 | |||||||||
Spartak (Moscow) | | Dynamo (Kiev) | 1:0 (0:0) | ||||||
Moscow |
Day 5 | |||||||||
Admira | | Wacker | 5:5 | ||||||
Wien | |||||||||
Austria | | LASK | 10:2 | ||||||
Wien | |||||||||
Wiener Sport-Club | | Simmering | 3:0 | ||||||
Wien | |||||||||
Sturm | | Blau-Weiß | 4:3 | ||||||
Graz | |||||||||
Kapfenberg | | FAC | 4:3 | ||||||
Kapfenberg |
Day 5 | |||||||||
Beerschot | | La Gantoise | 5:1 | ||||||
Racing Mechelen | | Standard | 1:1 | ||||||
Day 6 | |||||||||
15:00 | Aktivist | | Einheit Pankow | 2:0 | |||||
15:00 | Rotation Dresden | | Motor Gera | 9:0 | |||||
15:00 | Turbine Erfurt | | Stahl Altenburg | 0:0 | |||||
15:00 | Fortschritt | | Turbine Halle | 1:3 | |||||
15:00 | Motor Dessau | | Volkspolizei | 1:2 | |||||
15:00 | Lokomotive | | Motor Wismar | 3:0 | |||||
15:00 | Motor Oberschöneweide | | Vorwärts | 3:1 | |||||
15:00 | Motor Zwickau | | Rotation Babelsberg | 1:1 | |||||
15:00 | Chemie | | Wismut | 4:2 | |||||
Day 4 | |||||||||
Barcelona | | Valencia | 1:3 (1:1) | ||||||
Sevilla | | Las Palmas | 5:0 (0:0) | ||||||
Real Santander | | Atlético Tetuán | 4:0 (1:0) | ||||||
Celta de Vigo | | Español | 3:3 (3:1) | ||||||
Real Madrid | | Athlético Bilbao | 2:2 (0:1) | ||||||
Real Sociedad | | Deportivo La Coruna | 7:1 (3:1) | ||||||
Real Zaragoza | | Atlético Madrid | 0:5 (0:2) | ||||||
Real Gijón | | Real Valladolid | 1:1 (1:1) | ||||||
Day 2 | |||||||||
Sporting | | Académica | 4:0 (1:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Vitória | | Barreirense | 2:0 (0:0) | ||||||
Guimarães | |||||||||
Estoril-Praia | | Belenenses | 2:3 (1:1) | ||||||
Atlético | | Benfica | 3:4 (2:3) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Covilhã | | Oriental | 0:0 | ||||||
Boavista | | Salgueiros | 4:1 (2:1) | ||||||
Porto | | Braga | 6:1 (1:0) | ||||||
Porto |
Day 9 | |||||||||
Atlanta | | Gimnasia y Esgrima | 0:2 | ||||||
Estudiantes | | Huracán | 3:0 | ||||||
Lanús | | Platense | 2:1 | ||||||
Newell's Old Boys | | Independiente | 2:1 | ||||||
Quilmes | | Ferro Carril Oeste | 1:0 | ||||||
Racing Club | | Banfield | 1:1 | ||||||
River Plate | | Chacarita Juniors | 1:0 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Boca Juniors | 1:0 | ||||||
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |