20.02.2018 < | Football matches for 21.02.2018 | > 22.02.2018 |
Day 1 | |||||||||
20:45 | Sevilla | | Manchester United | 0:0 | |||||
Sevilla | |||||||||
21:45 | Shahtar Donetsk | | Roma | 2:1 (0:1) | |||||
Kharkiv |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20:00 | CSKA Moscow | | Crvena Zvezda | 1:0 (1:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Moscow |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20:45 | Jorge Wilstermann | | Vasco da Gama | 4:0 (3:0), pen. 2:3 | 0:4 (0:2) | 4:4 | |||
Sucre | |||||||||
21:45 | Nacional | | Banfield | 1:0 (0:0) | 2:2 (0:0) | 3:2 | |||
Montevideo |
Day 1 | |||||||||
19:15 | Lanús | | Sporting Cristal | 4:2 (3:1) | |||||
Lanús |
Day 2 | |||||||||
18:00 | Buriram United | | Jeju United | 0:2 (0:2) | |||||
Buriram | |||||||||
19:00 | Cerezo Osaka | | Guangzhou Evergrande | 0:0 | |||||
Osaka |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Guangzhou Evergrande | 6 | 3 | 3 | 0 | 12-6 | 12 | |||
2. | Buriram United | 6 | 2 | 3 | 1 | 7-6 | 9 | |||
3. | Cerezo Osaka | 6 | 2 | 2 | 2 | 6-8 | 8 | |||
4. | Jeju United | 6 | 1 | 0 | 5 | 6-11 | 3 |
Day 2 | |||||||||
19:00 | Suwon Samsung Bluewings | | Kashima Antlers | 1:2 (0:1) | |||||
Suwon | |||||||||
20:00 | Shanghai Shenhua | | Sydney | 2:2 (2:2) | |||||
Shanghai |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
14:00 | Sport Bissau e Benfica | | Difaâ | 0:0 | 0:10 (0:6) | 0:10 | |||
Bissau | |||||||||
14:30 | Mighty Wanderers | | AS Vita Club | 1:2 (0:1) | 0:4 (0:3) | 1:6 | |||
Blantyre | |||||||||
15:00 | Aduana Stars | | Al Tahaddi | 2:0 (0:0) | 0:1 (0:1) | 2:1 | |||
Dormaa Ahenkro | |||||||||
15:00 | Togo-Port | | Léopards | 2:1 (1:0), pen. 4:3 | 1:2 (0:0) | 3:3 | |||
Lomé | |||||||||
15:00 | ZESCO United | | JKU SC | 7:0 (3:0) | 0:0 | 7:0 | |||
Ndola | |||||||||
15:00 | Songo | | Ngaya Club | 2:0 (1:0) | 1:1 (1:0) | 3:1 | |||
Beira | |||||||||
15:00 | Platinum | | Primeiro de Agosto | 1:2 (0:0) | 0:3 (0:1) | 1:5 | |||
Zvishavane | |||||||||
15:00 | LLB Académic | | Rayon Sports | 0:1 (0:1) | 1:1 (0:0) | 1:2 | |||
Bujumbura | |||||||||
15:30 | Mounana | | RC Kadiogo | 2:0 (1:0) | 0:1 (0:1) | 2:1 | |||
Libreville | |||||||||
15:30 | Eding Sport | | Plateau United | 0:1 (0:0) | 0:3 (0:1) | 0:4 | |||
Yaoundé | |||||||||
16:00 | KCCA | | CNaPS Sport | 1:0 (0:0) | 1:2 (0:0) | 2:2 | |||
Kampala Phillip Omondi Stadium | |||||||||
16:00 | Mbabane Swallows | | Bantu | 1:3 (1:1) | 4:2 (2:2) | 5:5 | |||
Lobamba | |||||||||
16:00 | MFM | | AS Real Bamako | 1:0 (0:0) | 1:1 (1:1) | 2:1 | |||
Lagos | |||||||||
16:00 | ASEC Mimosas | | Buffles du Borgou | 3:2 (1:0) | 1:1 (0:0) | 4:3 | |||
Abidjan | |||||||||
16:00 | Pamplemousses SC | | Bidvest Wits | 1:0 (1:0) | 0:2 (0:2) | 1:2 | |||
Belle Vue | |||||||||
17:00 | Horoya AC | | ASFAN | 0:0 | 3:1 (3:1) | 3:1 | |||
Conakry | |||||||||
17:00 | Leones Vegetarianos | | Gor Mahia | 1:1 (1:0) | 0:2 (0:1) | 1:3 | |||
Malabo | |||||||||
17:00 | Espérance | | Concorde | 5:0 (1:0) | 1:1 (0:1) | 6:1 | |||
Radès | |||||||||
17:30 | Saint Louis Suns United | | Young Africans | 1:1 (0:1) | 0:1 (0:0) | 1:2 | |||
Victoria | |||||||||
19:00 | MC Alger | | Otôho | 9:0 (3:0) | 0:2 (0:0) | 9:2 | |||
Alger | |||||||||
19:00 | Misr El-Makasa | | Génération Foot | 0:0 | 0:2 (0:0) | 0:2 | |||
Cairo | |||||||||
20:30 | Al-Merreikh | | Township Rollers | 2:1 (1:1) | 0:3 (0:2) | 2:4 | |||
Omdurman |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
14:30 | Fosa Juniors | | AFC Leopards | 0:0 | 1:1 (1:1) | 1:1 | |||
Mahajanga | |||||||||
14:30 | Maniema Union | | AS Mangasport | 1:1 (1:1) | 1:0 (0:0) | 2:1 | |||
Kinshasa | |||||||||
15:30 | Etoile Filante | | Olympique Star | 0:1 (0:0) | 0:0 | 0:1 | |||
Ouagadougou | |||||||||
15:30 | CARA Brazzaville | | Asante Kotoko FC | 1:0 (1:0), pen. 7:6 | 0:1 (0:0) | 1:1 | |||
Brazzaville | |||||||||
15:30 | FC Nouadhibou | | Africa Sports | 1:0 (0:0) | 1:1 (0:1) | 2:1 | |||
Nouadhibou Stade Municipal | |||||||||
16:00 | Sahel SC | | Al Ittihad | 0:3 (0:3) | 0:1 (0:0) | 0:4 | |||
Niamey | |||||||||
16:00 | Mbour Petite-Côte | | Renaissance | 1:1 (1:0) | 1:2 (1:0) | 2:3 | |||
M'Bour | |||||||||
16:00 | Welayta Dicha | | Zimamoto | 1:0 (1:0) | 1:1 (1:1) | 2:1 | |||
Awasa | |||||||||
18:00 | Banjul Hawks | | Akwa United | 0:2 (0:1) | 2:1 (2:0) | 2:3 | |||
Bakau | |||||||||
19:00 | Jwaneng Galaxy | | Costa do Sol | 0:1 (0:1) | 0:1 (0:0) | 0:2 | |||
Lobatse |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
21:45 | Grêmio | | Independiente | 0:0 aet, pen. 5:4 | 1:1 (1:1) | 1:1 | |||
Porto Alegre |
Day 33 | |||||||||
19:45 | Bristol City | | Fulham | 1:1 (1:1) | |||||
Bristol | |||||||||
19:45 | Derby County | | Leeds United | 2:2 (1:1) | |||||
Derby | |||||||||
19:45 | Ipswich Town | | Cardiff City | 0:1 (0:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
19:45 | Wolverhampton Wanderers | | Norwich City | 2:2 (2:1) | |||||
Wolverhampton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 30 | 9 | 7 | 82-39 | 99 | ||
2. | Cardiff City | 46 | 27 | 9 | 10 | 69-39 | 90 | ||
3. | Fulham | 46 | 25 | 13 | 8 | 79-46 | 88 | ||
4. | Aston Villa | 46 | 24 | 11 | 11 | 72-42 | 83 | ||
5. | Middlesbrough | 46 | 22 | 10 | 14 | 67-45 | 76 | ||
6. | Derby County | 46 | 20 | 15 | 11 | 70-48 | 75 | ||
7. | Preston North End | 46 | 19 | 16 | 11 | 57-46 | 73 | ||
8. | Millwall | 46 | 19 | 15 | 12 | 56-45 | 72 | ||
9. | Brentford | 46 | 18 | 15 | 13 | 62-52 | 69 | ||
10. | Sheffield United | 46 | 20 | 9 | 17 | 62-55 | 69 |
Day 16 | |||||||||
18:45 | Leganés | | Real Madrid | 1:3 (1:2) | |||||
Leganés |
Day 18 | |||||||||
18:00 | Estoril-Praia | | Porto | 1:3 (1:0) | |||||
Estoril |
19:30 | Atlético Paranaense (Curitiba) | | Atlético (Tubarão) | 5:4 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
19:30 | Londrina (Londrina) | | Ceará (Fortaleza) | 1:2 (1:0) | |||||
Londrina | |||||||||
19:30 | Remo (Belém) | | Internacional (Porto Alegre) | 1:2 (1:2) | |||||
Belém | |||||||||
20:30 | Criciúma (Criciúma) | | Cianorte (Cianorte) | 1:1 (1:1), pen. 4:5 | |||||
Criciúma | |||||||||
20:30 | Goiás (Goiânia) | | Boa Esporte (Varginha) | 0:0, pen. 6:5 | |||||
Goiânia | |||||||||
20:30 | Bragantino (Bragança Paulista) | | Altos (Altos) | 1:0 (0:0) | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
20:30 | Figueirense (Florianópolis) | | Oeste (Itápolis) | 2:1 (1:1) | |||||
Florianópolis | |||||||||
21:30 | Cuiabá (Cuiabá) | | Aparecidense (Aparecida de Goiânia) | 3:1 (0:1) | |||||
Cuiabá | |||||||||
21:45 | Ponte Preta (Campinas) | | Internacional (Limeira) | 1:0 (0:0) | |||||
Campinas | |||||||||
21:45 | Botafogo (João Pessoa) | | Atlético Mineiro (Belo Horizonte) | 0:4 (0:1) | |||||
João Pessoa |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |