15.07.1997 < | Football matches for 16.07.1997 | > 17.07.1997 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Luis Ángel Firpo | | Xelaju MC | 2:0 | 1:2 | 3:2 | ||||
Usulután |
Day 1 | |||||||||
L'Etoile | | Notre Dame | 0:0 | ||||||
Pointe-à-Pierre | |||||||||
United Petrotrin | | Omai Gold Seekers | 2:0 (1:0) | ||||||
Pointe-à-Pierre |
Day 18 | |||||||||
16:00 | CSKA | | Dynamo | 1:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | KAMAZ-Chally | | Alaniya | 4:2 (2:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
16:00 | Chernomorets | | Rotor | 2:1 (0:1) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
16:00 | Spartak | | Zhemchuzhina | 2:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Rostselmash | | FK Tyumen | 3:1 (2:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
16:00 | Zenit | | Fakel | 0:1 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
16:00 | Torpedo-Luzhniki | | Shinnik | 1:2 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Baltika | | Lokomotiv Moscow | 0:0 | |||||
Kaliningrad | |||||||||
16:00 | Krylia Sovetov | | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | 4:0 (2:0) | |||||
Samara |
Day 21 | |||||||||
Avangard | | Avtodor-BMK | 2:2 (2:2) | ||||||
Avtomobilist | | Angusht | 1:1 (1:1) | ||||||
Noginsk | |||||||||
Venets | | Torpedo Armavir | 0:0 | ||||||
Gulkevichi | |||||||||
Lokomotiv | | SKA Rostov-on-Don | 4:1 (3:0) | ||||||
Liski | |||||||||
Mosenergo | | Avtozapchast | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
MChS-Selyatino | | Volgar-Gazprom | 1:0 (1:0) | ||||||
Selyatino | |||||||||
Salyut-YUKOS | | Kavkazkabel | 1:0 (0:0) | ||||||
Belgorod | |||||||||
Spartak Tambov | | Energiya Pyatigorsk | 3:2 (1:2) | ||||||
Tambov | |||||||||
19:00 | Arsenal | | Torpedo Taganrog | 2:1 (2:1) | |||||
Tula |
Day 21 | |||||||||
Rubin | | Tekstilshchik | 4:0 (1:0) | ||||||
Kazan | |||||||||
Torpedo Arzamas | | Dynamo Sankt-Petersburg | 4:1 (3:0) | ||||||
Arzamas | |||||||||
Torpedo Pavlovo | | Volga Tver | 1:0 (1:0) | ||||||
Pavlovo | |||||||||
18:00 | Volga Ulyanovsk | | Spartak Ryazan | 0:0 | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
18:00 | Zenit | | Spartak-Orekhovo | 3:0 (2:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
18:00 | Sibir | | Magnitka | 1:0 (0:0) | |||||
Kurgan | |||||||||
18:00 | UralAZ | | Nosta | 1:0 (0:0) | |||||
Miass | |||||||||
18:00 | Energiya Chaikovskiy | | FK Oryol | 1:1 (0:1) | |||||
Chaykovsky | |||||||||
18:30 | Amkar | | Spartak Shchyolkovo | 1:0 (1:0) | |||||
Perm | |||||||||
18:30 | Sodovik | | Don | 3:0 (1:0) | |||||
Sterlitamak |
Day 21 | |||||||||
Volochanin | | Khimik | 2:0 (2:0) | ||||||
Vyshny Volochyok | |||||||||
Dynamo Bryansk | | Industria | 1:1 (1:0) | ||||||
Zenit-D | | Lokomotiv Kaluga | 4:1 (2:1) | ||||||
Lokomotiv-D Sankt-Petersburg | | Spartak Bryansk | 0:0 | ||||||
Mashinostroitel | | Lokomotiv-D Nizhniy Novgorod | 1:0 (1:0) | ||||||
Neftyanik Yaroslavl | | Luch | 0:0 | ||||||
Rostov Veliky | |||||||||
Torpedo-Viktoriya | | Metallurg Vyksa | 0:1 (0:0) | ||||||
Energetik | | Stroitel | 1:0 (1:0) | ||||||
18:00 | Spartak Kostroma | | Spartak Rybnoye | 3:2 (0:1) | |||||
Kostroma |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Metallurg Vyksa | 36 | 24 | 7 | 5 | 54-20 | 79 | |
2. | Energetik | 36 | 23 | 7 | 6 | 70-35 | 76 | |
3. | Torpedo Vladimir | 36 | 21 | 10 | 5 | 60-27 | 73 | |
4. | Torpedo-Viktoriya | 36 | 21 | 7 | 8 | 62-18 | 70 | |
5. | Spartak Bryansk | 36 | 17 | 10 | 9 | 54-38 | 61 | |
6. | Stroitel | 36 | 19 | 2 | 15 | 53-42 | 59 | |
7. | Luch | 36 | 17 | 7 | 12 | 41-37 | 58 | |
8. | Lokomotiv Kaluga | 36 | 16 | 6 | 14 | 56-47 | 54 | |
9. | Energiya Velikiye Luki | 36 | 13 | 14 | 9 | 43-36 | 53 | |
10. | Volochanin | 36 | 14 | 8 | 14 | 33-40 | 50 |
Day 17 | |||||||||
Druzhba | | Iskra | 1:2 | ||||||
Neftyanik Bugulma | | KAMAZ-Chally-D | 3:0 | ||||||
Progress | | Volga | 4:3 | ||||||
17:30 | Trubnik | | Gazovik | 2:0 (2:0) | |||||
Kamensk-Uralsky | |||||||||
17:30 | Uralets | | Dynamo Perm | 1:1 (1:0) | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
18:00 | Gornyak | | Elektron | 2:2 (2:1) | |||||
Kachkanar | |||||||||
18:30 | Zenit Chelyabinsk | | Metiznik | 3:1 (3:0) | |||||
Chelyabinsk |
Day 15 | |||||||||
18:00 | Kamunalnik | | Transmash | 3:1 (0:0) | |||||
Slonim | |||||||||
18:00 | Lokomotiv-96 | | Dynamo Brest | 4:0 (3:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
18:00 | Naftan-Devon | | FK Maladzyechna | 1:1 (0:0) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
18:00 | Belshina | | Tarpeda Minsk | 2:1 (1:0) | |||||
Babruysk | |||||||||
18:00 | Shakhtsyor | | Dynamo-93 | 0:4 (0:1) | |||||
Salihorsk | |||||||||
18:30 | MPKC | | Tarpeda-Kadzina | 2:0 (0:0) | |||||
Mazyr |
Day 16 | |||||||||
FK Yangiyer | | Afrosiab | 3:1 | ||||||
Chilanzar | | Soʼgʼdiyona | 4:0 | ||||||
Dustlik | | Traktor | 2:2 | ||||||
Zarafshon | | Xorazm | 3:1 | ||||||
Atlaschi | | FK Kasansay | 1:0 | ||||||
FK Andijon | | Surkhan | 5:1 | ||||||
Paxtakor | | Neftchi | 2:1 | ||||||
Novbahor | | Buxoro | 6:1 | ||||||
Nasaf | | MHSK | 2:4 | ||||||
Day 2 | |||||||||
19:00 | LASK | | Ried | 1:1 (1:1) | |||||
Linz | |||||||||
19:00 | Wüstenrot | | Austria Wien | 0:0 | |||||
Salzburg | |||||||||
19:00 | GAK | | Austria Lustenau | 3:1 (2:1) | |||||
Graz | |||||||||
19:30 | Rapid | | Admira Wacker | 0:0 | |||||
Wien | |||||||||
19:30 | Tirol | | Sturm | 1:4 (1:2) | |||||
Innsbruck |
Day 4 | |||||||||
Bahia | | Coritiba | 1:1 (0:1) | ||||||
Salvador | |||||||||
Criciúma | | Guarani | 1:3 (0:2) | ||||||
Criciúma | |||||||||
América-RN | | União São João | 3:1 (1:0) | ||||||
Natal | |||||||||
Paraná | | Bragantino | 4:0 (1:0) | ||||||
Curitiba | |||||||||
Portuguesa | | Grêmio | 3:0 (0:0) | ||||||
São Paulo | |||||||||
Fluminense | | Vitória | 0:0 | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Juventude | | Palmeiras | 2:1 (1:0) | ||||||
Caxias do Sul | |||||||||
Sport | | Atlético-PR | 3:1 (1:1) | ||||||
Recife | |||||||||
Goiás | | Flamengo | 1:4 (0:1) | ||||||
Goiânia | |||||||||
Cruzeiro | | São Paulo | 0:5 (0:3) | ||||||
Belo Horizonte | |||||||||
Corinthians | | Vasco da Gama | 2:1 (1:0) | ||||||
São Paulo |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |